243
Sins of a Solar Empire
  • Agamemnon
    #1
    A lassan a játékfejlesztés egyik Mekkájává váló kanadai Vancouverben dolgozik az Ironclad, egy kezdő, mégis profi csapat, hiszen tagjainak életrajzában olyan cégnevek sorakoznak, mint a Sierra Studios, a Take2 Interactive / Rockstar Games, a Disney Interactive, a TNT Television, a The Cartoon Network és a Mattel. Első címükben rögtön a csillagokat célozzák meg, konkrét és átvitt értelemben egyaránt...


    Picit elhanyagoltuk eddig az Ironclad jó pár éve készülő, klasszikus, 4x stílusú, valós idejű űrstratégiáját. A játék a műfajban ismerős elemeket kínálja: közeli bolygókat és távoli naprendszereket kell felfedezni és uralmunk alá hajtani hol brutális erővel, hol okos taktikázással, hol ügyes diplomáciával. A csatákban részt vevő hajók fejlődnek, offenzív és defenzív képességeik nőnek, és a szintlépéssel új, egyedi tulajdonságaikhoz is hozzáférhetünk. Planétáinkon és légkörükben kutató- és fejlesztőlaborok, fegyverplatformok, más egyéb struktúrák építhetők, mellyel stratégiai és gazdasági erőnket fokozhatjuk. Mindehhez természetesen epikus történet dukál, no és egy házi készítésű motor, az Iron Engine, mely életre kelti a számos idegen fajjal, hajókkal, bolygókkal és galaxisokkal benépesített űrt. Ráadásul a cég saját meccsszervezős, rangsorolós, statisztikakövetős online platformot épít ki IroncladOnline (ICO) néven, ahol egyszerre egy-egy meccsben 10 játékos csatázhat egymással a galaxis ura címért. A játék egyébként az eddigi tesztek alapján igencsak finom darabnak tűnik, hisz még az amúgy háklis GameSpot is baromi eredeti és elegáns űrstratégiának nevezte, kiemelve a motor azon jóságát, melynek köszönhetően a több naprendszert magába foglaló nézetből átmenet nélkül közelíthetünk rá bármely harcoló csónakra, hogy átvegyük annak irányítását, az egyszerűen kezelhető interfészt, a jól muzsikáló M.I.-t, a látványt magát, és az addiktív játékmenetet.

    A cucc már túl van két zárt bétafázison, a srácok tehát jól haladnak a munkával. Nos, a harmadik béta most kezdődik, amelybe ráadásul bárki bekapcsolódhat, aki szeptember 26-ig előrendeli a játékot a TotalGaming.net rendszerén vagy a hivatalos weboldalon keresztül. A résztvevők bekapcsolódhatnak a tíz fős ütközetekbe, ahol 14 pálya várja őket rengeteg játékmóddal, kipróbálhatják a Kalózbázist a maga önálló gazdaságával, a különféle űranomáliák, eltérő bolygótípusok nyújtotta taktikai-stratégiai változatosságot, az újfajta kutatórendszert, melynek segítségével a bolygók geográfiájának, állat- és növényvilágának, nyersanyagainak elemzésével optimálisan aknázhatják ki az adott planétát, és mindezt már a korábbi két bétát követő rengeteg fejlesztés és hibajavítás után. És ha minden baba, a teszteken sem hasal el a projekt nagyon, a játék 2008. februárjában landolhat a boltokban. Az eddigi bétafázisokból származó képeket megtaláljátok a galériában.

    Forrás: PC GURU
  • SpiritFire
    #2
    várjuk
  • SpiritFire
    #3
    de úgy néz ki csak én
  • Agamemnon
    #4
    Nem, én is várom. És még gondolom sokan fogják, amint egy kicsit többen is tudni fognak róla.
  • HunGripen
    #5
    Az Imperium Galactica 2 óta nem nagyon találkoztam olyan igazi real-time űrstratégiával. Már várom!
  • Thanatos
    #6
  • Agamemnon
    #7
    Én is abban bízom, hogy olyasmi lesz!
  • Mester01
    #8
    nem sokára itt van a gem. UP! gyerekek.
  • Pluskast
    #9
    Na aki egy kicsit szemfüles az megtalálhatja a neten a játék Beta 3 változatát. Nekem ez tegnap sikerült :). Szerintem jó lesz a játék. Ahogy próbálgatom elég nehéz az ellenfeleket illetően. Még ha a legkönnyebre is rakod a nehézségi fokot akkor is bazi nagy flottát épít amvel szemben nem sok esélyed van. Valszeg ez a Beta hibája. Amúgy tipikus építős/ fejlesztős játék. Mondjuk mint az Age of Empires. A grafikája egész szép és látványos.
    Mindent egybe vetve - állítólag már csináltak Beta 4-t is úgyhogy csak jobb lehet - egész jó kis game pláne, hogy ilyen témában nem nagyon kényeztetnek minket a fejlesztő cégek.
  • Thanatos
    #10

