100
-
AranyKéz #100 A fogyaték témához; remélem mindenki ismeri őt.
-
robar #99 És még egy kimaradt idézet, ami teljesség teszi a gondolatot:
Ős patkány terjeszt kórt miköztünk,
a meg nem gondolt gondolat,
belezabál,amit kifőztünk,
s emberből emberbe szalad.
-- (két versszakot kihagyva)
S mint a sakál, mely csillagoknak
fordul kihányni hangjait,
egünkre,hol kínok ragyoknak,
a költő hasztalan vonít...
Ó, csillagok, ti! rozsdás, durva
vastőrökül köröskörül,
hányszor lelkembe vagytok szúrva-
(itt csak meghalni sikerül)
(Ős patkány terjeszt kórt...) -
robar #98 Hmm. Kitartó olvasás után, úgy gondoltam, nekem is hozzá kell szólnom ehhez a dologhoz, bár se komoly tudományos végzettségem nincs. (másszóval: én még járok kémiára)
Először is a fejlődési hibás, fogyatékos gyerekek szaporodásához fűznék egy-két gondolatot:
amiről alapból szó volt, vagyis a születési rendellenességekhez annyit, bár tényleg embertelenség lenne elvetéltetni a legtöbb esetben ezeket, de nemrég akadt kezembe egy blikk(ebben az esetben lényegtelen hogy mien az újság):
a lényeg az, hogy a gyereknek hiányzott 9gerinccsigolyája és a medencecsontja!
Mi az, ha nem embertelenség egy ilyet megtartani? S eközben a Japánok véletlenül belefojtják vagy fejjel beleejtik a kádba a csecsemőiket, csak azért, mert lány lett! Azért tudni kéne, hol a határ a két ellentét között...
Más téma: az Usában tényleg nagy gáz lesz hamarosan, mert mostanság fog nyugdíjbavonulni a baby-boomer generáció! Ha egy kicsit túllépünk végre a magánnyugdíjpénztárakon, és kicsit tágabban nézünk körül, akkor ezt látjuk:
először is a baby boomerek a maguk néhánytízmilliójukkal komoly gazdasági kiesést fognak produkálni, gyakorlatilag a vállalkozók és a tapasztaltabb munkásosztály fog elmenni, közben kivéve a maguk kis pénzét nyugdíjpénztárakból.
Itt nem egyszerűen pénzkiesés lesz, hanem a munkaerő, és a gdp lesz leszakajtva!
Én, mint leendő művész (rajz és irodalmi, főleg költő), az egyénben látom a kulcsot. Ha egy kicsit az elszállt gondolatok mellett, (amit mellesleg mindenki elolvas, csak az nem, aki tehetne vmit az ügy érdekében) kicsit magadRa és magadRól is gondolhatnál. Az igazán jó emberek egy közösségben a közösségnek jók, ne is álmodjatok, hogy van olyan ember,aki mindenkire tud hatni, viszont ha mindenki csak magát váltja meg, már azzal is segített. Nem lehet úgy megoldani a dolgokat, hogy az én tervembe belekényszerítek mindenkit...
Igazából az emberiség sorsa lehet, hogy azon múlik, hogy nem az emberiség, meg nem a társadalom változik meg, hanem hogy az egyedülálló személy mennyire tud felülkerekedni önmagán!
Nem a közösséget kéne szabályozni, hanem annak kéne magát. Csak annyi a baj, hogy azok az emberek, akiknek a kezében ott van a pálca, jobb esetben is a legtöbbjüknek nincs erre rég szellemi kapacitása...
ehhez kapcsolódóan megemlíteném, hogy az anyám tanár egy általános iskolában, és
elborzadva látja, hogy az utóbbi években mennyi tudatkieséses, idegrángásos, autista-hajlamú és ehhez hasonló gyerek jelenik meg! Az egyiket késsel dobálja az apja rosszabb kedvében, a másik hetente kb 2x látja a szüleit, akkor is bokszzsáknak használják, ésatöbbi! Egyszerűen tanít, és a fiúnak elkezdenek rohamai lenni. Nem bír egyhelyben maradni, kiesik a toll a kezéből, rettenetes, és ezek általában nem születési,hanem nevelési hibák!
Egy József Attila idézettel zárnám az ars poeticát:
Felelj-
innen vagy?
Innen-e ,hogy el soha nem hagy
a komor vágyakozás,
hogy olyan légy, mint a többi nyomorult,
kikbe e nagy kor beleszorult,
s arcukon eltorzul minden vonás?
(Elégia) -
pipaxy #97 Szóval ez pénzbe fog kerülni. Az a pénz pedig (csak katalizátora a gazdaságnak, nem önmagában termelő érték) valójában emberi munkaerőt, mérnök-órákat és kutatóintézetek ráfordításait jelenti.
Hasonlítsd már össze mennyibe kerülne mondjuk a szélerőműveket igazán nagy mértékben elterjeszteni, szaggatott termelésüket vízbontó berendezések és hidrogéntárolással megoldani – egy sima szenes erőmű+co2 kimerült olajmezőbe pumpálással.
Az utóbbi sokkal egyszerűbb/olcsóbb megoldás.
-
Loverman #96 Al Gore a south parkban volt a legnagyobb. Manbearpig!!! -
halgatyó #95 Na, pont a lényeg maradt le... szóval az előző hozzászólásba vázolt gazdasági (és tovagyűrűző társadalmi) hatások, pl. a CO2 termelő ipar földrajzi koncentrálódása szntén tőkeigényes feladat. Magyarul k**a sokba fog kerülni.
