90029
  • Borg
    #79063
    Miért vagy olyan biztos benne, hogy újat kaptál helyette? Máshogy néz ki?
  • AntiHero
    #79062
    - MSI Kombustorral nem tudtam befagyasztani (igaz nem értek nagyon ehez a progihoz csak a teszteket lefuttattam.)

    - Nem tudom megnézni mennyi a hőmérséklet, mert mikor befagy akkor sötét a képernyő meg néha csíkos. (2 monitorral sem)

    - A "régi" videókártya is ezt csinálta (aztán ezt kaptam cserébe)

    - Alaplapi Bios frissítve van.

    - 1 Konkrét játékkal szoktam gyorstesztelni a fagyást. Alan Wake American Nightmare "The Scientist" elején mikor végig megy a kamera a tájon.
    http://www.youtube.com/watch?v=You5hqLHcWw


    Ha a kocsi-ig leér a kamera és átvált a karakterre akkor jó a kártya (nem fog fagyni) (740MHz-től jó).

    Ha megfagy akkor 0:08-0:22 között szokott. (740MHz felett)


    - Ha 100/ megy a venti akkor is fagy ezen a ponton 740MHz felett.


  • Omlás
    #79061
    Az alaplapodon lett frissítve mostanában bios ? Esetleg megér egy próbát az is.
  • broman191
    #79060
    A régi példány is ugyanezt csinálta? Ha van rá lehetőséged próbáld ki másik gépben is a karit! A 740 vs 775 MHz gyakorilatilag észlelhetetlen teljesítménykülönbséget eredményez, de 100 MHz-es csökkenés már inkább megérződhet játékokban...
  • Omlás
    #79059
    Ehh bazz ha hiszed ha nem kb ugyanezt akartam írni :D
  • [NST]Cifu
    #79058
    Nem tudom hogy adhattak "vadonatúj" 5670-es kártyát, mert hát azért csak két generációval régebbiről lenne szó, mint az aktuális.

    A befagyás dolog a következő okokra vezethető vissza:

    -Túlmelegedés. Ezt úgy lehet leszűrni, hogy figyeled a hőmérsékletet, és nézed, mikor szokott lefagyni. Ha pl. MSI Kombustorral terheled, akkor csak akkor fagy le, ha bizonyos szintet elér? Mi történik, ha fixen 100%-a állítod a hűtőventi fordulatszámát.
    -Ha csak egy bizonyos játéknál jelentkezik, akkor lehet driver is például.
    -Lehet még hardveres oka is, bár az érdekes lenne, ha így jelentkezne.
  • AntiHero
    #79057
    Hali
    Az miért van, hogy az Radeon VTX HD 5670 (1gb GDDR5) videókártyám alap órajelen (775MHz) hibákat csinál? (befagy néha, nem válaszol?
    (elvileg nem hibás a kártya, mert szervizelve is volt és adtak egy vadonat újat)

    Viszont ha Overdriveban leveszem a GPU-t akkor 740Mhz-n már nem produkál ilyen hibákat.

    Ez mitől lehet?
    Meg mennyire fogja vissza a kártyát, ha mondjuk "680-740" MHz-n ketyeg a kártya?


    12.6 catalyst. Gépem az aláírásban.
  • IMYke2.0.0.0
    #79056
  • [NST]Cifu
    #79055
    Nehogymár többkártyás rendszerre tervezzenek egy játékot.

    Ez az a gondolkodásmód, amit nem tudok megérteni. Ha X hardveren Y felbontással/részletességgel fut a játék, de lehetőség lenne, hogy 2xX hardveren a játék 2xY szép grafikát produkáljon, akkor miért álljanak meg a készítők Y szinten a grafika terén?

    Anno a FarCry és aztán a Crysis volt ilyen. Csúcs beállításokkal az akkori kor csúcs hardvereit is megfektették.

    Amire sokan rásütötték, hogy "optimalizálatlan". Holott az adott kor csúcshardverein is játszható sebességgel olyan grafikát prezentált, mint senki rajta kívül.

    Akkor hol is van a gond? Az piszkál talán, hogy ott a mézesmadzag, hogy ha lenne jobb géped, akkor még szebb lehetne a játék? Miért kellene az adott hardverszinthez kötni a játék maximális grafikai (és egyébb) szintjét?