    én mondjuk személy szerint kivárom a full-t :)
  • Mester01
    #11
    igen én is megtaláltam 5 perc alat köszi az infot! :)
    Ez a game olyasmi mint a Star Wars emipe at war. az elso 5 perc utan ezt tudom mondani de szerintem jo kis game lesz.
  • Mester01
    #12
    A faszomat ebbe a szarba..... kilép magától ez a szutyok és még a patch sem segitett sQt aval még szarab..
  • Mester01
    #13
    na sikerült megnezznem a jatekot. fasza lett. egy tipp. ne a news game-re menjetek rá hanem a multyplayer->new game beállitott a dolgokat és goooo..
    nekem minden normálisan ment... GL
  • Agamemnon
    #14
    Állítolagos megjelenés február 4. Már aranylemezen van.
  • Agamemnon
    #15
    Remélem jövő héten már játszhatunk vele...
  • mnorbi
    #16
    Megjelent ,kint. Letölthető 45 dolcsiert D
  • Agamemnon69
    #17
    Hétvégén játszottam a beta 3.-al, és egyáltalán nem volt semmi béta jellege, nagyon stabil, jó kis game, csak a tech-tree nagyon kicsi, és 1-2 galaxis meghódítása után már nem látok benne semmit, ami újdonságként hatna, ha ilyen típusú játék, akkor még mindig inkább a Sword Of The Stars, szerintem az mind grafikában, mind Tech-tree-ben, mind játékélményben jobb ennél.

    Esetleg, ha lenne campaign benne, azzal elszórakozna az ember néhány órát, de én nem éreztem azt a kis pluszt, amitől ez jobb lenne egy szürke ürstratégiánál.
  • Zsolo007
    #18
    Hát én elég sokat játszottam a SotS-al illetve annak kiegészítőjével és valóban ígéretesnek találtam, azonban nem volt megfelelően balanszolva a játék. Volt 1 fegyver amit ha az ember megszerzett és fejlesztgetett, akkor legyőzhetetlenné vált és mivel az AI is meg tudta szerezni így viccesek voltak a csaták, és tök értelmetlenek egy idő után, mert az nyert akinek több ilyen fegyverrel felszerelt hajója volt... Grafikailag a SotS jobb lenne? Kétlem.
  • engine
    #19
    Attól jobb, hogy nem nagyon van más :)
    Sajnos nem vagyunk elkényeztetve....pedig DR összedobhatna egy folytatást az Imperium Galacticához, azoknak jó hangulata volt :)
    De még ezt sem temetem a teljes dönt a sorsáról, remélem jó lesz
  • Agamemnon
    #20
    Zsolo007, csak egy példának hoztam fel, a Sots-t, de ebben sem látok semmi különlegeset sajnos, kipróbáltam, szép és jó, de a második játék után már nem volt benne semmi. Persze, lehet, hogy a teljes verzió más lesz, de sajna kétlem.
  • csgj
    #21
    PC Game ISOs Sins Of A Solar Empire (c) Stardock PROCYON
    (magyarán tölthető :D)
  • Zsolo007
    #22
    Tegnap este leszedtem a játékot és másfél óra alatt ki is végeztem. Nem több egy egyszerű árkád űrstratégiánál, ugyanaz a séma mint mindenhol máshol, fejlessz minél gyorsabban, bányássz sokat, gyártsál hajókat azt napot, az irányítás nagyon jó, a grafika csodás a gépigény meg alacsony (ha azt nézem, hogy a mostanában kijött játékok hogy futnak a mobility X1600-omon), de ez is csak a szokásos clickfest, csak több helyre kell egy picit figyelni. Nálam ennyi volt, uninstall.
  • Agamemnon69
    #23
    Zsolo, tegnap leszólsz, most meg te mondod ugyanazt... (amúgy egyetértek :)
  • Zsolo007
    #24
    Tegnap még nem játszottam vele :). Tegnap pedig a SotS hasonlatodra reagáltam, és az most is áll... :)
  • hapi
    #25
    Kár hogy kevesen veszik észre az igazi értéket.
  • katarzis
    #26
    Valaki nem akar játsani hamachi-n keressztül?
  • Agamemnon
    #27
    De azért a Sots csak tovább kitartott, mint 1.5 óra :)