Ezeket a költségeket hozzá kell adni az CO2 eltemetés egyéb költségeighez. Ráadásul ez a koncentrálódás feleslegessé válik, amikor az atomenergiára végülis átáll az emberiség. Akkor meg mehet minden vissza. -
halgatyó #94 További probléma, hogy a CO2 elnyeletés azokban az esetekben lesz gazdaságos, amikor sok CO2 koncentráltan keletkezik. Pl. egy sok gigawattos villamos erőműnél, vagy egy kohászati centrum. A földrajzilag diffúz energiatermelés (lakossági) továbbra is az atmoszférába fog pöfögni.
Ennek a társadalmi-gazdasági hatásait nem tudom áttekinteni eléggé, de tartok tőle hogy több lesz a negatívuma. Pl. a lakossági energiafogyasztás "megregulázása", visszaszorítása jelentős életminőség-csökkenést is okozhat, amit csak enyhztani lehet de megszüntetni nem. Azonban még az enyhítéshez is gyökeresen más erkölcsi, értelmi színvonalú döntéshozókra lenne szükség, ezt már leírtam.
Másfelől az ipar szereplői kényszerítve lesznek a földrajzi koncentrálódásra, aminek lesznek negatív és pozitív következményei, de ezirányban is tartok a dologtól. -
halgatyó #93 Abban igazad van, hogy valamennyi időt nyerünk ezzel, de vajon mennyibe kerül a dolog? (Például nem tudom hogy ezek az olivines kőzetek mekkora készletben vannak a Földön és milyen földrajzi eloszlásban (szállítás, bányászat) Feltehetően vulkánok környékén.)
Szóval ez pénzbe fog kerülni. Az a pénz pedig (csak katalizátora a gazdaságnak, nem önmagában termelő érték) valójában emberi munkaerőt, mérnök-órákat és kutatóintézetek ráfordításait jelenti. Az a ráfordítás pedig más irányú kutatásokra és fejlesztésekre is kelleni fog. És főleg azok tömeges műszaki megvalósításához.
Amikor az emberiség tényleg elkezdi majd az átállást az új gazdasági-technikai-ipari struktúrára, az óriási tőkehiányhoz fog vezetni a világpiacon. Minél hirtelenebbül, minél inkább egyszerre akarja minden ország csinálni, annál nagyobb lesz a gazdasági probléma.
Remélem, hogy akik mindezt levezénylik, alapos és megbízható számításokat végeztek vagy inkább fognak végezni. -
halgatyó #92 Értelemzavaró gépelési hiba: egy irracionális ,érétkű = egy irracionális mértékű , így akartam írni -
halgatyó #91 A new age alatt ne olyan szigorúan vett vallásra gondolj, amely néhány axiómából (dogmák) levezet egy világképet. Ennek a vallásnak (látszólag) nincs olyan egy központja mint pl. a Vatikán vagy a Nepáli fő kolostor (nem tudom mi a pontos neve). Ez sokkal diffúzabb, emiatt sok embert megfertőző valam: részben egy divat, egyfajta életszemlélet, egyfajta viszonyulás.
Mivel nincsnek (?) mindenki által elfogadott és szigorúan megfogalmazott alap-axiómái, ezért én csak a hétköznapi megnyilvánulásai alapján tudom azonosítani (kb.).
Legfőbb jellemzője a modern kori ember egyfajta okkultizmus-keresése, és az ezen okkultizmuson alapuló JÖVŐKÉP. Ez a jövőkép az, ami valójában "new age" -vé teszi ezt a szemléletet. Fontos részlete ennek a techniaki civilizáció TÚLHALADOTTSÁGÁNAK hite, és ezzel együttjár egy irracionális ,érétkű és irányú "természet" imádat, már amit ezek természet alatt értenek.
Ez az én nagyon rövid megfogalmazásom volt. Kicsit másképp itt olvashatsz róla:
New Age , valamit egy kis kapcsolódó anyag:
Gaia hipotézis
Megjegyzem, hogy a wikipediás anyagban a legfontosabb az egésznek a történelme. A többi (részletes leírás, vélemények) bár tárgyilagos és pontos, szerintem csak bizonyos fenntartásokkal mérvadóak számunkra, mert ahány ország, annyiféle társadalom és annyiféle életszemlélet, annyiféle cél- és vágy-rendszer az emberekben, annyiféle gondolkodásmód, tehát ezek az újkori zavaros f**ságok is annyiféle köntösben jelennek meg. -
AranyKéz #90 Úúúúú még egy vallás amit szapulhatok. Mesélj már erről a New Age-ről.
-
pipaxy #89 Továbbá: ha a CO2 kivonását a légkörből sikerül megoldani, a fő problémát akkor sem oldottuk meg: elfogy az olaj, földgáz, stb. Az energiát pedig valahogy meg kell termelni azután is.
Konklúzió: ez az egész CO2 kivonás csak porhintés! Hazugság az egész, még akkor is, ha sok ember tényleg jó szívvel hisz benne. Az eredmény szempontjából gyk. mindegy, hogy jószándékkal pusztítjuk-e el az emberiséget vagy rossz szándékkal.
Ez nem igaz. A geológia képződményekből való visszaszivárgási ideje nagy, évszázadokban mérhető, ilyen időtávlatban pedig már kényelmesen elterjeszthetők a kibocsátásmentes energiatermelő eljárások, tehát időt nyerünk, ez a lényege.
Ugyanakkor kicsit bonyolultabb (drágább) eljárással bizonyos ásványokban teljesen megköthető, ahonnan így visszaszivárogni már nem tud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_sequestration#Mineral_sequestration -
brueni #88 királyság...
