243
Sins of a Solar Empire
  • droidka
    #123
    Az milyen tök állat lenne ha míg egyesek vezet(HET)nék a vadászgépeket, addig mások meg a nagy behemótokat, és akkor így szépen összedolgoznának:)!!!...
  • lammaer
    #122
    Régebben volt 1-2 nagyon jó ilyen RTS/Szimulátor kombó.

    Nekem például annó nagyon bejött a Battlezone1-2... az első részt még Pentium 1 200MMX-en toltam, a 2-t viszont azt hiszem alig 2 éve szereztem meg :) Igaz, az se mai darab, tehát lehet hogy egy mai szem már bazi rondának fogja találni.

    Ha nem ragaszkodsz a scifihez, akkor talán még az Operation Flashpoint is bejöhet, igaz az már inkább FPS mint stratégia. A folytatása (Armed Assault) az még frissebb, de csak sejtem hogy szintén nem egy agyatlan FPS - nem próbáltam ki.
  • droidka
    #121
    ''meg szeretek kevés egységgel operálni''

    -Ja, nekem is pont az a nehéz, hogy egyszerre figyelj 125 ezer egység re , közben még gyárts, meg kutass, meg három fronton harcolj... :) Én szeretem nem magára hagyni a flottámat amennyire csak lehet, és kevésbé a gyártást felügyelni, de akkor meg az van, hogy termelődik egy csomó pénz, meg nyersanyag felhasználatlanul, ha jobban belefeledkezik az ember a harcba... Ezért kéne az hogy legyen egy hadseregen belül több ember is! Egyik a gyártást,kutatást, a többi meg a harcot felügyelné... Szépen megosztva a feladatokat... (Aztán másik körben meg csere.)

    Vagy legalább olyan, hogy lennének előre megadott sémák, mind a flotta felépítésére, mind a gyártásra vonatkozóan... Megadnám a játék kezdete előtt hogy építsen x darab ilyen-olyan egységet, és akkor ha megvan minden, akkor arra törekedjen a gép, hogy ezek veszteségeit pótolja, amíg én mást nem mondok...



  • droidka
    #120
    Peresze, nyilván nem teljesen ugyanolyan az X, de azért az már súrolja a stratégia határát szerintem (pont az tetszett benne)! Azok lennének a jó játékok nekem, amik több műfajt ötvöznének jól egyszerre! Talán nincs is olyan alapból jó stratégiai játék, ami jól lenne egyesítve mondjuk egy szimulátorral. Van ilyen? Legalábbis most hirtelen nem jut eszembe egy sem. Mert én alapból inkább az űr-(meg a helikopter-) szimulátorokat szeretem! Nekem az nagyon fontos, hogy be tudjak pattani a gépbe és manuálisan is oszthassam az áldást:). Csak az akciósabb műfajban meg tudtommal sajnos nincs olyan, hogy akkor mellette még komoly startégia is. Talán az Eve Online lenne valami ilyesmi, de az meg irányítás tekintetében inkább gyík rpg-s point'n' click, ami nekem kifejezetten nem jön be! Inkább egy szimulátorosabb X-3 /RTS/FPS kombó lenne a kánaán:).
  • lammaer
    #119
    No, nyomtam 1-1kört mindegyik fajjal easy gép ellen kis galaxisban (nekem már a 14 bolygó is sok, nem akarok én egy pályát két hétig tolni :), meg szeretek kevés egységgel operálni ), hogy egy kicsit belejöjjek a játékba, aztán irány a medium ellenfél.

    Igazán a fajok között nem látok jelentős különbségeket, mindenkinek lényegében ugyanazok a hajók/épületek állnak rendelkezésre, legfeljebb más a nevük (most az hogy plazmát lőnek vagy rakétát, a látványon kivül a jól láttam mást nem befolyásol). Első blikkre a TEC a legszimpatikusabb, mivel az ő support cruiserük képes elég hatékonyan javitani a hajók páncélzatát - én meg afféle teknős vagyok, nem szeretek hajót veszteni úgyhogy majd minden flottámban van 2-3 ilyen.
    Gyakorlatilag a Capital hajók mellé is rakok be ezekből.
    Ezért a TEC fekszik nekem legjoban.

