90029
  • kifli
    #79023
    Hát, ami kilátásban van eddig, abból én azt mondanám, hogy az 1gb mindenképpen kevés lesz a jövőben.
    Mertugye, a cod szérián kívül, a nagy címek szerintem lassan mind valami combosabb motort fognak használni.


    Ha a fejlesztők nem akarnak nulláról indulni a lehetőségek kb ezek:


    -unreal engine 4
    -cryengine 3
    -frostbite 2


    Az utóbbi kettővel kapcsolatba tudni lehet, hogy 2gb vramal érzik igazán jól magukat. Főleg, ha fejlesztők, alátolnak magasfelbontású texturát is. Az ut4-ről pedig nem sokat tudni, de szerintem az sem fog majd hisztizni, ha sok vramot kap.


    A többi játék valami orosz, vagy keleteurópai csoda lesz. Amik mind hiperjól optimalizált játékok ugye...


    A másik ok, ami miatt kell a 2gb, az maga a kártya teljesítménye. 5770 1gb-vel, volt olyan játék, ami kevesebbszer akadt meg időnként, mint 6950 1gb-vel ugyanazon a beállításon. (bf3 ill gat4)
    Ha 5770-el húztam ultrára pl bf3-at, ment akadás nélkül, viszont kevés volt az fps. 6950-el volt elég fps, viszont, kb 10 percenként játszhatatlanul belaggolt, egy pár másodpercre a játék. 2gb-sel nem csinálja ezt.
    Ezt nem igazán tudtam hová tenni, minthogy, a több számításhoz, több memória szükséges.
  • Solten
    #79022
    Az ertelmesen megirt jatekokhoz boven jo az 1GB-s full HD felbontasig. A $20 viszont tenyleg nem egy vizvalaszto, ennek fenyeben nem tul jo ajanlat (gondolni kell a jovore, egyre fogy az ertelmesen megirt jatek).
  • broman191
    #79021
    Ebben az árkategóriában szerintem az a pár ezres semmi azért a +1GB memóriáért, ha valamivel többet engednének az árából talán lenne értelme, így nem igazán kecsegtető. Spórolni kellett volna még egy-két alkatrészen ezeknél az 1GB-os 7850-eknél hogy jobb áron tudják őket adni...hátha majd valaki a HD7xxx életgörbéjének végén meglép újfent valami Sapphire Xtreme-féle húzást. :)

    Sapphire HD 7850 1 GB 860 MHz/4800 MHz
    Sapphire HD 7850 1 GB "OC" 900 MHz/4800 MHz

    40 MHz "OC"...piaci szemetelés, főleg ilyen olcsósított karinál...vicc. :D

    HIS HD 7850 IceQ X Turbo 1 GB 1000 MHz/4800 MHz

    A HIS munkája már inkább "OC", avagy "GHz Edition". Mindenesetre árban valószínűleg legalább ott lesz mint egy ref 2 GB-os modell...
  • kifli
    #79020
    volt 1 gb-s 6950-em, bf3 nem nagyon szerette. Ultrána nem ment. 2gb-sel nincs gond.
  • Solten
    #79019
    Megérkeztek az 1 GB-os Radeon HD 7850 VGA-k
  • Omlás
    #79018
    Én sem ma kezdtem a hardverek nyektetését de se CPU se VGA nem füstölt még el (kop kop) alaplap hasalt már el de ott valami minőséghibás alkatrész volt mert utána a csere lappal pl simán jócskán fölé mentem oc-ban általában túl óvatos vagyok :] de néha szeretek elszöszölni akár egy napot is és finomhangolgatni a dolgokat :D

    A jó tuninghoz mint írtad is jó alapanyag is kell ha szerencsés a z ember kifoghat egy jó példányt amit brutális módon meg lehet piszkálni ha nem akkor meg kifog egy antituning darabot ott meg alapszabály ami nem megy nem kell erőltetni mert füst lesz a vége
  • [NST]Cifu
    #79017
    Visszautalnék a lent írtakra. A 79x0 esetén sincs például egységes GPU fesz, 1 és 1.175 között bármi lehet, sőt, a Ghz edition Turbo Boost esetén akár 1.250 voltot is kaphatnak. A plusz fesz önmagában még (persze ésszerű keretek mellett) nem öli meg a videókártyát. A túlmelegedés ölheti meg, de azt meg tudod figyelni, és ha kezelhető szinten marad, akkor hurrá.