...sokkal több értelme van, mint az x-prize-nak...
...bár kell a fejlődés. de ez akkor is hasznosabb...
...remélem hamar megnyeri valaki... -
halgatyó #87 Az egészségpénztárak helyzete kissé más. Érdemes ezen elgondolkodni, mert messzebbre vezet mint elsőre látszik.
Egyrészt -- tudjuk -- a növekvő számú öreg sokkal több egészségügyi ellátást igényel, ám ez még kezelhető lenne, ha...
ha ez a növekvő számú beteg ember nem igényelne csillagászati árú, újonnan feltalált kezelési módokat. Ciklotron, PET, CT, NMR, legújabb és még legújabb gyógyszerek, "gamma-kés" és egyéb preciziós besugárzók, radioaktív izotópok (a használatukhoz szükséges épület és helyiség kialakítással és berendezéssel), kutatóintézetek a még-leg-legújabb genetikai és vegyészeti kutatásokhoz...
Márpedig ki tudja azt meghatározni, hogy a sok milliárdba kerülő eszközök, eljárások és tudás kinek jár és kinek nem jár? Ki gyógyuljon meg, és kit lehet halni hagyni?
Az korábbi közvélekedés ("az emberi életnek nincs ára, az megfizethetetlen") nagyon emberséges, és én is maximálisan támogatom, de látható hogy manapság egyre inkább rések kezdenek tátongani ezen az emberséges felfogáson. Ezeket a réseket sajnos a világ fizikai valósága hozza létre.
Azon kellene nagyon agyalni, hogy lehetne elérni hogy az eddigi, emberséges szemléletet ne váltsa fel a new age iszonyata. Ne tévesszen meg senkit az "igazságos világ" meg hasonló hazug dumák, amiket ezek nyomnak a vallásuk terjesztése érdekében.
Például: ha egy gyógyeljárás a géntechnológia által válik a dolgozó kisemberek számára is elérhetővé (ha nem is azonnal, de pár évtizeden belül), akkor nem a géntechnológia betiltásán kellene munkálkodni. Csak egy példa volt.
Szóval még egyszer leírom: alGörény nagyon sok emberséges célt is kitűzhetett volna maga elé. Nem tette, és nem is fogja. Amerika egyre ocsmányabb iránybe tolódik, nehogy abban az illúzióban ringassuk magunkat, hogy egy Bush nevű báb leváltása javítja majd a helyzetet. -
halgatyó #86 Az általad idézett szakkifejezéseket ("pay as you go" , "Ponzi Scheme") én sem hallottam eddig, de utána fogok olvasni. Ezért talán kissé bikkfanyelven, de közérthetőbben fogok fogalmazni.
A korábbi tipusú (állami) nyugdíjrendszer oszlopszerű korfa esetén is működőképes. Hozzászólásodban azt állítod, hogy ez a rendszer csupán csak azért működött eddig, mert a lakosság korösszetétele fenyőfa-szerű volt (sok gyerek, kevés öreg).
Számoljunk utána. Hány eltartott ember, mekkora életszínvonalon mennyi befizetéssel elégíthető ki. Ám az eltartottakba ne csak az öregeket, hanem a gyerekeket (tanulókat!) is vegyük bele. Főleg úgy, hogy a növekvő képzettségi igényt egyre hossszabb tanulóidővel lehet kielégíteni. (amig ki nem találnak erre valamit)
Emiatt nem nehéz belátni, hogy a korábbi tipusú nyugdíjrendszer tökéletesen működőképes a NEM fenyőfa szerű, hanem oszlop-szerű korösszetétel mellett is. Anélkül, hogy észrevehető (pontosabban: szignifikáns) életszínvonal romlással kellene számolni.
Ez fokozottan érvényes egy olyan társadalom-gazdaság modellben, amely nem a GERJESZTETT fogyasztásra és szemétbe-dobálásra, hanem ÉRTELMES (reklámok által nem befolyásolható) emberek saját ésszerű igényein alapuló fogyasztásán alapul.
Némi életszínvonal csökkenést jelent az, ha a lakosság korösszetétele hidroglóbuszra kezd hasonlítani, ám énszerintem ez a csökkenés elviselhető mértékű. Annál a dolgozó lakosságot KIFOSZTÓ és elszegényítő rablásnál, ami manapság zajlik, százszor elviselhetőbb mértékű lenne.
Ha nekem választanom kellene (lehetne!) a lakosság korösszetétele miatt kismértékben ingadozó életszínvonal és a jelenlegi, egyre kilátástalanabb élet között, hát nem kérdés hogy melyiket válsztanám. -
AranyKéz #85 "csak baromi gazdaságtalan lenne kibányászni"
Egy idő után az lesz majd.
Reméljük hogy azért a Fallout-ban megismert háborúhoz hasonló nem lesz gazdaságos.
-
wanek #84 Nem tudom, hogy honnan veszed ezt a sok marhaságot, de az angol nyelvű idézgetéseid alapján valószínűleg rossz helyről. Magyarországon (az ide írogatókat főképp az itthoni helyzet érdekli) azért nagy a baj, mert a komcsi rendszer funkcionáriusai lenyúltak minden pénzt. A TB kasszát is és a nyugdíjalapot is.
A magyarországi újgazdagok mégis miből szerezték a nagy vagyonokat? Talán sokat túlóráztak, meg harmad- és negyedállásokban (másodállása nagyon sok embernek volt) szerezték a zsetont?
Pár magánnyugdíjpénztárról már kiderült a szélhámosság, a többi sem lesz különb.
