Pálcát törhetnek a húrelmélet felett
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Csak egyszer nem Euklidészi geometria szerint nézed/értelmezed, egyszer pedig Euklidészi módszerekkel.
Mert ugye ha úgymond készítesz matematikailag egy másik dimenziót ami csavart vagy görbe, és ebbõl szemléled a leírt szabályokat, nem lesz értelmük, fals adatok jönnek vissza, mert pl, mind derékszög, értelmezhetetlen pl 1 gömb dimenzióban. Nem?
Szar játék az élet de qwa jó a grafikja!
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM
Egy laikus számára ez valóban így tûnhet.
Hát akkor rosszul tanultad szerintem (és hol?). Vegyünk egy egyszerû esetet. Bizonyítsd be egyszerre, hogy nem érvényes és érvényes modjuk a Pitgaorasz-tétel.
A matematikában éppen ez a szép. A mérnöki gyakorlatban is elõfordulnak (nagy bánatromra) hihetetlenül bonyolult matematikai problémák, de mégsincs olyan, hogy igazi is lehet valami meg nem is.
Ha a statisztikára gondolsz azzal nem bizonyítani lehet, max. érevelni vagy alátámasztani valamit, de azt is csak úgy, hogy megadod, hogy mekkora érévnyességgel és mekkora pontossággal igaz.
Összefoglalva nagy baromság amit írtál. A matematika a legszebb dolog a világnon, mert ott valamirõl TÉNLYEG el lehet dönteni, hogy igaz vagy sem.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM
Szar játék az élet de qwa jó a grafikja!
Alig másfél évszázad alatt többet tudtunk meg a világról, mint azelõtt évezredeken át; úgy vagyunk, mint a nagy felfedezõk a kora újkorban; pusztán a felfedezés, az ismeretlen megismerése utáni vágy hajtja a tudósokat, a hasznosítást ráhagyják az utókorra. 😊
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
2. Vezetõk, félvezetõk, szupravezetõk, *mágneses anyagok, plazma, szuperfolyékonyság felfedezése, tanulmányozása és hasznosítása. A modern vezetési modell segítségével történik az újfajta félvezetõ eszközök (tranzisztorok) tervezése. ld.: Band gap
3. Az atomszerkezet leírásának, és a tömeg-energia ekvivalencia gyakorlati alkalmazását két japán város közvetlen közelrõl is megfigyelhette, nem is beszélve a többszáz reaktorról a világban.
4. A lézer felfedezését a kvantummechanika tette lehetõvé
5. Elektronmikroszkóp az elektron hulámtermészetét használja ki, amelyet a kvantummechanikai kutatások során mutattak ki és írtak le.
6. Kvantumkémia, kvantumkriptográfia, kvantumszámítógép, mind gyakorlati felhasználásai a kvantummechanikának; elsõ a vegyészetben, második a titkosításba, harmadik az informatikában nyitott új távlatokat.
Biztos van még, de most ennyi jutott eszembe.
Szar játék az élet de qwa jó a grafikja!
"de új tranzisztortípusokat, komplex IC-ket tervezni már nem nagyon" - már miért ne lehetne?
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
De hát ugye pont arról van szó, hogy ez is igaz meg az is.
Mi is akkor a valóság? Vagy csak mi látjuk a két elméletet különbözõnek?
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
"Amennyiben a matematika törvényei valóságára vonatkoznak, nem tévedhetetlenek. Amenyiben tévedhetetlenek, nem a valóságra vonatkoznak."
Nyiss egy mágneses topikot, megmutatom neked, hogy a mágneses mezõ egy mozgó inerciarendszerbõl látható elektromos mezõ.
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
Visszavezethetõ a mágnesesség az elektromosságra a specrel Lorentz-kontrakcióját használva.
"Einstein explained in 1905 that a magnetic field is the relativistic part of an electric field. When an electric charge is moving from the perspective of an observer, the electric field of this charge due to space contraction is no longer seen by the observer as spherically symmetric due to non-radial time dilation, and it must be computed using the Lorentz transformations. One of the products of these transformations is the part of the electric field which only acts on moving charges — and we call it the "magnetic field"."
wiki Magnetic field
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
Szar játék az élet de qwa jó a grafikja!