    Az Adventék támogató hajója ebből a szempontból teljesen használhatatlanak tűnt (benyeli a sebzést a többi hajó helyett).
    Most már nem nagyon zavar az elszaladgáló ellenfél, hadd pattogjon a bolygók közt ha jólesik neki - előbb utóbb úgyis elkapom :) A bolygóim védelmének kulcsa a két egymás mellé telepitett repair station (hogy egymást is tudják javitani), közvetlen mellettük 1-2 fighter bay, megerősitve 4-5 ágyúval. Ezek igy marha sokáig elbirják az ellent, főleg ha nem a javitó állomásokat lövi a gép.
  • Carbine
    #118
    A gpéi ellenfelek valószínűség alapján kötnek szövetséget egymással, általában ezt legjobban, az ellenségem ellensége a barátom mondással lehetne jellemezni. Amúgy nagy különbség van aközött, hogy 2 olyan gép ellen játszol, akik szövetségben vannak egymással, vagy olyanokkal, akik egymást is írtják. Mivel az AI nem veszi meg a szinteket a hajóknak, szóval te felfejleszted gyártás után háromra, ha kfejleszted a technológiát akkor 4re, addig a 2 egymással szövetséges hajók 1-es szintűek maradnak.
    A grafikát összehasonlítani, pláne az X sorozatéval egyszerűen hülyeség, az X-3 szimulátor, itt meg már egyesek csináltak olyan pályát ahol 80 naprendszer és közel 1000 bolygó van. És még azon is be tud akadni qgy quad proci 8800 GTX-el 4 Gb DDR2-vel. Legalábbis az egyik tesztelőmnek van ilyen konfigja és ő inkább csak diavetíttésként jellemezte azt a meccset úgy 30 óra játék után.
  • droidka
    #117
    (Az utolsó kérdés persze úgy van értve, hogy egyjátékos módban, gép ellen...)
  • droidka
    #116
    Én most még egyébként csak olyan szinten vagyok, hogy egyenlőre egy-egy ellent nyomok, de gondolkodom a két gép egyedül ellenem -formulán. Meg az azért tetszett, hogy -kezdő lévén- be lehetett tenni szövetségest magam mellé úgy is, hogy ne áruljon el, ne álljon át! Mert addig legalább kiismeri az ember az alapvető dolgokat valamennyire, amíg a szövetséges birodalom leköti az ellen figyelmét. Direkt olyan pályára mentem ahol "golyófogóként" feltartja, amíg én a háttérben építkezem:).

    (A grafikára térve: ennél volt már szebb játék is szerintem, pl: az X-3 Reunion az azért állatabbul nézett ki... Itt egyedül csak a csillagok tetszenek.De azért az tényleg atom, hogy szépen ki lehet nagyítani a térképről az egész naprendszerre, töltögetés nélkül.)


    Kíváncsi vagyok, hogy ki milyen flottákat preferál?! Gondolom az a lényeg, hogy minél több dread+ sok bombázó, és vhogy ezeket megvédeni... Nem?

    A nagy anyahajót per pillanat nem kedvelem annyira, mert a precheron könnyű hordozókból mintha hamarább össze lehetne állítani egy nagyobb bombázóflottát, semmint hogy megvárni amíg az eléri, kifejleszti a max. cipelhető bombázókat. Meg hogy ugye maximalizálva van a nagy hajók száma. A kisebb hordozó nem is veszi el a ''legénységi helyet'', s így a nagyobbik helyett akkor építhetek marza dreadnoughtot...

    Amikor (ha) többjátékosban nyomultok, akkor gondolom már az a lényeg, hogy minél gyorsabban pótold a veszteségeket, nem?

    Vajon hogyha nem kötök szövetséget egyik birodalommal sem, akkor előbb-utóbb mindenféleképpen összeállnak ellenem? Nem lesz olyan, hogy egymást öljék a végéig anélkül is, hogy én lefizetném bármelyiket is???
  • Carbine
    #115
    Egyetértek.... Uzii az első eddig aki igazán újdonságokat rakott a programban, mi többiek csak a beállításokkal játszogatunk.

    A modomból felkerült az este a Publokus béta. még sok baj van amit orvosolni kell, de ez is működik. Itt van 2 link, ahonnan letöltetheted.

