90029
  • Omlás
    #79143
    Ó Boldog Születésnapot!
    ;]
  • IMYke2.0.0.0
    #79142
    Óóóóóóóóó.... Nagyon szépen köszönöm :)
    Le is mentettem a képet :)
  • KranaZoli #79141


  • Omlás
    #79140
    Esetleg ha valami mást is faragtak a biosban akkor lehet célszerűbb a bios updte de erről meg nem találni tartalmi infót.
  • arty
    #79139
    bios > segédprogram

    oké, trixet is csak egyszer kellett belőnöm, de mégis macera, ha winreinstall lesz, nem emlékszem majd a beállításokra, stb
  • [NST]Cifu
    #79138
    A bios elérhető bárkinek, de ahogy írtam, tök felesleges felrakni, lévén Trixx-ben vagy MSI Afterburner-ben felhúzod, és kész...
  • arty
    #79137
    ipon
  • kifli
    #79136
    7970-eket olyanok vesznek általában, akiknek nincs pénzük 20-30e körül házat venni, amikbe már 14-es ventiknek van hely.
  • Solten
    #79135
    PH-n is: Jön az új verziójú Radeon HD 7950?

    Teszt

    Ha jol futottam at nem arrol van szo hogy a 7950 tulaj nekialljon boszen BIOS-t frissiteni (garanciavesztes), hanem kijon egy uj rev. uj BIOS-al.
  • Solten
    #79134
    A 10k-s hazakban nincs ventihely?
  • Solten
    #79133
    Nekem pl. mITX van. Elol 14-es venti, a teton 12-es. Nyilvan nem fog tulmelegedni... :)
  • arty
    #79132
    persze, tudomén h a 7970-nek csináltak keresletet... és ha 7950em lenne, most örülnék, mint majom a farkának :)
  • [NST]Cifu
    #79131
    Egy kicsit másképpen fogalmazva nem lebutítva volt, hanem ennyi is elég volt. Figyeld meg, hogy a "butítás" csak a 7950-est érintette. Egyszerűen hagyott a gyártó egy "ugrást" a 7950 és a 7970 között. A 7950 rohadt jól tuningolható alaphelyzetben, hiszen a 800Mhz-es frekit a legtöbb kártyán erőlködés nélkül lehetett 1000Mhz-ig tekerni, és sok elvitte az 1100Mhz-et is komolyabb feszemeléssel.

    1100Mhz-en pedig már nagyon közel volt az alap 7970 szintjéhez... Aztán a Ghz edition kártyákkal megint tudtak leakasztani egy kis lét...

    Most kvázi annyi történik, hogy aki nem tuningolt, az kap cirka 15% boostot. Azt nem teszik oda a hírbe, hogy ez némi feszemeléssel is jár, szóval a kártyák egy picit jobban fognak melegedni (vegyük észre, hogy az OC és Ghz edition kártyákhoz nem adnak ki új biost).

    Aki meg eddig is tuningolt, az nem kap semmit. :P

    Rosszul azok jártak, akik OC és Ghz edition kártyáért kiadták az extra pénzt, mert semmivel sem jobban tuningolhatóak, mint az alap kártyák, ahol általában valóban többet tudnak, az a ram sebessége (ha az adott kártyán az magasabb, mint a sima kártyán). Szóval ha úgy nézzük, én is megszívtam kicsit (azért kicsit, mert a Sapphire 7950 OC konkrétan olcsóbb volt, mint az ASUS vagy Gigabyte alap 7950-ese).
  • Blum
    #79130
    Ritka peldak egyike!
  • [NST]Cifu
    #79129
    A Sapphire 7950 OC például hátrafelé kiküldi a meleg levegőt...
  • arty
    #79128
    ámen :D

    akkor aztán maradnak az intel integráltjai... alig várom! :D
  • Blum
    #79127
    Mindegyik hardver gyarto dogoljon meg
  • arty
    #79126
    ezt nem tudhatjuk, amíg fel nem oldják egyiket :))

