322
Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • Rockynhooo
    #242
    a legjobban annak örülnék ha maradnék itt Szentesen még két évet, ez idő alatt elvégeznék vmi vendéglátással kapcsolatos szakmát, 1 éven belül leraknám az angol nyelvvizsgát, meg elkezdenék szeptembertől spanyolt tanulni , külön tanárnál , 2 év alatt hátha eltudnám sajátítani, aztán ezen dolgok megszerzésével irány anglia...! vmi hotelben vagy egyéb helyen yo lenne dolgozni! Fater az nem tartja baromságnak, de viszont anyám feltétlen diplomás embert akar a fiábol, és ő erősködik .. :\!
  • hunbasser
    #241
    ki vele! :)
  • Rockynhooo
    #240
    11 nap még a jelentkezési lapok leadásáig , de nagyjábol már körvonalazódott mit akarok :)
  • Rockynhooo
    #239
    számolni nem szeretsz akkor :D
  • kakaoskalacs
    #238
    Angol,Német,Töri,Magyar :D ezekböl jo vagyok
  • Kmarha
    #237
    jó nektek :D

    Én nem tudok választani a mesterséges inteligencia és az ambiens rendszerek között :) A többi (digit rendszer, iránytech) az már kutya :D
  • ColdFire
    #236
    nah, nah :o
  • Muki100
    #235
    4600
  • Rockynhooo
    #234
    erre válaszolok én is , huu nem tom már mert csak 2 évig tanultam, de tudom ,hogy nem voltam olyan rossz, bár sokan voltak nálam jobbak, asszem 1100 körül volt...
  • ColdFire
    #233
    10 perc alatt mennyi? :D
  • ColdFire
    #232
    gépírás, matek, tesi, úszás, fizika, töri
  • Muki100
    #231
    Gépírás
  • Fabio Capello
    #230
    :D Kinek a pap kinek a paplan :P
  • bujcsik555
    #229
    a biosz a legrosszabb
  • thomasthomas
    #228
    Hi!

    Én meg fordítva..amit te szeretsz azt én utálom(jó kivétel a töri) amit utálsz azt meg én szeretem...a matekot annál inkább..
  • Fabio Capello
    #227
    bioszból
  • mama2
    #226
    Ki milyen tantárgybol jó? Én angolbol, történelemböl,irodalomból,nyelvtanból:D. Kivéve földrajz, meg a matek:P. A matekot utálom fújj:P.
  • Molnibalage
    #225
    Én is így mentem át villamos gépekből. Első vizsgán lövésem sem volt, a köv. vizsgán 3-as lettem.
  • Fabio Capello
    #224
    Nyehehe... Betehetett akármilyen szivatást a feladatsorba biosz alapjain, átmentem az UV-n :D hármas lettem, ami nem rossz ahhoz képest mit össze szivatott az első két vizsgán
  • Mr_no_NaMe
    #223
    Jah..jó is lenne :D
    Na majd lesz valami...
  • Fabio Capello
    #222
    természetesen ez is egy lehetőség, én csak egy általam elképzelt verziót közöltem vele, nem azt hogy ez csak így lehetséges :)
  • Mike
    #221
    vagy megtanulja ott
    annál jobb úgysincs
    minek görcsölne vele itthon
    de mondjuk az utóbbi csak akkor jó, ha nem magábaforduló ember, hanem hajlandó haverkodni a helyiekkel, akár úgy s, hogy az elején nem értik egymást annyira

    infon belül az a jó, hogyha egy témával elkezdesz igazán intenzíven foglalkozni, eljársz konferenciákra, 2 év alatt simán ki tudsz tűnni a nagy átlagból, sok energia persze
    utána meg már a világ azon pontján dolgozol, ahol tetszik

    az a baj, hogy Mo kicsi, érdemes nagyban gondolkodni
  • Mike
    #220
    fősulira járhatsz bármikor
    3 év múlva kitalálod, kéne neked ez, és akkor jársz

    inkább az a fontos, hogy olyat találj, amit szeretsz csinálni
  • Mike
    #219
    mi lehetsz?
    gazdag ember :)
    annyira, mint alkalmazottként soha

    figy jó jegyek, cetlik arra kellenek, hogy alkalmazott legyél
    nem mondom, nem baj azért ha nem vagy tök idióta, tehát egy egyetem nem árt, de nem is létfontosságú

    majd az alkalamazottaidtól elvárod :)))
  • Molnibalage
    #218
    "Én hogy őszinte legyek írtózom a tanulástól."

