269
  • wanek
    #109
    Te szerencsétlen! Fegyvertelen emberrel nem folytatok szellemi párbajt.
  • Molnibalage
    #108
    "Hát ember te ritka buta vagy."

    Ennyi erővel ez rád is igaz.

    "De hogy az pofázik a legjobban akinek a mérlege 100* több emberi áldozat..."

    Hányan is haltak eddig éhen a kommunista országokban és hány embert végeztek ki ilyen országokban?

    "Szereltessük le az É koreai hadsereget, de akkor az usa is semmisitse meg az atomarzenálját!"

    És akkor az orosz arzenállal mi legyen? Sajnon mindekettőnek maradnia kell az erőegyensúly érdekben. Ez áll a többi nagyhatalom arzenáljára is. Ők nem fenyegetőznek a fegyver bevetésével és nem fenyegetik meg a jótevőiket, akik etetik az országukat.

  • SovereignX
    #107
    Tagadhatatlan, hogy az USA a világ rendőrének hiszi magát. Sok tette elítélhető. Ám néhány cselekedetére igen is szükség volt. Ha teszem azt az USA úgy dönt elzárkózik és szarik a világ többi országára akkor könnyen meglehet, hogy rosszabb lenne az élet. Pl mi van ha nem avatkoznak be mikor Iraq lerohanta Kuwaitot? Iraq nyer. Esetleg felbátorodik és tovább garázdálkodik. Megszerez még néhány olaj államot. Aztán szépen felnyomja az árakat? Akkor most nem a közel 300Ft-s benzin ár miatt nyavajognánk hanem a 3000es miatt. Ha nem megy koreába. Valszeg lenne most egy egységes kommunista diktatúra alatt sínylődő korea. Vagy vietnám. Lehet, hogy nyernek a komcsik és vietnám is kommunista ország lenne.

    És hány másik ország bátorodna fel? Mehetek nyugodtan csesztetni a szomszédom mert rajta kívül úgy sem érdekel érdemben senkit.

