4439
  • rotator
    #114
    Óóó, jeee, újabb megerősítést nyert 2 nagyon fontos tény:

    1. az inventory továbbra is végtelen marad,
    2. nem szükséges egér a játékhoz á la G1/2!

  • rotator
    #113
    Áááh, ez nagyon piskóta, alap Photoshop funkciók. :) Mindjárt beadom a jelentkezésem a PB-hoz grafikusnak.
  • W B
    #112
    a jó öreg páfrányok :)
    nekem tetszet a gothicban a sok páfrány
  • Zóanagyvarázsló
    #111
    "és a G3 művészi kidolgozottságával. :)"

    Különösen, ami a karaktereket illeti :)

    Mondjuk nekem a második részben hiányzott a városok hangulata is, Myrtanában is lehetett volna jobban keverni az építészeti stílusokat (okoskodom, pedig a mai napig be sem jártam az egészet), a G2 Fachwerkhausait szerintem kár volt teljesen elhagyni. A táj látványában viszont a mai napig az etalon nálam is.
  • rotator
    #110
    "180 cm? én vagyok 182! (16 évesen)"

    Nekem meg a 13(!) éves lány(!) unokatestvérem annyi! :P

    Én azt várom tőle, hogy legyen a G1-hez hasonló minőségű sztori a G2 részletdússágával, és a G3 művészi kidolgozottságával. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #109
    "-180 cm? én vagyok 182! (16 évesen)"

    Eleve fantasy világról van szó, tehát nem lesz itt gond, az egymáshoz való arányok számítanak - még ígyis magasabb bálam, ha csak minimálisan is :) Mellesleg az átlagos testmagasság még ma sincsen 180 cm a magyar férfiak körében, persze a fiatalok egyre magasabbak.

    "amúgy ki mit vár el a játéktól?"

    Szerintem nagyjából mindenki hasonlót, de szavakba önthetem.

    - nyújtson akkora játékélményt, mint a G1/2
    - érezzek némi fejlődést is az elődökhöz képest
    - egy új világ megteremtését, mely jó táptalaj lesz a folytatásokhoz
    - minimális mennyiségű és jelentőségű bugot
    - gyönyörű, jól megpakolt CE
  • W B
    #108
    kemenntáljaim:
    -Szörnyek nem léteznek. Maradjuk annyiban, hogy "lények". Sajátos harci stílus, hála égnek :) bár... ha a goblinokra és az orkokra gondol (vagy hasonlók) akkor a G1-2ben sajátos volt nekik.
    -G1-2-3 keverék? hm. "öröm" hallani.
    -végre lesznek, nők és nem csak tölteléknek (g2ben is csak töltelékek voltak)
    -180 cm? én vagyok 182! (16 évesen)
    -hála égnek

    amúgy "jó hírek" ezek. kösz az infót


    amúgy ki mit vár el a játéktól?
  • rotator
    #107
    Nem éppen egetrengető hírek, de hogy legyen valami, jöjjön pár apróság:

    - a szörnyek többségének sajátos harci stílusa lesz,
    - a grafika a G1/2 és G3 keveréke lesz, erős mediterrán beütéssel
    - az egyik főszereplő nőnemű,
    - a főhős 180 cm magas /:)/,
    - még mindig időben vannak a fejlesztéssel.
  • rotator
    #106
    Úgy tűnik, a fejlesztők inkább a Witcher-jellegű dilemmatikus döntéseket preferálják a KotOR egyértelműen jó/rossz választásaival szemben.
  • Zóanagyvarázsló
    #105
    Dehogynem, ez csak az Imageshack specialitása. Ki kell másolni a címsorba, majd még egyszer frissíteni, és akkor behozza.
  • W B
    #104
    nem hozza be
  • rotator
    #103
    Scan egy magazinból, 2 új képpel (nem ingame)

    A cikk végén a tervezett megjelenés: 2008. karácsony!

    Emellett van egy érdekes infó (vagy inkább elírás) is arról, hogy a terület mérete a G2-höz lesz hasonló, holott eddig mindenhol a G1-ről volt szó.
  • W B
    #102
    nekem az egyé tetszet.
  • rotator
    #101
    Amennyiben a G3 harcrendszerét jónak találtad, akkor igen.
  • W B
    #100
    "hogy pusztán az egérrel való eszetlen kattintgatással nem jutott előbbre."
    ezt hogy érted? azt hogy a harc rendszer ismét ramaty lesz?
  • rotator
    #99
    Az egyik grafikus tesztelte a harcrendszert és igencsak meglepődött az irányításon. Részletek nincsenek, csak annyi, hogy pusztán az egérrel való eszetlen kattintgatással nem jutott előbbre.

