269
  • Pharaoh
    #29
    A hidrogén bombának is van sugárzása, pl neutron sugátzás, de ennek nincs túl nagy hatása.
  • Molnibalage
    #28
    Na ezt azért nem mondanám. Ha ilyen könnyű lenne akkor mit szenvednek vele idestva már 10-12 éve???
  • AranyKéz
    #27
    Eddig kellett volna lerohanni Észak-Koreát. Most már cseszhetik.
  • SovereignX
    #26
    Most néztem utána egy kicsit a nukleáris fúziónak és ha Deutériumot és Lítium 6-ost használsz akkor nem keletkezik szabad neutron (ami ugye maga a gamma sugárzás).

    Mellékesen megjegyzendő atomfegyvert építeni nem olyan nagy cucc. Már a mechanikus része. Az alap képleteket is meglehet találni a neten. A hangsúly itt az anyagok arányán és annak felhasználásán van.
  • juzosch
    #25
    Legalábbis az erejéhez képest.
  • SovereignX
    #24
    Atombomba kell a láncreakció beindításához így igen. Bár koránt sem anyni mint egy atombombának.
  • Mardel
    #23
    [i]Lehet hogy az zavarta meg a kolléga fejét, hogy a 100 forintost is kilónak mondják a szlengben... ez egyébként nekem is rohadtul piszkálja a csőröm.[i]

    Általánosban még én is hallottam (kb. 7 éve). De most osztálytársam azt mondta, hogy én vagyoka hülye me a kiló az ezer. Kérdezem, és akkor a "rongy" mi?
    Válasz: Szennyes!
  • palcsika
    #22
    amúgy a hidrogén bombának is van sugárzása??
  • Max Damage
    #21
    off
    Én eddig csak Keleten hallottam :D
    on
  • assdf
    #20
    Ez is igaz, de azért Észak korea elég messze van és ha mostanság körbenézek itthon majdnem ugyanazt látom csak ott atombombára költik a lét itt meg senkise tudja megmondani hogy mire de legalább ugyannyi "eltünik" a pénz... azok legalább valamit fel tudnak mutatni...
  • Yeti
    #19
    Ja, de szerencsére ez csak Pesten meg az ország nyugati felében ilyen hülyék az emberek, hogy a kiló az 100 :D
  • Inquisitor
    #18
    Itt most nem is az a gáz, hogy van nekik atombombájuk, egy csomó "jóképességű" országnak van. Csak az atombomba helyett foglalkozhatnának azzal, hogy ne haljon éhen a fél lakosság a szotyializmus "működését" demonstráló bukta kísérlet közben ...
  • assdf
    #17
    Na ehhez a hirhez mit szoljak most hozzá. Teljesen nyilvánvaló volt hogy előbb utóbb lesz atombombája É-koreának, sőt az is teljesen egyértelmü hogy iránnak is lesz előbb utóbb, sőt továbmegyek előbb utóbb minden kis banánköztársaságnak lesz ha akarja, a fejlődés már csak ilyen.
  • [NST]Cifu
    #16
    Akkor én emlékeztem rosszul, köszi. ^^
  • Cat #15
    "Észak-Korea már 2005. februárja óta hangoztatja, hogy van atomfegyvere, ezt az amerikai titkosszolgálatok is megerősítették - a kémjelentések 5-7 koreai atomfegyver meglétét valószínűsítették."
    http://index.hu/politika/kulfold/katom8827/
  • [NST]Cifu
    #14
    Biztos, hogy 4-5 atombombáról, és nem 4-5 atombombához elegendő dúsított urániumról tettek említést?

    [most én is elbizonytalanodtam, mert emlékeim szerint urániumról volt szó ]
  • dara
    #13
    A TNT vegyületben tartalmazza az oxigént, mint ahogy a robbanóanyagok ~100%-a.
  • dara
    #12
    Már régóta nem az Egyenlítő kerületéből származtatják a métert! A jelenleg érvényes definíciók.

