322
Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • Molnibalage
    #81
    Nekem a gimiben heti 32-34 órám volt + fakt + edzés. Egyáltalán nem haltam bele, sőt laza volt a egytemhez képest.

    Az egyetemen soha nem volt több heti 28 óránál csak azok igen tömények. 3x45 perc a durva 6-7 kerdites tárgyakból a kezdő egyetemistát padlóra küldi. És két ilyen tárgy volt egymás után...
  • Rockynhooo
    #80
    jah , amúgy van előnye is , mikor nézek vmi műveltségi vetélkedőt és vmi irodalmi kérdés van , tegyük fel el egy költőröl és rögtön beugrik a dolog, a 30 éves nő meg ott hebeg-habog :D bár lehet az a 30 éves is tuda 18 évesen :D
  • autoszimulator
    #79
    Az az informatikussal dunát lehet rekeszteni, az elég téves feltételezés, meg lehet nézni a legkeresettebb végzettségek, köztük van az infó is, annak valamely vállfaja mindenképpen (és ne ragadjunk le a rendszergazda meg a társainál, mert azon túlnyúlnak ezek a dolgok)...
    Különbséget tenni a tárgyak között pedig nem lehet. Mert az egyértelműen látszik, hogy Dodo a reál tárgyakat szereti, olyan beállítotságú, mint pl én is, inkább napi 8 matek lett volna annak idején, mint egy töri vagy magyar. De a humán blokk képviselői pont fordítva vannak ám! Nekik meg a sok sok töri és magyar kell, mert azt szeretik. Ezt csak úgy lehetne megoldani, hogy már a kezdetektől ketté/háromfelé venni a diákokat, de kiskorában még ki tudja eldönteni, mit akar. No meg ha tetszik, ha nem, alapvető tudáshoz hozzátartoznak a nagy költők, és legalább az országunk történelmének a legfőbb állomásai.. Az már persze más kérdés, hogy akit nem érdekel az irodalom meg a töri, az ígysem, úgysem fogja tanulni, és tudni sem fogja azt sosem, érettségi, nagydolgozatok, feleletek ide vagy oda..
  • Mr_no_NaMe
    #78
    Persze, hogy fasság ilyen szinten erőltetni az irodalmat, de azért nem árt egy bizonyos szintű alapműveltség. Az meg megint más kérdés, hogy ki mit utál de közben meg tudja, hogy fontos lenne. Ilyen vagyok én + a matek..utálom mint a szart, nem is értem de tudom, hogy fontos.
    De hogy lesz belőlem valami infó szakos emberke azt nem tudom..
  • hunbasser
    #77
    az egy dolog,hogy nem ismered el őket,attól még alapműveltség ismerni őket :)
  • ColdFire
    #76
    be kéne pakolni...
  • ColdFire
    #75
    hunbasser 18-25
    Dodo55 18-25
    Rocky 18-25

    ? :o
  • Rockynhooo
    #74
    hát nem tom , sztem ez az irodalom nagybukása a világnak :D nem ismerem el a költők nagy részét , meg úgy nem tom.. ellene vok nagyon :)!

    na meg nyelvtanban : részleges hasonulás meg írásban jelölt teljes hasonulás... azt se tom mik ezek :D
  • hunbasser
    #73
    gecc,eskü hogy amikor írtam a hsz-em,még a te nem küldted el :DDD de tök ugyanarra gondoltunk.
  • nyamiag #72
    imádom, hogy egy-két tizenéves mindent jobban tud, és ő így meg úgy reformálná az oktatást
  • Rockynhooo
    #71
    most is mit csinálok ? 2. vhb elejétől a végéig, + Petőfi tétel + Arany tétel.. ez így holnap xD mind1 reggel 7ig még sok idő van :D
  • hunbasser
    #70
    az irodalmat nem azért tanulod,hogy beseggelj 50 költőt meg a fontosabb műveit azt jó teti,hanem azért,mert ez alapműveltség...

