322
Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • Shadow94
    #282
    Csak az a baj hogy nem írják hogy milyen gépészetet tanítanak...
    Nem lehet ezt seholse megtudni?
  • Molnibalage
    #281
    Hát igen... A gépész valóban sokmindennel foglalkozik. Villamos gépésztől a vegyipariig, áramlástchnikustól, az anyagtechológustól kezdve van minden. A BME-n kb. 18 szakirány vam asszem. Szóval elég bő.
  • Morphin
    #280
    Kifejezetten szakiskolák már nemnagyon vannak sztem...szal központi kb mindenhol van.

    gépész? hát sok fajta foglalkozás van ezen belül is... (mozi~ )

    Szeretnék kérdezni vmit. Szal van pár bizonyos suli (felsőoktatás) amiről vannak rémhírek, h pl ujságban hírdetés, és felvan tüntetve h itt-ott tanult emberek ne is jelentkezzenek...(gondolok itt ZsKF,GDF ami engem érint) anyum ZsKF-en végzett nemrég, és 1 nap alatt talált állást...fater meg GDF-en (meg egy ismerősünk is és elég nagy beosztásban vannak)...szal nem hiszem h csak azért mert mindössze 15-20-25 éves egy iskola azért rossz lenne...(ellentétben a régi nagyokkal, ELTE és társai) nem értem egy mérnök informatikus aki a BME-n tanult az miért tud többet mint aki pl a GDF-en...mi a vélemény erről? miért vannak ezek a rémhírek? én most érettségizem és BMF,PPKE mellett a GDF is jelölve van...
  • Shadow94
    #279
    Nem vagyok nagyon képbe , de a Gépész szak az mivel is foglalkozik ?
    Szakiskolába is kell ugyanolyan felvételi mint szakközépiskolába? (központi stb...)
  • Molnibalage
    #278
    Nem ismerem, de a neve alpján elég jó híre lehet. Én BME gépész szakon végzek most. Ahogy láttam van BME kontaktjuk. Szóval hajrá. Ma BÁRMILYEN műszaki képzéssel csak jól jár az ember...
  • Mr_no_NaMe
    #277
    Amúgy is röhögve kimehet bárhonnan, csak majd kapja az igazolatlanokat és egyszercsak kipenderítik a suliból.
  • Shadow94
    #276
    Erről a suliról va valakinek véleménye? (gépész szakra mennék)
  • ColdFire
    #275
    ez azért sokkolt
  • mallamut
    #274
    here
  • Rockynhooo
    #273
    igen már betöltöttem :)
    szerintem is! az egész dolog onnan indult ,hogy a nagy szünetben ami 20 perces , a sok dohányos eljárkál utcákkal a suli mellé és boltok előtt meg itt ott cigiznek , és jött pár bejelentés .. az iskola meg nem képes megoldani a dohány kérdést ezért azt mondták zárva lesz a suli ... de nem hinném hogy ne lenne jogomban bármikor elhagyni az iskola épületét :D
  • GVG
    #272
    ja hogy te 18 vagy?:D akkor röhögve bármikor kimehetsz
  • Rockynhooo
    #271
    őőő pont érettségi előtt állok , a 19 életévem felé tartok , könyörgöm csak ne zárjanak már be a suliba.. :\ "minden embernek alapvető joga van a szabadsághoz, és a szabad helymegválasztáshoz"

    amúgy kössz a reakciót :)
  • GVG
    #270
    elvileg nem zárhatnának be. Gyakorlatilag viszont ha belegondolsz a suli egy nagy óvoda ahol tanulás álnéven lefoglalják a "nagy gyerekeket", hogy még véletlenül se akarjanak kimenni. Mert a szülők nem tudnák végezni a munkájukat ha a gyerekért aggódnak.
    Közben el is hitetik veled, hogy azért tanulsz, hogy okos legyél. (vagyis tömik beléd a sok felesleges lexikális tudást aminek az életben nem veszed hasznát csak max ha továbbtanulsz vagy valami quizműsorba készülsz).
    És mindezt olyan stresszesre csinálják a sok teszttel/feleléssel és kötelességekkel, hogy végül megadd magad és elfogadd neked szükséged van mindarra amit kapsz (amikor ez feltűnik és "lázadsz" ellene ráfogják, hogy ez csak a tinédzserkor velejárója és vígan faragnak le évről évre a szabadidődböl mert tudják nem tehetsz semmit).
    Majd mikor végigszenvedted a 4-5 évet nem hagynak nyugodni hanem alaposan megszivatnak egy érettségi vizsgával. Ekkor az embernek semmi kedve nem lesz (vagyis ideje) ellenkezni és akkor már el is fogadod mert már úgyis mindegy.

