243
Sins of a Solar Empire
  • PetruZ
    #83
    Akkor az én 6 órám ugyancsak kényelmes tempó volt. :) Jó, én a TBS-üket, a GalCiv2-t sokkal jobban csípem, egyébként is inkább azt a játékstílust kedvelem, de tettem ezzel is egy próbát. Majd meglátjuk, meddig tart az érdeklődés.

    Én nem nagyon hagyom a kalózokat kifejlődni. :) Mire technikailag és haderőben odáig érek, addig már útban vannak és túl zavaróak ahhoz, hogy csak úgy megkerüljem őket.
    Persze, én is használtam kezdetben a rálicitálásos módszert, de ez ott üt vissza, hogy ettől csak erősödnek, szóval csak módjával. :)
  • BladeW
    #82
    Nos igen, sok mindennel egyetertek, azt azonban tudni kell, hogy a keszitok nem igazan hosszu jatekot terveztek egy-egy menetre. Toltottem le jo pár replayt az 1v1 small random mapok 40 perctol 1 oraig tartottak, de meg a 4v4 klánmeccs is eldolt bo 1 ora alatt.

    Arrol nem irtal mekkora poen a kalozokkal meg a fejpénzzel szorakozni: nalam egy 2v2 jatekot tulajdonkeppen ok dontottek el.

    A fejlesztok igerik egyebkent hogy az AI hianyossagait folyamatosan javitjak majd. (rá is fér!)
  • PetruZ
    #81
    Ilyen, tudtommal, nincs, legfeljebb csak a single player módban, de én nem emlékszem, hogy ott lenne.
  • bitbandita
    #80
    Sziasztok! Van a játékban pause (persze úgy, hogy közben parancsokat lehet osztani)? Lehet láma vagyok, de nekem fontos lenne.
  • PetruZ
    #79
    Tegnap este nyomtam egy kb. 6 óra menetet small (tizenvalahány bolygós) random pályán, kalózokkal (1.02) és egy ellenféllel, kicsit jobban megnéztem a játékot, és szerintem:
    - A fejlődés normál szinten borzasztó gyors. Kb. 3 óra elteltével már szinte minden military (még a legutolsó bolygóágyú is) és fontosabb civil research megvolt, jóformán csak a fleet-re gyúrtam, de így is rengeteg pénzem és nyersanyagom volt (kb. 6-7 bolygó birtoklása után).
    - Az előzőhöz kapcsolódóan mellékszál: a nagy bolygóágyú nem csak a szomszédos rendszerekbe tud lőni, hanem sokkal messzebb is. A kalózbázist is lövi. Egy ágyú viszont nem elég, nagyon hosszú a cooldown-ja, több ágyú biztosan jobb lehet, de azok meg rengeteg (14) taktikai slot-ot esznek a "frontier" telepeken, nem biztos, hogy megéri foglalkozni velük. Szerintem a bombázó cirkálók (mint pl. a Krasov), vagy a bolygók ellen kitűnő capital ship-ek többet érnek.
    - A gép viszonylag okosan taktikázik rendszerszinten, jól csoportosítja át az erőit és kíméletlenül betör az őrizetlen bolygókra, de egy bolygón belül könnyen megvezethető: 99%-ban a trade post-okra és hajókra szállnak rá, ill. a media hub izgatja őket. Ha van trade post, a kalózok mindig azt támadják. A laborok, bányák, javítódokkok, stb. jóformán sosem érdeklik őket. Vagyis a gauss ágyúkat érdemes olyan helyekre rakni, ahol tűz alatt tudják tartani pl. a trade post-ra támadó hajókat. A kalózoknál (ill. a fajoknál) van egy hajófajta, ami nyílegyenesen a bolygóra ront, itt értelemszerűen az érkezési oldal közelében kell lerakni a pont-védelmeket.
    - A capital ship-ek 10. szinten megrekednek. Azért egy small pályán ezt megintcsak túl gyorsnak tartom. Volt négy nagy flottám, vagy 6-7 capital ship-em, ebből kettő is 10. szinten járt már a végén, és akkor még az ellenfél fő erőit még nem is daráltam be.
    - Egy nagyobb (min. 30-40 hajós) csatára bezoom-olva érezhetően rángat már a gép. Igaz, 1680x1050-ben nyomom, max.-on, egy Core2 6300 / 2 GB-os gépen, de azért mégiscsak na. :)
    - A #74-ben írt "influence attack" működik. Egy szomszédos ellenséges rendszer átállt hozzám, olyan erős volt a befolyásom. Folyamatosan esett a hűsége, majd 0%-on függetlenné vált és később csatlakozott hozzám (nem figyeltem, mennyinél).
  • droidka
    #78
    Köszönöm hogy segítettél a válaszoddal! Akkor nem kell idegelnem magamat, hogy mit csinálok rosszul!... Akkor lesz állat a műsor, ha lesz 3 hordozóm teljes flottával,+ sok-sok tápos dreadnought:)!
  • PetruZ
    #77
    A tapasztalati szint növekedésével fogsz több slot-ot kapni ezekre is. Volt már kb. 6. szintű carrier-em, aminek 4 slot-ja volt. A másik négy nagy hajótípusnál lassabban fejlődik ez a képesség, asszem' pont a Dreadnought-oknál a leglassabb, mert azok támadóhajók, nem hordozók (legerősebb egyéb nagy hajóm eddig 7. szintű volt és 2 slotja volt).
  • droidka
    #76
    Vagy ezeket csak idő elteltével/ tapasztalat fejlődésével lehet használni, mert az hordozó kettes szintű...
  • droidka
    #75
    Hali! Nem rossz ez a játék!!!