A közeljövőben nagyon nagy lesz a baj, mert a ratkó gyerekek nemsokára nyugdíjba mennek, és a nyugdíjasok száma drasztikusan emelkedni fog.
A magyar jelenlegi dilettáns és maffia kormány ezt úgy próbálja orvosolni, hogy emelik a nyugdíjkorhatárt, a nyugdíjat úgy határozzák meg, hogy minél kevesebbet kelljen kicsengetniük, a már nyugdíjasok megélhetési körülményeit a végtelenségig megnehezítik, az egészségügyi rendszert pedig úgy alakítják át, hogy - különösen nyugdíjas korban - a gyógyulás esélye minimális legyen. -
BlackRose #83 A nyugdíj válság a Keynesián intervencionalista közgazdaság következménye. Ugyanis amikor (régen) létrehozták a pay-as-you-go nyugdíj rendszert amely nem más mint Piramis vagyis Ponzi Scheme, a dolog működőképes volt, mert a lakoság struktúrája is "piramis" volt, vagyis gyerekből volt a legtőbb, aztán fiatalokból kevesebb, középkoruakból még kevesebb, idősekből a legkevesebb. Tehát viszonylag sokan fizettek be a rendszerbe és viszonylag kevesen használták a befizetett összeget. Klasszikus Piramis shema. Na most az a baj, hogy a lakoság összetétele már nem piramis, hanem inkább egy oszlopra kezd hasonlítani, ezért ez a pay-as-you-go rendszer nem fog tudni (már nem tud) működni. A rendes nyugdíjrendszer a megtakarításokon (nyugdíjalapok, stb.) képes csak működni, ez a tőke volna befektetve a termelési javakba - szerszámokba, gépekbe, robotokba stb. és ezek a termelési javak (tőke) és az emberi munka kombinációja az ami termel, az ami produktív, nem a tőke maga, de nem is a munka önmagában. Tehát ez a tőke amely nagyrészben a nyugdíjasok tulajdona az ami megkeresné nekik a nyugdíjat. Ez helyett ma az adoból van a hyugdíj, adóbol és nem befektetésekből, na ez a baj. Különben jelenleg sokkal több pénz (vagy inkább kredit) van forgalomban mint amennyire reális megtermelt érték áll fedezéknek, infláció csak azért nincs (alacsony) mert özönlik az olcsó és napról napra olcsobb árú ázsiából, miközben nyugaton az ingatlanok ára emelkedik, a lakoság ezért nem takarékoskodik mert vagyona az nélkül is növekedni látszik (illuzió, de kevesen veszik észre), ezért örületes fogyasztásban vagyunk amit az állam a központi bankok által kibocsájtott pénz (kredit) által még jobban elősegít. A végeredmény nem csak a nyugdíj rendszer összeomlása, hanem a környezet túlzott szennyezése és még számtalan más probléma. De a fő probléma nem a nyugdíj és nem a globális felmelegedés, a fő probléma, hogy ez a Ponzi Scheme rendszer is éppen úgy fog egy napon véget érni mint minden Ponzi Scheme rendszer... az igazság az, hogy csak annyink lehet amennyit megtermelünk, és ezt a tényt nem lehet megváltoztatni még úgy sem ahogy itt már valaki említette "Jedi trükkökel" sem. Legyetek erre felkészülve, mert ez nemsokára még a mi életünk alatt durran el. Valószínűleg akkor amikor az ázsiaiak is elkezdenek fogyasztani is legalább fele akkora mértékben mint amennyit termelnek, és ez nem több mint 1-2 évtized.
A nyugdíjas azokat az értékeket kell fogysztja amit az ő általa megtakarított tőke termel meg, pl. egy gép amely segítségével egy munkás 10x annyit termel mint az a gép nélkül, akkor most az a 10x annyi a munkásnak kell e hogy mennyen, vagy legalább egy része a gépnek? És ugye a gépet az a nyugdíjasok által megtermelt értékek megtakarításának köszönhetjük, tehát a gép tulajdonosa
(ez esetben a nyugdíjas) a gépe "munkájából" él. Persze nem így van, mert nyugdíjalapok nem léteznek (kivéve a privát nyugdíjalapokat, de azok viszonylag elenyészőek, mert az állam monopolizálta a nyugdíjrendszert, vagyis, kötelező és kész.) tehát a nyugdíjasoknak nincs tőkéjük, a gépek nem a nyugdíjalapokból lettek megvéve, nincs tőke, az a kis tőke ami van az nem a nyugdíjasoké, ha lenne nyugdíjas tőke is, sokkal előrébb járnánk, több lene a tőke, több lenne az esély, kevesebb a munkanélküli... és ugye közelebb a valóság, az a valóság, hogy a Föld, az élet nem paradicsom és minnél jobban paradicsomot akarnak a földön annál nagyobb lesz a pokol.
P.S. a "liberálisok"... hát gondolom a klasszikus igazi liberálisok ezeket a mai "liberálisokat" az első fára kötnék gondolkodás nélkül. -
#82 Valami olyasmi rémlik, hogy nagyjából 2035-2040-re "fogy el az olaj".
Persze ez nem teljes igaz, hiszen még számtalan felderítetlen olajmező lehet -többek között- a tengerek mélyén is, csak baromi gazdaságtalan lenne kibányászni.
Még az USA bizonyára mindent megtesz majd azért, hogy még a védett sarkköri területeken is megkezdődhessen majd a kitermelés -
kvp #81 "Nekem van némi műhelykapacitásom otthon, pár dolgot meg tudok csinálni. Akinek van valami használható ötlete (amit én is használhatónak látok:-) az ne rejtse véka alá. Megpróbálhatnánk megcsinálni, ha a házunk felújítása befejeződött, akkor a műhely lehetőségeim (+időm) jelentősen nőni fog."