    Ez egy "future proof" rendszer, és szerintem nagyon helyes, hogy sok játéknál így gondolkodnak a fejlesztők. Mindig bánt, amikor azért vagyok kénytelen alacsony poligonszámú modellt vagy alacsony felbontású, vagy gyakran ismétlődő textúrát nézni, mert a fejlesztők ezt a kompromisszumot hozták a gyengébb hardverek miatt. Pedig megvan a high-poly modell is, és a nagy felbontású textúra is készen van, utólag butítják le sokszor.

    Ellenpélda a Flight Simulator X, amely a megjelenésekor a legizmosabb gépeket is meg tudta fektetni, ha felhúztad a Traficot (a légiforgalom sűrűsége). Ma viszont már használható így is. Ugyanúgy az SP1-be került bele a multi-core támogatás overloaded mértékbe (akár 32 szálon is). Ezzel a későbbi kiegészítők, addonok lehetőségei nyílnak meg...

    Korlátozni a játék képességeit, hogy az adott kor egymagos videókártyái-nál lehessen "Very High"-ot állítani? Ebben mi a logika? Vegyék ki az "Extreme High" opicót, mert meg lehetne csinálni, csak éppen erősebb hardver kell(ene) hozzá?
  • kifli
    #79054
    A hang kérdésére előttem megadták a választ.

    "Egyébként a hasonlatoddal ott a gond, hogy egy kártyában gondolkodsz. Miért egy felső kategóriás 6950-est hozod fel példának, miért nem CF/SLI hardvert?"

    Nehogymár többkártyás rendszerre tervezzenek egy játékot. Több kártya egy gépben maximum több monitorhoz kelljen már.
    Megjelenéskor majd 100e forintos kártyának ne legyen már baja egy játékkal.

  • arty
    #79053
    és ki játszana bf3-al, ha az épületekben hang helyett csak egy őrült sípolás, katyvasz lenne lövöldözésekkor? azért a realizmusnak is vannak határai... :)) a bf3 hangja "látványos" és nekem bőven elég is. Armába meg rakjanak csak teljes szimulációt, az ottani játékostábor tudtommal azt igényli.

    (hja és utálom a frosbitet, borzalom gépigénye van)
  • [NST]Cifu
    #79052
    hogy ma már nem az a lényeg egy engine-ben, hogy mennyi poligont tud kipakolni, mint anno az unreal 1, és a quake 3 idején, hanem, hogy melyikkel egyszerűbb/gyorsabb elvégezni ugyan azt a munkát a fejlesztőknek

    Na igen, ezért tüntek el az id Engine-k a piacról, mert a kutya nem vállalta, hogy az amúgy jó képességű, de horrobilisan megcsinált engine alá fejlesszen. :D
  • [NST]Cifu
    #79051
    Az OFP/ArmA a nyílt téren való hangzásban nagyon jó, és e téren szvsz jobban hangzik, mint a BF3, azt aláírom, hogy az épületek kezelése terén kihívásokkal küszködik.

    Azonban a BF3 hangrendszere sem "jó". Ha egy metróalagútban 20-an lőnek melletted, akkor konkrétan nem fogsz semmit sem hallani, csak sípolni fog a füled. Egy zárt lőtéren fülvédő / füldugó nélkül már egy 9x19mm-es pisztoly döreje is olyan, a fogadban megmozdul a tömés, egy .357-es Magnum teljes töltetű lőszerrel elsütve pedig ki is szedi azt a tömést pusztán a dörej által. A fegyverek hangjánál pedig alapvető különbség van abban, hogy merre állsz a fegyvertől.

    De én azért nem nevezném egy túl jól optimalizált motornak. 6950-et meg tudja fingatni, ami nem egy gyenge kártya. Az optimalizálás, pedig szerintem ott kezdődik, hogy az aktuális felsőkategóriás kártyákon gond nélkül megy valami.

    Amikor a Crysis kijött, olyan látványvilágot tett le, amit még három évig megközelíteni sem tudott senki. Szóval hogy egy-két évvel későbbi hardverek tudták kihajtani, tökéletesen jogos volt.

    Nem attól lesz optimalizált egy játék, hogy a max. felbontáson elmegy valami, hanem attól, hogy bármilyen hardveren be tudod lőni úgy a beállításokat, hogy folyamatosan fusson, ezt pedig hozza a Cryengine (általában).

