90029
  • Blum
    #79223
    Oh,elnezest. :)
    Mindegy,90FPS-bol akkorsem lesz 300 :D
  • arty
    #79222
    alig pár % ? sok játékban nagyságrendi különbségek vannak :)

    teszt

  • broman191
    #79221
    Télire inkább "kicsit" felmennek az árak, hogy karácsony körül "akcióban" megkaphasd majd mindezt a jelenlegihez hasonló áron, vagy inkább drágábban...ha nem sürgős, akkor várd meg a tavaszt, akkor lényegesen jobban jársz. A 7850 gyorsabb mint a 7770, de nem elsősorban a bitek miatt... :)
  • Krszti1160
    #79220
    hmm keresgettem, lehet télire lemennek egy kicsit az árak, meg lehet lesz majd akció, eddig ezeket találtam:
    VGA AMD Radeon 7770 Gigabyte OC 1GB/DDR5/DVI/HDMI/DP/128bit/GV-R777OC-1GD
    -ez nálunk szerbiában per pillanat: 36399.13-forint.
    VGA AMD Radeon 7850 Powercolor 1GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/256bit
    -ez pedig: 59647.61 :D
    Nem olcsók, de a 256bit-es csak több fps-t nyújthat :D
  • Krszti1160
    #79219
    hát az már biztos nem ez lesz :D
  • Blum
    #79218
    De ne 6670-re :D
  • Krszti1160
    #79217
    :/ ezt jó tudni, na akkor 1 hónapja vett karimat akkor karácsonyra lecserélem :D
  • Blum
    #79216
    Igen,tobb FPS-ed lenne. De nem kell radikalisan nagy kulonbsegre gondolni,alig par %.

    Nem,a 2GB GDDR3 parasztvakitas. Alap torveny mar lassan 2 eve,hogy GDDR3-as kartyaert penzt nem adunk.
  • Krszti1160
    #79215
    azaz ha ddr5-ös lett volna, akkor több fps-t is jelentett volna? :D
    és ha ddr3 2gb-ost venném meg? :D akkor is jobb a ddr5 1gb? :D
  • Blum
    #79214
    Sebesseg beli kulonbseg van a ketto kozott.

    [Igen,butasag volt megvenni a GDDR3-as kartyat]

    Szerk: Akinek 2-300 FPS-e van,annak hidd el,hogy nem szenne tuningolt 6670-ese van. Ha nem eleg a mostani FPS,akkor venni kell erosebb kartyat. Ha a lelket kituningolod ennek a kartyanak,akkoris csak max. 20FPS-ed lesz pluszban. Aztan ennek majd akkoris oruljel,amikor viszed vissza a kartyat gariba/le a kontenerbe,mert megadta magat. :D
  • Krszti1160
    #79213
    van akinek 200-300a van xD és előny azért egy kicsit... Am a ddr 3 és a ddr5 1gb-os karik között mi a különbség? :D
  • Blum
    #79212
    Udv!

    1. Tuningolhatod,de annak semmi ertelme. Feleslegesen nyuznad a kartyat +10FPS-ert!?
    2. Megis mi a jo budos francra nem eleg 90-160FPS? Ha zavar az ugralas,akkor kapcsold be a VSync-et,aztan akkor stabil 60 lesz
  • Krszti1160
    #79211
    Sziasztok. Tudna nekem valaki valami gyorsítást vagy beállítást Gigabyte HD 6670-es 1gb ddr3 128bites grafikusra, amivel a csgo-n meg tudnom növelni az fps-em? :D nem igaz, hogy nem elég erős a grafikus, mivel mindent visz... És idegesít, hogy 90-160közt ugrál állandóan, miközben játszom. Am Catalyst Control Center van fent, de ott a játék beállításnál nincs valami mód, amivel meg tudom növelni az fpst, mint pl egy Nvidia karinál?
  • Blum
    #79210
    Nalam is fent volt par napig,aztan ment is vissza a Win7.
    Teny,hogy boduletesen gyors maga a rendszer,meg ez a szokatlan csempes felulet mar elsore is meglepoen jol kezelheto volt de valahogy nem jott at.