Akkor legyen pl. a Farnshworth fele linearis gyorsitos fuzios rendszer. Jelenleg mindenki csak az inercialis konfinement-es rendszert epiti meg, pedig az eredeti otlet ket linearis gyorsitora es elektromagneses impulzus uzemu konfinement-re epult. A rendszer mukodik es letrejon a fuzio, csak azt kellene kimerni hogy kepes-e a mai technikaval eleg plusz energiat termelni. Ez szupravezeto tekercsekkel es sugar elleniranyu mikrohullamu gerjesztessel valoszinubben valosithato meg mint a korabeli technikaval. Ha valaki kiprobalja vigyazzon mert eleg sok karos sugarzas keletkezik, foleg a rontgen tartomanyban. Ezen kivul erdemes berilium burkolatot hasznalni.
A nullponti energia nem hasznosithato, mert mint a neve is mutatja ez pont az energia hianyara utal. Viszont sok talalmany van ami kepes latszolag a semmibol energiat kicsatolni, pl. lehetoseg van a Fold forgasi energiajat is felhasznalni, lassitva ezzel a forgast. Vagy eppen a keringesi energiat. Azert mert ezek lehetseges dolgok meg nem jeletni azt hogy szabad is ilyet tenni, egy nagymeretu ilyen rendszer teljesen tonkrevagna a bolygot es valoszinuleg a naprendszer stabilitasat is. (sok sikeres kiserletezo nem tudja, hogy az a bizonyos 'ingyen energia' valojaban honnan jon es szerencsere a talalmanyok jo resze nem is mukodik) -
halgatyó #80 Ez az egész nem más, mint hogy alGörény megkezdte válsztási kampányát.
Sok értelmes, értékes, emberies célt is kitűzhetne maga elé.
Eddig nem tette, és korábbi megnyilatkozásai alapján arra számítok, hogy nem is fogja. -
halgatyó #79 Visszatérve a cikkre: nagyon helyesen, nem rejtik TELJESEN véka alá a CO2 kivonás negatívumait illetve bizonytalaságait sem. Pl. a kivont CO2 visszavándorlása az atmoszférába.
Amit egyes természeti katasztrófák igencsak fel is gyorsíthatnak (földrengés, meteor becsapódás) Akkor aztán főhetne az emberiség feje!
Továbbá: A CO2 megkötése NaOH -val igencsak furcsa ötlet, mondhatni működésképtelen. Ugyanis a természetben NaOH nincs. Nagy tömegben a tengervízben levő NaCl (só) oldat elektrolízisével lehet előállítani. Ehhez egyrészt sok áram kell ám, másrészt hová tesszük a keletkező sok milliárd tonna klórt? Ez röhej.
A többi hidroxiddal kb. ugyanez a helyzet.
Továbbá: ha a CO2 kivonását a légkörből sikerül megoldani, a fő problémát akkor sem oldottuk meg: elfogy az olaj, földgáz, stb. Az energiát pedig valahogy meg kell termelni azután is.
Konklúzió: ez az egész CO2 kivonás csak porhintés! Hazugság az egész, még akkor is, ha sok ember tényleg jó szívvel hisz benne. Az eredmény szempontjából gyk. mindegy, hogy jószándékkal pusztítjuk-e el az emberiséget vagy rossz szándékkal.
Ugyanis ez a CO2 kivonás -- a többi ál-megoldással, örökmozgóval, stb. karöltve -- arra való, hogy elaltassa az emberek MŰKÖDŐ megoldás iránti szükségletét, azt a látszatot keltve, hogy megy itt a kutatás gőzerővel kéremszépen... lesz itt megoldás, nem kell az atom... közben meg kifut az időből az emberiség.
Akkor pedig kb. százmilliószor több lesz az áldozat, mint amennyi Csernobilban volt. Az éhezés, a fagyhalál, a szomszédos törzs bunkója, a betegségek majd elvégzik a dolgukat, a megmaradt kevés ember élete (életminősége, kilátásai) pedig semmivel sem lesz jobb a halálnál. -
halgatyó #78 Ezek az "eldugott találmányok" folyton előkerülnek az ilyen fórumokon, de arra még senki se vette a fáradságot, hogy megpróbáljon összeállítani egyet.
A probléma ott van, hogy ezek NEM működnek. Mint lehetőség az emberiség részére, egyszerűen nem léteznek. Vízzel hajtott motor, meg egyéb örökmozgók... ez is a "new age" hatása. A sok agyatlan horoszkóp meg csodagyógymódok melett amikben a középkor babonás embere hitt, újra előkerül az örökmozgókkal együtt.
Nekem van némi műhelykapacitásom otthon, pár dolgot meg tudok csinálni. Akinek van valami használható ötlete (amit én is használhatónak látok:-) az ne rejtse véka alá. Megpróbálhatnánk megcsinálni, ha a házunk felújítása befejeződött, akkor a műhely lehetőségeim (+időm) jelentősen nőni fog. -
halgatyó #77 A nyugdíjaok sorsa csak látszólag jelentéktelen ügy, valójában sokkal több annál. És nemcsak a nyugdíjasoké, hanem az összes elesett, beteg stb. ember ügye.
Ez ugyanis civilizációs kérdés. A tét az, hogy emberek maradunk-e, vagy állatok és söpredék leszünk? Hogy emberként viselkedünk-e vagy sem.
Te is leszel nyugdíjas.