    Egyébként a hasonlatoddal ott a gond, hogy egy kártyában gondolkodsz. Miért egy felső kategóriás 6950-est hozod fel példának, miért nem CF/SLI hardvert?
  • Omlás
    #79050
    Sőt várhatóan az ea-nál még 1-2 évig biztos, hogy minden nagy címet frostbite 2 fog hajtani.
  • benőmenő
    #79049
    Ha már engine vita, akkor hozzá tenném, hogy a már annyiszor emlegetett szakmabeli mondta, hogy ma már nem az a lényeg egy engine-ben, hogy mennyi poligont tud kipakolni, mint anno az unreal 1, és a quake 3 idején, hanem, hogy melyikkel egyszerűbb/gyorsabb elvégezni ugyan azt a munkát a fejlesztőknek, illetve függ a kiadótól is. Az ea-nél láthatóan nagyon tolják a frostbite 2-t, mivel még az nfs alatt is az döcög, ami érthető, hiszen valószínűleg nem kevés pénzt ölhettek bele.
  • kifli
    #79048
    Rombolhatóság ilyen szinten, szerintem nem sok játékban van. Persze van olyan ami tudja, de szerintem közel sem így.


    Hangokkal kapcsolatban, arma 2 topikban olvashatsz, tpm-től sok okosságot (arma 2 sound modot készít)
    Armában olyan, hogyha fal mellet lősz, semmiféle különbség nincs, ahhoz képest, mintha a pusztában állva lőnél, mert az a motor maximum a domborzatot veszi figyelembe, de az épületeket nem. De ezt tpm-től kérdezd. Arma 2-ben a hangok messze messze elmaradnak, nemcsak a bf3-tól de sok más játéktól is. Egyébként pont tpm emelte ki, mennyire jól vannak megoldva a hangok bf3-ban, mennyire részletesen figyel a motor, hogy mitől mennyire vagy, milyen irányban stb. Ha ilyen hangzás lenne armában, akkor nem kellene a sound modot készítenie. A két játék hangzásvilágát összehasonlítani, szerintem arra vall, hogy valamelyikkel, nem sokat játszottál. Gondolom nem sokat hallotad, hogy a rakéta 20 centire suhan el melletted egy metróalagútban, miközben 20 másik ember lövöldözik ott melletted :)
    ITT egy kis videó, hogy is készítették a hangokat. (1:10-től nézd)

    Ut motor, műanyagnak hat, mamár nem egy etalon. 1080p-ben high-on, elég jó a látványvilág bf3-ban nem kell agódni :). De alacsonyabb beállításokon is szép a játék. 5750 nem egy erőkártya, de medium beállításokon azon is szépen megy fullhd-ban a játék, és nem mondanám, hogy csúnya.


    Azt pedig le is írtam, hogy grafikában, a cryengine az ami viszi a pálmát. De én azért nem nevezném egy túl jól optimalizált motornak. 6950-et meg tudja fingatni, ami nem egy gyenge kártya. Az optimalizálás, pedig szerintem ott kezdődik, hogy az aktuális felsőkategóriás kártyákon gond nélkül megy valami.


    Azért ez a játék sem csúnya...



    #79045 : nekem bf3-ban megvolt 1gb-vel a kellő fps. viszont időnként csúnyán be-be akadt. Mondjuk nem sigle-be, ahol valószínűleg ez a mérés készült, hanem multiba nagy pályán, 64 emberrel :)
    Ezért nem mérvadó ez a grafikon.
  • [NST]Cifu
    #79047
    Mondjuk a tesztet és az árakat elnézve van benne ráció. Cirka 50-60 ezer Ft-s árakat nézünk, itt pedig az, hogy olyan 6-8e Ft-vel olcsóbb lehet az egy gigás verzió, elég sokat számít. Több monitoros rendszerbe úgy fogják használni, szóval akkor meg minek annyi ram?
  • broman191
    #79046
    Érdekes teszt, nézegettem anno, a legtöbb játéknál körülbelül ilyen egyeneredmények jöttek fúhádéig', sokszor felette is...a tanulság szerintem ebben a tesztben, hogy attól függetlenül hogy nem igazán tudtak kimutatni teljesítménykülönbséget FPS-ben az 1/2 GB-os karik között bizonyos benchmarkok futtatása alatt, attól még nem biztos hogy az adott játékok végigjátszása alatt is folyamatosan ugyanaz lesz a helyzet...vagy egyszerűen az átlag FPS-sel nem mérhető mérvadóan a különbség - legalábbis egyelőre, a legtöbb máig megjelent játékban. Teszttől függetlenül a jövőben sok játékban úgyis az lesz az 1GB memóriával rendelkező karik sorsa, hogy egyes memóriaevő opciókat nem fog engedni bekapcsolni/maximumra húzni a játék textúramemó hiányában... :)
  • Solten
    #79045
  • Solten
    #79044
    Most gyorsan csak egy techpowerup tesztet kukaztam elo... link

  • [NST]Cifu
    #79043
    Ráadásúl bőven tud olyan dolgot, amit más motorok nem.