    Ez sokszor velem is így van, de sajnos muszáj. Meg attól is függ, hogy mi az valamit önként és dalolva, de ami nem érdekel és nem nagyon látom értelmét sem és még csak nem is érdekes abból azért igencsak szenvedve mentem át az egyetemen.
  • Rockynhooo
    #217
    okéé , köszi :)
  • Fabio Capello
    #216
    nincsmit, most megyek kialszom magam a vizsgák után, ha van kérdésed, vagy itt megtalálsz, vagy dobj meg egy pm-el
  • Rockynhooo
    #215
    persze nyuznak vele rendesen :D köszi az infokat ;)!
    morfondírozok még a dolgokon sokat úgyis :)
  • Fabio Capello
    #214
    A Bsc diplomát nem taglalom, sztem odavissza balrajobbra nyúztátok már, alapfokú diploma. Az euro Bsc azt jelenti, hogy Európa bármely egyetemén jelentkezhetsz vele Msc képzésre, mert bármelyik egyetemen elfogadják. Sajna csak nagyon kevés helyen és szakon adnak pillanatnyilag euro diplomát, ha jól tudom nálunk a TTIK-n a környezettanosok kapnak ilyen jellegű diplomát. OKJ képzéssel nem vagyok tisztában, arról igazából nem sokat hallottam
  • Rockynhooo
    #213
    az első okj-s képzés ha yol tudom ingyenes!
    euro Bsc diploma?! ez mit takar?
  • Fabio Capello
    #212
    sajna akár egy OKJ képzésre, akár egyetemre, fősulira mész, fizetni kell... Ha rám hallgatsz, és a jövődet külföldön akarod elképzelni, akkor itthon leteszel egy hároméves képzésben egy euros Bsc diplomát, azalatt perfektre megtanulod a nyelvet ahova menni akarsz, és az euro Bsc-vel oda mész ahova akarsz
  • Rockynhooo
    #211
    figgy itt vok 18 évesen, van 15 napom még , hogy döntsek, hidd el nekem se könnyebb :D!
    három alternatíva áll előttem:
    -fősulira jelentkezés, amiről vmiért csak rosszatt hallok, meg rohatt sok pénz!
    -vmi két éves képzés
    -szakma

    kb ugyterveztem, hogy két év alatt szerzek vmi képesítést , ez idő alatt kitanulok 2 nyelvet , aztán külföld!

    ezt nem rég találtam ki :D ! de lehet holnap már másra jutok, nem tom kutya nehéza döntés!


    Szüleid meg gondolom ugyvannak vele hogy ha a tanuláshoz lusta vagy akkor a munkához is az leszel!
  • Mr_no_NaMe
    #210
    Mivel anyámtól és apámtól csak azt hallom, hogy ha nem tanulok akkor semmi nem lesz belőlem meg ennyi tanulással ne is számítsak semmi sikerre az életben így elég nehéz akármilyen sikerélményhez is jutni. Viszont 1-2 jelenlegi egyetemista haveromnak telljesen más a véleménye erről az egészről. Komolyan fogalmam sincs, hogy mi lesz velem ebben az életben. Csak én gondolkozok ezen ennyit 16 évesen?
  • Rockynhooo
    #209
    elkezd lentről aztán majd fentebb kerülsz :) !
  • Mr_no_NaMe
    #208
    Én hogy őszinte legyek írtózom a tanulástól. Nem akarom és nem is megy ami nem érdekel. Olvasmányos cuccok mint pl: töri, magyar ezekből lazán 1 olvasás után megvan a hármas felelet/doga, de az ilyen tantárgyakból hogy fizika, kémia, matek...mostani félévbe volt 8 kettesem. Olyan szinten semmit nem tanultam ebben a félévbe, hogy az valami iszonyat. Utolsó 2 hétbe tanultam 1 kicsit hogy átengedjenek a tárgyakból. Jelenleg infós suliba járok és rohadtul nem tudom mi leszek még...a számítógépek érdekelnek, programozás érdekel de matekból bugdácsolok ötödikes korom óta... Mi a franc lesz belőlem 6 év után? Elképzelésem sincs...külföldre lenne jó kimenni, de ahhoz meg kellene majd középfokú angol, ami meg is lenne nade külföldön mi a francot csinálok? :S
  • Fabio Capello
    #207
    :P:D
  • hunbasser
    #206
    lejárt a vip tagság,és 120x20-as logót csinálni meg nincs kedvem :D az előzőt meg azért vettem ki,mert így kicsiben csúnya volt(amúgy sem volt valami húdeszép)
  • Fabio Capello
    #205
    nálunk is ez megy most valószínűleg...
    (am mi lett a logoddal?)
  • hunbasser
    #204
    fizikatanárom úgy mesélte,hogy amikor ő tanárképzőbe járt,olyat csinált a tanár,hogy feldobta a vizsgákat,és amelyik az asztalon maradt az 5-ös,amelyik meg leesett az 4-es.
  • Morphin
    #203
    nemtom sztem nem legenda...eltudom képzelni, márcsak azért is mert ez még a kőszocializmusban volt...még mittomén 80as években XD
    amúgy a kromofág nem rossz 5let...