    utálom a mesterséges termékvisszafogást, mondván "a versenytárs ellen elég, de ne veszélyeztesse a nagyobb és drágább termékünket" :((
  • IMYke2.0.0.0
    #79125
    Semmiféle hátsószándék nélkül: akkor az invídia ne dögöljön meg? :)
    [Neki is mesterségesen van lockolva néhány kártyája.]
  • arty
    #79124
    mondjuk dögöljön is meg az amd egyben, mert ezekszerint eddig mesterségesen volt lebutítva a 7950 ... :/
  • IMYke2.0.0.0
    #79123
    Míg a tuninggal elcseszheted az egész VGA-dat egy tized másodperc alatt [akkor már keresztet vethetsz a dual BIOS-ra is], addig egy BIOS-ban tárolt, garantáltan működő órajel esetében még eldöntheted, hogy kell-e vagy sem, és mivel gyári értékek még garanciát sem veszítesz.
  • arty
    #79122
    a tuning mindig kétesélyes: vagy megy, vagy nem :)
  • lo9in
    #79121
    ezek normálisak ? ilyen már létezik, tuningnak hívják, ez nem hír ez egy semmi -.-
  • arty
    #79120
    amd
  • IMYke2.0.0.0
    #79119
    Ha elolvassátok a cikket mindent megtaláltok... köztük a letöltési linket is.
  • IMYke2.0.0.0
    #79118
    BIOS frissítéssel gyorsulnak a Radeon HD 7950-esek

    "A jelek szerint a Radeon HD 7950-es videokártyák esetében az AMD egy új, meglehetősen érdekes lépésre készül annak érdekében, hogy a termékek a 400 dollár alatti árkategóriában újult erővel szállhassanak versenybe vetélytársaik ellen. Az AMD a friss lépéssel kifejezetten a GeForce GTX 660 Ti megjelenésére szeretne válaszolni.

    Hogy mire számíthatunk? Nos, nagyjából olyasmire, mint amit a Radeon HD 7750 esetében már láthattunk: egészen pontosan némi GPU magórajel emelésre. A plusz teljesítményre egy friss BIOS segítségével lehet szert tenni, amely az összes referencia felépítésű Radeon HD 7950-es videokártya esetében lehetővé teszi az újítás következtében rendelkezésre álló extra teljesítmény kiaknázását."

    Forrás: IPON
  • arty
    #79117
    én előre be se tettem a házamba a ventit, mégse volt gond, amikor a 4850em vagy a 6850em épp nem refhűtős volt...

    az én, alig 10ezerbe kerülő chieftecemnél pedig aligha van "olcsóbb" márkás ház... (képen nem az enyém van)
  • IMYke2.0.0.0
    #79116
    Ahha... értem, tehát mindenki vegyen 40+ ezerért Lian Li, vagy Coolermaster HAF, Cosmos II házat...
  • Borg
    #79115
    Mármint a mai óriás házakon... de lehet kisebben is gondolkodni.
  • Solten
    #79114
    Akad par. Pl.:

  • Solten
    #79113
    Mai hazakon mar 24 a kobon ventihely van, semmi negativ hatassal sincs a rendszerre egy dupla-mokuskerekes. Jobb megoldas is szvsz, halkabb, hatekonyabb.
  • Borg
    #79112
    Dehogy tűnnek, ott az EVGA... ja, várj :D


    Amúgy a HIS pont az a gyártó, aki kiváló hátrafújós hűtőket csinált a múltban. Ezek jellemzően nagyobb mókuskerékkel, és halkabban tették ugyanazt, mint a gyári. Idei szériákhoz mondjuk még nem láttam ilyet, talán 6950-hez volt.
  • Blum
    #79111
    Hat igen..

    Kar,hogy a VGA gyartok ezt meg nem oldottak meg -lehet,hogy szolni kene nekik - de a referencia hutot csak nem teszik ra egy ilyen atmokerolt kartyara.
    Egyre jobban hajlok en is a referenciahutok fele. Csak az a baj,hogy amikor betor a piacra ez a sok maszek hutovel ellatott peldany,akkor a referncia hutos darabok ugy eltunnek mindenhonnan,mint a pinty. Megjeleneskor meg rohadt dragak.
  • IMYke2.0.0.0
    #79110
    Nagy kár, hogy a VGA-ventik csak a házban keverik a levegőt, és a gyártó feltételezi, hogy egy brutális hűtésű PC-kuckóba szerelik ezt a VGA-t...
  • Blum
    #79109
    HIS Radeon HD 7970 X: GHz Edition az X erejével

    Vegre valami SZEP a HIS-tol :)
    Na,mondjuk itt mar valoszinuleg van letjogosultsaga a 3GB memonak.
  • Omlás
    #79108
    Frissíts egy biost a lapon hátha megoldja a dolgot.
  • lo9in
    #79107
    szóval ha átírnám nekem tetsző értékre akkor a feszültségszabályzó képes lenne nagyobb feszt adni ha azt olvassa ki a biosból ? és ez mekkora + terhet jelentene neki élettartam szempontjából ?
  • lo9in
    #79106
    a kártya biosában nincs előre definiált voltage id vagy mi a bánat amit rbe -ben láttam :)
  • IMYke2.0.0.0
    #79105
    Megoldás: ne használd 775 MHz-en. End of story.
  • AntiHero
    #79104
    Arra gyanakszok, hogy az alaplap + videókártya összeakadnak.