    hapi, milyen értékre gondoltál?
  • hapi
    #28
    én jönnék most rőgtőn.
  • hapi
    #29
    csináltam 1 hamachi szobát
    network:sosehun
    pass:hun

    aki akar jöjjön esténként vagyok
  • katarzis
    #30
    Csak probaképp megnéztem a galaxis tervezö részt,mondom ja biztos lehet beleadni 1-2 csillagot és hangaztosan elevezték galaxisnak,de miután már a 150.- napot és a számlálhatatlan bolygot adtam bele megállt bennem az ütö utána megnézem milyen ez a játékba.Döbbenetes mekkora méretekkel rendelkezik egy egész galaxist meg lehet csinálni benne több száz napredszerrel hihetetlen nagyságokra rug ez a játék.Plussz nézegettem érdemes nézni hivatalos oldalt a készitök hihetetlen mód hallgatnak a játékosokra uj ötleteket épitenek be javitják a bugokat stb,a moddolási lehetöségek is nagyok,uj népet meg uj scenraiok stb stb.Többek között mondták ,hogy ez csak a kezdet kiadták a játékt ezután nekilátnak majd valami kampány szerüségnek közben folyamatosan fejlesztik a játékot uj ötletekkel.
  • Yag
    #31
    Látom más is tolja itt a gémet. Helyes. Nekem ez az első űrstratégiai game ... és meg is tetszett. Mivel nem vagyok jó(még) angolból, lécci azt súgjátok meg nekem hogy a slot problémát hogyan tudom orvosolni ? Egy idő után nem tudok több mindent fejleszteni, építeni mert kiirja hogy nincs több szabad slotom (?) A lakosság a bolygón 1x db vagy x1000 - x milla vagy mi ? kiirta hogy 320 ... ez elég kevés nekem így első hallásra. A bolygó felszínén meg csak úgy hemzsegtek a légköri járművek ... szal ezt nem értettem kristály tisztán ... aztán. A bolygótől és a három bánya aszteroidától nem messze vannak még hasonló kavicsok. Azokat nem lehet felderíteni ? A bolygó körüli hatósugarat valahogy növelni ? Mindenképpen egy másik koloniát kell létrehozni egy másik helyen ?
    Az ellent akkor nyomom le ha abban a rendszerben vagy bolygó körül mindenét lenyomtam ? ... próbálom próbálom de tegnap is kikaptam. Olyan túlerővel gyütt a szomszédból egy idő után (60 jármű) amit már képtelen voltam visszaverni ... pedig "védelmi tornyokat" és parancsnoki cirkálókat is telepítettem-képeztem ... szal kis súgás nem ártana mit érdemes elöbb és mit utóbb képezni. Köszi a többi kistudású láma nevében is :)
  • hapi
    #32
    mindjárt az elején 1 kisebb felderítővel nézz szét a környéken milyen bolygók vannak.és azonnal kolonizálj mindnet amit csak tudsz.
    A bolygóra kattintva a zöld ikonnal tudod fejleszteni hogy nagyobb legyen a népesség és hogy több mindent tudjál letenni köré (logistik és tactic point)
  • Yag
    #33
    Értem ... azok a zöld helyek is végesek. Úgy láttam nem mindegy melyikből hány egységet fejlesztek. Van valami irány hogy ha ebből hármat abból kettőt fejlesztek akkor mit tudok jobban vagy kevésbé jól termelni ?
  • Agamemnon
    #34
    első katonai ág, második polgári (gazdaság) haramdikban olyan felfedezések vannak, amiket akkor találhatsz, ha "zöld" részben a második sor első (és egyetlen) kutatását megcsinálod.
  • [HUN]PAStheLoD
    #35
    1.02-ről tud valaki valamit azon kívül, hogy "jön"?
  • nab
    #36
    Ha egy 2 csillagból álló rendszert csinálok hogy tudok átmenni a másik rendszerbe?
  • Agamemnon
    #37
    ki kell fejlesztened egy hajtóművet, vagy meg kell talánod (mert ezt is meg lehet találni) és a csillagodtól el tudsz menni akkor a másik naprendszer csillagához.
  • hapi
    #38
    1.02 kint van eredetivel már szedhető.
  • Alwares
    #39
    Én is tolom a játékot és nagyon jó! Sokkal jobb mint a béta, egy csomó olyan funckió van benne ami régen még nem volt meg...
  • Borg
    #40
    Ez most milyen jellegű játék? cnc kategóriás gagyi-rts, vagy inkább supreme commander, netán imperium galactica?