90029
  • lo9in
    #79103
    üdv. olyan kérdésem lenne hogy ha RBE-al átírnám az 1,1V-ot akkor a kártyám képes lenne a gpunak annyit adni amennyire átírtam ?

    jelenleg 0,9 1 és 1,1 V-ot állít be a kártya órajeltől függően, de én magam pl. att-al csak a 0,9 és 1,1-et tudom kiválasztani.

    szóval az érdekel hogy kell e forrasztgatni vagy sima átírással nagyobb feszt kapna e a gpu

    azt tudom hogy 40nm -nek az 1,2V lenne az optimális maximum vagy legfeljebb 1,25V
  • [NST]Cifu
    #79102
    Akkor márpedig ott valami hw gond lehet...
  • AntiHero
    #79101
    Nagy nehezen tudtam másik winchestert szerezni és megcsináltam a tesztet. Sajnos ugyan úgy fagy annál a résznél 775MHz-n :(
  • Omlás
    #79100
    Sajnos ha minden lehetőséget kiaknáznak akkor vagy atom erőmű kellene hozzá vagy túl sok idő és fejlesztési költség menne el optimalizálni hogy ne zabálja az erőforrásokat. Szerintem általában az utóbbi dominál minél kevesebb fejlesztési költséggel kiadni valamit így nagyobb haszon zsebelhető be.
  • [NST]Cifu
    #79099
    A gond az, hogy sokszor az engine-ekben olyan lehetőségek vannak / voltak, amiket egyszerűen nem használtak ki a fejlesztők, hogy hardware szinten ne támasszanak túl magas igényeket. Az OFP-ben még hajdan, 2001-ben volt cloth meghívás, vagyis a szélnek megfelelően lengedezhetett a zászló, mégis alig használták még az addonmakerek is... :\

    Anno a Crysis is mutatott olyasmiket pl. a szétlőhető, rombolható fákkal, épületekkel, ami igen ígéretes volt, aztán mégse nagyon jelent meg a későbbi játékokban. A Mechwarrior Online pl. már a Cryengine 3.4-et használja, de a fákon egyszerűen keresztülgyalogol egy 100 tonnás Mech, pedig az engine képes lenne kiszámolni, hogy törne és dőlne ki... de túl sok problémát jelentene az optimalizációnál, szóval úgy tűnik így marad, ahogy van...
  • Omlás
    #79098
    Kíváncsi leszek az Unreal Engine 4-re skálázhatóság és optimalizáció terén pl mit hoz majd egy CryEngine 3-al szemben. Véleményem szerint az Epic Games megint letesz valamit az asztalra várhatóan :]
  • [NST]Cifu
    #79097
    Egen, valami ilyesmi. Bár ha innen nézzük, akkor pl. az Unreal is csak techdemo volt hajdan, sőt, a Quake első része is. :)
  • benőmenő
    #79096
    Kifli szerintem rossz irányból nézed. Szvsz a crytek mind a farcry-al, mind a crysis 1-el azt akarta prezentálni, hogy ők már most tudnak olyat, ami csak évek múlva lesz általános. Gyakorlatilag játszható techdemok voltak, és valószínűleg még így is elég nagy sikerük volt, mivel mostanság már kezdik egyre inkább játékká faragni őket.
  • [NST]Cifu
    #79095
    4870x2 kevesebbet tud kicsivel mint egy 5870. De még 5870 sem bírja teljesen a játékot. 6950-en szintúgy vannak rázós részek.

    30 körüli fps-el bírta a 16xAF, 0xAA mellett.

    Nem, az emberek akkor vesznek meg egy játékot, ha az egyáltalán fut a gépükön :)
    Nemcsak olyanokra kell gondolni, akik csúcshardveren játszanak. sokak mostanra jutottak el arra a szintre, hogy élvezhetően fusson a crysis a gépükön.


    A Crysis egy Radeon X1650-en elfutott low beállításokkal, szóval akkor miről is beszélünk? Szóval az "egyáltalán fut a gépükön" kérdés kipipálva.
    A második mondatnál pedig megint ott tartunk, hogy very high grafikai beállítások mellett. Ami még ma sem néz ki rosszul...