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
Szar játék az élet de qwa jó a grafikja!
Nem kell ide 200 millió dimenziós tér.
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
Azt sem tudja természetesen ki volt Schrödinger, Fermi, Dirac, stb. mégis mûködik a tévé, vagy a piaci eladónál (akitõl veszi a tojást) a zsebszámológép, az unokánál pedig a számítógép; mert bizony azok a fránya tranzisztorok csakazértis úgy akarnak mûködni, ahogy a kavantummechanika alapján a mérnökök megtervezték, ha tud errõl a Mari néni, ha nem.
"Az antirészecskék létezése a Lorentz-invariancia egyenes következménye. Másrészt az antirészecskék kísérleti megfigyelése a Lorentz-invariancia és a speciális relativitáselmélet egyik kísérleti bizonyítéka.
"
Relativisztikus kvantummechanika
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
Az elméletet nem.
Ha nem mennének az anyagban mélyebbre, akkor vajon szükség lenne újabb elméletre?
Vagy csak minden újabb berendezéshez tartozik egy elmélet?
Az emu olyan mint a láma, csak madár... Nincsenek nyertesek, csak akik nem adták még fel. Hologram xD
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM
"Ha ezek a kölcsönhatások, melyek az LHC-ben már létrehozhatók lesznek, nem érik el a kutatócsoport által kiszámítottat, az azt jelzi, hogy a húrelmélet egyik matematikai alapja hibás, ennélfogva maga az elmélet is helytelen"
pedig írhatná ezt is:
Ha ezek a kölcsönhatások, melyek az LHC-ben már létrehozhatók lesznek, elérik a kutatócsoport által kiszámítottat, az azt jelzi, hogy a húrelmélet egyik matematikai alapja helyes, ennélfogva maga az elmélet is helyes lehet...
Igazából a cikk semmit sem mond, azontúl, hogy beszámol egy várható kísérletrõl. Amyg nem zajlik le teljesen értelmetlen rágódni rajt, hogy mi lesz az eredmény, ha meg lezajlott akkor meg ott lesz. Az hogy mi következik az eredménybõl pedig csak akkor lesz értelmesen megvitatható. Addig ez nem más mint merõ kombinálás, igazi alap nélkül.
Azért ne túlozzunk. A "húrelmélet" régebbi mint én, azóta volt már Szuper Húr, meg M elmélet, meg kb. annyi mellék és alfaja ahány feltörekvõ ifjú kutató, sz'al az elméletek száma valahol 100 és 1000 között van. A fenti kísérlet meg ezek egy részét cáfolja majd maximum.
És mi van ha a kísérlet megerõsíti?
Sok hozzászólónál érezhetõ, hogy nem sokat tud a húrelméletrõl azon kívül, hogy 11 dimenzió kell neki és hogy a húrok nagyon picik. Ajánlott olvasmány : Brian Greene, Elegáns univerzum, vagy aki tud angolul megnézheti a filmet is : http://www.pbs.org/wgbh/nova/elegant/program.html
Ezek alapján már nem tûnik pár bolond légbõlkapott hülyeségének a húrelmélet, amibõl már 1995 óta csak 1 darab van.
A cikk, ahonnan ideztem azt irja, hogy meg az altalunk megfigyelt urbol beerkezo reszecskek is sok ezerszer nagyobb energiajuak, mint amit a kovetkezo 100-200 evben az ember elmeletben is eloallithat. Es ezek csak azok a reszecskek, amiket a Foldrol megfigyeltunk eddig a kezdetleges muszereinkkel. Ennel valoszinuleg meg sokkal tobb minden van, amit nem lattunk es talan soha nem is fogunk latni innen.
A gondolatmenet masodik resze az, hogy ha ezek az altalunk eloallitott (sot az ezeknel nagyobb energiaju, altalunk megfigyelt) reszecskek es kolcsonhatasok ilyen gyakoriak a termeszetben, es mindezek ellenere nem okoznak katasztrofat sehol, akkor nincs okunk azt feltetelezni, hogy az altalunk eloallitott cuccok barmi galibat okozhatnanak.
