243
Sins of a Solar Empire
  • Fenrir
    #163
    Az miért van, hogy reggel óta képtelen vagyok belépni a hivatalos fórumba? Egyfolytában timeout-tal leáll az oldal betöltése, eddig semmi ilyen problémám nem volt.
  • Carbine
    #162
    Attól függ melyik modról van szó. Az enyém jelenleg nem működik 1.03-mas verzióval. Sok változtatás történt az .entity fájlokban (Ezek tartalmazzák a hajók, épületek, fejlesztések, képességek leírását) ami miatt összeférhetetlen a mod a játékkal. A patch fájlai pedig binárisba kódolva érkeznek, vagyis most még hozzá se tudok kezdeni a kompatibiltás megoldásához.
    Remélhetőleg a Forge Tools hamarosan kiegészül az 1.03-mas verzió text formátumú fájlaival, addig teljessen megvagyok lőve.
    Ha meg is szerzem majd ezeket a fájlokat, jóformán az egész modot újra kel írnom, sajnos. Csak eddig van benne több, mint 200 órányi munkám, szóval ezen a héten semmikép sem lesz meg a javítás.
    Addig is dolgozom a teljes verzión, rajzolom az ikonokat és csinálok új fejlesztéseket, minden egyéb változtatás, amit eszközölni akar jelenleg pihenő pályán van, amíg a kompatibiltás kérdését meg nem oldom.

    Boron Power - Gondolom kemény meccs volt. Nem csodálom, hogy egy ekkora harc itán nincs kedved folytatni, sajnos magam is úgy vagyok vele, ha már kiismerek egy játékot, nem tud érdekelni, ezért is kezdtem el csinálni egy modot.
  • Boron Power
    #161
    Végigtoltam a legnagyobb mapot(a 102 bolygósat) normál fokozaton egymással és velem sem egy teamben lévő gépekkel(8 vagy 10 player? összesen) és kalózokkal. Eltartott két hétig(igaz csak munka után, cod4 mellett toltam). És úgy érzem kiégtem a játékot illetően. :D Ennyi anyázást még a világ nem látott, amit kikényszerített belőlem a gép. De megvan.

    Most már csak egy Star Wars mod tud visszaszerezni magának. :)

  • Fenrir
    #160
    Akkor most elvileg elég a modoknál, hogy csak a módosított textúra fájlokat másolom be a mod mappába?
  • Carbine
    #159
    Probléma megoldásból 5-ös :D
  • chassius
    #158
    probléma megoldva.
  • chassius
    #157
    hy all.
    hogyan tudok berakni modokat a játékban?

    az options alatt nincs olyan gomb, hogy mod.

    uzi bolygós modját szeretném használni, de eddig csak azt értem el, hogy a játék fömenüjében ott van, hogy Sins Plus.
  • Carbine
    #156
    Már kinn is van. Lehet tőteni
  • Fenrir
    #155
    Elvileg ezen a héten jön majd ki valamikor, ez csak a tartalma.
  • mnorbi
    #154
    esetleg link a patchröl ? nem tudom letölteni /
  • Fenrir
    #153
    Sins of a Solar Empire v1.03 Changelist
    ---------------------------------------------------------------------------


    ---------------------------------------------------------------------------
    Gameplay / Balance:
    ---------------------------------------------------------------------------
    -New Game Options Screen:
    -Locked/Unlocked Teams
    -Fleet Size
    -Pirates or No Pirates (arrrr!)
    -Income Rate Speed
    -Build Speed
    -Ship Speed
    -Research Speed
    -Culture Speed

    ***REMINDER***
    -In singleplayer you can accelerate / deccelerate time by pressing the +/- buttons respectively. I'm mentionning it again because this request is coming up a lot even though it was implemented in the v1.02 patch.

    -New Market System:
    Highlights:
    -Random fluctuations in addition to user influence on price.
    -Can cause crash or boom by selling/buying too much.
    -Known exploits removed.
    -Can now buy and sell resources on the market in large increments again.