    Egy másik örvendetes hír, hogy állítólag még a korábban közöltnél is jobbam állnak a milestone-okkal.
  • rotator
    #98
    A héten volt találkozó a PB és a Deep Silver között, egyelőre annyi van, hogy az első negyedévben biztosan nem nyílik meg a hivatalos oldal.
  • rotator
    #97
    Neeem...
  • W B
    #96
    elvileg ez lenne az... de akkor mégsem...
  • rotator
    #95
    Nem mondod! Én a tutorialt várom, nem a tavaly adventi meglepetést. :P
  • W B
    #94
    már rég megjött a zenei előzetes.
  • rotator
    #93
    Én most KaiRo zenei tutorialját várom, mert a 3D Studiohoz nem sok lökésem van (objektumkészítés mindig a gyenge pontom volt).

    Még mindig nem történt semmi előrelépés konzolport ügyileg, amit csak azért említek meg, mert addig biztosan nem lesz megjelenési dátum, amíg nem döntenek ebben a kérdésben (remélem, a PC változat azért nem fog csúszni emiatt).
  • W B
    #92
    trónus képek...
  • rotator
    #91
    Korábban említve volt, hogy a környezetet nagyon élethűre tervezik megcsinálni, a karakterek viszont kicsit cartoonosabbak lesznek a könnyebb megkülönböztetés végett. No, ez utóbbit selejtezték, a karakterek is teljesen élethűen lesznek megvalósítva (legalábbis ez a cél).
  • W B
    #90
    akkor lehet hogy a csigaházastól félni kell... :( remélem azért lesznek békés állatok. mert a Gothic3 nagy pozitívuma volt hogy voltak vékés állatok. azokat én nem öltem meg.
  • rotator
    #89
    Arra azt mondta Ralf, hogy addig nem lesz, amíg 100%-ig nem biztos, hogy amit látsz, az a véglegesben is úgy fog kinézni.

    Néhány elcsepegtetett információ:

    - ismét lesznek arénák;
    - a kétkardos harc is visszatér;
    - az a csigaházas lény térdig ér;
    - tömeges harc nincs tervben;
    - a vulkán nem fog működni, vagy ha igen, nem lesz kihatással a világra.
  • grebber
    #88
    Engem inkább már friss ingame kép érdekelne !
  • rotator
    #87
    Március-áprilisnál hamarabb nemigen várható a rendes hivatalos oldala a játéknak.
  • rotator
    #86
    KaiRoval van egy új interjú, de sikerült egyetlen kérdést sem feltenni az RPB-vel kapcsolatban, így a fordítást is hanyagolnám. :)
  • rotator
    #85
    Egész pontosan egy concept-art-tutorial. :) Nem rossz, nem rossz, mélység és magasság ábrázolása mindig is erőssége volt a Piranha Bytes szakembereinek, bár ahogy olvasom, most saját maguknak is feladták a leckét vele ezen a vulkános szigeten.
  • W B
    #84
    ja tényleg, csak artworok, de szépek
  • grebber
    #83
    Már azthittem rendes képek végre,de nem :(
  • W B
    #82

    Új képek: nagyon igéretesek
  • Zóanagyvarázsló
    #81
    Mondjuk a Gothic 3-ba is visszanyomhatták volna Diego megszokott fizimiskáját :)

    Amúgy csak viccelődtem, aztán majd kiderül. Eddig ritkán alakult minden a terveik szerint.
  • rotator
    #80
    ne viccelj, elsőre tökéletes lesz. :) Ezt egyébként egy grafikus mondta, ők viszonylag ritkán vesznek részt a patchelésekben, kivéve amikor az összes textúrát lecserélik egy 1 gigás patchben á la Two Worlds.
  • Zóanagyvarázsló
    #79
    Szóval nem csak idő előtt tervezik kiadni, de patchelni sem akarják? :)
  • rotator
    #78
    Nos, az egyik fejlesztő kerek-perec kijelentette, hogy nem örülne, ha még 2009-ben is az RPB-n dolgoznának...
  • rotator
    #77
    Elvileg a Genome engine-ből (G3) indultak ki, amit a végére szépen teljesen újraírnak, ahogy elnézem. A harcrendszerre nagyon ki vagyok váncsi, ha már úgyis kész van. Igen, az idei megjelenés necces, ezért is írtam a karácsonyt, de azért még 2 év brutál lenne. :)
  • W B
    #76
    a G3-ét probálják kipofozni/javítani
  • Zóanagyvarázsló
    #75
    Azért számomra még mindig reálisabban hangzik, mint az idei megjelenés. Egyáltalán volt szó ilyesmiről? Akkor is csúsznának... Különben sem szeretnék még gépet venni :) (Bár lehet, hogy amúgy is szükségem lesz még egyre, ha melózom.)

    Engine-nel egyébként mi a helyzet? Licenszelnek, írnak újat vagy megpróbálják kipofozni a G3-ét?