    A méter esetén, történeti áttekintéssel.

    Az SI prefixumok minden esetben 10³ egészkitevős hatványai (-6 és +6 közötti kitevők).

    Egyébként a cikk a hirosimára dobott bomba esetén 12,5MT-t (12 500kt) ad meg, ami kissé erős.
  • juzosch
    #11
    Miért is kéne oxigén?
  • Emmegki
    #10
    Egyáltalán fel tud robbanni 800T-15kT TNT a föld alatt? Ahhoz oxigén is kéne.

    Szerintem 100%, hogy atomot robbantottak, lehet bagatellizálni, hogy nyugodjon meg a nép, de több ország is elismerte.
  • Cat #9
    Lehet hogy csak blöffölnek, lehet hogy csak besült, és nem ment végig a láncreakció. Szerintem inkább utóbbi, mert tegnap olvastam máshol, hogy a CIA már tavaly év elején közölte, hogy Észak Koreának 4-5 atombombája van.

    Szerintem inkább a hordozórakétákkal kellene foglalkozni, ugyanis anélkül semmit nem ér az egész.
  • Emmegki
    #8
    kilotonna, rövid o
  • Sanyix
    #7
    off
    Velem is előfordult suliban, hogy osztálytársammal valamit beszéltem pénzről, és szóbajött az 1 kilo. Mondom 1000? Erre meg én voltam a hülye :) aztán elmagyaráztam hogy a kilo az 1000 és faxt érdekel hogy szlengben mennyi, akkor is 1000, a 100 baromság, és qs :)
    És tényleg zavaró.
    on
  • teddybear
    #6
    Más. Ha tényleg csak nyolcszáz tonna tnt robbant fel, akkor lehet, hogy az észak-koreai politikusok csak blöffölnek. Nem ők lennének az első hazug politikusok, az biztos.
  • Horse
    #5
    <OFF>
    Lehet hogy az zavarta meg a kolléga fejét, hogy a 100 forintost is kilónak mondják a szlengben... ez egyébként nekem is rohadtul piszkálja a csőröm.
    <OFF/>
  • teddybear
    #4
    Kevered. Az igaz, hogy száz dekagramm egy kilogramm, de a dekagramm tiz grammot jelent, azaz egy kilogramm ezer gramm. Másodikos anyag, ugye...

    A hosszúságnál a méter, azaz a Föld hosszúsági körének negyvenmilliomod része az alap. Nem a centi.

    Súlyos hiányosságok vannak az alapfogalmak terén nálad...
  • benczurzs
    #3
    Hoppá, álljunk csak meg !
    A kiló az SI mértékrendszer szerintem nem százat, hanem ezret jelent !!
    gondold meg, méter, és kilóméter !!
    Átszámolva 5-15 kilótonna = 5000 - 15 000 tonna, a hirosimai atombomba meg 12 500 ? ebbe a tartományba belefér.
    Visszaszámolva meg : 12 500 tonna = 12,5 kilótonna, ami ugyancsak 5 és 15 között van.
  • Bohun
    #2
    "aki a robbanás erejét 5-15 kilótonna közé becsülte. Összehasonlításként a hirosimai atombomba 12 500 tonnányi TNT-nek felelt meg."

    Ez így elég félreérthető lehet, mert a hirosimait tonnában adták meg, az északkoreait meg kilotonnában. És lehet h énvagyok a hülye, de kilo nem százat jelent? szal 500-1500 tonna márnem tűnik olyan kicsinek ha hasonlítgatunk...

    Nemtudom, olyan, mintha aztmondanám h béla a barátom 175 centi, de aza kis Sanyika akit utálunk cask 1,7 kilocenti

    na mindegy
  • Alec
    #1
    szerintem megparancsolták az összes katonának, hogy egyszerre ugorjanak a levegőbe..