    Nanee. Akkora célközönség, hogy nekik megérte fejleszteni. Ez most komoly indok? :DD

    Azt állítottad, hogy a 8800 SLI sem volt neki elég, mikor megjelent. Én meg megjegyeztem, hogy a 3-way SLI viszont már elég volt very high-on. Tehát már megjelenésekor ki lehetett hajtani a játékot...

    Leírtam mi a bajom, ha veszek nem olcsón egy vga-t, akkor ne kelljen azzal szenvednem, hogy nézegessem, melyik az a beállítás, ahol van elég fps-em.

    Akkor sommázom:

    A játék X szintű grafikát nyújt Y hardveren, very high beállításokkal. Ez szerinted jó.
    B játék X szintű grafikát nyújt Y hardveren, medium beállításokkal. Ez szerinted rossz.

    Én továbbra sem értem, hogy ha a játék a hardware által tudott grafikát képes kihozni, akkor miért bánt téged, hogy van magasabb beállítás is? Ráadásul emlékeim szerint a Crysis-ben még automatikus hardware setup is volt, tehát nem neked kellett kézzel beállítgatnod, hogy ejnye no, meglegyen a 30+ fps...

    Próbálkoztak, hogy mennyen konzolon a ce2, de nem jött össze teljesítmény beli gondok miatt, szerintem találsz a neten még videókat róla.

    Amennyire nekem rémlik, a Cryengine 2 fejlesztésekor nekiálltak a portolásnak, de miután megállapították, hogy a PC-s motort csak úgy nem tudják a sokkal gyengébb és limitáltabb hardware szintre átírni, ezért inkább az alapoknál kezdték a Cryengine 3 multi-platform fejlesztést.

    Nem volt ez mindig így. Ennyiért korábban 4xxx, 5xxx és 6xxx szériából, már megkaptad a csúcskategóriát, vagy a kisöccsét. A forint ennyire meg azért nem szállt el azóta. A legújabb széria csak kimondottan drága. 7870 valahol 6970 környékén van. Ha a korábbi trendeket nézzük, akkor ennek a kártyának, valahol most 45-50 max 60e környékén kellene lennie.

    A 4870x2 amikor megjelent 140e Ft körül volt (anno Gianni-n keresztül kaptam meg 120e Ft-ért, cirka két hónappal a megjelenése után). Az 5870 megjelenésekor szintén 120e Ft volt.

    Ha én veszek valami rohatdrága cuccot, akkor az már nyalja ki a seggemet. Ne nekem kelljen még külön szenvednem vele.

    Mit értesz szenvedés alatt?

    Kiváló érvi :D

    Egy ennyire kiváló hasonlat ilyen érvet érdemel. :)

    Manapság ennyi egy kártya igen, csak az adott játék, amiről beszélünk, nem manapság jelent meg :)

    A maga idejében ahogy írtam, ugyanez volt a Crysis esetében is. Ha very high-on akartad futtatni, akkor ilyen árszintű SLI / CF rendszerben (kártyában) kellett gondolkodnod.
  • Omlás
    #79094
    Sajnos a hardver piacot a szoftver piac viszi így "természetes" hogy sorra jönnek a "paks 3-as bokk" igényű játékok különben nem tudnák eladni az adott felső kategóriás hardvereket.

    A véleményem viszont az, hogy a hardverek ilyen mértékű fejlődésével mint amit az elmúlt pár évben tapasztalhattunk, a fejlesztők egyszerűen "el lustultak" nem cél már az erőforrásokra történő odafigyelő optimalizálás mivel úgy is pik pakk jön majd egy hardver generáció hozzá ami elviszi...
    :/
  • Solten
    #79093
  • kifli
    #79092
    "Hát azért max. az alsó középszintűeket, ha AA-t is használsz... Már a 4870x2 is gyönyörűen futtatta a maga idejében, very high-on, 1080p felbontással. "
    4870x2 kevesebbet tud kicsivel mint egy 5870. De még 5870 sem bírja teljesen a játékot. 6950-en szintúgy vannak rázós részek.
    "???? He? Az emberek szerinted csak akkor játszanak egy játékkal, ha képesek ultra high felbontáson játszani vele? :D
    LoL. "

    Nem, az emberek akkor vesznek meg egy játékot, ha az egyáltalán fut a gépükön :)
    Nemcsak olyanokra kell gondolni, akik csúcshardveren játszanak. sokak mostanra jutottak el arra a szintre, hogy élvezhetően fusson a crysis a gépükön.


