337
  • waterman
    #17
    lehet, hogy kevesebbet fogyasztanak ezek a vackok, de amíg 180 forintból veszek 3 darab 60ast akkor nem fogok venni 3000ért 1 darab energiatakarékost ami kb tudna annyi fényt csinálni, amitől nem folyik a szemem. amig a tesco-s energiatakarékosok olyan kékek, hogy az ajtófélfát tapogatva találom csak meg, addig igenis csak a klotyóban fogok ilyet használni, meg kisegítő világításként. az akvárium felett is jó, a sarokban a pálma mögött is jól néz ki. de amig ilyen drágák a minőségiek, nem hiszem hogy tömegesen állnánk át rá..
  • babajaga
    #16
    Semmi!
  • babajaga
    #15
    Hát mi a fenéről? Mindkettő fénycső ha nem tudnád!
  • Cat #14
    A neon és a kompakt fénycső között hatalmas a különbség!
  • pipaxy
    #13
    Azért nincsenek még LED-es lámpatestek nagy tömegben, mert fényhasznosítási tényezője jelenleg még nem éri el a fénycsövét.
  • pipaxy
    #12
    Keress rá: stroboszkóp hatás.
  • Caro
    #11
    2000 Ft környékén kapható LED-es spotlámpa, hálózati feszültségről üzemeltethető, és asszem 40W-os hagyományos izzónak felel meg a fényereje.

    Egyébként én nem vagyok meggyőzve arról, hogy ez jó lépés. Az emberi szem a napfényhez szokott, és ahhoz még mindig a legközelebb az izzólámpák állnak.
    A LED-ről sem vagyok meggyőzve, hogy jó a szemnek.
    Az energiafelhasználásból a világítás csak töredéket tesz ki, nem biztos, hogy itt kellene spórolni.

    Ameddig nem bizonyított, hogy az emberi szemre semmilyen káros hatással nem rendelkeznek ezek a fényforrások, én semmiképp sem tenném kötelezővé a használatukat.
  • Inquisitor
    #10
    Te a neonra gondolsz, de a cikk meg nem arról szól, ugye. :)

    Én azt nem értem, hogy a LED-es világítócuccok mitől olyan drágák, mert szvsz tök olcsó az előállítás, a kompakt cuccoknál is sokkal hosszabb az élettartama és AZ tényleg keveset fogyaszt. De akkor miért kerül 8.000-be egy jobb LED-es zseblámpa? És miért nem próbálnak belőle populáris világítótestet varázsolni?
  • Gauge
    #9
    Én nem tudtam. Miért az és ki állítja, hogy balesetveszélyes? Létezik egy hivatalos tanulmány, ami igazolja az állításodat?
  • Skeez
    #8
    Hi!
    Asszem kicsit parasztvakítás is van a dologban.
    Szerencsére azért egy mondatban megemlítik, hogy az ipari létesítmények nem kicsit szennyezik a környezetet.
    Egyébként én sem szeretem a neont. Zavar a vibrálása.
    Meg nem árt tunni, hogy Kína energia igénye évről-évre hatványozottan nő. Mivel országnyi területen él az emberiség ötöde, nem nehéz kitalálni, hogy nagy az import igénye. Szerintetek miért nyomassák most annyira az EUban a dízel és hibrid gk-kat? Nem győzik benyával ellátni Kínát.
    Szerintem.
    Vagy rosszul gondolom?
  • pipaxy
    #7
    Elektronikus előtéttel már a fénycsövek sem villognak.
  • babajaga
    #6
    És azt tudod e hogy szerszámgépeknél balasetveszélyes a fénycsővilágítás?
  • zabla
    #5
    ha zavar a nagy K érték, akkor ne olyat vegyél, már szinte mindegyikre rá van írva, hogy milyen színű
  • babajaga
    #4
    "üvegházgázt termelt."

    Nem üvegházgáz az és nem termelték. Széndioxid többek között és képződik. Termelés az amikor valamit direkt előállítok, mellette melléktermék képződík.
  • rolika
    #3
    már rég csak ilyen kompaktokat kellene árulni...
  • Andris
    #2
    Nem olyan jók azok a kompakt fénycsövek. Nem lehet őket fényerőszabályzóra kötni, és nincs meg az a kellemes meleg színük sem mint az izzónak. Tök rossz a 9300K színhőmérséklet. Engem csak ez a két dolog zavar.
  • AranyKéz
    #1
    "az üvegház gáz kibocsátás jelentős része az ipar széntüzelésű erőműveiből származik, egyben felhívták a kormány figyelmét, hogy a megújítható energiára összpontosítsa figyelmét"

    a fasznak kellett nektek az atomenergiát szapulni


    Egyébként az EU-ban is be lehetne vezetni, az energiatakarékos izzók bizony jó alternatívát nyújtanak (nem úgy mint az alternatív energiaforrások!)