90029
  • IMYke2.0.0.0
    #78903
    Jól látom, hogy "imi" a neve a csodának? :)
  • benőmenő
    #78902
    Csak ezek a kis vacok nagyon hamar elkezdenek döglődni (mobilrack-ben volt), és ha mind az 5 úgy zúg ahogy nekem csinálta az az 1, akkor már mind1, ha leveszed a gép oldalát és odatolsz 1 ilyen csodát
  • [NST]Cifu
    #78901
    Azért ha megnézed, a gyári hűtésnél halkabb és hatékonyabb...

    A logikája pedig valóban következetes, hiszen a hagyományos hűtési megoldásoknál a felső kártya mindig melegebb levegőt szívott...
  • Solten
    #78900
    "Five small fans sit one the side of the cooler, which promises better cooling performance and improved airflow in a multi-GPU CrossFire configuration"

    Ezt a dumat... Na meg jo hangos 5 db ilyen mikrobizb@sz.
  • Blum
    #78899
    Ezt az elcseszett szart...
    Gigabyte nagyot almodott,de kicsit elcseszte. Am egyaltalan nem lepodnek meg rajta,hogyha a kovetkezo generacios Radeonok valamelyik csucsmodelljen ugyanezt a hutesi megoldast latnam,annyi kulonbseggel hogy mar 10 ilyen kis lof*sznyi venti lenne rajta. Es akkor ok termeszetesen megvaltottak a vilagot.
  • broman191
    #78898
    Ahogy látom ennek a fura hűtési megoldásnak is nagyobb lett a füstje mint a lángja... :)
  • Solten
    #78897
    Gigabyte HD 7970 Super OC 3 GB
  • arty
    #78896
    ph!-n javasolták a Sapphire TRIXX programját (merthogy a 6xxx széria biosbol nem szabályozható(?)), bevált, hibátlan. kár, h kell egy kis program hozzá, de még mindig jobb, mint hogy kézzel állítgattam - néha elfelejtettem és ujraindult a vga driver, a játék meg lefagyott rossz esetben.
  • arty
    #78895
    valakinek ötlet?



    látható, hogy a biosban teljesen más értékeket állítottam be, mint amit végül a használat során a kártya produkál. sajnos ekkora a játékok már lefagynak...

    ha ccc-ből manuálisan 45%-ra rakom a ventit, akkor semmi gond, még a nagy melegek idején sem volt fagyás, de ezt bioson keresztül automatikusra sehogyan sem sikerül belőni... mintha egyáltalán nem venné figyelembe a beállításaimat :(

    állított valaki a kártyáján ventivezérlést? (6950/70)
    tenne be screenshotot hogy neki mik vannak belőve ill. működik-e aszerint?

    thxelőre
  • broman191
    #78894
    Igazi villában van saját moziterem! Majd áttér fúmozigémpléjmékingre'...
  • IMYke2.0.0.0
    #78893
    - De ahhoz el kellene adnia a "villát" is, nem?
    Hiszen a szobának csúfolt egérlyukja nem túl "monitor-vetítő-fehérfal"-barát :)
  • broman191
    #78892
    Majd amikor vesz 2-3 mozivásznat hogy nagyban tudjon játszani...
  • IMYke2.0.0.0
    #78891
    A "mester" vajon mikor cseréli le a mostani 680-asokat ILYENEKRE?
  • [NST]Cifu
    #78890
    A Hypermemory lényege, hogy a videókártyán nincs vagy minimális mennyiségű ram van, és a többit a rendszermemóriából csípi le a videókártya. Ez akkora hú, de nagy dolog volt, hogy hajdanában-danában a PCI-Express egyik fő előnyeként emlegették. Lehet látni a "csodát", gyakorlatilag csak az ultraolcsó videókártyáknál használták, a rendes videókártyákon meg lassan általános lesz a 2+ Gbyte dedikált videoram.

    Az esetedben nem a memória mennyisége a fő visszafogó tényező, hanem a videókártya effektív számítási teljesítménye. Előbbi oka, hogy a HD4250 valójában az RV600-as architektúrára épül, ami 2006-os, és van benne kemény 40 pixel shader -, és 4-4 vertex shader illetve textúrázó futószallag, 500Mhz-en tekerve.

    Nem tudom, hogy az adott játékoknál milyen grafikai igények vannak, de a te kártyád számítási teljesítménye még a 2007-es, belépő szintű HD2400-es asztali gépekbe való diszkrét videokártyák alatt van, mivel az azonos felépítés ellenére ott 600Mhz-en futott a mag.
  • kifli
    #78889
    nem épp azt terveztem, de most hogy mondod :D
  • tuzfal3
    #78888
    A hibaüzenetek nem tudom miért jöttek elő.

    Azt hittem hogy minimálisan fejleszthető ezáltal a gép és valamivel jobb teljesítményt nyújt a vga.

    Játszani az túlzás csak néha unalom űzésként kikapcsolódni egy órácskára pl egy lfs,stds vagy sl szintű játékkal. Nem tervezem hogy a napom 70%át játékkal töltöm.
  • [NST]Cifu
    #78887
    Nem igazán értem a problémát, mivel azt konkrétan nem fejtetted ki. A lenti hibaüzenetek a Hypermemory miatt vannak, vagy mi?

    Annyit írtál, hogy a Hypermemory-ról olvastál, és kerested a programot. De hogy miért lenne szükséged rá, azt elfelejtetted közölni, azért kérdeztem, hogy miért foglalkozol vele?