    Ha nagyon csempezni akarok,akkor azt megtudom oldani Win7 alatt is. Na meg hianyzott a klasszikus Windows kinezet. (En mar csak ilyen konzervativ f.sz vagyok :D)
  • Solten
    #79209
    Kiproblaltam a regi Turionos notimon, fentartasokkal a "csempek miatt", nem veszes. Egy klikk a hagyomanyos asztal a hagyomanyos start menu meg nem hianyzik. A lenyeg hogy ugy szaguldott az oregecske vason mint valami Linux disztro (erzesre talan meg gyorsabbnak tunt). Meglatjuk, a Win7-rol egyelore valtani ra feleslegesnek tunik.
  • Omlás
    #79208
    :DDDD
    Köszönöm hasonló jókat kívánok neked is ;]

    Viccet félretéve nekem nagyon olyan érzésem van a win 8-al kapcsolatban mintha nem is az op rendszer lenne a lényeg hanem a gyúrjunk össze mindent és "világhataloooom" ha testszik az usernek ha nem ez lesz és kész típusban.... Lehet, hogy hasznos egy csomó beépített extra de ezeknek előnyét szerintem nem mindenhol tudják hasznosítani sőt inkább nyűg lesz mint kényelmi funkció :/
  • arty
    #79207
    Kívánok neked csempementes, 6nm-es fürdőszobát :D
  • Omlás
    #79206
    Ezt adom
    Amúgy ha így belementünk az ablak azért szerves része egy lakásnak ;] de csempe nélkül ki lehet bírni :P

    Ezért ablak marad csempe nem kell :P
  • arty
    #79205
    tusé :D
  • Borg
    #79204
    Akkor neked nincsenek ablakok a lakásodon?:)
  • Omlás
    #79203
    Az a lényeg hogy a felhasználó azaz te elégedett ;]

    Én úgy vagyok vele "a csempe a fürdőszobába való nem oprendszerbe" :D maradok a win 7-nél.
  • [NST]Cifu
    #79202
    Az AMD Dual Graphics (amikor az APU-ban lévő videókártya és a dedikált videókártya összedolgozik) bizony jó kis cucc, és ár/értékben odavág az i3-nak a legtöbb esetben. Ár/értékben jobb választás.
  • lo9in
    #79201
    mindent össze vetve méricskélés és pontok nélkül is érezhetően gyorsabb jobb minden célra a windows 8 legalábbis nálam, viszont amit mondasz abban van igazság nem méricskélek semmit tovább hanem használom a gépet ahogy kell :)
  • arty
    #79200
    jaa, azt hittem át-át bútolsz w7-be!
  • Omlás
    #79199
    Félre értés ne essék nem kötekedni akartam ;] csupán megjegyeztem hogy igazán pontos akkor lenne a dolog ha egyformák lennének a driverek és csak az op rendszer különbözne.
  • lo9in
    #79198
    amikor w7em volt 12.6 volt a legfrisebb driver aztán feltettem 8at és 12.8 drivert , nem tudtam úgy tesztelni ahogy mondjátok mert nem tudok egyszerre két oprendszernek helyet biztosítani
    abban reménykedtem hogy az öreg 5670em már driverből úgysem gyorsul nagyon meg egy ilyen alsó kategóriás kártyán az a pár % + meg sem látszana
    ezért gondoltam hogy megfelelő lesz így is :)
  • arty
    #79197
    ez már nem "igp", hanem "apu" :) egész más dimenzió...

    én trinityt vennék, játékokban általában jobb lesz az a két vga miatt.
    ahol meg nem menne a dualgraphics/CF, ott letiltod a cpuba integrált vga-t és marad a 7670 - ami lenne az intelesben is.

    nemtudom trinitynél hogyvan, de llanonál nem votl lockolva a cpu szorzó, így érzéssel még tuningolni is lehetett... :)
  • Sir Quno Jedi
    #79196
    Őőő, igp-s proci, nem hangzik jól, igp-s prci cf-ben a gpu-val még jobban nem hangzik jól :D Nodepláne laptopban?!?!? Én nem mernék ilyesmibe belevágni semmilyen körülmények között.

