Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • hunbasser
    #106
    pedig azért nekem a nyelvoktatás már az elején jól el volt baszva...:) általános 4-ben kezdtem angolt tanulni (ha rajtam múlt volna,én már elsőtől nyomtam volna,mert én már iskolába is úgy kezdtem járni,hogy tudtam már írni,olvasni),csak hát volt egy jó tanárunk úgy másfél évig,de kivágták a suliból,és ekkor kaptunk egy NAGYON béna tanárt (nem vicc,nem tudta megmondani nekem,hogy hogy van a növény angolul,aztán hosszaz fejtörés után csak megmondta,nameg mindig hozzá jártunk számcímeket lefordítani,azt a legtöbbnél csak találgatott,és így visszagondolva nem kérdeztünk tőle nehezeket...),és mikor átkerültem hatosztályos gimnáziumban csak lestem,mint Rozi a moziban...és még 2-3 év után is volt olyan,ami nekem teljesen új volt,a többieknek viszont már nem.De azt mondják,hogy jó a nyelvérzékem: egyszer csak úgy poénból elkezdtem olvasni osztálytársam francia tankönyvéből,és az volt a poén,hogy még jól is ejtettem ki a szavakat :D ugyanígy vagyok az olasszal is,ott is tudom,hogy mi mikor ká meg jé meg csé,de ez valószínüleg annak tudható be,hogy a fociban mindig is vágtam a nevek kiejtését és megfigyeltem egyes hangkapcsolatokat :)