    -Improved Group Phase Jumping for large groups of ships. The group will only wait for 90% of the value of the ships to be ready. The stragglers will follow shortly after. Typically, its only a couple ships that cause the whole operation to stall so this should eliminate the majority of problems.

    -Research subjects queued in different fields can now upgrade in parallel.
    -Overseer's Nanite Reactive Armor ability can now properly stack heals (but not the armor and max HP bonus).
    -Kostura Cannon now only disables enemy units and structures at the target planet as originally intended.
    -Autocast for many disabling abilities improved.
    -Disciple's Transfer Antimatter no longer targets other Disciples when autocasting.
    -Transfer Antimatter can no longer target entities with full antimatter.
    -Can't attack unbuilt structures anymore.
    -You can now change game options when loading save games.
    -Defeated players can no longer give or be given resources in unlocked teams games.
    -Defeated players can no longer place bounties in unlocked teams games.
    -Fixed unintended halving of galaxy culture coverage in the game statistics. Pop Idol achievement is now actually achievable.
    -No pirate maps removed due to new game option to remove pirates.
    -Large and Huge random maps split into single and multi star system variants.

    -Mission durations increased by 10 mins.
    -Mission failure penalties to happiness reduced.
    -Rebalanced happiness losses for killing various items (Killing enemy scouts no longer causes a loss of happiness).
    -Phase Jump Inhibitors:
    -cost reduced slightly.
    -slot cost reduced from 3 to 2.
    -jump charge rate penalty increase from -250% to -700%.
    -Passive allegiance shift rates increased by 100%.
    -Allegiance shift rates from culture increased 25%.
    -Illuminator, Javelis, Assailant:
    -Increased credit cost by approx 10%.
    -Increased resource cost by approx 20%.
    -Increased range by approx 30%.
    -Illuminator and Assailant survivability tuned to be proportional to Javelis's on a per supply basis.
    -Siege Frigates:
    -Survivability reduced by ~20%.
    -Build cost increased by ~25%.
    -Supply cost increased from 12 to 15.
    -Development Mandate research subject's max level reduced from 2 to 1.
    -Tier 1 research times increased approx 40%
    -Tier 2 research times increased approx 20%
    -All other tiers research times increased 5%


    ---------------------------------------------------------------------------
    Graphics:
    ---------------------------------------------------------------------------
    -Fixed sometimes drastic frame rate drop when chat messages are displayed.


    ---------------------------------------------------------------------------
    Sound / Music:
    ---------------------------------------------------------------------------
    -Sins handles no soundcard now.
    -Added sound option for varying music vol in battle.

    ---------------------------------------------------------------------------
    AI:
    ---------------------------------------------------------------------------
    -AI now knows how to surrender (based on time elapsed, relative economy, relative fleet value, resource reserves, and allied strength). Also, an AI player will not surrender if he has a human ally.
    -AI is now smarter about retreating and is willing to commit local suicide or accept local Phyrric victories if the global gain is higher and will also factor in local allied forces.
    -Fixed various AI researching and building stall outs for the various trees (military in particular).
    -Rewrote AI siege building and attack logic.
    -Improved AI use of Black Market.
    -Autocast for many disabling abilities improved.
    -New AI Difficulty "Unfair" that gives the AI a tax income bonus and resource income bonus from resource asteroids (there is no other AI cheating in the game even at the Unfair difficulty level).
    -Wide variety of AI upgrades.
    -Improve AI taunting.

    ---------------------------------------------------------------------------
    Networking / Multiplayer:
    ---------------------------------------------------------------------------
    -AI will now take over for dropped players.
    -You no longer have to kill all a dropped player's planets to win even when the AI takes over for him.

    -Unified the in-game and ico chat system. They now share the same irc/wow like commands. Full autocomplete with tab/shift-tab. Autocomplete will attempt to either complete the name field or cycle through the available names.