    Kétlem, hogy (ésszerű) tuninggal ki lehetne nyírni a kártyát. Volt Radeon 9800XT-m, amit a vérbe húztam, és mégis tök jól elvolt. A 4870x2-et viszont egyáltalán nem tuningoltam, mégis meghalt 2 év után...
  • Omlás
    #79016
    Az a gyári órajel 900/1050 az enyém ugyan OC kiadás de ez kimerült annyiban, hogy 915/1050-en megy gyárilag

    Ezért gondoltam tesztelgetek kicsit de fesz emelés nélkül nem igazán jutottam sokra érdemben.

    940/1140

    Viszont ennek kb annyi értelme van mint a gyári "OC"-nak szóval nem nyaggatom a vga-t a kíváncsiságomat meg lenyugtattam ezzel a pár órányi tesztelgetéssel. Ha mondjuk 3DMark pontszámvadász lennék akkor lehet kisajtolnék mindent de mivel nem nagyon érdekel így értelme nincs széthúzni valamit + 2 fps-ért :D.

    Összegezve: bír minimális OC-t de értelme nincs vele molyolni
  • Tomy Lee
    #79015
    Ok rendben minden köszi az infókat:)
  • [NST]Cifu
    #79014
    Nézd egy picit a gyártó oldaláról. A 800Mhz-es verzióban is bőven gyors volt, ezeket eladta standard 7950-nek. Ha mondjuk azt mondja, hogy 900 vagy 1000MHz alatt lesz a selejthatár, akkor sokkal több chipet dobhatna a selejtbe, amelyekből nem tud pénzt csinálni. Ellenben a 900 és 1000Mhz-es chipekért feltehetően elkérhet még egy kis extra pénzt,
  • IMYke2.0.0.0
    #79013
    Nem olvastad el rendesen a hozzászólást...
    Amúgy sem tudnak MINDEN VGA példányt egyazon értékekre belőni - ezért van 2-4-6 féle típus egyazon családon belül.
  • Tomy Lee
    #79012
    Azért 79x szériát megcsinálhtták volna már Core clock 1GHZ-el,mit kell variálni Ghz edition meg OC egy 120 ezres vga-nál,nem?:)
  • [NST]Cifu
    #79011
    A vásárlás előtt én utánanéztem a 79x0 szériánál mi a helyzet. Asszem tán a Guru3D fórumán találtam egy elég érdekes kis szösszenetet egy benfentestől.