    "Csak csendben jegyzem meg, hogy emlékeim szerint a 3 kártyás 8800GTX már vitte rendesen a kijövetelkor is."


    Nanee. Akkora célközönség, hogy nekik megérte fejleszteni. Ez most komoly indok? :DD


    "Továbbra sem értem a problémádat. A játék úgy volt megcsinálva, hogy a józan átlag usernél rendelkezésre álló hardware felett is volt grafikai opció, az igazi megszállt hardcore gamerek részére. Mi ezzel a baj, ezt még továbbra se árultad el..."


    Leírtam mi a bajom, ha veszek nem olcsón egy vga-t, akkor ne kelljen azzal szenvednem, hogy nézegessem, melyik az a beállítás, ahol van elég fps-em.


    "He? A Cryengine 2 nem volt multi-platform, ez csak a Cryengine 3-nál jelent meg (Crysis 2). "


    Próbálkoztak, hogy mennyen konzolon a ce2, de nem jött össze teljesítmény beli gondok miatt, szerintem találsz a neten még videókat róla.


    "Egen, egy új motort kapott (Cryengine 3). "


    ce3 nem egy új motor, mikor kijött, még dx11-et sem tudta, később kapta meg patchben. Eredetileg 2.5 lett volna, ha jóltudom. Csak gondolom a 3-as jobban nézett ki, meg ha már annyit faragtak rajta, hogy multiplatform legyen, akkor úgygondolták megérdemli azt a 3-as számot :)
    Vagy te úgylátod, hogy ez a teljesen új motor?
    Mert annyira nincs különbség ce2 és ce3 közt, hogy a mod készítők minimális munkával tudnak a két motor közt váltani.
    ce3 csak egy optimalizált ce2.


    "Egy 70e Ft-s kártya nem csúcshardver, hanem közép-felsőkategória (most pl. Radeon 7870). Ezt kellene belátni. Hozzáteszem, ez mindig is így volt."


    Nem volt ez mindig így. Ennyiért korábban 4xxx, 5xxx és 6xxx szériából, már megkaptad a csúcskategóriát, vagy a kisöccsét. A forint ennyire meg azért nem szállt el azóta. A legújabb széria csak kimondottan drága. 7870 valahol 6970 környékén van. Ha a korábbi trendeket nézzük, akkor ennek a kártyának, valahol most 45-50 max 60e környékén kellene lennie.


    "Ha nem akarsz törődni az ilyenekkel, akkor vegyél 2db 100e Ft-s kártyát. Az csúcshardver..."


    Az a csúcsmatyizós hw. Aki olyan rendszert épít, rendszerint, vagy munkára kell neki, vagy azért, hogy neki legyen a legnagyobb a szerszáma a fórumon. Esetleg több monitort használ. Ha lenne annyi pénzem sem venném meg, mert fölösleges, főleg 1 játék miatt.
    Egyébként, egy csúcshardver, nemcsak a teljesítménye miatt csúcs. Ha én veszek valami rohatdrága cuccot, akkor az már nyalja ki a seggemet. Ne nekem kelljen még külön szenvednem vele.


    "Nagyon rossz példa. "


    Kiváló érvi :D


    "A gond az, hogy nem belőled indul ki a világ. Márpedig manapság a csúcshardver nem egy 70e Ft-s kártya, hanem az 400-500$-os (100e Ft feletti) kategória még egy GPU-s kártyák esetén is."