    Aztán pár év múlva csak a jó dolgokra emlékszel vissza belőle a rosszakat elfelejted és már felnőtt dolgozó ember vagy.

    Remélem rövid és érthető voltam:)
  • Rockynhooo
    #269
    *szabadsághoz -.-'
  • Rockynhooo
    #268
    Ha bezárják az iskolát és nem tudok kimenni azzal megfosztanak a szabadságtól való jogomtol?
  • bujcsik555
    #267
    7-ben én semmi tanulással kitünö lettem, nyolcadikra szerintem készülj fel hogy nagyon meghajtanak 7-hez képest. De mondjuk tanártol is függ
  • Shadow94
    #266
    nemnem ebben a hónapban javítottam (február)
  • bujcsik555
    #265
    6 évvégéhez képest javitottál félévkor?
  • Shadow94
    #264
    7
  • bujcsik555
    #263
    hanydikos vagy?
  • Shadow94
    #262
    Tiszteletem mindenkinek !
    Egy csomó tantárgyból 2 jeggyel feljebb vittem átlagomat :))
    És nem tesi meg technika :D
  • Kmarha
    #261
    aki főiskolára/egyetemre jelentkezik, tényleg készüljön fel a komoly tanulásra! :D

    lol.. olyan jó volt láttni, hogy reggel 5 órakor kávéval és cigivel ballagva a kollégium folyosóján, mindenhol a hozzád hasonló vagy feledékeny vagy lusta diákok zombultak, füzettel a kezükbe. Ugyanis ma elektro beugronk van. Momentán nekem teljesen kiment a fejemből, tegnap este szóltak csak :D Megvan a feeling :D
  • ColdFire
    #260
    haha, szívás :D
    :P
  • Rockynhooo
    #259
    de ha kicsit is okos vok akkor érettségire készülök , szóval annyira nem laza :\
  • ColdFire
    #258
    áh :(
  • Rockynhooo
    #257
    nekem az gész hét :D:P
  • ColdFire
    #256
    szar neked, nekem h,k,sz síszünet :D
  • mama2
    #255
    Én most megyek tanulni ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...
  • bujcsik555
    #254
    hol? Én hallotam szolnokon egy 3 pont magyar 2 pont matekrol.
  • Muki100
    #253
    Az szép! A rekordminimumot is megnéztem ma, 11 pontos magyar 3 matek.
  • bujcsik555
    #252
    Én is ma kaptam meg, 81 pontom lett. Rosszabbra számitottam, mert kevés volt az idö a matekra nakem. A nyelvtran része 42 pont lett, a matek 39. lehetett volna több is ha van még egy percem. Egy feladattal nem lettem kész. A miket megcsináltam tavalyiakat meg azelöttieket azok álltalában 90, 95 pont körülsikerültek. A mostani sokkal nehezebb volt szerintem , de egy osztálytársam meg 30 pontal jobbat irt mint a gyakorláson a rekordja(28 pont==>58 pont). Szerinte meg könnyebb volt.
  • GTheo
    #251
    Tavaly velem hasonló volt, itthon 45-50 pontos központikat írtam matekból, élesben "csak" 42 lett... Magyar pont fordítva, élesben pont jó lett, 37 pont. Mondjuk pont előtte lévő nap volt matekverseny eredményhirdetés, és ott jó helyezést értem el, ezért felvettek.
    Van olyan oszttársam aki 94 pontot írt tavaly :|
  • thomasthomas
    #250
    Egyéb: az osztályunkba is, szinte szánalmas hogy megírja a felvételit, és 32 pontot ér el egy 4es tanuló..hát hogy lehet valaki ilyen "hülye" hogy azt hiszi, hogy ha megcsinálta a felvételijét 30%-osra, akkor van esélye hogy felvegyék?sokan 50% alattit értek el..
  • thomasthomas
    #249
    Hát szerintem egy picit nehezebb volt a mostani feladatsor.Én egyik reggel elhatároztam magam, hogy miután kinyomtattam a 2004-es - 2007es felvételiket elkezdtem őket megoldani időre(45p), egy csöndes helyen..érdekes móson ott a matekot vagy hibátlanra vagy 45 pontosra csináltam meg.Amit élesben csináltam az 37p feltehető az izgulásnak..de a magyarból ált csak 40 pontokat értem el.Élesben pedig csak szégyen szemre csak 28at.Sok népies szavak ilyeneken buktam el.Azt is kib*szásnak vettem, hogy volt egy olyan feladat amiben le volt írva egy mondat és róla 3 állítás.Ahelyett hogy azt tették volna a tisztelt felvételi "készítők" hogy egy helyes válasz 1 pont helyette azt tették, hogy ha a gyerek mind3-at eltalálja, akkor kap rá 1 pontot..na itt vesztettem(rittik hogy 2 jó volt 1 nem).
  • Muki100
    #248
    Az én osztályom jóban van a felvételiket javító tanárokkal, bele is nézhettünk jó sokba, hát mit ne mondjak szánalmasnak ígérkezik az új generáció.
    Nekem 74 pontos lett 2005-ben a felvételim (38 magyar 36 matek), és habár ez nem volt se rossz se jó, a város legjobb közg. és külk. SZKI-jába azt jósolták hogy simán nem kerülök be, mivel elég rossz jegyeim voltak általánosban. Mázlim volt, hogy volt angol felvételi is abba az osztályba ahová végis járok, amiben viszont 1. lettem és így simán 12. helyen vettek fel.
    Ehhez képest most látom, hogy 15 pontos matekot, meg 20 pontos magyart írnak, és teljesen fogalmuk sincs arról, hogy mi is lenne a feladat.
    A tanárok este 6-ig javították a felvételiket, jó hangulatban telt, nevettek egy-két dolgon, aztán egyszer az egyik felpattant a székéről idegesen: "A **** anyád nem csinálom tovább!"
    Ezt a reakciót váltotta ki belőle az a sok szánalom amit a magyar felvételikben látott...a régebbi feladatsorokban még volt sok kőkemény nyelvtan is, itt viszont csak szövegértés / józan paraszti ész az egész.
    Azt is mondták, hogy az eddig kijavított 80 felvételi közül kb. 6-7 olyan van, akinél nem akadtak ki, és elfogadnák, a többi viszont annyira szánalmas, hogy inkább elvetnék.
    Mikor megkérdezték: "Hova veszik fel ezeket?"
    "Hát ide, különben be lehetne zárni a sulit 10 gyerekkel."
    Szóval így degenerálódott az ifjúság pár év alatt, alig várom hogy lássam jövőre a kis gólyákat.
    Tisztelet annak aki azért normálisan meg tudta írni a felvételit...lehet arra fogni 1-2 hülyeséget, hogy izgult, de érdekes szerintem pár évvel ezelőtt is ugyanúgy izgultak/tunk és mégis sokkal jobban sikerült.
  • thomasthomas
    #247
    javítás: a legkeményebb ált. iskola !Tatabányán!
  • thomasthomas
    #246
    Hi!