A magánpénztárakról: elképesztő a gondolkodás hiánya ezen a területen. A nyugdíjas NEM azt fogysztja el, amit 30 évvel korábban egy pénztárba betett! A pénz ugyanis nem fogyasztható.
A nyugdíjas azokat a termékeket fogyasztja el, amit az akkor épp dolgozó korban levők megtermelnek. Nem pénzt fogyaszt a nyugdíjs, hanem kenyeret, áramot, gázt, mosóport, vizet, stb..stb.
A történelem során kidolgozták a gondoskodás intézményi rendszerét. Ezt az intézményi rendszert veri most szét néhány hatalomba beleőrült söpredék, azért, hogy neki még több vagyona legyen. Nagyon sok ember rettenetes árat fog fizetni az ő értelmetlen gyarapodásukért.
Egyébként pedig mit gondolsz, a nyugdíjpénztár kezelői mibe fektetik a most még csak befelé dűlő lét? Megmondom: többnyire állampapírt vásárolnak rajta. Vagyis a nyugdíjsokról gondoskodni hivatott közösség (amelynek képviselője az állam) és a nyugdíjs közé betolja az undoritó pofáját a markát tartó milliárdos-gazdag réteg. Az tehát egy dolog, hogy Te mint magánemben kénytelen vagy magán nyugdíjpénztárba belépni, az pedig egy teljesen más dolog, hogy ezt önként vagy kényszer hatására teszed-e. -
halgatyó #76 1. Az, hogy mennyi ember a sok és mennyi nem, a részleteken múlik. Akik sokallják az emberek számát, ezekkel a részletekkel igencsak adósok!
2.) A atomenergia "veszélyessége" újra és újra előjön, előrángatják azok, akiket könnyen megvezettek a sötétzöldek. Már sokszor leírtuk, hogy az atomerőműveket tovább kell fejleszteni, a jelenlegi konstrukciók hiányosságait (csak U235 használata, erősen radioaktív hulladékkeletkezése) ki kell és ki lehet javítani.
Az igazi tragédia akkor következik be, ha a civilizáció ellenes barmok győznek ezen a világon. Amit az emberiség az elmúlt évezredekben/évszázadokban, óriási áldozatok árán létrehozott, maga a civilizáció és az ezzel szervesen összefüggő kultúra, az mint az enyészeté lesz.
A nagy veszély azonban nem a sötétzőldektől ered, mert azoknak annyira nincs semmi progressszív tervük, és többségükben perifériára szorult, alacsony intelligenciájú emberek, hogy emiatt össztársadalmi hatásuk nem nagy. És ez sok embert megtéveszt.
Az igazi veszély azok irányából jön, akik a sötétzöldek társadalmi hatását, az agyatlan riogatás hatását a saját -- elképesztően aljas -- politikai céljaikra akarják felhasználni. A környezetvédelem ürügyén olyan társadalmi változásokat akarnak levezényelni, amelyek végén az ő korlátlan hatalmuk és a dolgozó tömegek korlátlan elnyomottsága áll majd. Az embertömegek életminősége, életkilátásaik, jogaik, álmaik, terveik, céljaik -- nos mindez ezen mérhetetlenül aljas irányítók számára csak kiküszöbölendő, zavaró tényezők. -
#75 10-20-30év. Nem tom hogy vagytok vele, de én már nem merek ilyen előre gondolkozni.
Szerintem iylen ütemben haladunk "fejlődünk" akkor ennyi idő bőven elég lesz, hogy bekövetkezzen a baj.
Mikor fogy el az olaj? Van már előre jelzés?:)
Régebben mindig halodtam erre dátumot 2010 meg 2030. Most mi a tippje a tudósoknak? -
kvp #74 "Az idõs korúak sorsának "megoldása" a cikkben említett 1 gyermekes társadalomban csak két úton lehetséges:
1.) Olyan technikai szinten, robotok tömeges alkalmazásával, amelyek megtermelik azokat a javakat, amelyeket az idõsek elfogyasztanak. Talán mondanom sem kell, hogy a mai Magyarországi tapasztalatok alapján erre 0 azaz zéró esélyt látok.
2.) Az öregek adminisztratív elpusztítása. Ahogy valaki elért egy bizonyos kort, eutanázia."
A japanok az elso modszerrel probalkoznak, meg bevandorlokat sem nagyon engednek be. Az otletuk az hogy mindenki azt csinal amit akar, de ok tul akarjak elni. Kisebb lakossaggal es jobb technikaval erre jo eselyuk van.
Az europai 'liberalisok' (nagytokesek) a masodik modszert tamogatjak, mivel az idosebbek mar nem termelnek es nem renelkeznek megfelelo vasarloerovel sem, tehat szamukra ertektelenek.
Al Gore-ek pedig nem olyan bolondok mailyennek sokan gondoljak oket. A helyzet az hogy Al Gore eredetileg csak annyit mondott hogy ha ez igy megy tovabb akkor gaz lesz. Mostanaban mar hisznek is neki. (ha nem neki akkor latjak milyen ujabban az idojaras)
A szendioxid megkotos rendszerek nem ujak, csak sajnos a legtobb megoldasnak az a baja, hogy kb annyi energiat igenyel mint amennyit a szen alapu anyagok elegetesekor nyerhetunk. A biologiai modszerek nem birjak, mivel a felmelegedes fokozatosan kipusztitja oket. Igazabol nem csak melegszik de egyre szelsosegesebbe is valik az ido, es ez a nagyobb gond. Egy lassu melegedes meg tulelheto de ha a sivatagi es a sarki klima valtakozik naponta az nem tesz jot az eletnek. (lasd Mars bolygo)
A legolcsobb es legegyszerubb megoldas az energiatermeles kihelyezese lenne vagy a hatasfok megnovelese. Hatasfokot novelni atomenergiaval lehet. Energiatermelest kihelyezni pedig napenergiaval es egyeb nap altal hajtott rendszerekkel (pl. vizeromuvek). Ha ez sikerulne mar csak a hulladekho jelent gondot, de azt a Fold magatol kisugarozza ha nem akadalyozza meg ebben semmi. A hidrogen alapu energiacellak is errol szolnak de csak tarolasi szempontbol. Alapvetoen csak a napbol vagy atomeromuvekbol nyerhetunk energiat, minden mas megujulo energiaforras is csak a napenergia egy tarolt vagy atalakitott formaja. A szen is az csak sokkal lasabban gyult ossze az energiaja mint mondjuk az esovizzel taplalt folyoe.