    Manapság ennyi egy kártya igen, csak az adott játék, amiről beszélünk, nem manapság jelent meg :)
  • DarkSector
    #79091
    Pontossan 3 projektor és 3 különböző hang megy rajta...
  • Omlás
    #79090
    Solten : Köszönöm szépen a radeon logócskát :]
  • AntiHero
    #79089
    Holnap nekiülök. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Majd írok még mire jutottam.
  • [NST]Cifu
    #79088
    Nagyon csúnya dolog... de egy friss win install-al nem próbálkoznál meg? Akár csak egy külön merevlemezen, ahol csinálsz egy 100 gigás particiót a tesztnek. Felraksz egy friss-ropogós windowst, rá a legfrissebb driverek, meg az Alan Wake. Ha ott is csinálja, akkor feltehetően nem szoftveres a hiba eredete...
  • [NST]Cifu
    #79087
    Már bocsi, de ez nem tápra utaló hiba. Ha max. leterhelésnél a kártya már annyi delejt vesz magához, hogy a táp nem tudja stabil 12V-al kiszolgálni, akkor azt mondom esetleg... viszont akkor nem csak bizonyos esetekben jelentkezne, hanem akármikor amikor max.-ra leterheled a procit és a videókártyát.

    BTW ezt úgy lehetne letesztzelni, hogy egyszerre elindít egy SuperPi vagy LinX vagy hasonló CPU teszter programot és mellé az MSI Kombustor-t. Ekkor a CPU és a videókari is maxon dolgozik...
  • AntiHero
    #79086
    Igen. Bár nem ilyen sűrün meg nem ilyen pontos ehlyen mint az Alan Wake. Legutóbb Guild Wars 2-be jött elő mikor teleport kapunk akartam menni WvW-be.
  • [NST]Cifu
    #79085
    Annak untig elég kell lennie, szvsz nem a táp a gond.

    Más játékoknál is jelentkezik, vagy annál?
  • lo9in
    #79084
    nincs kilőve, attól hogy márkás még elromolhat :)
    meg kéne vizsgáltatni (1-2 ezer)
  • broman191
    #79083
    Bőven megfelel, még 350-nel sem lenne gond, ez a hibalehetőség is kilőve...-.-''
  • AntiHero
    #79082
    Chieftec A-80 CTG-450-80PB 450W
  • [NST]Cifu
    #79081
    crysis elsőrész, mai hardvereket is meg tud fingatni.

    Hát azért max. az alsó középszintűeket, ha AA-t is használsz... Már a 4870x2 is gyönyörűen futtatta a maga idejében, very high-on, 1080p felbontással.

    Egy játék ennyi időn keresztül, max akkor maradna játszható, hogyha lenne valami nagyonjó multiplayere. De ennek nincs.

    Emmm... nagyon kiábrándítanálak, ha én sok single-player játékot előveszek? A Crysis-t ugyan csak 1x játszottam újra, de ellenben az FSX, ArmA2 például állandó vendég a gépemen (és a hardware igényük is "végtelen"), a nem hardware igényesek között is jópár (Mechcommander 2, Mechwarrior 3 és 4, Homeworld sorozat, stb.).

    Ráadásul így a fejlesztőknek is pénzben mérhető kiesést jelent, mert 5 év múlva, már csak negyed áron tudják eladni a játékukat.

    ???? He? Az emberek szerinted csak akkor játszanak egy játékkal, ha képesek ultra high felbontáson játszani vele? :D
    LoL.
    Ahogy leírtam, a maga idejében a Crysis még Med részletességgel is ütött mindent a piacon, és az akkori közép szintű hardverek azért azt már elvitték. Én 8800GT-vel játszottam végig először, középszintű grafikával (720p - Med beállítás), aztán 4870x2-vel ismét, very high-on...

    Ez az optimalizáció, amikor a lehető legszélesebb szintű, rendelkezésre álló hardware-n találsz olyan beállítást, ahol folyamatosan fut a játék...

    Mikor megjelent, még a geforce 8800 széria volt az etalon, abból kettő darabbal sem ment tökéletesen

    Csak csendben jegyzem meg, hogy emlékeim szerint a 3 kártyás 8800GTX már vitte rendesen a kijövetelkor is.