    mondjuk azt nem nagyon értem,hogy minek kell verset elemezni,de hát ez is hozzátartozik,tudni kell ezt is...
  • n3whous3
    #69
    jóóóóvan
  • nyamiag #68
    kosz iskola kosz emberek
  • ColdFire
    #67
    hát de itt van olyan, aki főiskoláról ír, miért kell neked beleszólni?
    okthxby, menyjhát utánozni Jánozst és Janot ;)
  • sweech
    #66
    szerintem pont, hogy az irodalmat nem kéne ennyire erőltetni. az rendben van, hogy megismertetik velünk az írókat, költőket és azok műveit, de tök fölösleges, hogy többoldalas idióta műelemzéseket íratnak az emberekkel D: szerintem értelmetlen
  • hunbasser
    #65
    haverod órarendje durva lehet,nem irigylem...de hát mindenki azt kapja amit választ.én csak egy faktot vettem fel,a spanyolt,és heti 28 órám van,ez az év messze a legjobb nekem,mint az előző 4 eltöltött év ebben a suliban(ugye hatosztályosba járok),és hát rájöttem,hogy bőven jó,hogy csak egy faktot vettem fel :) meg amúgy lenne még 2 tesi,de asztmám miatt fel vagyok mentve(az megint más kérdés,hogy az asztmám csak parlagfű virágzásakor jön ki,és akkor is simán tudnék tesizni tőle,de hát jó teti,legalább nem rontom le az átlagomat tesivel,a kellő testmozgás meg így is megvan :))

    szóval,aki keményen akar tanulni,az felvesz 2-3 faktot is,és akkor szophat a heti 38 órájával,hát ő akarta,én nem irigylem,de ha valaki így akarja...:) szóval emiatt sosem szoktam sajnálni embereket.csak így visszagondolva nekem a 9-10.osztály is keményebb volt,mint az idei :D

    szóval most hawaii van.
  • n3whous3
    #64
    Ja és alig pár napja nyílt
  • Rockynhooo
    #63
    Nyelvtan: Az általános iskolás része még OK. De a középiskolai része nagyrészt mindenféle kitalált kategorizálásról szól.

    ez full így van , össze is vesztem tanárommal, azt mondja: Feltétlezések szerint ez meg ez a szo az osztják hantik ennek meg ennek a szavából keletkezett! mondom feltételezés , ez most olyan , hogy feltételezések szerint megnyerem a lottót xD



    Irodalom: Az első számú lefárasztótantárgy. Mondják, hogy alapműveltség, így meg úgy. Ja, alapműveltség a 19. században, igen az volt az irodalom. Ma alapműveltség az angol nyelv, meg az elektronikus eszközök használata. Meg az internet persze, de azt vegyük az elektronikus eszközök használata kategóriába.

    ez is igaz , meg az a vicc , hogy megtanulunk kb 50 költőt meg írót, és odakerülök érettségire és kihúzok egy olyat , hogy Görög mitologia, hát köszönöm megérte... számomra felesleges az egész irodalom, yo elismerem vannak yo versek egy kettő tetszik, meg írtak már yo műveket nem is azzal van a baj, hogy az írók mert az még bejön, de egy némelyik vers olyan kb ,hogy én írok olyat!

    Angol(/egyéb idegen nyelv): Nagyon fontos tantárgy, csak az angol tanárok 70%-a nem sokat ér.

    jah sztem az angol a legfontosabb, de valoban kevés a yo angol tanár!



    Egyébiránt foggalmam nincs mit kezdjek az életemmel , van még 17 napom ,hogy eldöntsem mi is akarok lenni , hát köszönöm szépen .... :\ ahogy tehetem elutazok angliába ládát pakolni vagy leszarom mit csinálni !
  • n3whous3
    #62
    EGYÉBKÉNT, de no problem
  • ColdFire
    #61
    nah, azthiszem lelépek csicsika, ma sem tanultam semmit :D
  • atomkrumpli
    #60
    fura elképzeléseid vannak az biztos, van aki a matekot utálja van aki az irodalmat de pont ez a szép az egészben
  • hunbasser
    #59
    "Informatika: A legfontosabb tantárgy kéne, hogy legyen, valahol nem is tanítják. Az addig OK, hogy általánosban megtanítják a Windows meg a Word kezelését, de az már nem, hogy középiskolában ugyanezt tanítják újra. "

    az alapokat már általános suliban megtanulod,utána meg már csak olyanok jönnek,hogy programozás,html,meg ilyenek,informatikusokból pedig Dunát lehetne rekeszteni...