    Torrent [10 Mbit]
    http://thepiratebay.org/tor/4052779/Sins_of_a_Solar_Empire_-_Distant_Stars_MOD_1.0_Public_beta


    HTTP
    http://www.blacklotushq.com/sins/distant_stars_1.0_public_beta.rar
  • Boron Power
    #114
    Rutinos strat játékosnak tartván magam, egy small mapon gyakorlás után beleugrottam a huge 102 bolygós buliba. Elején nagyon jól ment, felhúztam egy fullos flottát, viszont egyáltalán nem foglalkoztam, hogy a többi birodalom mit kéreget, vagy akar tőlem(diplomácia). A végére elértem azt, hogy 4 gépi ellenfél teljes flottája, capital ship-ektől a frigatekig nekem jött, egymással szövetségben. Persze esélyem se volt, pedig addigra már fullra volt fejlesztve minden, és az én capital ship flottám(maximum) is 6-7 es szintű hajókból állt+ volt vagy 40-50 kisebb hajóm is mindegz egy bolygónál. Na ott még az én gépem is beszaggatott, amikor több száz hajó nekiállt lőni(c2d 6750, 8800 gt, 4 gb ram, felbontás 1650*1050, minden fullon a grafikában.

    Na szóval a lényeg, hogy nagyon komolyan ki kell nyalni a seggét a gépi játékosnak, hogy szövetségeseket is szerezz. Így csak egy-kettő ellen kell harcolni egyszerre, ráadásul segít a baráti birodalom is.

  • Fenrir
    #113
    A te mododat már nagyon várom mert olyanok vannak benne amik eléggé érdekelnek. Az Uzii nevű srác eléggé ontja magából az ígényes modokat, le a kalappal előtte.

    Van valami fejlemény a Distant Star végleges változatáról?
  • droidka
    #112
    Hali!
    Be lehet cumiztatni néha a gépet, ha először csalit küldesz neki, amire ráharap.. Ha túlerőben vagy, akkor többnyire menekül.
    Felsorakoztatod a flottád ugrásra készen, elküldesz egy hajót a másik szektorba, vársz mittudomén'10-15 másodpercet, kijelölöd a többinek hogy group phase jump. Az elsőként elindított hajhónak meg mondod, hogy forduljon vissza a flotta kilépési pontja felé, és ha jön utána az ellenséges romboló, akkor szevasz... :)

    Ezt persze csak akkor lehet eljátszani, ha túlerőben vagy. De van TEC-nél Akkán csatacirkáló. Azon van (fejlesztés után)ionágyú, az megbénítja az ellen seggét(fegyvereket is lekapcsolja pár másodpercig)!

    De a cobalt könnyűfregattokat kutatással fel lehet fejleszteni. Asszem' az is bénít, vagy mit csinál? Hirtelen nem tom'.

    Meg a dunov cirkáló a legkirályabb támogató!! Amellett, hogy tölti a saját hajók pajzsát, mint állat, amellett még le is szedi az ellenét,s elszívja az antianyagát! (És külön még bénít is valami pluszt asszem'?)

    Vagy építs olcsó cirkálókat, amik bombázót gyártanak! Ez darabonként olcsó viszonylag csak kell belőle vagy (mittudomén) 25, mert egyszerre csak egyet visz magával...

    Rázavarsz 30 bombázót, hamar odaér, azt jól megszedi. Persze ha van (még)légvédelme nyilván nehezebb lesz, de asszem újra legyártja a hordozó, ha megsemmisült... (Vagy nem?)

    Vagy ezeket a cirkálókat amik a bombázókat szállítják(hirtelen nem tom' a nevét) előre beküldöd (más szektorokból indulva) a lehetséges menekülési útvonala mögé.Ha azok odaértek, a másik szektorból, másik irányból bezavarod a csillagromboló flottával eléjük... (Na meg ha tiéd a bolygó, akkor a várható kilépési pontjához rakhatsz ágyúkat is, stb.)


    Én egyébként még nem nagyon játszottam stratégiai játékokkal, de ez rohadtul tetszik!
  • Carbine
    #111
    Fórumokon többen ugyan azt mondják, hogy az 1.03-mas patchtől kezdve lehet majd aktíválni egyszerre több MODot is, de a készítők erről nem mondanak semmit és a felépítés alapján én nem gondolom, hogy lehetséges. Szerencsére nem olyan nehéz összeolvasztani 2 modot. Nekem kb. 40-50 percembe tellett, hogy az SINS PLUS MOD 1.0 4 új bolygóját és 45 új bónuszát belerakjam a sajátomba, úgy, hogy közbe még filmet is néztem.