    Bocs, hogy hülyeséget kérdezek, de nem jöttem még rá hogy hogyan lehetne megnövelni az anyahajón maximálisan lévő bombázók (és vadászok) számát???! Ha lehet egyáltalán?(Nem mindegy, hogy kettő vagy 7!!!)

    A kézikönyvben a hajók adatainál mintha olyasmi lenne, hogy lehet növelni...(Ha jól értem.)
    Meg a Dreadnoughtokhoz is?? Az kéne, hogy azokra is rá tudjon dokkoltatni pár, mert hiperugráskor azok ott maradnak az adott szektoron belül, amiket nem a hordozóval gyártok, hanem a hangárból...

    Meg az anyahajó képesség-pontjainál van olyan,hogy a vadászok támadásait fejlessze + 10 sebzéssel, de ezt csak akkor engedi, ha hozzá van rendelve egy szakasz.

    Bár szerintem hozzárendeltem (max. ugye most kettőt tudok, a formáció menüben megjelenik, hogy közeli/távoli hatósugárban legyenek a védendő hajóhoz, megjelenik az ikon a spec ikon a hordozó felett), de nem engedi aktiválni...

    (A gyakorló részt végigcsináltam, de nem lettem tőle okosabb, meg neten próbálok rákeresni, de egyenlőre még nem találtam megoldást...)
  • PetruZ
    #74
    Illetve kulturális "támadásra" is használható: a szomszédos rendszereket amint eléri a "csík", ott lassan-lassan elkezdi gyengíteni a rendszer elfogadási értékét (az a százalékos izé (nem jut eszembe az angol felirata), ami mutatja, hogy mennyire hűségesek hozzád). Több Media Hub több forrásból gyorsabban csökkenti ezt (plusz természetesen a megfelelő találmányok is erősítik ezt). Ha lemegy nullára, a rendszer függetlenné válik, majd lassan átállhat hozzánk, egy puskalövés nélkül. Ez kb. olyasmi, mint a GalCiv2-ben az influence.
    Úgy vettem észre, a Trade Post-oknak is van hasonló - bár sokkal gyengébb - képessége.
  • karesz115
    #73
    A bolygók közötti csíkok elszíneződése a kultúra fejlettségét jelenti. A kultúrát Media Hub-bal, meg a többi fajnál az ennek megfelelőjével tudod növelni (na meg persze a kutatásokkal). Ha egy bolygónak ill. a szomszédos bolygóknak magas a kultúrájuk, akkor egy támadás alatt ha szét is lövik a bolygót, egy jó ideig nem tudják kolonizálni. Ez persze az inváziókat nem feltétlenül lassítja, de nehezebben tudják befészkelni magukat a támadók a már elfoglalt területekre. Konkrétan ez a haszna a kultúrának meg a media huboknak. Egyéb hasznot még nem sikerült felfedeznem.
  • LuckyXX
    #72
    Meg ha gondolod a hamachi szerveren játszhatnánk is egyet.
  • Telcontar999
    #71
    Oks Köszi mek kripóbálom
  • LuckyXX
    #70
    Ja meg biztos jó másra is de még nem jöttem rá angolul meg nem tudok jó lenne egy magarítás
  • LuckyXX
    #69
    Most nemtudom h te melyik civilizációval játszasz az enyámeknél agy Media Hub nevű ketyere csinálya amelyik bolygót/asteroidát eléri annak blokkolya kolonizációját. Meg kell keresni és szét kell lőni.
  • Telcontar999
    #68
    Nem tudjátok mi lehet ez: Az ellenség bolygójátol az én bolygómig meg egy csik ami oylan szinű mint az ellenségem.
  • BladeW
    #67
    tárgytalan...
  • BladeW
    #66
    Tudna valaki linket legujabb patchhez? rapidshare link forbidden
  • LuckyXX
    #65
    Még egy baki a nev: SoaSE hu