    <command> <name> <message>

    Commands:

    <none>: send to all
    in-game: send to all human players in game.
    ico: send to all players in current lobby

    /w: whisper
    in-game: if player is in game, uses the game chat system (will be recorded), otherwise go through ico.
    ico: send directly to player (even if playing a game). tab autocomplete will cycle through all players in channel.

    /a: send to all allies
    in-game: send to all human allies in game
    ico: n/a

    /f: send to all ico-friends
    in-game: send to all ico-friends, even if they are not in game
    ico: send to all friends no matter where they are

    /wa: whisper ally
    in-game: same as whisper, but tab autocomplete will be constrained to only allies.
    ico: n/a

    /wf: whisper friend
    in-game: same as whisper, but tab autocomplete will be constrained to only ico-friends.
    ico: same as whisper, but tab autocomplete will be constrained to only ico-friends.

    /r - doesn't take in a name for the second parameter, will send automatically to the last player who send a whisper
    in-game same as ico

    /wr - allows you to autocomplete with <tab> through all players who have recently sent a whisper.
    in-game same as ico

    -You can now send whispers to players with spaces in their names by using quotes. Autocomplete properly handles these names.

    -Rewrite of ico friend status. all clients are now kept up to date on the current status of every friend at all times. This allows for a more friendly ui, the friend list is colored to show who is logged in/playing games. There are globbal events to notify the user of what friends are doing. This can be disabled like the channel notifications.

    -Channel name list now saves the visual and selected state on any change, so it is now possible to select players on busy channels.
    -There is now a setting for if the user wants to see "<x> has left/joined channel". checkbox in ico chat screen for controlling the setting.
    -Players now leave their chat channels when playing games.
    -Players rejoin their old chat channel when quitting a game.
    -Quitting a game now brings you back to the lobby screen chat tab instead of the join or create game tab.
    -Simplified game filtering.
    -Hooked up the ability to change game options for ico games.
    -Changed how the lobby screens get their game options so that it will come from the save files when needed.
    -ico server now ignores case when searching for games.
    -Deep checksumming is now employed before joining multiplayer games (to help avoid crashes and desyncs caused by modded data).


    ---------------------------------------------------------------------------
    UserInterface / HUD:
    ---------------------------------------------------------------------------
    -Added culture flipping planet event.
    -Made the use of 'strike craft' when refering to both fighters and bombers more consistent (often just fighters before).
    -Various text color updates.
    -Improved description of Development Mandate research.


    ---------------------------------------------------------------------------
    Modding:
    ---------------------------------------------------------------------------
    -Can now mod in different textures without copying the entire texture directory.
    -Fixed corrupt particle effects when loading mods up in-game.


    ---------------------------------------------------------------------------
    Misc:
    ---------------------------------------------------------------------------
    -Various crash fixes.
    -Game stats infocards now sort by value.
    -Game stats now track the number of active units instead of built so that the graphs are more interesting.
    -Game stats no longer tracks the number of units lost in combat as this was confusing with number of units killed and the information is now apparent from the number of active units stats.
    -Scenario names are now localized, no longer use the filename, but instead use a string inside the file.
    -Removed no pirate maps (not needed as its a game option now).
    -Other very minor additions and changes.

    ---------------------------------------------------------------------------
    End
    ---------------------------------------------------------------------------

    The next stop is the demo version and then it's on to v1.04.
  • Carbine
    #152
    A kalózok már visszalettek állítva az eredetire, szóval az eléggé fura, ha amiatt fagy ki.
  • lammaer
    #151
    Kikapcsolni őket :)
  • Fenrir
    #150
    Mindegy mert most meg egyfolytában ctd van amikor megindulnak a kalózok :\
  • lammaer
    #149
    FENRIR, nekem akkor voltak ilyen bolgyóhibák, amikor nem másoltam a helyükre a textúra fájlokat. Van 6 db a modban, ami már gyárilag van a játékban ugyanolyan névvel, és ha nem engedtem felülirni az eredetit azzal ami a modban van, akkor voltak ilyen bolygóim.