    Nem sokkal rá jött ki a Radeon R700, és a 4870 CF ill. 4870X2 ist szépen futtatta még very high-on is...

    Ráadásul abból a motorból, ígysem hozták ki a maximumot. Legalábbis azóta készítettek már hozzá magasabb felbontású textúra csomagot, illetve, szebb grafikai beállításokat.

    És ez mit jelent? Hogy a motorban voltak még tartalékok.

    Továbbra sem értem a problémádat. A játék úgy volt megcsinálva, hogy a józan átlag usernél rendelkezésre álló hardware felett is volt grafikai opció, az igazi megszállt hardcore gamerek részére. Mi ezzel a baj, ezt még továbbra se árultad el...

    Az optimalizáció nem megléte miatt nem adták ki az első részt akkor konzolra, mert egyszerűen nem bírta a hw (hatalmas profitveszteség megintcsak).

    He? A Cryengine 2 nem volt multi-platform, ez csak a Cryengine 3-nál jelent meg (Crysis 2).

    . A második részre a motoron elég nagyléptékű optimalizációt hajtottak végre.

    Egen, egy új motort kapott (Cryengine 3).

    Engem valahogy idegesít az, hogy megveszem a 70e ft-s vga-mat, és még ígyis nézegetnem kell a beállításokat, hogy hogyan lesz játszható. Ilyen árú hw mellett már ne kelljen ilyennel törődnöm.

    Egy 70e Ft-s kártya nem csúcshardver, hanem közép-felsőkategória (most pl. Radeon 7870). Ezt kellene belátni. Hozzáteszem, ez mindig is így volt. Amikor a 3Dfx Voodoo kijött, 50e Ft-be került (akkor!!!!), és nem hogy nem használta ki semmi, de egész egyszerűen egy kezeden meg tudtad számolni, hogy hány játék volt rá egyáltalán.

    Ha nem akarsz törődni az ilyenekkel, akkor vegyél 2db 100e Ft-s kártyát. Az csúcshardver...

    Az autókat sem úgy tervezik, hogy ez az autó 1000 lóerős, de majd csak 5-10 év múlva lehet olyan üzemanyagot venni, amennyivel tudja ezt a teljesítményt, addig csak feleannyit tud.

    Nagyon rossz példa.

    Az optimalizálás nálam ott kezdődik, hogy belépőszinten alacsony grafikával fut valami, Csúcskategóriás hardvereken, pedig csúcsgrafikán fut. A csúcskategória szenvedés nélkül pedig az egygpu-s csúhardver. Egycf-el már sokkal több gond van, így akinek az van, az vagy azért veszi, mert több monitoron játszik, hatalmas felbontáson, és oda kell az extra teljesítmény, vagy azért, hogy a 3dmark pontokra verje

    A gond az, hogy nem belőled indul ki a világ. Márpedig manapság a csúcshardver nem egy 70e Ft-s kártya, hanem az 400-500$-os (100e Ft feletti) kategória még egy GPU-s kártyák esetén is.

    BTW had utaljak vissza a Crysis-ra: azon kevés játékok közé tartozott, amivel nem volt gondom a CF alapú 4870x2 kártyámmal anno...
  • lo9in
    #79080
    milyen tápod van ?
  • lo9in
    #79079
    szerintem rossz a táp :(
    más ötletem nincs
  • AntiHero
    #79078
    Rajta van a tápcsati :)
  • DIESEL DOG #79077
    Azért a Crysis 1 nem éppen a legjobban optimalizált játékok táborát erősíti. A mostanság aktuális Max Payne 3 például szvsz mérföldekkel szebb látványban mint a Crysis 1, és valahogy mégis optimalizáltabb. (A GTA IV után meglepő volt a Rockstar részéről). Nyilván a Cryis 1 ahogyan írtad textúra csomagokkal, plusz effekt csomagokkal szebb látványt nyújt mint maga az alap játék, de az megkívánja a megfelelő erőforrást, speciel én a Warhead-et nagyon szépen "kicsinosítottam" mindenféle magas felbontású textúra csomaggal, szebb víz effekttel és még sorolhatnám, de ekkor már kevés volt neki 1db VGA, fogyasztotta a VRAM-ot nem kicsit.

