90029
  • [NST]Cifu
    #78863
    Játéktól függ. A legtöbb multi játékban a számítás többségét a szerver végzi, ott kevésbé. Egy Armed Assault 2 vagy Flight Simulator X single playernél jobban...
  • DIESEL DOG #78862
    Játékoknál még mindig inkább a VGA teljesítménye a sarkalatos pont többnyire, persze nem árt egy jobb 4 magos CPU. :)
  • [NST]Cifu
    #78861
    A magszám még nem jelent csodát. Még az ArmA2-ben sem, ami kihasználja a 8 magot.

    Teszt

    Nem azt mondom, hogy ár/értékben nem jó az FX-8150, csak azt, hogy azért a 4 magos i5 bizony elveri játékok alatt. Magszám ide vagy oda...
  • [NST]Cifu
    #78860
    No offense, de ha van megfelelő erősítőd, akkor optikai vagy HDMI hangkimenetnél jobb nem kell. Az erősítőben lévő DAC esélyesen jobb és jobban zavarvédett, mint amilyen egy hangkártyán lévő. Ha meg veszel 50-60e Ft-ért egy megfelelő diszkrét hangkártyát, akkor kicsivel többért már kapsz egy megfelelő erősítőt...

    Szóval a különálló hangkártyák ideje kb. lejárt. A Radeon 4870 ezelőtt sok évvel tudott a HDMI-n 7.1 LPCM hangsávot kiküldeni, ez az, amire az Optikai kimenet már nem képes.

    Szóval ha egy hangkártyán analóg kimenet van, akkor kb. felejtős is. Szerintem...
  • Her Laca
    #78859
    XD:)
    Tudtam én, hogy csak én lehetek a hülye és szokás szerint te vagy a helikopter.
    Bár ezt a fanságot amit emlegetsz még mindig nem értem, hogy jön ide. De végülis nálad ez a stílus megszokott:)
  • lo9in
    #78858
    intelből csak i3at szabad venni a többi pofátlanul drága a pentium és celeron meg vacak egy 4 magos i5 árán, 8 magos fx-8150et lehet kapni ;)
  • lo9in
    #78857
  • lo9in
    #78856
  • lo9in
    #78855
    a bizonyíték hogy a core i3 2120 alázza a phenomokat ;)
  • lo9in
    #78854
    szerintem i3 + 7850
  • lo9in
    #78853
    amennyiben a biosban be van kapcsolva a Hyper Threading (HT)
    amúgy jól tuningolható is és úgy biztosan bealázza az x4es phenomokat
  • lo9in
    #78852
    2 mag + HT ami nagyon fontos tényező egy i3 közel azonos egy phenom II x4-el, csak egész picit marad le néhol viszont megelőzi, sehol nem találom azt a tesztet ami ezt alátámasztja pedig nemrég néztem volt benne minden f1 2011 től kezdve és bizony az i3 az egy egyszerűbb de nem gyenge 4magosnak tekinthető :)
  • kifli
    #78851
    egy gamer füles, manapság már usb-s :)
  • arty
    #78850
    a 2 mag pár játékban szvsz szopóág lehet... de te tudod :)
  • tariatya
    #78849
    hát ha adsz annyi pénzt,én akár veszek i7-et is 7970-el...ígyis a teljes konfig 220k lesz kb. és hát így hogy te dolgozol meg érte,azért más mintha elfingod magad a szülőknek hogy drága gép kell..
    Majd még megnézem a pénzügyeket és ha végképp nem jövök ki akkor marad az i3 a 6870-el,végülis az a 86% a 7850-hez viszonyítva elég jó :)
  • Solten
    #78848
    Hello, az i3 boven jo a 7850 melle. Full HD-ban mar a VGA ereje a szamottevo, i5-el is ugyanannyi fps-t kapsz.

  • arty
    #78847
    szerintem i5-t vegyél, 6950-el :)
  • Solten
    #78846
    "Nekem konkrét összehasonlítási alapom van erre, egyazon rendszerben 2 fajta VGA."