    Ha jól gondolom a Icons_planets.tga fájl a bűnös a te esetedben:

    c:\Program Files\Stardock Games\Sins of a Solar Empire\Textures\

    Nézd meg, ha ez 4.194.348 byte méretű, akkor az még az eredeti, nem a mod által adott. Ird felül a modból ezt a fájlt.

  • Carbine
    #148
    A tachyon generator hibáról tudok, jelenleg csak azt nem értem miért csinálja, mert ADventnél jó, csak vasarinál és Tecnél nem.

    A textúrákkal lehet valami gebasz. Ha megvan a Sins Plus, akkor abból használdd a textúrákat, amik a modban vannak, kivéve a BackDrop -ot.
  • Fenrir
    #147
    A tiéd a quickfixes és 1-es update után. Az 1.5-ös sins plus ezt nem csinálta.
  • Fenrir
    #146
    A Tachyon Generator kutatási ablakán meg ezt írja: "Unlocks: String not found".
  • Carbine
    #145
    Hmmm... ez a rosszúl beállított kép miatt van, mármint a modban.
    Most ez a sima SINS PLUS, a MARS EFFECT vagy az én modom?
  • Fenrir
    #144
    Bekarikáztam a hibákat, ezek Uziinak az új bolygói. Ha rázoomolok rendesen akkor semmi baja nincs, csak ilyen naprendszernézetben csinálja.

  • Carbine
    #143
    Egyébként a mod most már telepítő programmal is rendelkezik, de erre inkább a néhány agyilag alúl fejlett amcsi gyerek miatt is volt szükség, akik egész nap azzal fárasztottak, hogy nem működik náluk a mod. Persze azért, mert számukra a README egyenlő a NOTREADME-vel.

    Telepítés után még a textúrákat elkell rendezni, hogy működjenek. 2 lehetőség van erre.
    Az első és amit sok lökött annyira protezsál.
    Másoldd be a játék könyvtárában lévő textures könyvtár tartalmat a MOD ugyan ilyen nevű könyvtárjába, de ne írj felül semmit. Így a mod több, mint 1.3 GB-os zabál le a C partriciódból (mondom, hogy hülye ötlet)

    A második és egyben sokkal ellegánsabb és helytakarékosabb megoldás.
    Az első megfordítása. A MODban lévő TEXTURES könyvtár alatt lévő összes fájlt helyezdd át a játék hasonló könyvtárjába és írj felül mindent. Utánna a mod könyvtárjában TEXTURES könyvtárat töröld ki.
    A hivatalos fórumon lévő topikomban megtalálható a biztonsági mentés az eredeti textúrákról, de valójában nem lényeges, mivel, ha nem használod a modot, akkor azokat a változtatásokat a program figyelmen hadja.

    Distant Stars Mod oldal
  • Carbine
    #142
    Ha esetleg valakit érdekel. A Distant Stars mod javított és optimalizált verióját feltöltöttem és elérhető a következő linkről.