    [IMG]http://www.imageserve.info/img_store/2008/02/28/d/d0cdd48b54715ad34f7a5c8b0c5a968e.jpg [/IMG]
  • Carbine
    #110
    Igen... az egyetlen megoldás erre összefésülni a MODokat. Mondjuk a mostani "MOD"-ok többsége inkább kiegészítés.
  • Fenrir
    #109
    Ugye egyszerre csak 1 mod lehet aktív?
  • Carbine
    #108
    Én is így vagyok a Wasp névvel. úgy látszik kis hazánk lelkes játékosai játszanak a SINSel, csak a hivatalos honlapot nem látogatják.
  • Fenrir
    #107
    Én meg Naraxel vagyok ott, sajnos a Fenrir már foglalt volt :)
  • Carbine
    #106
    Valójában Skyline_HUN és igen én vagyok.
  • Fenrir
    #105
    Te vagy Skyline a másik fórumon?
  • Carbine
    #104
    A program mdoolási képességei jelenleg eléggé becsapósak. Valójában úgy tűnik, mintha sok mindent lehetne vele csinálni, de a lagfontosabb dolgok a forrásba vannak kódolva, sajnos. A fejlesztők íglrtek némi hozzáférést az alap kódokhoz, a modding toolsal, majd kiderül mi sül ki belőle.
    Addig azért hogy ne csüggedjenek a nem SW rajongók sem. Készül Star Trek RC is, jelenleg a modelleiket csinálják, és probálják kikerülni a kódolási korlátokat, mellette Warhammer 40.000 TC is készül, egész pofás hajókkal.
    És lesz Battlestar Galactica TC is. De már jelentettek be, Freelancer, Freespace, Wing Comannder Modokat. Ha valaki több infót akar az nézzen fel a hivatalos honlap fórumára, MODDING pont alatt.

    Sins of a Solar Empire Fórum
  • Boron Power
    #103
    No Star Wars? Interdictor meg kéne mi?

    Egyébként építhető ugrás zavaró is van, ami a kifelé tartó hajót késlelteti. Amíg ott nézeget kifelé prímán szét lehet lőni.
  • BladeW
    #102
    "Most nézem, nem gyapáltuk mi egymást Space Empires 4ben? :) (szabfer)"

    ÓÓ dehogynem! Régi szép idok...
  • Fenrir
    #101
    Van pár Capital ship-nek Phase Disruption képessége, mondjuk ez nem területre hat hanem 1 célpontra. Visszavonuló tömegből így viszont szépen ki lehet emelni az ellenséges Cap shipeket.
  • lammaer
    #100
    Jajj ne már, itt is starwars :S

    BladeW - nem vitatom hogyha gyengébben állnék énis menekülnék - csak ha már akkkoraaa flottám van, hiányolok vmi elfogási lehetőséget. Valami interdictort :P
    Most nézem, nem gyapáltuk mi egymást Space Empires 4ben? :) (szabfer)
  • Boron Power
    #99
    Elcsesztem a linkelést:


    http://warlords.swrebellion.com/g2/main.php/v/Sins/beta/

  • Boron Power
    #98
    Nekem nagyon bejön a game. Pl. a huge map 102 bolygóval. :) Elleszek egy darabig.

    Ami viszont a legnagyobb benne, a moddolhatóság. És én ezt már nagyon várom:



    [URL=http://warlords.swrebellion.com/g2/main.php/v/Sins/beta/]

    Üdv!

    KL
  • BladeW
    #97
    A TEC-nel meg az adventnel biztosan van egy capital ship fajta, aminek az egyik extraja, hogy jelentosen lecsokkenti az ellenfel hajojanak "antimatter" erteket. Es antimatter kell a bolygok kozotti ugralashoz is. Ezzel esetleg elfoghatsz egy ellenseges capital shipet.

    A masik meg ha gyengebben allsz te is menekulnel amig birsz. Az AI is ezt teszi. Az mas kerdes, hogy emiatt gyakran kulcsfontossagu bolygokat is otthagy neked szabadon.
  • lammaer
    #96
    Arra van valakinek tippje hogy lehet "megfogni" az ellenséges hajókat - a játék jelentős része abból áll nálam, hogy kergetem az ellenfeleket körbe körbe a naprendszerekben, mert állandóan elszaladnak ha kicsit is erősebb a flottám mint az övék...
    Láttam van vmi épület, ami a hiperhajtóművek feltöltődését lassitja, más módszer nincs? Vmi hajó esetleg ilyen speckóval?
  • PetruZ
    #95
    Colony ship. Ugyanaz, mint amivel kolonizálsz. Nem csak magányos, hanem ellenséges épületek ellen is használható. :)
  • Nagyapi
    #94
    Sziasztok.
    Hogy lehet elfoglalni a magányos bányákat?
    Többször is találtam ilyet, ahol azt írja, hogy meghódítható, de nem tudom mi kell hozzá.
  • PetruZ
    #93
    Nem új ötlet, csomóan alkalmazták már korábban is. :) Ők annyiban térnek el a többiektől, hogy a játékaikban bevallottan semmilyen védelem nincs, tkp. aktiválás nélkül is működnek, de a javítások csak aktivált termékre mennek fel.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (Csak zárójelben: elvileg... ;) )