Igazabol a LHC "problemajat" egeszen mashol kell keresni... Valahol ott, ahol az urutazas problemajat is: iszonyatosan valoszinutlen, hogy a LHC-ben kapott barmilyen eredmeny az elkovetkezo 50-100 evben barmi hasznot hozna az emberisegnek.
Bar a muszaki vilagban hasznaljak a kvantum mechanika es a relativitaselmelet eredmenyeit, de ezek mar sok-sok-sok evtizede (sot a relativitaselmelet mar 100 eve) leteznek. Az utobbi 30-40 ev fizikai felfedezeseibol szinte semmi haszna nem volt eddig a vilagnak.
A LHC pl azert 27km keruletu, mert csak ekkora ciklotronban lehet ekkora energiaju reszecskeket eloallitani. Ez azt jelenti, hogy az itt kapott eredmenyeket nem lehet majd egy nappaliba elmeletileg sem belegyomoszolni, csak ha a nappaliba befer egy 27km-es kor... :-)
Amúgy még azért nagy baromság ez az egyesített elmélet üldözése, mert nem is biztos, hogy a világot le lehet írni egy darab elmélettel.
turbórollerrel meg hátszélben 😄
de egyébként az elsõre gondoltam de már erre te is rájöttél ... csak arra akkartam rávilágitani hogy lehet késõbb 5-10 éven belül ezt is fogják vmire használni .. most lehet hogy nagy befektetés meg hülyesség de sztem azért ezekre is kell költeni .. tudod hátha feltaláljuk az a spanyol viaszt <#eljen>#eljen>
de igazad van ... végül is a repülést nem fogjuk feltalálni se kvantumfizikával sem húrelmélettel... de legalább Mari néni boldol lesz <#banplz>#banplz> meg a tojásai is <#idiota>#idiota><#nyes>#nyes>
Szóval, a húrelméletnek több "verziója" is létezik, és akkor hogy írhatná le tökéletesen az univerzumot ha több fajtája van? Valaki kiválasztja hogy melyik a frankó?
Mellesleg számunkra a világ az életrõl szól. A kvantumfizikus lehet, hogy hamarabb fog meghalni, mint Mari néni 😊 És Mari néni lehet, hogy boldogabb, teljesebb életet fog élni, mint dr Phd. Meghalnu mindenki meghal. De hogy hogyan él, és hogy az életben mi fontos a számára, azt már mindenki maga dönti el (jó esetben).
On
1. A kisérleti eredményt kénytelen az ember vagy elfogadni, vagy elvetni, mert az ellenõrizhetõség nem lehetséges, hiszen senkinek sincs otthon részecskegyorsítója.
2. A részecskegyorsítóban detektált dolgok is többnyire következtetések, hiszen többnyire a vizsgált dolog közvetlenül nem mutatható ki. Az eredményt értelmezheti dr. Phd és Mari néni is, de Mari néni elõnyben van. Mari néni ugyanis leszarja, hogy miféle bozonok vannak, azt viszont nagyon jól tudja, hogy hol van a piac, ahol el tudja adni a tojást és egyebeket. A tojások - függetlenül a bozonoktól, húroktól és mikro fekete lyukaktól köszönik, jól vannak. Egyik sem akar elcsavarogni valami n.-dik dimenzióba, és dacára a határozatlansági relációnak, tojás marad akkor is, amikor megveszem Mari nénitõl, hazaviszem és megsütöm 😊
3. Mari néni ugyan nem hallott Newton-ról, de azt tudja, hogyha leejti a tojást, az könyörtelenül széttörik.
4. Mari nénit nem hozzák izgalomba a naponta felröppenõ, mélyenszántó, magvas tudományos cáfolatok és elméletek. Õ nyugodt. A tojást nem szabad leejteni, mert akkor összetörik, mondhat bárki bármit, még akár azt is, hogy Newton felett eljárt az idõ.
5. Mari nénit elég nehéz megvezetni. Õ nagyon jól tudja, hogy mennyiért kell a piacon eladni a tojást, álljon az akár húrokból, kvantumokból, vagy egész egyszerûen tojásból 😊