    Distant Stars 1.0 Public Beta Updated

    Ha valaki kipróbálta és találkozott bármilyen hibával, vagy esetleg javaslata/ötlete van nyugodtan ossza meg velem.
  • Carbine
    #141
    MODal ez könyen előfordulhat. A program eléggé érzékeny, és nem tolerál semmilyen hibát. Nekem is volt olyan, hogy 3-4 órán át kerestem egy hibát, erre kiderült, hogy csak azért nem töltött be, mert egy betűt nagy helyett kicsivel írtam.
    Most is a modom béta verziójában az okozott gyakran összeomlást, hogy néhány fájl végén nem ütöttem le ismér enter, hogy legyen az utolsó bekezdés alatt egy üres sor.
  • lammaer
    #140
    Nekem csak egyszer omlott össze a játék, amikor MODdal próbáltam egy menetet lenyomni.
  • Carbine
    #139
    Hát így valószínű, hogy ez a baj. Vedd le a BUMP beállításokat a hajókról és épületekről, annak orvosolnia kellene a gondot.
  • Fenrir
    #138
    Központin, eredei játékom van. Amúgy 8800 GTS-em van, akkor ez lehet a gond mert minden grafikai beállítás maxon van és bekapcsolva.
  • Carbine
    #137
    Ez fura... én MOD nélkül eddig kb 5-7 meccsett játszottam és sose volt gond vele. De ahogy észre vettem, a programnak vannak hardware specifikált hibái is. A legismertebb ilyen, ha NVIDIA 7. vagy 8. generációs VGAt használsz és legmagasabbra rakod a BUMPot, akkor gyakorta kifagy a program. Az Nvidia persze beígért javítást, ami benne lesz a következő Driverükben.
    Melllesleg, hogy próbáltál multizni? LAN, Hamachi vagy a központi szerveren át?
  • Fenrir
    #136
    Próbáltam multizni modok nélkül (ki is kapcsoltam őket) és elég sokszor ctd-ztem emiatt játék közben. Single-ben talán 1x volt ilyen.
  • Carbine
    #135
    Az 1.03-mas javítást még erre a hónapra ígérték. Mikor omlik össze a program? Használsz valami MODot, addont?
    A miniDump meg csak egy fájlt jelent, ahova lementi a memória aktuális tartalmát, amikor kifagy a program.
    Magam is gyakran szembesülök kifagyásokkal, pláne így a mod készítés miatt.
  • Fenrir
    #134
    1.03 nem várható valamikor? Azt az átkozott minidump problémát megoldhatnák már mert multizni sem lehet vele (vagy csak én voltam ennyire balszerencsés, hogy mindig emiatt ctd-ztem).
  • lammaer
    #133
    Hű tényleg, a Starshattert el is felejtettem :) (de csak azért mert még csak a kipróbálandó játékok listájána van, még nem toltam)
    A Battlecruiser AD az tényleg megcélozta azt amit droidika álmodik, de sajnos egy kis cég hegesztette (néhány ember ha jól emlékszem, kiadókkal állandóan össze is kaptak, aztán azt hiszem ingyenes is lett), igy belátható időn belül csak egy bugokkal teli valami lett belőle, ami se FPSnek, se szimulátornak nem jó. És tényleg nagyon üreeeess...
  • Carbine
    #132
    A menű zene az E.S. Posthomus - Ebla című száma.

    Amúgy droidikának ajánlom figyelmébe a BATLECRUISER sorozatot, ami ingyenes és lehetsz benne mezei gyalogos egy kolónián, vadászpilóta, légköri és mélyűri, vagy akár parancsnokává válhatsz egy hatalmas űrhajónak, ahol felűgyelned kell a reaktor üzemanyagot, a hajó főbb rendszereinek műkődését, sőt, még a legénységi beosztást is.
    Jómagam szoktam néha szórakozni vele, csak elmegyek egy rendszerbe, fogok egy csapatszállítót, belepakolok 1 kis felderítő terepjárót, kiválasztok egy helyet a bolygón, leszállo,k majd kocsikázom picit gyalog, mikor eszembe jutott, hogy Mohamed nem megy a hegyhez, hanem inkább fordítva. Parancsot adtam a hordozómnak, hogy térjen le az orbitális pályáról és szedjen fel. Asszem az utolsó verzó 100 rendszer és 250 bolygót tartalmaz.
    Ha érdekel a csili-vili grafika, akkor inkább ne szedd le, mert eléggé régi.
    Van 1 újabb verziója, az UNIVERSAL COMBAT. Ott sikerült sok bugot kijavítani, de sajnos a kreált világ eléggé üres.