    Btw, ha már CF... meg vannak a maga a előnyei és hátrányai is... előny az hogy van benne plusz kraft. Ámde ezt nem minden játék tudja kihasználni, mellesleg két kártyás mód esetén több hőt termel, ami miatt hangosabb is, plusz durván megugrik az egész rendszer fogyasztása. Mellesleg nem mindig játszok két kártyás módban. Ahol elég egy kártya ereje is, ott feleslegesnek tartom hogy azért a plusz 10-20-30fps-ért pörögjön a második kártya is.
    Bár nagy valószínűséggel jövőre visszaállok az egy kártyás dologra, ha kijön a 8xxx széria és lemegy a 7xxx széria ára még jobban akkor a mostani CF-mnek méltó utója lesz egy 7950-es vagy 7970-es.
  • lo9in
    #79076
    nekem is vtx 5670em van igaz 512es, de nem hogy 775öt ne vinné de meg sem állt 965mhz-ig a gpu afelett már előjött 1-2 játékban sokadik óra után egy kis gpu fagyás

    az az 1gb-s véletlen nem 640sp-s ? mert lehet nem dugtál rá tápcsatit nem ?
    remélem nem mondtam marhaságot.
  • kifli
    #79075
    crysis elsőrész, mai hardvereket is meg tud fingatni.
    A készítők azt várják, hogy megjelenik a játékok, de csak majd 5 év múlva lehet fullosan játszani, maximum beállításokon?Én ebben nem látom a logikát. Nincs benne ráció. Egy játék ennyi időn keresztül, max akkor maradna játszható, hogyha lenne valami nagyonjó multiplayere. De ennek nincs. Ráadásul így a fejlesztőknek is pénzben mérhető kiesést jelent, mert 5 év múlva, már csak negyed áron tudják eladni a játékukat. (és mivel egy játék fejlesztésénél a bevétel a cél, így mégannyira sincs az egészben logika, hacsaknem azt gondolod, hogy valami karitatív szervezet a crytek)
    Mikor megjelent, még a geforce 8800 széria volt az etalon, abból kettő darabbal sem ment tökéletesen. A mostani hardverek már bőven túlteljesítik 2db 8800 teljesítményét, de az sem elég mindig neki.Ráadásul abból a motorból, ígysem hozták ki a maximumot. Legalábbis azóta készítettek már hozzá magasabb felbontású textúra csomagot, illetve, szebb grafikai beállításokat.
    Az optimalizáció nem megléte miatt nem adták ki az első részt akkor konzolra, mert egyszerűen nem bírta a hw (hatalmas profitveszteség megintcsak). A második részre a motoron elég nagyléptékű optimalizációt hajtottak végre. A konzolok miatt történt ez is.
    Amit akkor csináltak az optimalizáció volt, mert konzolon is a crysis a legszebb játék, és fut élvezhető sebességgel.
    farcry az akkori 1gpu-s csúcshardveren, emlékeim szerint elfutott maxon.

    Engem valahogy idegesít az, hogy megveszem a 70e ft-s vga-mat, és még ígyis nézegetnem kell a beállításokat, hogy hogyan lesz játszható. Ilyen árú hw mellett már ne kelljen ilyennel törődnöm.
    Az autókat sem úgy tervezik, hogy ez az autó 1000 lóerős, de majd csak 5-10 év múlva lehet olyan üzemanyagot venni, amennyivel tudja ezt a teljesítményt, addig csak feleannyit tud.
    Az optimalizálás nálam ott kezdődik, hogy belépőszinten alacsony grafikával fut valami, Csúcskategóriás hardvereken, pedig csúcsgrafikán fut. A csúcskategória szenvedés nélkül pedig az egygpu-s csúhardver. Egycf-el már sokkal több gond van, így akinek az van, az vagy azért veszi, mert több monitoron játszik, hatalmas felbontáson, és oda kell az extra teljesítmény, vagy azért, hogy a 3dmark pontokra verje
  • [NST]Cifu
    #79074
    LoL, ezt az "apróságot" elfelejtetted megemlíteni. :)

    A "sima" belépő és középkategóriás kártyák általában nem tudnak 2-nél több digitális kimenetet meghajtani, szóval akkor már jogos a kártya, mert tud 3 digitális eszközt meghajtani, sőt, függően attól, hogy van a hangzás megoldva, akár a hangot is külön-külön lehet kivinni (tehát mind a hat kimeneten hat kijelző eltérő anyaggal és hat eltérő hanggal meghajtva).