    A lényeg, hogy a gyártástechnológia (valami szivárgást emlegettek) miatt iszonyú nagy a szórás, konkrétan a fesz, ahol bírják a 900MHz-et, az 1.0 és 1.175 volt között változik. Éppen emiatt az elején nem is volt OC meg Ghz edition, és volt olyan, amely még 1.2 volton sem tudta az 1000Mhz-et, míg egy másik akár 1.0 volton is elvitte azt. Ezért például a 7950 "standard" frekije az elején 800Mhz volt (ide kerültek azok a chipek, amik esetében minden pipeline megfelelt, viszont a 900Mhz-es frekit nem vitték), majd jött az OC (900Mhz) és a Ghz edition (1000-1050Mhz gyártótól függően). Ezek már válogatott chipek, amelyeknél a lényeg, hogy legfeljebb 1.175 volton vigyék az adott frekit. Ha viszi a Ghz-et 1.175 alatt, akkor Ghz edition lesz belőle, ha csak 900Mhz-et visz stabilan, akkor 7970 vagy 7950OC, ha meg a 800Mhz-et sem viszi (7950), akkor meg selejt. :D
  • Tomy Lee
    #79010
    Na így már értem:)
  • Borg
    #79009
    Válogatják a GPU-kat. A gyártási minőség szerint többet, vagy kevesebbet bírnak. Nyilván a drágább, illetve OC kártyákra rakják a jobbakat, a normál kártyákon meg vagy-vagy :)
  • Tomy Lee
    #79008
    Én azt nem értem,hogy gyárilag,hogy tudják overlock-olni a vga-t úgy,hogy az rendesen működjön minden szoftvernél.Mert ha én nekiállok húzni a kártyát akkor az képtelen ugyanúgy működni minden játék alatt:/
  • IMYke2.0.0.0
    #79007
    Hát igen - Blum-mal értek egyet.
    Teljesen értelmetlen maszatolásnak a vége nem lesz jó. Hidd el. Egy amúgy is Overclockolt VGA-n mit akarsz még "húzni"? :)
  • Blum
    #79006
    Termeszetesen ezt majd akkoris meseld el,amikor viszed vissza gariba,mert megadta magat. ;)
  • Omlás
    #79005
    Elég egyelőre nekem szinte mindenhova a 6870OC ez inkább ilyen elvi kérdés nála szeretek belepiszkálni a gyári értékekbe :D Nem azért tuningolnám mert égető szükségem van rá hanem csak úgy :]
  • IMYke2.0.0.0
    #79004
    Nem érdemes foglalkozni a tuningal.
    Ahová egy HD6870 nem elég, oda egy tuningolt HD6870 sem lesz az.
  • Omlás
    #79003
    Van benne valami :/
    Mindenesetre meglátom meddig bírja feszelés nélkül :D azután majd meglátom érdemes e foglalkozni a tuningal :]
  • Blum
    #79002
    "A Flex HD 6870 legfőbb érdekessége a hátlap, ahol 1 x HDMI 1.4a, 2 x Mini-DisplayPort és 2x DVI sorakozik. Ezeket szinte teljesen szabadon használhatjuk, tehát 1, 2, 3, 4 és akár 5 monitorból álló armadát is ráköthetünk."
  • broman191
    #79001
    A bizonyos kari gyárilag is viszonylag magas órajeleken és fesszel fut, nem tipikusan az a modell amit ha szétfeszelsz meghálálja...1 GHz GPU clock környékére /felé főleg/ a többletteljesítményhez viszonyítva aránytalanul magas fesz szükséges, feltéve ha egyáltalán stabil maradna úgy a kari bármennyi fesszel - sok HD6870 példány nem jut el az 1 GHz-ig, tehát esélyesen 100 MHz plusz GPU clock sincs a pakliban, így nem érdemes vele foglalkozni. A memóriát viszont elvileg lehetne még húzni +100 MHz körül túlfeszelés nélkül, de az ilyen órajel magasságokban közel nincs olyan hatással a kari teljesítményére mintha a GPU pörögne jobban. Szóval nem feltétlen gond ha valamiképpen lezárták a tuninglehetőségeket, szinte pengeélen táncol a cucc eleve... :)
  • kabel15
    #79000
    Ezt egyébként meg fogom találni a dobozán is valahol? Mert most melóban ülök és innen próbálok infokat szerezni róla. De neten csak azt találom hogy a FLEX versio az ami 1.4 el van. De arról ami nekem van semmi info. Remélem hogy igazad van
  • Blum
    #78999
    1.4
  • kabel15
    #78998
    Sziasztok! Ez a kártya HDMI 1.3 vagy 1.4 el van szerelve? Szeretnék venni egy 3D Led TV-t de azt írták hogy 1.4 el sokkal szebb a képe mint 1.3 al.
  • Omlás
    #78997
    Végső megoldásnak esetleg, de nem igazán szeretném a biost buherálgatni így elsőre de ha más nem marad... :/
  • DIESEL DOG #78996
    Radeon bios editor?
  • Omlás
    #78995
    Kérdés:

    Valakinek van e ötlete arra mi módon lehet feszt emelni GV-R687OC-1GD rev 2.0 kártyán ?

