322
Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • Molnibalage
    #202
    Ezek csak urban legend-ek. Nem merné egy tanár sem, mert a diák megnézheti a vizsgáját. Ha ők nem találják akkor beza ők szívják meg keményen...

    Az urban legend egyébként úgy szól, hogy a vizsga után a nagy előadó nagy asztala előtt áll a prof és megkérdi, hogy mehet -e az, hogy feldobja a levegőbe a vizsgákat és ami az asztalon marad az látatlanben kettes a többi meg bukta vagy aki akar szóbelizhet. A hallgatóság megszavazta...(Ez mondjuk kiszúrás azzal szemben aki tanult és jó jegyet kapott volna csak leesett a vizsgája az asztalról.)
    De ez csak legenda...
  • Mike
    #201
    kromofággal leönti a kocsiját
    mellé cetli: maga tanult?
  • Morphin
    #200
    biosz tanár mesélte h anno amikor még "tanárbácsiképzőbe" járt akkor úgy javitottak olyan dogát amiből nagyon sokan irtak, h a tanár megfogott egy adagot és amelyik bement a kukába első dobásra az átment, amelyik nem az pedig bukta ergo írhatja ujra
    meg vmi olyasmit is mondott h egy srác azthiszem osztályozót kellett raknia, a vizsgáztató tanár azt mondta neki h : -maga tanult? -természetesen! - de hisz ezt a tantárgyat nem lehet egy hét alatt megtanulni, viszontlátásra... Sztem ez nagy k*cs*gség volt...
    de hát mit tud ilyenkor egy szegény,ártatlan diák tenni
  • Mike
    #199
    mondták már nektek: tanulj kisfiam, hogy később jó állást szerezz?

    egy kis példabeszéd :)
    van egy ismrősöm, aki azt mondta, vállakozni szeretne.
    mondtam neki nosza,. erre ő: de előbb elmegyek a közgázra, hogy megtanuljam, hogyan vállakozzam. erre azt mondtam neki, akkor ezt az egész vállalkozósdit gyorsan feljtsd el

    olyan ez mint amikor a bölcset megkérdezik:
    - mondd Mester, megtehető ez a dolog?
    - persze
    - biztos?
    - most már nem
  • Shadow94
    #198
    remélem így lesz :)
  • Rockynhooo
    #197
    napi fél óra és megvan a 4es simán :)
  • Shadow94
    #196
    én se tanultam ebbe a félévben és így van a 3,4 átlag..
  • Rockynhooo
    #195
    elérni se nehezebb, nekem semmi tanulás nélkül, csak épp hogy bejártam meg ott voltam órán tavaly lett 3,4 az átlagom, idén félévkor meg 3,9 és nagyon minimalt tanulok...
  • sweech
    #194
    igaz, én nem jártam általánosba
  • Rockynhooo
    #193
    menjél ácsnak ha bejön akár 500at is akaszthatsz egy honap alatt , persze sok munkával!
  • Shadow94
    #192
    könnyű azt mondani ..
  • Shadow94
    #191
    Hát az infó érdekel de annyian vannak / lesznek hogy inkább más valaminek akarok majd menni...
    Én nem szeretnék irodai munkát végezni mert az nekem unalmas...
    inkább lennék valamilyen szerelő , anyám azt mondja hogy enjek villanyszerelőnek de ezen a környéken nincs
    egy darab jó középsuli se
  • Aquir
    #190
    akkor hajrá
  • Molnibalage
    #189
    A bővítés már sikeres már csak át kell menni. 5 nyamvadt pont hiányzott előzőleg is...
  • Aquir
    #188
    akik meg javítani próbáltak az első vizsgán ált. egyest kaptak :D
  • Fabio Capello
    #187
    :P
  • Aquir
    #186
    az jó amikor hülye tárgyból mint most is volt olyan hogy auto 3as ha minden katalóguson rajtavagy :)
  • Fabio Capello
    #185
    mint nálunk állatszervezettanon... ahány katalóguson nem voltál, annyival rosszabb jegy a vizsgán (2 katalógus volt)
  • Aquir
    #184
    nálunk a katalógusos órán a biodiverzitést tartó tanárnő mondta vizsgán hogy akik nem voltak katalóguson, azoktól kér egy papírt hogy miért nem voltak, milyen más elfoglaltságuk volt hogy nem jártak be az órájára. Meg hogy ne izguljanak ebből semmilyen hátrányuk nem származik. Na perszee...
  • Aquir
    #183
    jah nálunk is voltak azonos dolgozatokra különböző jegyek
  • Rockynhooo
    #182
    az a baj ,hogy nem is tom mi lenne a yo számomra! leginkább a törit szeretem(de hát nem mek vele sokra), de pl közgázt tanulok emelt óraszámba xD , de ,hogy minek azt nem tom , de érettségizek abbol is, meg infobol is! leginkább a turizmussal kapcsolatos dolgok érdekelnek, de ahogy néztem nem egyszerű bejutni sehova sem, szval nem tom ! az biztos ,hogy fősuli/szakma szerzés után külföldön szeretnék munkát vállalni!
  • Fabio Capello
    #181
    Mivel akarsz foglalkozni?
  • Rockynhooo
    #180
    nem tom mit kezdjek magamml :\16 nap van még ,hogy leadjam a jelentkezési lapot, de annyira cink mert mki szidja a felsőoktatást , nem tom jelentkezzek e egyeltalán vagy mi legyen.. :\ nem egyszerű
  • Fabio Capello
    #179
    :S részvét, sok sikert
  • Molnibalage
    #178
    Engem meg munkavédelemből 0 kredites tárgyból vágtak meg. Ha nem sikerül kibővítettem a vizsgajelentkezést, akkor nem diplomázhatok. Kedves...
  • autoszimulator
    #177
    neee, csak elektrot ne :DDD utálom :D arra szerintem két év sem elég, sem a menedzsmentre :) Matekokra meg infós tárgyakra pedig elég tud lenni két nap, ha év közben a gyakorlati részben képben voltál, bejártál órákra [nemszokott]