    A mod-ok valahol az Options-ban vannak, úgy emlékszem.
  • Fenrir
    #92
    Meg kell, hogy mondjam, hogy fantasztikus ötlet a fejlesztőktől, hogy a peccseket csak eredeti serial ellenében lehet letölteni :D

    Btw modokat hol lehet bekapcsolni?
  • mukievil
    #91
    Nekem is minidump hiba, help :D:D Probáltam a forumokat olvasni a honlapon, de sajna nem értek tul sokat angolul
  • Kopiati
    #90
    Nem tudjátok, hogy itthon lehet-e majd dobozos verziót kapni. Mert eléggé megtetszett a játék optimalizáltsága.... meg a játékélmény maga....
  • mnorbi
    #89
    Sziasztok!

    Vista 64 en tolom , ha sima verziot felteszem siman megy minden gond nelkul. Amint felpatchelem 1.02 re . 5-10 perc játék utan kilép valami minidump hibával.. Ha uninstal és ujra csak az eredetit teszem fl sima megy... Van valami ötlet esetleg mi lehet a gond? Megvettem online játékot, még azzal se lehetne gond.
  • PetruZ
    #88
    Akkor lenne még izgalmas a dolog, ha a fregattok és a cirkálók is tudnának fejlődni. :)
  • BladeW
    #87
    A vadászok pl repkednek ossze-vissza. Egy zászlóshajónak, vagy egy csatacirkálónak meg ugysincs sok eselye "kioldalazni" egy rakétát, vagy egy lézersugarat, minek repkedjen csata kozben?

    Az viszont igaz, hogy ebben a jatekban nem nagyon lehet megcsinalni hogy letechelem az ellenfelet, aztan kevés de fejlett egyseggel harcolok a sok, de alap egység ellen. Lehet hogy a jatek hosszutavon emiatt nem lesz eleg valtozatos, passz... Egyelore en meg elvezem :)
  • PetruZ
    #86
    Szerintem a bővítés alatt azt értette, hogy csatában nem manővereznek a hajók, csak megállnak lőtávra és durrbele. Így a minőségi fölény kevésbé érvényesül, mint a mennyiségi fölény. A minőségnek, a jobb technikának csak akkor van jelentősége, ha közel azonos kategóriájú és számú hajók csapnak össze.
  • BladeW
    #85
    Vasarikhoz nem tudok hozzaszolni, csak TEC-el jatszottam eddig. Viszont igerik hogy lesznek uj fajok ha masnem egy esetleges kiegeszitoben.

    A hirek szerint 1-2 héten belul jon uj patch.

    Amivel nem ertek egyet az a "taktikai utasitasok bovitese": az osszes extra kepesseget lehet manualisan vezerelni, csak alapbol minden automatan van. Nekem pont ezert tetszik, hogy idegesito micromanagement nelkul is eredmenyesen jatszhato a jatek. Realis hogy a nagyobb, erosebb flotta nyer nem? Igy jobban lehet foglalkozni a egyeb dolgokkal.
  • karesz115
    #84
    Nekem pause break működik single-ben. Egyébként van valami jó taktika Vasarikhoz? Mert én eddig nem találtam. Olyan kegyetlenül gyenge a hajók tűzereje, hogy egy komolyabb flotta ellen semekkora számbeli fölény nem segít. Ezt az sem tudja kompenzálni, hogy a bolygók között közvetlenül is tudnak a hajók ugrálni. Advent és TEC között viszonylag jó a balansz. A TEC hajói alapból erősebbek, de az advent a kutatásokkal jobban fel tudja tápolni a hajóit, így erősebb flottákat tud létrehozni, de addigra a TEC meg tud finomítókat vagy gyárakat vagy mifenéket építeni (amit az advent nem), és így több lóvé van az utánpótláshoz. De hát a Vasari minden szinten kegyetlenül gyenge. Remélem jön majd kiegészítő, ahol ezt javítják, meg legalább bekerül még néhány faj, mert ílyen kevés fajjal hamar monotonná válhat a játék. Meg szerintem a taktikai utasításokat is kicsit bővíteni kéne, mert így nagyjából annyi egy csata, hogy két flotta összeütközik, azt lövik egymást, amíg a gyengébb ki nem nyiffan, vagy el nem menekül.