    a fizika és kémia részével egyetértek,főleg azért is,mert először azokat az alapdolgokat kéne tanítaniuk,amikre az életben is szükségünk lesz,11-től meg ugye faktok vannak már,11-ben nincs kémia(12-ben már fizika sincs),és itt meg már aki ezzel akar foglalkozni,az megy faktra,a többieket meg nem nagyon érdekli a behatóbb fizika...mert aki nem azzal fog foglalkozni,annak úgysincs rá szüksége,az alapdolgokat meg már előtte megtanulta.

    Nyelvtan részével nem értek egyet,igenis van értelme...megtanítja,hogy milyen helyzetben hogy használd ékes nyelvezetünket.nem csak abban merül ki a nyelvtan,hogy tudj helyesen beszélni meg írni...
  • Mr_no_NaMe
    #58
    Kb telljesen igazad van...de azért a törit és az irodalmat nem árt tudni (mégha a törinél van 1-2 igen kemény ferdítés is).
    Nekem a legnagyobb problemám a sulivan az a korán kelés és a gecisok óra. Én minden nap 6:30-kor kelek és hajszál pontosan 15:00-ra érek haza. Namost ez még nem a legrosszabb eset. Haveromnak (évfolyamtárs) minden nap van 0. órája + heti háromszor 9 néha 10. is...tehát 4-5 fele kelhet és du 4 fele mehet haza a suliból...na ez szép.

    Ha a suli 9-10kor kezdődne és max 2ig tartana akkor az ég-világon semmi bajom nem lenne...amit tudni akarok, és fontosnak tartok azt megtanulom, amit meg leszarok az meg le van szarva, majd átbugdácsolok valahogy...
  • hunbasser
    #57
    elég érdekes elképzelésed van a dolgokról...pl töriből pont az a legnagyobb baj általában,hogy az idősebb korosztály megemlít valamit,és mi meg csak pislogunk,hogy most mi is van? ilyet nem is tanultunk...
  • Dodo55
    #56
    Én úgy vagyok ezzel az egész magyar oktatási rendszerrel, hogy rosszabb nem is lehetne. Csak ez a statisztikákban annyira nem látszik meg, mert nem hülyék a magyarok.
    A tananyag 50-60%-a felesleges(általános és középiskolákban).
    Általánosban olyanokat tanítanak, amiket még nem kéne, mert nem feltétlenül érti meg mindenki 10-14 évesen. Középiskolában meg olyanokat, amiket már rég meg kellett volna még általánosban.

    Egyedül talán a matematika az a tantárgy, aminek a tananyaga nagyjából rendben van, nagyrésze az életben is hasznosítható tudás.

    Fizika: Az egész általános és középiskolai fizika használhatatlan, mert minden második mondat úgy kezdődik, hogy ezt meg ezt nem vesszük figyelembe, mert bonyolult kiszámolni, vagy elhanyagolható. Magyarul amit tanítanak az pontatlan, és nem úgy van a valóságban. A tananyag kb fele hasznosítható talán, de kizárólag pontosságot nem igénylő célokra.

    Kémia: Érdekes tantárgy, de nagyrészt feltételezésekre alapul, és túlságosan mélyen belemegy 1-2 dologba.

    Nyelvtan: Az általános iskolás része még OK. De a középiskolai része nagyrészt mindenféle kitalált kategorizálásról szól.

    Történelem: 2. számú lefárasztótantárgy. A tananyag 10-20%-át tudnia kell egy normális embernek, de a többi csak arra jó, hogy a helyet foglalja az ember fejében.

    Irodalom: Az első számú lefárasztótantárgy. Mondják, hogy alapműveltség, így meg úgy. Ja, alapműveltség a 19. században, igen az volt az irodalom. Ma alapműveltség az angol nyelv, meg az elektronikus eszközök használata. Meg az internet persze, de azt vegyük az elektronikus eszközök használata kategóriába.