    Persze vannak itt fullbátor emberkék, lehet ők tudnak neked segíteni a kötél nélküli bándzsí ugrásban! :DDDD
  • berlinboy6329
    #79195
    Laptopot akarok venni,de nem tudom melyiket.

    Szerintetek melyik éri meg jobban játékra?Egy olyan,amiben erősebb intel proci van(i3-2350m) vagy egy A10-4600M-es Trinity,ami gyengébb,de ugye van neki saját IGP-je,amit nem tudom mennyire megy CF-ben a rendes GPU-val,ami mindkettőben egy 7670m-es..

    Tehát egy erősebb IGP nélküli proci vagy egy gyengébb IGP-s?
  • arty
    #79194
    lo9in !

    félreértés ne essék: örülök (-lünk?), ha összeveted a w7-et a w8-al, hasznos tapasztalat mindannyiunknak... csak almát almával plz! ;-)
  • Omlás
    #79193
    Jogos...
  • IMYke2.0.0.0
    #79192
  • arty
    #79191
    ugyanmár! tesztehette volna 11.3 alfával is! ahoz képest a 12.6 gáláns! :P
  • Omlás
    #79190
    Nem keresem a csomót ott van az alapból keresni se kell
  • arty
    #79189
    te a kákán is csomót keresel! épp az a lényeg, hogy MINDENÁRON w8 alatt legyen jobb!! :D
  • Omlás
    #79188
    Win 7 alatt miért nem 12.8-al teszteled ha már összehasonlítani akarsz ? :)
  • grebber
    #79187
    Win 7 vs Win 8 Sajnos csak 1 game teszt van benne ,ott jobb a Win 8.
    3D markban a win 7 a nyerő!
  • lo9in
    #79186
    azért azt megjegyezném hogy pl. a nfs the run win8on nálam fraps nélkül is bőven jobban futott mint 7esen a kihívásokat full ultrán vitte, karrierben kellet vissza venni a látványból de az árnyékok és effeketek mentek highon ott is :)

    amúgy én úgy vizsgáltam hogy windows 7 és vele kompatibilis legfrisebb driver, amivel mértem amikor még 7esem volt, aztán win8 és a hozzá kiadott legfrisebb vele kompatibilis driver, mivel nekem nincs annyi helyem hogy két oprendszerem legyen.

    azt meg álmomban se gondoltam hogy egy hd5k kártyát még tudnak gyorsítani driverrel win7en :)

    lefuttattam a 3dm11-et
    win7 12.6 performance 720p: 1500pont, ebből a gpu 1700pont
    win8 12.8 u.a.: 1673pont, gpu 1817pont
  • [NST]Cifu
    #79185
    Az a gond, hogy ezek a számok nem érnek semmit, mivel nem azonos driverrel csináltad őket. Szóval nem a Win8 adott plusz FPS-t, hanem a 12.8...

    Amúgy a 12.7 béta még mindig a leggyorsabb, legalábbis a legtöbb érintett játékban (pl.: Skyrim):



    A Win8 önmagában nem hoz plusz fps-t játékok vagy 3DMark alatt, sőt, nagyon-nagyon kicsivel de kevesebbet is ad:



    Ami miatt tényleg megérné esetleg Win8-ra váltani, az a gyorsabb boot és shotdown, meg pár kezelőfelület / felhasználói dolog. Ezt leszámítva ha valakinek van egy jó és problémamentes Win7-ese, amivel elégedett, annak teljesen felesleges váltania...
  • lo9in
    #79184
    3dmark vantage win7 p5800, gpu 6300 cpu 4800
    win8 p5770, gpu 6100 cpu 4800

    3dmark11 hamarosan :)