    Bocs több nincs. :b
  • LuckyXX
    #64
    Ja bocs 1.02 javítás kell
  • LuckyXX
    #63
    Ha érdekel valakit indítottam egy hamachi szervert.

    Hálózat név: SosSE hu
    Jelszó: sins

    Ha valaki akkar játszani azt várom.
  • karesz115
    #62
    Lehet hogy valami tört bétát kaparintottam meg? Najóvanakkor beszerzem! Úgyis megérdemli ez a game!
  • karesz115
    #61
    Akkor nekem a vadászaim speckósak, mert patch előtt átrepültek mindenen (még a Napon is!!!). Patch óta hál'ég nemtalálkoztam ilyennel.
  • karesz115
    #60
    Szóval ez csak nálam van? Ijj...
  • Telcontar999
    #59
    Hello. Én mennék játszani hamachin le is szedtem a Sose-t de nem tudom hogy most a teljes játék van meg nekem vagy csak valamelyik béta. Nem tudna esetleg valaki adni egy linket a teljeshez? Megköszönném
  • Yag
    #58
    Átlátszóval még nem találkoztam csak olyannnal hogy egy támadás védése éppen egy bánya aszteroida mellett folyt és szó szerint átlőttek rajra a csatahajóim. Nem tudtam mire vélni ... lehet hogy valami speckó fegyver :)
  • Mester01
    #57
    nem régen jelent megg a játék és te már Earthhackelsz?:DD (WHból jött) :D
    nem tudom egyébként.
  • karesz115
    #56
    Valamiért átlátszóak a bolygók nálam. Hogy lehet ezt kikapcsolni?
  • Borg
    #55
    Sajnos ugyanígy vagyok vele.
    Túl időrabló játék, és ahhoz viszont nem köt le eléggé a világa.
  • [Jakuza]
    #54
    Engem nem nagyon fogott meg sajnos a game, foleg nem a Space Empires V utan.
  • nab
    #53
    Nagy vonalakban http://forums.sinsofasolarempire.com/index.aspx?aid=176243
    Ami viszont kellemetlen hogy az 1.0.1 ben 6700 sor volt a nyelvi fájl mig az 1.0.2 ben 15000 :P
  • Yag
    #52
    A pach miket javít ? Lehet hogy kevesebb kalóz támadás fogy érkezni ?
  • nab
    #51
    Elkezdtem a SoSe 1.0.2 forditását. Szükségem lenne segitségre mivel elég komoly terjedelmű nyelvi fájlról van szó. Akit érdekel emailben írjon. [email protected]
  • hapi
    #50
    köszi
  • kisbel32
    #49
    http://rapidshare.com/files/90449487/Sins_Bonuspack_102_setup.exe
  • Thanatos
    #48
    ha megveszed adnak hozzá, nm :)
  • Devotus
    #47
    Sziasztok! Igazán megköszönném ha valaki esetleg tudna küldeni egy serial numbert, mégha azzal csak singlebe tudok játszani. (lupus-devotuskukacfreemailpontyhu) Előre is köszi!
  • nab
    #46
    Hi, akinek megvan az 1.0.2 es patch, megköszönném ha felrakná a netre.
  • kHares
    #45
    Olyan mint a Galactic Civilizations + Homeworld. Avagy egy 4X játék realtime-ban.
  • Alwares
    #44
    Hát ez inkább ig, de annyira az se....