    Katalógus hálisten felénk nemnagyon van, talán az eddigi 4 félév során 2-vel ha találkozik az ember...
  • Fabio Capello
    #176
    Nahm ma volt biosz alapjai UV... Szokás szerint kibasztak velünk, megint beletettek olyat amiről szó nem volt, de most legalább nem addigra van fenn a jegy mire hazaértem... Ez a múltkori eset, megírtuk a vizsgát, kb 300-an, és két óra alatt már fenn is volt a vizsgajegy, pedig azért ez egy ötoldalas vizsga volt, tele kiegészítősökkel meg minden vacakkal... Úgyhogy szokás szerint érdekesen alakultak a jegyek, még azok között is akik egymásról írták ugyanazt. Na mindegy az egyetem szép, az egyetem jó, jövő héten indul a szemeszter jajdejóó :D
  • Nuki
    #175
    Ennek nagy részét vegyésztechnikusként én is tanulom :)
  • Aquir
    #174
    hát errefelé sem. nekünk "csak" ennyi volt Pl. a Környezetvédelmi Technológiából (egy kis ízelítő):

    krakkolás, benzinreformálás, alkilezés, könnyű paraffin izomerizáció (azaz motorbenzinek minőségének (oktánszám) és mennyiségének növelésére alkalmas technológiák), cetánszám, motorhajtó anyagok előállítása szénbázison, motorhajtóanyagok előállítása biomassza alapon pl. bioetanol , biodízel ((Egyébként az 1894-ben tervezett és megalkotott dízelmotor már földimogyoró-olajjal működött aki nem tudná)), A gépjárművek környezetszennyezésének csökkentése (emissziócsökkentés: katalizátorok, üzemanyagcellák, elektromos-, hibrid- és hidrogénhajtású gépjárművek) hidrogén energetika, a levegőszennyezés csökkentésének technológiai műveletei (porszűrők, porelválaszók, kén-dioxid kibocsátás csökkentésének és eltávolításának eljárásai, NOx emisszó csökkentés, illékony szerves vegyületek légszennyezésének ártalmatlanítása), Ivóvíz: források és előállítási módok (hazai felszíni és felszín alatti vizek minősítése, oldott gázok, szerves anyagok, a víz keménysége, vízlágyítás csapadékos eljárással, komplexképzéssel, ioncserével és membrán eljárásokkal, vízszűrés, vizek gáztalanításának, vastalanításának, mangán mentesítésének, arzénmentesítésének, nitrátmentesítésének technológiai műveletei, Fertőtlenítés klórral, ózonnal, sugárkezeléssel), Szennyvíztisztítás (csatornázás, kommunális szennyvizek tisztítása, biológiai szennyvíztisztítás, nitrogéneltávolítás, szennyvíziszapok kezelése), Környezetvédelmi technológiai műveletek (ülepítés, derítés, hidrociklonok, centrifugák, szűrés, flotálás, sziták és rosták, mágneses elválasztási eljárások, elektrosztatikus elválasztási eljárások, desztillációs műveletek, abszorpciós műveletek és adszorpciós műveletek, ioncsere műveletek, extrakciós műveletek, membráneljárások, reagáltatási műveletek (kémiai reaktorok)), A környezetvédelmi technológia elvei, és plusz még az Alternatív energiaforrások: az energiahordozók fajtái, csoportosítása, nap-, víz-, szél-, ár-apály-energia, a nukleáris energia hasznosítása (geotermikus energia, atommagreakciók, atomerőművek) és biomassza (vagyis az Alternatív energiaforrások nevű kurzusnak a teljes anyaga lol) és mindezt egy kurzuson belül, 450 oldalas a prof által szerkesztett vaskos tankönyvvel, szóval jó az ha egyáltalán meg tudjuk ezeket jegyezni.. Ja és szóbeli vizsga volt belőle. 3 tétel az elejéről közepéről és végéről, szóval nincs olyan, hogy valahonnan nem tudsz valamit, mert mindhárom tételnek 2-esnek meg kell lennie. és egyébként ma meg is lett, ugyhogy én meg ennek örülök :D