Vegso esetben pedig epithetunk atmoszfera processzorokat is. Ilyeneket szantak egykor a Marsra. Az otlet a meglevo legkor szendioxidtartalmanak kivonasa ipari meretekben. Hatranya hogy sokkal tobb energiat igenyel mint amennyit annak idejen a szen elegetese hozott, de ha mar nem lesz eleg oxigen akkkor nem nagyon marad mas lehetoseg. -
BlackRose #73 Nem, mert szükségem van a konfigra, sőt van amire nem is elég. Ha hiszed ha nem komolyabb fejlesztések felzabálják ezt a gépet is, ha nem lenne szükségem rá, nem dobtam volna ki a pénzem érte, nem vagyok gamer a gépemen egy játék sincs (kivéve azt a pár vackot amit a Windows telepít, ha azt játéknak lehetne nevezni).
wannek:
Állami válalatok... hahaha na ne viccelj / láttál te még állami válalatot olyan területen ahol a monopól helyzet nélkül (valódi versenyképes szférában) nyereségel dolgozik. És ha létezik ilyen abban is az emberek dolgoznak nem az állam, az állam csak az adófizetők pénzét vette el és saját tőkét csinált belőle... nem gondolod, hogy ez rablás? Nincs olyan állam amely a GDP 2%-ánnál többet termeli (Kubát és a hasonló szegény-gyűjtőtáborikat nem számítom) és nincs olyan állam amely a GDP minimum 30% de akár 50-60% is felzabálja. Milyen termelés ez? Nem okoskodok, egy beszart dolog amit leirtam sem az én gondolatom, több könyvben olvashatod magad is. A baj éppen ott van, hogy a világon ma egy rendszer egy berendezés van (az intervencionalista, mixed economy) én vagyok az aki egy másikról beszél, egy másikról amelyet ma teljesen kiűztek a világból és amelyiknek amikor részben egy néhány évig létezni kezdett köszönheted te is meg én is a világ legnagyobb technikai vivmányait, azt, hogy ma nem kell 16 órát dolgozni a betevő falatéret és azt, hogy is, hogy most gépelhetjük ezeket a "felesleges" sorokat és, hogy nem kell libatolat mártogatni és sárga méregdrága pergamentra írni. -
kutyak #72 Igaz, hogy a kornyezeti terheles jelentos reszet a nyugati vilagban termeljuk, de a harmadik vilag nem lesz mindig elmaradott. Na majd akkor lesznek igazan problemaink, mar a jelenlegi nepesseg mellett is, ha Kina, India, stb fejlett tarsadalomma valik es nyugati jellegu eletvitelt akar vinni (10-20-30 ev?). A nepesseg addig is folyamatosan no, a problema csak fokozodik. Bar azt hiszem a nyugati tipusu berendezkedes azokban az orszagokban is a nepesseg novekedesenek lassulasahoz, megtorpanasahoz fog vezetni. Ha egyaltalan eljutunk/eljutnak idaig. -
kutyak #71 Mi és? Az emberek termelik meg azt is és az emberek használják fel, tökmindegy, hogy maszek vagy állami. Itt arról volt szó, hogy a terhek (oktatás, egészségügy, stb) fedezetét végsö soron mi magunk termeljük meg. Több ember, több teher és több termelés. Ez persze csak egy bizonyos mértékig tartható, de nem a társadalom formája, hanem a véges eröforrások miatt.
-
wanek #70 És? De a haszon közvetlenül az államé, tehát nem csak adókból lehet bevétele... -
#69 Nem a fanatikus környezetvédőktől kell tartani... azok 1-2% csak a társadalomnak, hanem a multi cégek megállíthatatlan pénzéhségétől és az olajipari cégek "bármi áron" üzletpolitikájától.
Nagyon szeretném megérni azt a napot, amikor már elfogy az olaj.
Végre előkerülnek az eddig vérbe fojtott ötletek és végre talán egy tiszta és környezetkímélő energiaforrás segítségével fogunk közlekedni.
Ezt még korábban írtad, csak most vettem észre:
"Vissza fogjátok Ti még sírni Bush elnököt és tanácsadóit,"
Bush elnökért és az olajbuzeráns tanácsadóiért szerinted lesz ember a Földön, aki egyetlen könnycseppet is kipréssel majd magából? Igazad van... az örömkönnyek is könnyek :-D
-
#68 Nyugdíjpénztár?????????????????
A nyugdíjrendszer problémája huszadrangú ügy, ahhoz képest, hogy nagyvárosok tünhetnek el 40-50 éven belül, hogy fajok ezrei pusztulnak ki, hogy az elsivatagosodás szinte megállíthatatlan, a jégsapkák olvadásáról már nem is beszélve.
