322
Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • sweech
    #162
    7.-ben 3,43 lószar. kevés tanulással simán össze lehet hozni 4,xx átlagot :p
  • Shadow94
    #161
    Szevasztok ! Nekem most 3,43 az átlagom (7.-es vagyok) .. háát nem tudom hova fognak felvenni :S gimibe 100hogy nem megyek se infós suliba se :S
  • Molnibalage
    #160
    Én? A gond az, hogy igazából soha nem tettem azt életem során. Csak tanulgattam, de tanultam.
  • daneszbaby
    #159
    Szerintem azért kaptál jobb jegyet mert év elején lehet hogy jó voltál és jol tanultál.
  • Molnibalage
    #158
    Én egyiket sem utáltam, sőt gimiben kifejezett jó volt az utolsó év. Annyi kényelem van a fiatalságban, hogy sokszor helyetted döntenek, nincs az a kifejezett felelősségérzet. Ennek már régen vége...

    Akkor azt éreztem hogy hej de sok időm van, az utóbbi két évben meg azt érzem, hogy nincs semmire annyi mindent szeretnék csinálni.
  • Pepsi Twist
    #157
    lehet én nagyon útáltam az általánost meg a közép sulit de mai szemmel már útálom magam hogy nem szerettem, jácci könnyedséggel lehetett tanulni a semmiért... na mindeggy
  • Molnibalage
    #156
    Hát ebben van is igazság meg nem is. Én már például rohadtul unom a vizsgázást olyan tárgyakból amik nem is érdekelnek és meg sem fizetik. Hihetetlen kínszenvedés rávenni magam, hogy vizsgára tanuljak. Holnap is lesz egy tanultam rá eddig bő 2 órát.

    Dolgozni azért jó, mert ha szarul is de legalább megfizetik. Most olyan melót csinálok az egyetemen is amiért egy képzett mérnök azért megkérné az árát én meg ingyér kell hogy csináljam.

    Az egyetemen is nagyon fasza, hogy néha bent vagy 8-tól 6-8-ig és azért mész haza, hogy még otthon is tanulj. A melót leteszed és másnapig száműzöd. A sulival nem lehet teljesen ezt tenni.
  • Molnibalage
    #155
    Haha. Én bioszból (BIOS ) 3,3-as átlagra kaptam egy 4-est a tanártól utolsó évben csak azért mert valahonnan megtudta, hogy NAGYON penge voltam fiziákból. Mai napig nem értem ezt. Nem számított sehova, de azért meglepő volt...
  • ColdFire
    #154
    ájdejó hogy csak 5 órám volt :D
    biosz kettes azért becsúszott, dehát.
  • szucsy89
    #153
    nincs itt vki aki a BGF-re jár?
  • Pepsi Twist
    #152
    Addig örüljetek míg isibe kell járni...
  • Rockynhooo
    #151
    na megvolt a töri meg a magyar is ! Töri sikerült perfektül, de magyarral megszívtam , mert suliba akartam felkészülni rá , aztán óracsere volt , 5 percet késtem , és első órába írtuk xD szval gy emlékezetből arany balladák :D yo volt:D! mind1.. töri yo az a lényeg! :)
  • Mike
    #150
    hi, irtam neked okosságokat :))) a 112-ben
  • Mike
    #149
    ki kezdte? ki szólt be elöször? szal ne játszd itt az agyad
    semmi nem lett volna ha nem kezdesz ugatni

    fiacskámozhatsz nyugodtan, attól még szaros maradsz, sry, ez van

    kérdezz meg bárkit, aki személyesen is ismer, nagy-e a pofám a valóságban is?

    és utána ez a sértődés, ejnye szexmester :)

    kezdjük az elejéről:
    Jó napot kívánok!
  • Csabesz6
    #148
  • Szeszmester
    #147
    Juj de csúnyán beszélsz, fiacskám. Ez minősít ám téged, elég bunkó vagy.

    Az átlagember nem tud rendesen olvasni, betűzd már ki rendesen a nickem, kérlek. A legegyszerűbb személyeskedésen kívül máshogy úgysem tudsz visszavágni, a korom meg pontatlan.

    Mivel csak fórumon ilyen nagy a pofád, csak azt tudom csinálni, hogy megszűnök a beszélgetőpartnerednek lenni. Legyen csak tiéd a szemétdomb, kiskakas.
  • Mike
    #146
    szólj még bele te is
  • autoszimulator
    #145
    csak annyira, mint amennyire ez a kifakadás 35-40 közöttihez méltó.
  • Aquir
    #144
    ez az bunyó!:)
  • Mike
    #143
    a nicked is megérne egy elemzést: szexmester
    milyen pénisznövelő nick már ez!
  • Aquir
    #142
    na jó, megmondom, a pókok. tényleg. Mert az ökörnyáluk miatt amikkel vándorolnak, néha feljutnak a sztratoszféráig is, és ott keringenek megfagyva a Föld körül, ha kicsit jobban felkapja őket a szél xD
  • Mike
    #141
    egyébként első blikkre azt mondanám az óriáscápa
  • Aquir
    #139
    én kérdésem: Melyik állat jut fel a legmesszebbre a talajtól a légkörben?
  • Aquir
    #138
    gyilkosbálna? vagy az is ellik?
  • Fabio Capello
    #137
    á erre már nincs kedvem válaszolni :D
  • Aquir
    #136
    jegesmedve?
  • Szeszmester
    #135
    Pontatlan volt a kérdés, én kérek elnézést ;)
  • Szeszmester
    #134
    Szárazföldi.
  • Aquir
    #133
    a fekete lyuk?
  • Szeszmester
    #132
    http://www.szepi.hu/irodalom/kedvenc/kt_058.html