    A CPU hűtő sem feltétlen túlzás, mert csendesen (kis fordulaton) tudja hűvösen tartani a procit, és hosszú életű darab.

    Ha ez valami prezentációs gép, akkor én is valami hasonlót raknék össze, mert sose lehet tudni, mit akarnak bemutatni, és lehet, hogy a GPU magot is megizzasszák... :)
  • DarkSector
    #79073
    1 tuti, bármilyen kari, ez egy felsőkategóriás kari.
    és annyira kihasználatlanul teng abban a gépben hogy csak na...:)
  • V43 1105
    #79072
    5970 oldalán van két - két nyílás .. szóval nem az!


    Én is azt gondolom, hogy 5870 ..
  • Blum
    #79071
    Nem lehet,hogy ez egy 5970? Vagy annak tul rovid?
    Mert mintha az egyik tapcsati 8 pines lenne, a masik pedig 6-os.
  • DarkSector
    #79070
    Jah...kizárólag fimek vetítésére megy...3 projektorra...szerintem full értelmetlen.
    Hacsaknem azért hogy az a sok projektor felhőtlenül menjen...a CPU hűtő stimmel, de szerintem az is felesleges. :D
  • [NST]Cifu
    #79069
    Radeon 5870-en kívül nem tudom mi lehetne még, az 5850-es rövidebb, és a végén vannak a tápcsatik, a 6xx0 szériának más a teteje.

    A 6-os az Eyefinity 6-ot jelenti, hat eszközt lehetett rácsatlakoztatni a kártyára.

    A CPU hűtő egy Artic Cooler Freezer 13 Pro. Jó fajta, nekem is ennek egy változata van a gépemben (13 Pro CO).

    Csak kíváncsi lennék hogy ebbe a gépbe film megy és erre hova kell ekkora videókártya?

    Ne ezt a mondatot nem sikerült értelmezni. Csak filmnézésre használják? Ahhoz tényleg felesleges egy ilyen kártya.
  • DarkSector
    #79068
    Ez nem babrálható, nem tudok belenézni a gépbe sajnos, akkor nem kérdezném .:D
    Persze megértem, csak hátha valaki élőben látott már ehhez nagyon hasonlót vagy neki is volt már.
  • DarkSector
    #79067
    Thx...
    Valóban hasonló, mondjuk annyi érdekesség van hogy a piros csikban nincs felirat, és az alján is a ventilátornál csak egy fehér feliratot láttam vagy mi.
    És egy szó aminek a végén egy nagy 6-os szám volt, de nem 6-os széria...hanem valami mást jelentett.
    Csak kíváncsi lennék hogy ebbe a gépbe film megy és erre hova kell ekkora videókártya?

    A fenti procihűttő még oké, ami kb 2 tégla nagyságú.
  • [NST]Cifu
    #79066
    Radeon 5870

    Sorozatszámot nem tudom, hogy várhatsz egy ilyen kép alapján. :D
    Rakj fel egy GPU-Z-t... :P
  • DarkSector
    #79065
    Hy.

    Van aki felismeri egy gyenge képről, hogy ez vajon milyen kari lehet?
    Mert gondolom nem sok ilyen kari létezik...nagyon nagy ...jellegzetes az a piros csik az oldalán, és 2 energia ellátó kábel megy bele, de nem a vinyók irányából, hanem a a fényképész irányából!

    Valaki sejti ez milyen kari lehet?

    Persze hülye nem vagyok azt vágom hogy AMD kari, csak a típusa érdekelne, vagy ha van akkor sorozatszám.

  • AntiHero
    #79064
    Sorozatszám más.