Te is azok közé a vakok közé tartozol, akik még mindig verik az asztalt, hogy márpedig a globális felmelegedés nem probléma, sőt... nincs is...pff.
Mellesleg aki nyugdíjat akar, az mától rakja a pénzét MAGÁNnyugdíjpénztárba ;-)
Már bocsánat de én nem a nyugdíjasokért aggódok, hanem inkább a gyerekem jövője miatt, a több ezer állat és növényfajról már nem is beszélve.
"Ennek a "megoldásnak" (idézõjelben!) a hívei saját magukon kezdjék."
Így lesz. -
#67 Miért nem ötlik fel benned az, hogy elég ember van már ezen a kis bolygón?
Döbbenetes gyorsasággal kiszorítjuk a többi fajt /a rovarokat persze nem/.
"ATOMENERGIA"
Na persze... mert az emberek rajonganak azért, hogy egy erőmű legyen tőlük pár kilóméterre. Arról már nem is beszélve, hogy sokkal több atomerőmű ---> sokkal nagyobb veszélyforrás ---> sokkal több nukleáris hulladék. Ez utóbbit majd a kerted végében helyeznéd el pár évre?
Inkább tekintem a Földet egy élő rendszernek, mint, hogy az atomenergia rohamos terjedésére bólogassak.
-
kutyak #66 Az állami vállalatoknál is emberek dolgoznak. -
halgatyó #65 Az idõs korúak sorsának "megoldása" a cikkben említett 1 gyermekes társadalomban csak két úton lehetséges:
1.) Olyan technikai szinten, robotok tömeges alkalmazásával, amelyek megtermelik azokat a javakat, amelyeket az idõsek elfogyasztanak. Talán mondanom sem kell, hogy a mai Magyarországi tapasztalatok alapján erre 0 azaz zéró esélyt látok.
2.) Az öregek adminisztratív elpusztítása. Ahogy valaki elért egy bizonyos kort, eutanázia.
Hát ez az a csoda modell, amit a Gaia elmélet hívei egyszer még (FOKOZATOSAN, APRÁNKÉNT) le fognak gyömöszölni a társadalom, az emberek torkán.
Ha hagyjuk. Ha bedõlünk a környezetvédelem álarcába bújtatott iszonyat-vallás terjedésének. Ha bambán bámuljuk a tévé elõtt ülve a sok emberiséget szapuló és az állatokat dicsõitõ agydögönyözõ mûsort. Mert megy ám az agydagasztás gõzerõvel. -
halgatyó #64 Az emberiség lélekszámának a csökkentésére kitalált egyke (1 gyerek) elmélet a legnagyobb baromság, amit értelmes ember leírt.
Nem olvastok Ti újságot? Miért rogyadoznak a nyugdíjpénztárak és az egészségügyi ellátás egész Európában?
Azon felül persze, hogy néhány nagyon szemét jellemû ember ezeken akar meggazdagodni, és sorra alakítgatja a magánpénztárakat, ami csak gyorsítja az idõskorúak és/vagy betegek ellátásának hanyatlását. Azt az ellátást, ami (egyebek mellett) kiemeli az embert az állatok közül.
Szóval az egyetlen gyermek modell nem óvja meg a Földet, vagy ha igen, azt az emberiség pusztulása árán. Ennek a "megoldásnak" (idézõjelben!) a hívei saját magukon kezdjék. -
halgatyó #63 Ez a cikk döbbenetes. A tisztelt hozzászólók véleményei még döbbenetesebbek. Van itt minden: CO2 visszaszívás, átalakítás baktériumokkal (vajon honnan vennék az energiát?), a népesség kierõszakolt csökkentése, stb.
csak egyetlen egy dolog hiányzik: az az energiaforrás, amely lehetõvé tenné az emberiség lélekszámának és techniaki szintjének (energiafogyasztásának) további ésszerû növekedését (a józan korlátok között persze.)
Az ATOMENERGIA szó egyetlen egyszer sincs megemlítve. Ez a döbbenetes.
Al Görény és társai idióták. Vagy ami még rosszabb: lehetségesnek tartom, hogy valaki, aki az emberiség lerohasztását tûzte ki célul, az mozgatja ezeket. Nem véletlen a névsor, akik az egészet kiatlálták: köztük az egyik legkártékonyabb és legostobább elmélet (a "Gaia elmélet") kiagyalója. Ez az elmélet és követõi veszélyesebbek az emberiségre nézve, mintha 10 milliárd szcientológus mûködne. (nem tartozok közéjük)
Vissza fogjátok Ti még sírni Bush elnököt és tanácsadóit, bármekkora állatságokat csináltak is. Ezek még 10szer nagyobb állatok. -
teodor #62 Sziasztok nem nagyon szoktam itt fórumozni, azért irok még is most mert látva a konfigodat felmerült bennem a kérdés , miért kell a teljesitmény kergetésbe hatalmas energiákat bele fektetni?
Elgondolkoztál te már azon menyi feleslegesen elpazarolt energiába került a PC-d ?
A sokat szidott jármű iparral is ez a helyzet az utóbi 10 évben szinte megduplázódott a gépkocsik menet és kényelmi teljesitménye ugyan annyi fogyasztás mellet .
Hát nem érdekes ?
-
wanek #61 Rettenetes téveszméid vannak. Ráadásul úgy írsz, mintha csak 1 fajta berendezkedés létezne. Hallottál már egyáltalán állami vállalatokról? Azok pl. adott esetben termelnek is... Az utóbbi jópár hozzászólásod nagyon okoskodónak akart látszani, de csak sületlenségek bő lére eresztve.