    Mivel a felvételi topic már nem népszerű ezért itt teszem fel a kérdésemet:
    Kinek hogy sikerült a központi felvételi idén?Nekem 65 pont lett a matek 37p a magyar 28p..az osztályba én értem el a legtöbbet (pedig az ahova járok iskolába tatabányán többek szerint ez a legkeményebb általános suli)->->->ebből arra következtetek hogy tatabányán nem csak nálunk sikerült pocsékul hanem szinte mindenkinek..A legjobb egy a 8.évfolyamba 80p lett egy kockáé, aki 1.-8. színötös volt mindenből, azaz kitűnő..ezután jövök én 65ponttal..A felvételi matekból szerintem marha könnyű volt, csak kár hogy figyelmetlen vagyok(<- ezen próbálok javítani)..akár 45 pontosra is meg tudtam volna írni a matekot..és ti??
  • hunbasser
    #245
    ha jól tudom,van olyan,hogy ki lehet menni az usába tanulni 2 évig,kb 1,5-2 millióba kerül,de ha szerencséd van,akkor kifogsz ilyen asf-es cserediák programos dolgot,ott még fizetni sem kell,ha jól tudom,sőt,ők adják neked a casht(ezt onnan tudom,hogy egy barátom most épp Finnországban cserediákoskodik),csak hát erre pályázni kell,nameg nagyon jól kell beszélned az angolt és nagydumásnak kell lenned.
  • Rockynhooo
    #244
    nekem fogalmam nincs külföldi tanulásrol , de az nagyon yo ,hogy vannak terveid :)!
  • GTheo
    #243
    Elolvastam a hsz-eket, vki volt hogy 7dikben 3,4es átlag... Hát én általánosban kb MAXIMUM napi fél órát tanultam, de elég soxor volt olyan amikor semmit, így voltam 6dikig kitűnő, 7-8diknak 2 4es.Najó, 8dik félévet számítom, évvégén kb volt 5-6 4esem, 2dik félév nagyon nemérdekelt, felvettek már addigra.
    Most 4,45ös átlagom van félévkor.

    Suli után igazán nekem sincs még meg h hova szeretnék menni, 1 biztos, 3dik után kiszeretnék menni külföldre (Amerikába, ha lehet Kaliforniába) 1 évig tanulni, vki tud az ilyesmikről vmi pontosabb infót ? Mert bátyám volt kint de ő megszívta, Utahban vmi mormon családhoz került, el is került onnan elég gyorsan olyan körülmények voltak, aztán a következő család elviselhető volt...

    #242: Spanyol nyelv