    Persze lehet, hogy előbb vagy utóbb átvette volna más az usa szerepét. Akkor mostőket szidná mindenki!
  • lekvároshurka
    #106
    Vazze mostmeg vietnám.........Napoleon idejében is volt népirtás sött Nagy Sándor is csinál biztos sok csunya dolgot wanek de ezmeg már megin hogy jön ide... Te kis észak koreai vezetö :D Félted a hatalmadat mi ? :D Vigyázz nehogy megnyomjam aszta bizonyos piros gombot(kár hogy gombafelhö alaku smile nincs :D )A demokrácia netovábbja na ja hát mondj jobb alternativát biztos az ex-szovjetuniora gondolsz :D a demokrácia hanemis tökéletes de azért még mindig kb az usának köszönhetö az hogy itt nyugotan leirhatjuk a vélemyényünket vitatkozhatunk 1másal ök azért tettek valamit hogy összeomoljon a kommunizmus és én köszönöm is nekik szépen nem felejtem el nekik :D te már elfelejtetted? vagy nemis éltél akkoriban ? :D és lám Sovereignx is is igy tudja .. qurvára nemakarták ök letteni a fegyvert....Ha jol tudom!!!(nyilván nembiztos) kifejezetten az akkori japán császár erös nyomására lett igy.és akkor baszogathatod az oroszokat is mert Afganisztán bár nemsokat tudunk rola(hogyhogynem a nagy akkori Szovjet demokráciának köszönhetöen) legalább akkora háboru volt anno a Szovjetunioval. Vietnámrol meg pont a demokráciának köszönhetöen talán többet lehet tudni-látni lassan mint ami tényleg megtörtént :D
  • wanek
    #105
    A gáz bevetése csúnya dolog volt, de ott ezzel éppen egy lázadást vertek le. Tehát nem csak úgy szórakozásból vetették be.
    Világuralmi törekvései jelenleg az usanak vannak...
  • assdf
    #104
    Hát ember te ritka buta vagy.
    1, maximum egy atombomba is elég lett volna ha az elrettentés a cél, de a második egyértelmüen tömeggyilkosság volt célja nem volt. Tehát ha a náci vezetést annó elitélték akkor az amcsi vezetésnek is ott kellet volna álni tömeggyilkosságért (ráadásul civilek indokolat legyilkolászásért) szóval ne nagyon pofázzál te csak szaddamról. Szaddam egy örült gazember akit jól le kéne lőni, csak tudod én konzekvens vagyok és ugyanigy lelövetném a másik oldalt is a fentiek ismeretében.
    De ma már az 1, pont elejét is kétségbe vonják, lévén ha a cél az hogy japán adja fel a háborút akkor ennek a legjobb megoldása az lett volna ha a japán katonai tartalékokat/haderőt bombázzák le nuke-al, nem egy semmilyen stratégia jelentőséggel nem biró várost(okat).
    2, azonkivül hogy szaddam egy tömegyilkos diktátor, mi folyik most irakban? szaddamot megdöntötték és a szép kis amcsi demokráciával a nyakukon lassan több iraki halt meg a háború vége óta mint szaddam alatt összesen. Ráadásul ha az amcsik kivonulnának irakból, olyan polgárháború törne ki hogy csak becsülni lehet az áldozatok számát. Akkor most hogy is van ez? Csak a hozzád hasonló balfékek képtelen felfogni, hogy vannak népek amik különféle okok miatt (pl törzsi rendszer, vallási különbségek stb...) egyszerüen éretlenek még a demokráciára. ÉS ha te erővel ezt bevezeted, általában a végeredmény évekig/évtizedekig tartó véres polgárháború amikben sokkal több ember hal meg / fog nyomorogni mintha egyszerüen csak a helyén hagytad volna a diktátort. De ezt persze nehéz beleverni a te tökkelütött fejedbe, a média meg nem mutatja a "demokratikus" afrikai országokat, ahol évtizedek óta polgárháború és éhinség dúl, hála a te fajtádnak...
    3,az hogy más is népirtott ez nem mentség arra hogy te is népirtsál, ennyi erővel szaddam is mondhatta volna a kurdok esetén, hogy de hát kérem szépen, ti kedves amerikaik is kiirottak másfélmillió indiánt, hol van ahhoz képest az én pártizezer kurdom? Vagy igy már nem is hangzik olyan jól hogy amerikai a szabadság hazája?
    Összegezve, én nem védem szaddamot, sem észak koreát, de azért vegyen már mindenki vissza a nagy arcából. Ahogy a bibliában is áll, az vesse rá az első követ aki maga sosem követett el bünt. De hogy az pofázik a legjobban akinek a mérlege 100* több emberi áldozat... Hát kérem legyünk konzekvensek. Szereltessük le az É koreai hadsereget, de akkor az usa is semmisitse meg az atomarzenálját! Ja hogy ehhez már nem fülik a foga? Akkor meg maradjon szépen csöndben.
  • wanek
    #103
    Tudod, hogy miért vetették be? Azért, mert látni akarták (ki akarták próbálni), hogy mekkora valós pusztítást tud a robbanás okozni, valamint a sugárfertőzésnek milyen hatása lesz. Ha úgy tetszik, szerencsétlen 2 város lakói voltak a kisérleti nyulak...
  • wanek
    #102
    Hurkagyurka! Vietnam jóval később volt, mint a II. VH., népirtást viszont ott is csináltak. Ne próbáld menteni a menthetetlent!
    Kedvenc amerikádban miért is volt sokáig látható a "White only" felirat? Biztosan azért, mert ők a demokrácia netovábbja. Persze ez az ő belügyük volt. De mit keresnek máshol? És miért avatkoznak bele más országok belügyeibe?
  • SovereignX
    #101
    Az atomra szükség volt!

    A japánok korántsem akartak kapitulálni. Meg is volt a tervük arra ha az amcsik partra szállnak. Ez volt a kecugo terv (halvány lila gőzöm nincs, hogy hogyan is kell leírni - nem vagyok japán :D - így kiejtés szerint írtam). A terv keretében kiképezték a lakosságot a harcra. A gyerekeket is bevonták. Megtanították nekik, hogy dinamittal megrakott iskolatáskával, hogyan rohanjanak oda az amerikaiakhoz és... hát igen. Bumm.

    A japánokba be oltották az amcsiktól való félelmet. Hallottam oylat is, hogy egy egész falu lakossága vetette le magát a szikláról amikor hallották, hogy jönnek az amcsik annyira rettegtek tőlük. Egy túlélő is megerősítette.

    A második atomra meg azért volt szükség, hogy bebizonyítsák a japcsiknak van még nekik és nem véletlen szerencse kérdése volt. A japcsik az első támadás után nem voltak benne biztosak, hogy van még az amcsiknak.

