322
Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • ColdFire
    #1
    Mivel láttam hogy nincsen nagyon ilyen topik, gondoltam nyitok egyet, remélem nem volt még ilyen, kereső nem dobta ki, ha mégis lenne, kérném zárolni a topikot!

    A téma adott, ide jöhet akármi vele kapcsolatban, tanulási módszerek, ki milyen szakirányt választ/választott, esetleg milyen jegyei vannak, és a többi.
  • eLiXir
    #2
    haha
  • Goruck
    #3
    most nem írnék mást, csak hogy ötletnek nemrossz, szerintem ekerül egy időre a TOP10be :D
  • Fbn Lx
    #4
    linkeljetek nekem valami jókis pályaválasztási tesztet, mert kb. két hetem van dönteni, és még mindig qrvára nem tudom :D
    valami kreatívat akarok csinálni :p
  • el bruja
    #5
    jaja olyanra én is kíváncsi lennék...
  • kakaoskalacs
    #6
    tanulási modszer--->hanyagsag -.- meg is buktam matekbol 0. elsö félévben(azaz most) pedig nincs sok orám csak heti 12 angol meg 6 német meg pár info meg matek meg magyar,töri. Mellesleg vendeglatasi szakirányba szeretnék elhelyezkedni :D
  • ColdFire
    #7
    nekem ma ütött egy laza 5 óra angol :s
    1/2 4ig tart, minden hétfőn, reggel 8tól, ezen kivül van még 4 másik óra
  • Reyes
    #8
    Holnap, holnap után és az után is vizsgázok. A holnapinak tudom nagyjából a felét...Úgyhogy megyek is tételeket bújni...
  • kakaoskalacs
    #9
    amugy +fav csak nehogy offspamflém topic legyen :C
  • ColdFire
    #10
    hátnehogy :c
  • kakaoskalacs
    #11
    amugy ált.iskolaba nyomod ? vagy kozepschule?
  • praksi
    #12
    ált. a megyei munkaügyi hivataloknál szokott ilyen pályaválasztási tanácsadás lenni, asszem olyan 15-16 évesen a komplett gimis osztályom elment egy ilyenre, és egész jó volt; szal ott érdemes érdeklődni, vagy talán valamelyik tanárodat megkérdezni, hogy tudnak-e ilyesmiről
  • praksi
    #13
    szakirány egy évet tsúszik :-S
  • ColdFire
    #14
    közép
  • Dragooon #15
    ahhaha én is 0-os vagyok :->
    12 angol szintén megvan, de nem vmi leterhelő szvsz
  • gercse
    #16
    Ma irattam alá az utsó jegyem így a végleges tuti jegyeim :D a következők_
    Mikro 2,Matek 2,Műszaki ábrázolás 3, Menedzsment alapjai 3, Kémia 3, Info 4, Szociológia 5, Gazd. föci 5, Jog 5
    ja és műszaki menedzser 1. félévével végeztem a BMF-en, eddig tetszik
  • SMACKDOWN18
    #17
    gyakorlat a szakkozep iskolakba szar de azert ki lehet birni
  • ColdFire
    #18
    héjáó, holnap nincs első órám :D
    lehet még motorral küldeni :D
  • Muki100
    #19
    Reggel bemegyek 7 órára megírom az aznapi házit, hazaérek bedobálom a tankönyveket
    másnap ugyanez
    érettségi tárgyakból 4 körüli átlag (még de a töri ahogy megy előre úgy lesz egyre könnyebb nekem szal inkább 4,5)
    nem érettségiekből meg 2 -.-
    egyébként ez is 0.-os nyelvi előkészítős közgazdasági
  • Crazygirl
    #20
    vegzos gimiskent csak negyes es otos jegyeim vannak es ha sikerul az orszag egy jo egyetemen tanulhatok tovabb mernok informatikus szakon :) ha felvesznek szolok :)
    Tanulasi modszer: csak szorgalmasan :) no meg nem art ha szeretsz tanulni...ennyi
  • Kicsikiraly
    #21
    Szerintem van már ilyen topik :S (bár nem pont ugyanaz)
  • gercse
    #22
    az elég kocka szak, nem?...
    én is oda akartam menni, de mégsem, annyira nem vagyok nagy penge
  • ColdFire
    #23
    minden elismerésem a tanulni szeretőknek, új suliban eddig 2x volt a kezemben könyv :D
    bár össze is jött a 3.5ös átlag :D
    nah nem baj, 2. félévbe belehúzás van :)
  • autoszimulator
    #24
    melyikazaz egyetem?
  • Requiem88
    #25
    a 0. lófasz, én már túl vagyok rajta... a "gazdasági ismeretek angol nyelven" lesz húzós jövőre annak aki nem nagyon vágja az angolt esetleg nem szereti az ilyesmit, nálam szerencsére egyik tényező sem áll fenn. Egyik kedvenc tantárgyam ^^ van úgy hogy visszasírom azt a 0. évet, akármilyen unalmas is volt a péntek hat-hetedik dupla angol... könnyebb volt mint ez és jövőre (3. évemet fogom iskolám falai között tölteni) még szopatósabb lesz, bejön a földrajz és a kémia is... csak remélni tudom hogy valami jó tanárt kapok :/
    egyébként +fav
  • PrasCo
    #26
    Mind ezt mondjaaa....
  • ColdFire
    #27
    az igazság odaát van :D
  • hunbasser
    #28
    szerintem van már pár sulis topik,de tőlem elfér :)