    Egy másik program ami kissé hasonló a STARSHATTER nevet viseli. Ebben egyszerű vadász pilótaként kezded a karriered, majd ahogy mászol felfele a ranglétrán, lehetőséged lesz frigattok, rombolók és církálók írányítására, illetve a legvégén egész hordozó köteléknek parancsolsz. Persze admirálisként is bepattanhatsz egy bombázóba, hogy az ellen kolóniáját szétlőhesdd. Ez a program rendelkezik egy egész jó, több részes, NEM LINEÁRIS kampányal is. Így nem árt oda figyenli mit csinálsz. Mivel, ha az a flotta feladata, hogy biztosítson egy rendszert, akkor az addig tart, amíg vagy a te flottád, vagy az ellenségé nem szenved olyan súlyos veszteségeket, hogy vissza kelljen vonulnia. Ergo... ha kilősz egy rombolót, akkor az biztos, hogy többet nem fog a következő küldetésnél megint ott olálkodni. A hadjáratok teljessen valósidőben folynak, csak a küldetés befejezésnél van asszem 90 percnyi ugrás. A küldetések automatikusan generálodnak, de ha te a vagy a flotta parancsnok, akkor van lehetőséged egyéni küldetéseket csinálni.
    Mellesleg, realitás kedvelők akár Newtoni fizikával is játszhatnak.

  • lammaer
    #131
    Carbine: a modban az "Opening Theme" zene az honnan van? Nagyon tetszik :) Érdekelne több ilyen stilusú muzsika..

    (a battle zenéket megismertem :) de ez nem ugrik be sehonnan... )
  • lammaer
    #130
    Nincsenek is kicsi elvárásaid... :P
    Ezek után csak azt tudom javasolni, hibernáltasd magad olyan 15-20 évre, aztán akkor nézd meg milyen a játékfelhozatal. Az ilyen kevert turmix fps/rts/rpg/tbs/anyámkinnya játékok sztem még akkor se lesznek szép számmal, mivel kevés olyan ember van aki mindegyiket szereti ergo kicsi a rajongótábor és a potenciális vevőkör. Másfelől, minél több komponenst rakunk bele egy játékba, annál nagyobb az esély hogy valamelyik gyenge minőségű lesz, és emiatt mindenki azért fog pampogni hogy minek rakták bele. (pl tök jó a stratégiai rész, de az FPS részt nagyon elcseszték).
    Gondolj csak bele abba is, csak egy jó minőségű FPS fejlesztése hány embert és mennyi időt igényel... na ezt szorozd fel minden összetevőre. Reménytelen....

  • droidka
    #129
    Igen, említettem lentebb az Evet, hogy az lehet ilyen. Néztem a demóját, de ha sajátkezűleg vezetem a hajót, akkor nekem az kiábrándító, ha -egérrel ráklikkelek a célra, oszt' odamegy- lebutított irányítás van. Nekem az édeskevés ilyen szempontból!... (Persze a ha egy nagyobb, lassabb hajót vagy egy egész flottát irányítana az ember akkor nyilván ez a mód legcélszerűbb! De egy máskülönben jól manőverező vadászgép közvetlen vezetésekor számomra lényeget, a mozgás szabadságát veszi el!... Bár ez nyilván azért van, hogy a többség is boldoguljon vele:( )

    Meg ha már havidíjas a dolog, én elvárom hogy akkor ott aztán legyen benne bolygóra való leszállás, fps-kommandós rész is meg MINDEN!:) De olyan MMO, ami nekem is tetszene minden szempontból, valószínüleg egy darabig még biztos nem lesz. :(
    (Bár a Precursors az majd valami hasonló lenne elvileg, csak nem MMO. Most per pillanat ezt várom megváltóként... De ilyen műfajegyesítő FPS/RTS/űrszimulátorokat már ígértek annyit, mint a tenger! Többnyire mindet elszúrták eddig... :( )