    Játszani akarsz a 4250-el? Azt sajnos el lehet felejteni, talán a Quake 3 szintű játékokig van értelme.

    A hibaüzenetekkel kapcsolatosan én azt tudom javasolni, hogy távolísd el a videókártya drivert, és rakj fel egy tiszta telepítésű újat.
  • tuzfal3
    #78886
    Akkor mit próbáljak? Vagy egyáltalán semmi értelme tenni akármit is? (kivéve az új vételt, arra nincs költségkeret most)
  • [NST]Cifu
    #78885
    A CCC-t ne szedd le, de ha tuningolni akarsz, akkor jobb ötlet az MSI Afterburner használata.
  • [NST]Cifu
    #78884
    Megkérdezhetem miért szenvedsz a Hypermemory-val? Aligha hiszem, hogy komoly értelme lenne vele foglalkozni. Ez pedig ugye azt jelenti, hogy a rendszermemóriát veszi igénybe a Mobility Radeon videókártya, ezért jelez ki 1789Mbyte videóramot.
  • Tomy Lee
    #78883
    Ja oké köszi.Akkor catalyst uninstall?Vagy maradhat,nem fogja zavarni?
  • [NST]Cifu
    #78882
    Próbáld ki az MSI Afterburnert. MSI Afterburner @ Guru3D
  • tuzfal3
    #78881
    Nem ez nem az volt.
    Közben egy két hibaüzenetet is mutatnék,hátha valaki tud segíteni. :)
    (jelenleg monitorról használom a laptopot mert várom bele az új kijelzőt)
    Amikor kihúzom a töltőt:

    Amikor az ATI Tray Tools-t indítom:


    Ez pedig az ECC álltal mutatott adat.

    ha 1789mb a méret miért csak 256mbot használ? vagy most barát hülyeséget kérdeztem?

    Azt nem tudom hogy a biosból hogy kell vagy kellene ezt módosítani? Meg itt miért írja hogy van rajta hyper memory amikor nem lett telepítve. Nem értek ehhez a témához sajnos.
  • IMYke2.0.0.0
    #78880
    Akkor biztosan Pakson vett lakást is :)
  • Tomy Lee
    #78879
    Sziasztok.Olyan gondom lenne,hogy frissen telepített Catalyst-ben az amd overdrive nem elérhető.Ott van mint menüpont de ha rámegyek"licensz megállapodás" és itt "elfogad" de nem történik semmi egyszerüen eltünik az egész teljesítmény+overdrive menü bal oldalról is.
    Újraindítom megint ott van de ugyanaz lesz,eltünik-.-
  • MerlinW
    #78878
    Nagy tételben szeretne vásárolni és 64 zöldet eselizni... alaplaponként:)
  • IMYke2.0.0.0
    #78877
    Hé, már nem elég a dzsiforsz-hatszáznyócvan-eseli?
  • MerlinW
    #78876
    Erre gondolsz?
    bal szélen alul a letöltés
  • Omlás
    #78875
    Ha jól rémlik külső programok közül talán az ATI Tray Tools-al lehet valamit állítani.
  • tuzfal3
    #78874
    Sziasztok! Segítséget szeretnék tőletek kérni! Van egy Acer Aspire 5552 laptopom, amiben egy ATI Mobility Radeon HD 4250 videókártya van. Hallottam erről a hyper memory programról, de sem letöltést nem találtam hozzá sem használatáról nem tudok semmit. Ebben valaki tudna akár itt akár privátban segíteni?
  • Solten
    #78873
    Meg akarod epiteni almaid pc-jet, tirexi?
  • kifli
    #78872
    OFF de háta van valaki, aki tud nekem ajánlani, valaki egy jó nagykert, ahonnan elég olcsón lehet vásárolni, nagytételben is akár.
  • arty
    #78871
    szvsz néhány százalékos órajelemelést ha nagyon ragaszkodsz hozzá nevezz tuningnak, én az értelmetlenség szót illőbnek érzem. ph!-n a turbo orajelre felszorzást hozták fel, amikor ki mertem jelenteni h nincs tuning K nélkül, itt ez... hiába, a fórumok már csak ilyenek :D
  • [NST]Cifu
    #78870
    Őőőőő... ez erősen offtopic, de van "FSB", a Clk, ami alapból 100MHz, nagyon nem célszerű tépázni, mert a SATA és a memória megbánhatja, de pár Mhz pluszt ki lehet belőle hozni (ilyen 32x100 vs. 32x105 Mhz szintű dolgokra kell gondolni).
  • arty
    #78869
    OFF: i3/i5/i7 esetén csak K jelű, szorzozármentes cput lehet tuningolni. i3-ból nincs K jelű. "FSB"-t nem lehet emelni. nincs i3 tuning! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #78868
  • Omlás
    #78867
    Őszintén moszály a Radeon topicban flamelni az intel vs amd cpu örökrangadó aktuális fordulóját?...
  • lo9in
    #78866
    -el
  • lo9in
    #78865
    a többség nem tuningol és egy tuningolatlan i3 egy szintbe van egy kíméletesen tuningolt phenom II x4
  • arty
    #78864
    i3-at nem lehet tuningolni, míg a phenomokat igen :)

    és a HT van ahol minusz fps-ben... (asszem egy ideig bf3-ban is így volt)