    nem szoktam tanulni,csak akkor,ha nagyon rosszul állok valamiből,és dogát írok...:D de így is sikerült azért összehozni a 4-es átlagot.
  • Cat 02 #29
    Született zseni =)
  • Kmarha
    #30
    Nem tudom ki nézte ma Vágot. A gyerek odabaszott a műsorban rendesen. Magyar szakos egyetemista, és fogalma sem volt arról, hogy ki Mikes Kelemen.

    Ennyit az oktatásról.
  • Nuki
    #31
    Szerintem nem az oktatás hibája, ha nem tudod ki az valaki.
  • Kmarha
    #32
    nem tudom, ne haragudj, de egyrészt Mikes Kelemen közép iskolás tananyag. Már ott a fejébe kellett hogy verjék. Átment. Leéretségizett. Felvételizet. Bekerült egy magyar szakos egyetemre. Túlélt ott jó pár félévet. Magyar szakon, ezt nem birom kihangsúlyozni. És még csak halvány fogalma sincs róla, ki volt.

    Szerintem ez alapműveltség, és ha egy ilyen hiányosság, ráadásul olyan ami a szakmájában található nem kerül felszínre, az igenis az oktatás színvonalát minősíti. Mert én sem tudok mindent a szakmámból, de az alapműveltségem bőven megvan belőle, és hatalmas hányadáról amiről nem oktattak, nem tanultam még, legalább nagyvonalakban tudom azt, hogy most hardwer vagy szoftver a dolog pl. (mérnők infó szak)

    Persze a gyereket jobban minősíti ez tény :)
  • Molnibalage
    #33
    7 éves gépész vagyok és még én is tudom, pedig én utáltam az irodalom órákat. Szeretek olvasni csak nem éppen az ott előferdülő könyveket...

    A bátyus sem tudta, de ő programozó és kőbunkó...
  • tigeroo
    #34
    most mit vársz? európában a legnehezebb poroszos oktatási rendszer,rengeteg bemagolásra váró információ...
    ez az eset inkább ironikus, tükrözi az egész rendszer lényegét (nembaj, legalább sok diplomás utcaseprőt fog szép hazánk kinevelni)
  • ColdFire
    #35
    azt nem értem, hogy miért sokkal jobbak a külföldi, vegyük például angliát, eredmények?
  • tigeroo
    #36
    nagyobb az ösztönzés
    most hova tanuljak a havi 100ért aminek a felét elis adózom?
  • Mr_no_NaMe
    #37
    Pöcs kivan a 6:30-as keléssel. Monnyon le!!4
  • ColdFire
    #38
    nálam is az van, bezzeg a szigetországban 9-10körül kezdődik a suli azt hiszem :(
  • Kmarha
    #39
    én shiftelem azokat az órákat amik reggel 10 elött kezdődnek :D Nincs az az isten :D

    tigeroo: nem tudom milyen szakmát tanulsz, de nálunk a BMF-en azért nem túl sok ember megy el 100ért dolgozni. Annál azért jóval többet lehet keresni infóval ha minden jól összejön. Mondjuk persze ez a kezdő diplomásokra nem mind igaz, de hát minden kezdet nehéz :)
  • Rockynhooo
    #40
    plz link vmi yo 2. vhb-s cuccot, holnap cinkem van belőle, és semmi anyagom nincse XD
    de a google a barátom