    Nevezetesen?

    mikor a hangok egyértelműen a legjobban vannak megcsinálva benne (környezeti behatások, a hangok terjedésére),

    Emmm... 2001-ben (tíz évvel a BF3 előtt!) az OFP-ben megvolt már az, hogy figyelt a hang terjedési sebességére (~300m/s, vagyis ha 1km-re robbant fel valami, akkor 3,3 másodperccel a robbanás után hallottad a dörejt), az ArmA-ban pedig már a táj is befolyásolta a hang terjedését (erdőben tompította például a robbanás dörejét). Szóval én semmi rendkívülit nem láttam, tapasztaltam e téren a BF3-ban és a Frostbite 2-ben.

    Optimalizálásról nem kell sokat mondanom, hogyha 5770-el 1080p-ben high-on játszottam 30 fölötti fps-el.

    Emmm... Itt az a gond, hogy milyen látványvilágot nyújt egy játék az adott beállítási szinten. E téren szvsz amúgy az Unreal engine a csúcs, ott tényleg leveszed Low-ra, ha gyenge a géped, és nagyon szépen fut. Ez optimalizálás. Az hogy high-on 30+ fps van a BF3-ban még nem mértékadó, mert pl. a Crysis 2 szvsz szebben néz ki, és az pl. feltehetően nem menne 30fps-el - mégse nevezném optimalizálatlannak.
  • [NST]Cifu
    #79042
    Én 1080p-ben játszom, így az MWO béta lazán átlépi az 1Gbyte-ot, olyan 1,2-1,4 között szokott fogyasztani.
  • Dobronski
    #79041
    Köszi srácok! Ezt meglesem!
  • arty
    #79040
    gondolom a chrome ujabb buildjeinek engedélyezett gpu gyorsítása és a fos intel driverekkel lehet kapcsolatban :)

    címsorba: chrome://flags/

    és ott kísérletezni.... hátha ...
  • broman191
    #79039
    Ha csak Chrome-ban csinálja akkor felejtsétek el a Chrome-ot...újabb frissítések megérkezéséig, talán azokban megoldják. Driver gond is lehet, vadászni kell hozzá egy másikat, majd megnézni azzal! Csak böngésző ablakon belűl csinálja, ami fura, ha döglődne a kari, akkor nem válogatna, az egész kép olyan lenne... :)
  • arty
    #79038
    én ezzel most mit kezdjek? :))
  • Omlás
    #79037
    Láttam pár cifra dolgot de ilyet még nem :] viszont ahogy nézem ez valami Chrome hiba lehet mivel amúgy nem esik szét a képernyő. Újratelepítés esetleg ?
  • Dobronski
    #79036
    Hopsz, nem képként raktam be, bocsi.
  • Dobronski
    #79035
    OFF:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.kephost.com/images4/2012/8/11/osg2o7h5sfc976wcu0vf.png

    Igaz nem ati kártya, de remélem tudtok segiteni. Apám gépe, néha netezés közben ilyen lesz a Chrome ablak. Laptop, intel grafikus kártya. Help :)
  • kifli
    #79034
    Hát, a 2 látványvilágban igencsak ottvan, talán cryengine ami veri ebből a szempontból. Ráadásúl bőven tud olyan dolgot, amit más motorok nem. Nekem valahogy semmi bajom vele, és pl nem említeném a valaha készült legrosszabb motorként, mikor a hangok egyértelműen a legjobban vannak megcsinálva benne (környezeti behatások, a hangok terjedésére), valamint fizika sem egyszerű. Optimalizálásról nem kell sokat mondanom, hogyha 5770-el 1080p-ben high-on játszottam 30 fölötti fps-el.