    Angol(/egyéb idegen nyelv): Nagyon fontos tantárgy, csak az angol tanárok 70%-a nem sokat ér.

    Informatika: A legfontosabb tantárgy kéne, hogy legyen, valahol nem is tanítják. Az addig OK, hogy általánosban megtanítják a Windows meg a Word kezelését, de az már nem, hogy középiskolában ugyanezt tanítják újra.

    (Nem soroltam fel minden tantárgyat, nagyjából ezek azok, amikről érdemes beszélni)

    Ez a véleményem. Van egy olyan dolog, hogy igazságérzet. Azt mondják a gyerekekben nagyon erős. Ezt a rendszert azért találták ki, hogy ameddig erős egy gyerek igazságérzete, addig ne legyen ideje, és helye az agyában a világ valós dolgain gondolkoznia. Mert veszélyes lenne. Persze nem most, mert már demokrácia van(elméletileg), de az oktatási rendszerben valahogy lemaradt a rendszerváltás.

    És a legrosszabb az egészben, hogy 16 év szenvedés nagyrészt felesleges tudásért, és 1 papírért, ami 100 munkahelyből 1-nél számít is valamit.

    Jó, főiskolán, egyetemen általában már hasznosabb dolgokat tanítanak, de az csak 3-4-5 év, előtte ott az a 12.
  • Muki100
    #55
    Mondod ezt mikor te választottad? o.O
  • Fabio Capello
    #54
    na látod én legalább tudom miért a bioszt... Imádom a szemeszterzárást, vizsgavizsgahátán ráadásul mi vagyunk AZ egyetem amelyik elsőként megszünteti az indexet - na hova is járok? :D
  • Balumann
    #53
    Én zeneművészeti szakközépbe járok, és remélem zenei pályán megyek, de még műszaki főiskola (pl. Kando K.) sincs kizárva. Most fogok érettségizni, de nem állok vmi túl jól, magyarból és matekból is 2-esre állok (előbbiből kegyelemből kaptam 2-est :S). Csak gondba vagyok egy kicsit, mert Zeneakadémiára elég kemény a felvételi és pont arra szinte semmi esélyem amire szeretnék (ének szak) :( Karvezetés szakra mehetnék, de nem vagyok az a tipus.
    De most valahogy le kellene érettségiznem, ami nem túl könnyű zeneművészetibe, mert nagyon sok délutáni órák vannak (van h 6-ig is suliba vagyok reggel fél 8-tól) és utána már például nem sok kedvem van tanulni. Nah mind1, valahogy remélem megleszek :S
  • sweech
    #52
    nincs
  • ColdFire
    #51
    én közgázt, csak nem tudom miért :D
  • Rockynhooo
    #50
    van olyan rajtam kívül aki idén érettségizik ?
  • Fabio Capello
    #49
    én a bioszt választottam...
  • ColdFire
    #48
    :D
  • Fbn Lx
    #47
    Még csak 7 éves vagy, és máris gépész? :0
    Az munka!
  • kas123
    #46
    sztem meg a 0. egy nagy rakás sz@r :D
    Ott rohadjon meg aki kitalálta, hogy ne sima gimis osztály legyünk hanem 5 éves...
  • ColdFire
    #45
    hát jah, de tiszta, és nem ilyen kómás fejjel, mint én járok suliba, biztos jobban megy az odafigyelés... :)
  • Muki100
    #44
    Amennyivel hamarabb kezdünk annyival hamarabb is megyünk haza.

    Egyébként a nyelvi előkészítőt, bizony még vissza fogjátok sírni ;)
    De jobb ám a 0. évet ellézengeni, megszokni a környezetet, aztán a többi 4 jobban megy mint a hagyományos osztályoknak.
  • Rockynhooo
    #43
    pfff , minden eszembe jutott már kivéve a wiki , pedig mindig ott is megnézek mindent :\ :) ! kössz , életmentő volt ;)
  • ColdFire
    #42
    időm mint a tenger :D