    Egyébként a könyvből pár érdekesség akit érdekel:

    "az energia hordozók történetében a legelső volt a biomassza (beletartozik az árokparti fűtől a lehullt falevélen keresztül egészen az erdők faanyagáig minden, a természetben található, szerves eredetű éghető anyag). Ehhez társult az ember izomereje, ami azonban nem túl sok. egy ember teljesítménye 100 watt. azaz a konyhában világító 100 wattos égő teljesítményével egyenlő. Egy évre átszámítva ez nem több, mint 30 L benzin energiatartalma. Tehát egy átlagember egy teljes évi munkája egy tank benzinnek felel meg."
    "Az autóknál egyébként az erőátviteli szerkezetben jelentős az energiaveszteség, a bemenő energia 2/3-ada már magában a motorban elveszik. Üresjárat esetén, amilyen például a piros lámpánál való állás járó motorral, 17% energia vész el. Körülbelül 2% energiát fogyaszt a világítás, fűtés, stb. Így a hajtóműbe az eredeti energiatartalomnak csak kb. 18-26%-a jut. ha ebből levonjuk a hajtóműben bekövetkező veszteségeket, látszik, hogy a felhasznált energiának mindössze 12-20 százaléka fordítódik a jármű mozgatására. További energiafelhasználást jelent a légellenállás és a súrlódás legyőzés, így tehát minimális a gépkocsi kinetikus energiájának biztosítására fordított energia. Kiindulva abból, hogy a veszteségek a gépjármű tömegével arányosak, jelentős üzemanyag-megtakarítás várható a gépjármű önsúlyának csökkentéséből. A számítások szerint 100kg tömegcsökkentés 5% üzemanyag-megtakarítást eredményez"
  • Bandee1987
    #173
    csak nem NIK? ha igen, akkor üdv kollega :)

    ui: Most nézem, hogy igen :)

    Merrefele tartasz? Csink-féle szoftver szigón már túlvagy? Szép kis eredmények lettek most félévkor is.

    Én még csak első féléven vagyok túl, de hiánytalanul :)
  • rvn
    #172
    1-2 sörrel az arca jobban telnek az uncsi elöadások...
  • Fabio Capello
    #171
    hát errefelé sem elég az egy-két nap... :S Most az egyik vizsgámra egy laza 800 oldalas könyvet kellett beficcenteni vizsgára. De meglett :D
  • Kmarha
    #170
    hja, kivéve ha szigorlatozik az ember, vagy éppen infós létére elektronika vizsgára készül.. mert oda biza nem elég az 1-2 nap. sőt, ahogy telnek a félévek, rémülten látom, egyre több nap kell a vizsgára felkészülésre. És nem azért mert én butulnék el :D

    szorgalmi időszakban meg ott a reggel 8-tól 16-ig tartó katalógusos órák, a projectek, melyek megint csak szépen veszik el az ember idejét a jótékony buliktól :D

    De azért nincs miért panaszkodnunk a továbbiakban sem, mert még mindig jó igy. :)

    Meg hát lehet pl kocsmából egyenesen órára menni is :D
  • autoszimulator
    #169
    dehogy.. szorgalmi időszak: buli
    vizsgaidőszak: buli, kivéve az 5-6 vizsganapot és előtte levő 1-2 napot :D
  • Mike
    #168
    info terén mi érdekel?
  • ColdFire
    #167
    azigen
  • Molnibalage
    #166
    Nekem meg az utolsó vizgám lesz holnap ha, minden jól megy. Ezután már "csak" állam és nyelvvizsga és kezemben a diploma.
  • Molnibalage
    #165
    Vagy hegesztő szakinak és tanulj meg angolul.
  • Szeszmester
    #164
    Infós suliba semmiképp.
    Menj el bútorasztalosnak, ha jól csinálod, azzal rendesen lehet keresni és most nincsenek is sokan.
  • rvn
    #163
    hnap uccsó vizsgám aztán szorgalmi" buli idöszak!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:DD