    Nem kéne feltétlen 300 ember egyszerre + az ezzel járó szaggatás:). Nekem már az is tök poén lenne egy Sins of Solar Empirebe, ha mittudomén' hárman-négyen lennénk egyszerre egy hadseregen belül. És akkor nem szaggatna annyira...
  • lammaer
    #128
    "Az milyen tök állat lenne ha míg egyesek vezet(HET)nék a vadászgépeket, addig mások meg a nagy behemótokat, és akkor így szépen összedolgoznának:)!!!... "

    Droidka, létezik ilyen játék, de az már MMO :) Speciel az EVE Online-ra gondolok, igaz ott az űrhajók vezetése nem szimulátorszerű mint mondjuk a Wing Commanderben, hanem inkább egy RTSre hajazó külső nézetes rendszer.
    Viszont szó szerint vannak benne kis fregattoktól kezdve ultrabarominagy capital shipekig (Titanok) minden - és igen, minden egyes hajót egyetlen egy ember irányit (esténként 30.000 ember is van fenn egyetlen szerveren, kb 5000 naprendszerben szétszóródva, és néha 100-200-400 fős flották gyapálják egymást - igaz, olyankor már a 0.1 FPS is jó dolog lenne, ott már nagyon tud lagolni a játék). Van területfoglalás, bázisfoglalás, bányászat, gyártás, kutatás+fejlesztés, politika, ármány, csalás, nagy bukások és nagy győzelmek, és ezt mind a játékosok csinálják.
    Mondjuk én 1.5 év után eléggé ráuntam, de hát izlásek és pofonok :) JA, és legyen bazi sok szabadidőd, mert ide az kell.
  • Fenrir
    #127
    Carbine:

    Felfedeztem a Distant Star modban egy anomáliát, nem tudom, hogy ez így jó-e vagy bug. Szóval van eléggé sok lehetőség a páncél fejlesztésére, ezek a pontok rááldozásával szépen nőnek is a hajókon bizonyos százalékokban. A probléma az, hogy amikor eléri a fejlesztett szintet és nő az értéke a hajón akkor az a maximális páncélértékhez adódik, ebből következően az eddig 100%-os páncélú hajó leesik valamennyire és ez még meg sem javíható a javítóállomásokon is. Vagyis néha javul néha nem, én nem nagyon látom át, hogy ennek hogyan kéne működnie, de szerintem így nem a legjobb.
  • droidka
    #126
    De a legnagyobb poén szerintem az lenne, ha a legdurvább fegyverek tervrajzait csak gép által jól őrzött bázisokba behatolva lehetne megszerezni, kommandózva fps módban, és akkor azt valahogy élve visszajuttatni a kutatóbázisra...:)

    Meg az elején még nem lehetne a legnagyobb, legerősebb hadihajókat gyártani, csak a géptól elfoglani!... És akkor először ki kéne lőni a védővadászokat. Majd a romboló pajzsát, meg a légvédelmi ágyúit, hogy rá lehessen dokkolni, majd belülről kéne megtisztítani, s gyorsan lekapcsolni az önpusztító szerkezetet... :) És így a vadászgépeket meg a közelharci fregattokat is jobban, többször ki kéne használni!Jobban rá lenne kényszeredve az ember. Mert így enélkül én rögtön marza dreadnoughtokat gyártok, amennyit csak tudok! És nem cobalt fregattokat... Szerintem a fejlődés érzetét ennek hiánya azért elveszi valamennyire.

    (De azért persze így is elég jó kis játék a sins!...)
  • droidka
    #125
    És pontosan milyen ez a Battlezone? Mert akkor lehet, hogy utánanézek...
  • droidka
    #124
    Igen-igen! Az Ofp -Arma az is nagy kedvenc! Csak abból már pont a gyártás hiányzik rohadtul! :)