    Eszembe jutott még 1 jó: legnagyobb ragadozó?
  • Aquir
    #131
    a lóhal
    szokták is mondani hogy "lóhalállában siettem"
  • Szeszmester
    #130
    Tényleg, meg hasonlók? :)
    De te azért nem, ugye? ^_^
    Csodálkozom, hogy hogy nem kaptál még Nobel-díjat...

    Tesztkérdés: melyik a legnagyobb, általunk ismert hal?
  • Mike
    #129
    a csinovnyik halála kifejezetten jó, mert utána lehet csinovnyikozni
  • kraawz
    #128
    Azért némi műveltség tényleg nem árt, de a nagy részét rühelltem. A kötelező olvasmányok fele szerintem a hulladék kategórában van egy-kettő viszont tényleg jó volt. Most nem sorolom fel azért őket.

    a köpönyeg
    egy csinovnyik halála
    vadkacsa
    az orr

    soroljammég ? :D
  • Molnibalage
    #127
    A szivatós tárgyak és a kevés végzős adja a műszaki oktatás színvonalát és respektéjt még azért valamennyire. Valahol azt írta valaki, hogy a BME-n végzés csak mosolyt vált ki az állsinterjún, erre valaki reagált rá, hogy inkább elismerést főleg a tradícionális mérnöki karokon (gépész, villany, építő).

    Az eltérő szakirányok is igen eltérő nehézségűek. Egyes szakirányokat a gépészkaron is csak büfészaknak hívűnk viszont vannak igen hardcore szakirányok. Ilyen szerintem pl. A műszaki mechanika, áramlástech, gépgyártás, géptervezés. Én áramlástechnikán vagyok és évente 4-8 ember, ha végez ezen a szakirányon. Van olyan óra, ahol 6 fő a hallgató létszám. Polimertechika modulon meg 30-40 főmodulos is van néha.
  • Molnibalage
    #126
    Az ÁTLAG gépész a BME-n jelenleg 7,5 év alatt végez, tehát én a 7 évemmel átlagon felüli leszek.

    A kreditrendszer és a 13 év teljes állami finanszírozás teszi ezt részben, de részben meg az, hogy könnyebben vágják meg az embert emiatt és sok tantárgyból nincs kereszt félév...
  • Fabio Capello
    #125
    :P Nálunk szupraindividuális, mikro és ökológia van... Egyik rosszabb mint a másik :D
  • joebacsi
    #124
    ellenben nemvolt rossz kislány :)
    csak kicsit butácska...
  • autoszimulator
    #123
    nem neked megy, csak nálad láttam az idézetet, hogy egyetemen csak értelmes, téged érdeklő tárgyakat tanitanak. Ez sajnos nem így van.. Bár nálunk azt hangoztatják, hogy ez nem csak a szakmánk belénk nevelése, hanem egy életre felkészítő fázisa az életünknek, ezért is tanulunk pl vállalatirányítást, menedzsmentet, mert elvileg ha mi munkát találunk, előbb utóbb főnöki pozícióba fogunk kerülni, legalábbis lesznek alánk rendelt dolgozók. Tehát ez a része még talán nem is haszontalan, és érdekesnek is mondható.. A gazdasági és hasonló humán blokk tárgyai, melyek kötelezőek X kredit erejéig, azok pont annyira vannak csak komolyan véve, amennyire még nem megterhelő. Tehát ott vannak, de az elvárás, mintha nem is lenne.. Ezen a téren nincs probléma..

    Ott viszont már sokkal nagyobb problémát látok, hogy mindenhol azt olvasni, hogy műszaki pályákra készülőkből hiány van, legyen az infós, mérnök, meg jónéhány gépész. Ugyanakkor a felsőoktatás tolja ki magából a ma már telített szakmák új kisdiákjait, melyeknek pályán belüli elhelyezkedése nagyon nehéz. De ezt mindenki tudja, akkor könyörgöm, azt árulja el nekem valaki, hogy miért van az, hogy kis szorgalommal a leghülyébb is végigmegy a fent említett, telített munkakörre embert bocsájtó szakok diákja, míg akikre igény van, a műszaki beállítottságúakat meg szórják ki mindenféle szívatós tárgyakkal? Én csak a mérnök infót látom, de itt olyan 300 emberből 15-20 kap időben diplomát.. És nem hülye emberek járnak ide, még csak lustának sem mondható mind...
  • Aquir
    #122
    jah hálisten nem lesz indexünk én is a TTiK-n vagyok, de a környezettudományi szakon :)
    nekünk 4 szakirányunk van: Hulladékkezelés - elhelyezés, Levegő- zaj- és rezgésvédelem (ide a halál megy), Természetvédelem (ez se nem túl jó), Talaj és Vízkezelés