    A szokásos programokkal próbáltam:
    MSI Afterburner Version 2.2.3 : nem engedi egyáltalán módosítani se le se fel..
    Gigabyte Easy Boost : konkrétan nem is működik ...
    Trixx : nem nyert.. nem lehet emelni a feszültséget a megadott érték fölé :/
    Kutakodtam fórumokon is de nem igazán találtam semmi megoldást :S
    Valamennyi plusz biztos van a VGA-ban de fesz emeléssel mégis csak értelmesebben lehetne tuningolni :]
  • Met
    #78994
    köszi
  • cataflam02
    #78993
    Köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat!!!
  • broman191
    #78992
    Tuningolva is megfelel hozzá! :)

    @Met:

    Az S1 passzívan is megfelelhet, de egy kisebb fordulatú nagyobb méretű ventivel még jobb a hőmérséklet és halk is marad, a gyárinál jobb - teszt :)


  • Met
    #78991
    A hangja miatt gondoltam a cserére, alapon ok de terhelésnél kicsit hangosabb lesz, nem zavar csak miért ne cseréljem le:)

    Elöl van egy 12-es venti ami beszív, egy Hyper TX2 fúj hátrafelé a prociról és a táp is kifelé fúj.
  • Rowlend
    #78990
    Köszi. A Twin turbo II nem lesz kicsi? Igazából nem kell, hogy jeges legyen a kártya, elég ha jól hűt, és nem zajos, mint az alap.
  • broman191
    #78989
    Venti javasolt mindig ha a jobb hűtés a cél, de nem feltétlen szükséges! :)

    @Rowlend:

    Ár-érték arányban:

    AC Accelero Twin Turbo II

    Esetleg ez a szörny maximalistáknak... :D

    AC Accelero XTREME Plus II
  • Rowlend
    #78988
    Tudtok ajánlani valamilyen hűtőt, egy sapphire 6950-re?
  • Met
    #78987
    Időtlen idők óta vettem :D
    Gari már nincs rá, gondoltam kicserélem a hűtést rajta

    broman191 köszi, ehhez javasolt venti? Még régen a 9600Pro-ra tettem valami Zalman passzív bordát de javasolt volt hozzá egy venti is.
  • broman191
    #78986
    Emelgesd a GPU órajelet kezdetnek mondjuk 25 MHz-enként TriXX-ben, futtasd a 3Dmark 11-et minden alkalommal, majd amikor nem fut le valamilyen oknál fogva, akkor vedd vissza folyamatosan az előző működő beállítás környékére az órajelet! Persze más kérdés hogy valójában játékok alatt milyen beállítással lesz stabil, az hogy a 3Dmark lefut egyszer miatyánkot mormolva mennyei pontszámmal, még nem jelent hosszútávú stabilitást...ha fél napokat el tudsz vele játszani több játékkal, úgy hogy semmi gond vele, az már jelenthet valamit! :)

    HD 7770 Maximum Overclock Comparison @ TechPowerUp - Viszonyításképpen hogy milyen órajelekre számíthatsz... A GPU várhatóan valahol 1100 és 1200 MHz között fogja azt mondani hogy elég, a memóriánál 1500 MHz környéke lesz valószínű. A memória húzásáról nem beszéltem még, végülis a GPU órajelének növelése okoz észlelhetőbb teljesítménytöbbletet, ha a memóriát alapbeállításon is hagyod, nem vesztesz vele sokat. A memória tuningot kezdd mondjuk 1400 MHz-nél aztán a GPU-hoz hasonlóan emelgess bizonyos többletekkel, amint a 3Dmark csíkozna/nem futna le/érezhetően instabil lenne, többé kevésbé folyamatos FPS visszaesések lennének, szaggatna, akkor vedd vissza az órajelet az előző beállítás környékére, ahol még nem jönnek elő ilyen jelenségek! Dióhéjban ennyi...alapfeszes tuning esetében. Előtte persze nézz szét a guglival hogy más tulajok milyen beállításokkal mit értek el! :)

    ui.: Plusz pl. GPU-Z futtatása sem árt, a hőmérsékletekre figyelj!
  • Tomy Lee
    #78985
    Azt a Vga-t nem hiszem,hogy kellene húzni ahoz a processzorhoz.Bőven elég neki az alap Hz is.Így nincs értelme szinte minden hibára menne és állítgatnád,nem hiszem,hogy örülnél neki.
  • Blum
    #78984
    Nem kell azt huzni,hagyd defaulton.