    (megjegyezném, hogy bf3-al aktívan játszom, így nem csak egy pár órát játszottam vele)

    De kezd el sorolni, mik azok a motorok, amik jobbak nála, és persze azt is mond el, hogy miben :)
  • broman191
    #79033
    720p-ben úgy emlékszem hogy eddig csak a Max Payne 3 és a GTA IV tudta nálam átlépni az 1GB VRAM keretet, a Max mindent beállítást felcsavarva 4x-es AA mellett már ~100-200 MB között túlment rajta, 2x-es AA még rendben volt. A GTA IV pedig...hiába a kisebb felbontás, ha minden csúszka fel van húzva a grafikus opciókban, akkor a 2GB memóriát elkéri érte. Persze más kérdés hogy 50% látótávolság mellett 1GB memó is elég neki, 100%-nál 2 GB és érezhetően nincs hatalmas különbség köztük... A BF3 szinglit játszva nem volt gond az 1 GB memóval, de népesebb, méretesebb multis pályákon elképzelem hogy lenne... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #79032
    Nem sokat? Nem semmi vagy...
  • Borg
    #79031
    Akkor nem sokat láthattál :)
  • IMYke2.0.0.0
    #79030
    Szerény véleményem: a valaha készült legrosszabb motor a Frostbite 1-2.
  • kifli
    #79029
    cégen belül használva is sok nagy cím megkapja...
  • MerlinW
    #79028
    There are five HDMI connector types. Type A/B are defined in the HDMI 1.0 specification, type C is defined in the HDMI 1.3 specification, and type D/E are defined in the HDMI 1.4 specification.

    Type A
    Nineteen pins, with bandwidth to support all SDTV, EDTV and HDTV modes.[4] The plug (male) connector outside dimensions are 13.9 mm × 4.45 mm and the receptacle (female) connector inside dimensions are 14 mm × 4.55 mm.[54] Type A is electrically compatible with single-link DVI-D.[55]

    Type B
    This connector (21.2 mm × 4.45 mm) has 29 pins and can carry six differential pairs instead of three, for use with very high-resolution future displays such as WQUXGA (3,840×2,400).[55][56] Type B is electrically compatible with dual-link DVI-D, but has not yet been used in any products.[55][57] However, the use of the extra three differential pairs is reserved as of 1.3 specification.

    Type C
    A Mini connector defined in the HDMI 1.3 specification, it is intended for portable devices.[1][58][59] It is smaller than the type A plug connector (10.42 mm × 2.42 mm) but has the same 19-pin configuration.[58][60] The differences are that all positive signals of the differential pairs are swapped with their corresponding shield, the DDC/CEC Ground is assigned to pin 13 instead of pin 17, the CEC is assigned to pin 14 instead of pin 13, and the reserved pin is 17 instead of pin 14.[61] The type C Mini connector can be connected to a type A connector using a type A-to-type C cable.[58][59]

    Type D
    A Micro connector defined in the HDMI 1.4 specification[59][62] keeps the standard 19 pins of types A and C but shrinks the connector size to something resembling a micro-USB connector.[63] The type D connector is 2.8 mm × 6.4 mm, whereas the type C connector is 2.42 mm × 10.42 mm.[64] For comparison, a micro-USB connector is 1.8 mm × 6.85 mm and a USB Type A connector is 4.5 mm × 11.5 mm. The pin assignment is different from Type A or C.

    Type E
    Automotive Connection System defined in HDMI 1.4 specification.[65] The connector has a locking tab to keep the cable from vibrating loose, and a shell to help prevent moisture and dirt. A relay connector is available for connecting standard consumer cables to the automotive type.[66]
  • arty
    #79027
    1.4, de semmivel se lesz szebb a kép. döbbenet kamukat találnak ki a gyártók... (boltosok??) :))
  • Omlás
    #79026
    Unreal engine 4-et meg ugye még nem igazán tapasztaltuk, és azért titkon remélem megint csak sikerül az Epicnek egy "Epic" motort összedobniuk mert azért a cryengine 3 és a frostbite 2 sem az űber optimalizálásáról és baráti hardver igényeiről híres... :]
  • [NST]Cifu
    #79025
    Hát a Frostbite-ot nem nagyon licencelik cégen kívül, szóval inkább marad az Unreal és a Cryengine. Persze a piacon akad azért pár motor, amit lehetne licencelne...
  • [NST]Cifu
    #79024
    Ebben azért korántsem vagyok biztos, mármint hogy az 1Gbyte elég 1080p-ig. Nézegettem a videomemória lefoglalást pár játéknál, és azért FSAA-val jópárszor belecsúsztam már az 1+ Gbyte-ba.