    Detto, ezert irtam hogy tapasztalatbol allitom.
  • Borg
    #78845
    Nekem konkrét összehasonlítási alapom van erre, egyazon rendszerben 2 fajta VGA.
    Csak a HDD-ken, és a chipset hőfokon 5-8 fokot is jelent esetemben, BF3 közben.
  • Solten
    #78844
    Nem ertem miert gondolod hogy csak a referencia kepes nem felfuteni a kuckot/hodalyt/butort/stb-t. Tapasztalatbol allitom hogy pl. ket mokuskerek eseten a meleg levego nagy resze hatulra tavozik, jut a belsobe is, de nem emeli se a rendszer, se a cpu hofokait. Amugy a haz venti arra lett kitalalva hogy kiszippantsa a meleget.
  • Solten
    #78843
    :)
    En kerek elnezest hogy xy nvidia fanboy-al torteno ertelmetlen diskurzus kapcsan nem gyulik egybol az izzokorte, foleg 1 ev tavlatabol. Sajnalattal olvasom hogy a bo 1 evvel ezelotti un. beszelgetesunk okozta trauman nem sikerult tultenned magad. Ket Cavinton elfogyasztasa utan valami olyasmi dereng hogy a HD 6950 Gigabyte/MSI/tokomtudjami referencia hutesere panaszkodtal, miszerint hangos. Mi erre kozoltuk hogy ez erdekes, a cimboram XFX 6950-jen a referencia (btw: egy referencia hutesu kartyam volt a sok kozul, egy 8800 GTS) a ref. meglehetosen halk meg ugy is 6970-e lett flashelve. Aztan nagy buszkeseggel bejelentetted hogy kedvenc nvidia (GTX 560??) kartyadon a DC2 mennyire hudefasza, a 6950 referenciajahoz kepest uberhalk. Ezt par kolcsonos trollkodas (fejedbol kipattant suletlenseg Vs muszeres meres) kovette, utobbi kimutatta hogy terheles alatt a 6950-en levo referencia bizony nem hangosabb az nvidian levo DC2-nel, nagyon is hasonlo mindketto (ugye ket eltero architekturarol es ket kulonbozo termekrol van szo). Senki nem alitott olyat hogy a referencia annal jobb lenne vagy hogy az az isten.
  • tariatya
    #78842
    Sziasztok,egyelőre úgy döntöttem hogy procinak egy i3-2120 lesz,mellé 8gb RAM és VGA-nak nem tudom hogy mi legyen...mivel először i5-t akartam venni Sapphire HD6870-el,de most így az i3-mal megspórolok 20k-t és akkor már megéri szerintem a Sapphire HD7850-t megvenni,gamekhez úgyis a jobb VGA számít,csak a fogyasztáson kívül nem tudom hogy mennyivel jobb a 7850 a 6870-nél :S jópár grafikont néztem,de ott az FPS eltérés nem volt olyan számottevő,bár ha full HD-ban akarom használni (Guild Wars 2-re főként) akkor valószinüleg ott már nagyobb a különbség a 2 kárta közt?!
  • V43 1105
    #78841
    Videokártya fölött elméletileg van neki egy slot, bár kis ventitől nem tudom befér-e :D
  • arty
    #78840
    és amit még nem tudok: hdmin is van jitter? (vagy más, digitális átvitelt differenciáló hibaforrás)
  • arty
    #78839
    és ami még szintén nincs: DAC! a leglényegesebb hangminőséget rontó alkatrész egy hangkártyán - az alaplapi 3 forintosnál régen persze, hogy jobban szólt a hangkártyára rakott 500 forintos, de manapság a jel digitális csatornán (hdmi) jut el a dekódolóba (tévé, erősítő), így nagyjából mindegy, hogy azt mi adja ki: alaplapi, gpun levő vagy egy XY minőségibb márka diszkrét megoldása :)

    ami hibalehetőség maradt: jitter. ez viszont a 20ezres diszkrét hangkártyán pont ugyanúgy ott lesz, mint a gpuba integrált realteken - mert nem highend zenehallgatásra készültek. highendre usb-s kártyákat, dacokat szokás használni, az viszont játékok alatt lesz "halott". (bár ez utóbbit csak hallottam, lehet hogy vannak jó megoldások is rá)
  • Borg
    #78838
    Kivéve ha digitális optikai kimenetet használ az alaplapin, vagy a HDMI-ről a digitális jel egy erősítőbe megy, és az intézi a DAC-t.
    (nekem mondjuk Xonar DX-ből megy az optika egy Yamaha erősítőbe, de szerintem ha az alaplapi optikáról menne, akkor is így szólna)
  • IMYke2.0.0.0
    #78837
    Más is így gondolja :)

    "The audio chipset on your graphics card (whether Radeon or nVidia) is "Intel HDA" (usually Realtek, but might by Cirrus, CMedia, or others), which is probably the same chipset your motherboard has, if it has onboard audio. A discrete sound card definitely could be better, with the appropriate DAC components, but the GPU is probably better quality than most $10 sound cards."
    forrás
  • IMYke2.0.0.0
    #78836
    Gyorsan hozzáteszem - a digitális jel megszólaltatásához természetesen kütyük kellenek, és azok akár még milliósak is lehetnek, így a placebo hatás garantált = elhiszi az ember, amit hall, nem tudja megmondani a különbséget egy minőségi hangkártya keltette hangzás és a dzsíforsz vagy ájemdé HDMI-jén kilökött hangok között.
    Csak ne próbáljon zenét is hallgatni... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #78835
    Egyetlen(!) VGA-n sincs minőségi hangketyere - csak szólok. :)
    A HDMI messze van ám a jó hangzástól.
  • arty
    #78834
    válaszolok helyette:

    "hdmi-n megy ki a hang, nem szenvedek a 3 forintos d/a átalakítóktól"
  • IMYke2.0.0.0
    #78833
    Szerintem, bárkié is ez a konfig, csak bambán lesne, amikor megkérdezném tőle: "S hol van a minőségi hangkártya?"
  • Borg
    #78832
    Nekem többet olyan kártyám nem lesz, ami a házba keveri be a meleget... Aki ilyen hagyományos hodályban tartja a PC-t még, annak lehet hogy jó, de én már rég beépítettem a bútorba, egy kis kocka házba. Hatékonyságban sokkal jobb így, hogy hátra nyomja ki a melegét, és ráadásul még halkan is.
    Halk, hatékony, és hátra fújja ki a meleget. ATInál ebből csak kettőt választhatsz.
  • DIESEL DOG #78831
    vótörkúúling

    btw, jó nagy dög az a kártya... így összesen 6 slotnyi helyet foglal... :D
  • Her Laca
    #78830
    XD
    De rövid az emlékezeted. :)
    Egy évvel ezelőtt egész más véleményed volt, a cimboráddal együtt, bár akkor még ref kártyád volt.
    Ha jól rémlik az Asus megoldására igen változatos jelzőket használtatok, amik nem a pozitív erényeit emelték ki :) Na én erre értettem. Eszembe se jutott kedvenc vesszőparipád fel hozása az NV személyében.
  • V43 1105
    #78829
    Hát igen .. az ASUS DC II nem semmi ..

  • Solten
    #78828
    "a 680 ref hűtő a legjobb ami létezik."

    Marmint az Nvidia referencia hutok kozul. Lehetseges. Par pelda, amik halkabban nyujtanak nala nagyobb teljesitmenyt: egy, ketto, harom.

    "670 FTW ugyanis 680 nyákon van, 680 hűtővel"

    Ertem, tehat ez egy 680 kartya es GPU akart lenni, par hibas shader miatt ranyomtak egy 670 meg WTF matricat.

    #78813: fact is hogy 670 FTW aron kaphato egyedi hutesu 7970 OC kartya.
  • Solten
    #78827
    Ha az "errefele" alatt az nvidia-topikot erted, talan igazad van.
  • lo9in
    #78826
    üdv. feltettem a legújabb 12.6whql-t és a legújabb att-ot, hiányolta az atipdlxx.dll-t kigúgliztam elvileg a legújabbat 6.14.10.2563
    azt tudom hogy a legújabb driverekben már nincs benne de az attnak kell, viszont ha tuning órajelről visszateszem bios 2D-re akkor nem 156/300-ra áll be a kártya 0,9V-al hanem 400/1000-en marad 1,1V-al ezt úgy oldottam meg hogy csináltam egy 2D profilt és beállítottam 157/300 0,9V-ra és elmentettem, viszont ezzel az a gond hogy netezésnél videógyorsításnál is ezen a sebességen megy ha csak nem kapcsolom a 3D túlhajtásra ami 965/1040 mhz 1,1V vagyis csak ez a 2 variáció van szóval a powerplaynek annyi amúgy egy 5670ről van szó és az lenne a legfőbb gondom hogy órajelváltásnál mindig egy pillanatra ugrik, elcsúszik, villan a kép , amúgy analóg a monitor csatlakozás ha ez számít, szóval az érdekel hogy ez kárt tehet e a gépben a kártyában vagy a monitorban, azt tudom hogy az új driver (amiben már nincs atipdlxx.dll) és az atipdlxx.dll ütközése okozza a jelenséget
  • Borg
    #78825
    Értem hogy szeretsz irreleváns dolgokat írni, de ez már volt :)
  • Omlás
    #78824
    Igen :) nagyon igényesen meg van csinálva :)