  • snakekiller
    #100
    Igen, ha a világháború utáni perek korrektek lettek volna, a szövetségesek vezetőit ugyanúgy elítélték volna a terrorbombázások miatt; mint a nácikat, japánokat ,stb. Saddam Husszein diktatúrájában, ok nélkül, kvázi békeidőben írtottak ki ártatlan embereket; nem lehet a szituációt a világháborúhoz hasonlítani; ahol egy őrült diktátor (s az őket készségesen támogató hátország) (Hitler, Hirohito, igazából lényegtelen) világuralmi törekvéseinek próbáltak gátat szabni. Ez nem mentesíti Harrist, Trumant és többieket; de ettől függetlenül nem lehet a két dolgot összemosni.
  • lekvároshurka
    #99
    wanek ne térj el a tárgytol :D te védted öket és én erre reagáltam :D
  • lekvároshurka
    #98
    hát wanek.... vazz akkor jobban nézz utána.. a 2 !!!!! atom után se akartak fegyverletételt a tábornokok és sok vezetö!!ök folytatni akarták a háborut! kifejezeten a császárnak köszönhetik hogy nem halt meg több ember.Saddam hussein 1 közönséges diktátor volt akinek a börtöneiben talán többen haltak mint a háboruban ( a falvak elgázositását már neis emlitsük mi? )jah a 2. világháboru aszem nemnagyon függ se erkölcsileg se semmilyen alapon össze az öböl háboruval.....jah ha jol emlékszem kuvait támadta meg irakot anno 1990ben? vagy nem ? :D o szegény irakiak(akik nyilván nagyrészt 1 kis fasz vezetöi kör miatt mentek háboruzni)ha meg igy kiakadsz azon hogy az usa polgárok ellen vetette be akkor elitélhetsz kb minden országott majdnem, mivel akkoriban sajnos igy ment megtörni a hátországot.. lassan ottartunk hogy USA támadta meg lengyelországott 39 szeptemberében az álltalad amerikai mentegetözést sok történész valja nemcsak usában de mivel elég hülyén hangzik hogy a 2 atombomba milliokat mentett meg igy nemszivesen beszélnek rola ,mivel a halotak hozzátartozoinak eszt nehéz lenne normálisan elmondani nyilván az ö gyászukon ezmár nemsegitt .
  • snakekiller
    #97
    wanek, assdf: Az, hogy az USA, izrael, stb. külpolitikája nem túl korrekt (és akkor még finom voltam); még nem ok arra, hogy támogassuk, hogy militáns, diktatorikus rezsimek atomfegyverhez jussanak. Az egész világnak jobb, ha Észak-Koreának nincs atomfegyvere, beleértve a koreaiakat is.
  • wanek
    #96
    Hurkagyurka! Mióta van számítógép az értelmi fogyatékosok iskolájában?
  • wanek
    #95
    Sikeresen elmondtad az amerikai mentegetőzést. Elég sok helyen viszont azt olvastam, hogy a hiroshimai robbantás nem kellett volna, mert már a japán kapituláció nagyon közel volt. A Nagasakira ledobott bomba pedig teljesen felesleges volt.
    Az viszont tagadhatatlan tény, hogy az usa a polgári lakosság ellen vetette be a bombát, így ezzel minden erkölcsi alapjukat elvesztették egyszer s mindenkorra. És ezek itélkeznek pl. Saddam Hussein felett... érdekes, nem? Félreértés ne essék, nem akarom őt védeni egy pillanatig sem. Csupán arra akarok rávilágítani, hogy itt a "bagoly mondja verébnek...", vagy ha úgy tetszik, "vizet prédikál és bort iszik" esete forog fenn.
  • lekvároshurka
    #94
    Molnibalage : minden tiszeteletem tökéletesen 1et értek énis ezzel a nemtul ismert ? véleményel. Vázolnám részletesebben az elöbb emlitett jelentést: KB. 400000 amerikai halott katona amerikai oldalon (akik amugy elötte civil fiatalemberek voltak ugyanugy mint mindenki más) a japán katonai veszteséget kb a duplájára taksolták (lévén akkor már fölény volt de a japánokrol tudjuk akkoriba inkább meghaltak mint megadás de a lényeg : kb. 2 azaz két millio japán civil! mivel nemvolt lézeres bomba és jött volna a szönyegbombázás de a fele a civileknek az éhezésbe! és a kitörö járványokba ,betegségekbe halt volna meg.. aki eszt nemérti utána lehet járni hogy sztálingrád és 1ébb akkoriba nemtul rozsás helyeken sokszor többen haltak éhen + betegségek mint közvetlenül fegyver álltal.wanek és assdf csak nektek irok igy.. ami jár az jár wanek nemtehetek rola hogy népmüvészeti agyagedény vagy
  • Molnibalage
    #93
    Azt, hogy ők vetteték be előszőr és utoljára az egyáltalán nem ide tartozik. Akkor ugyanis háború volt és furán hangzik, de több milló életet mentettek meg vele. A bomba áldozatainak száma sokkal kisebb, mintha partraszálltak volna és elesik több milllió japán és sokszázezer amerikai. Ez van. A világ sjanos már csak ilyen. Valakik megszívják valakik nem. Az az áldozatokat nem nagyon vígasztalhatja, de a túlélőket igen.
  • L3zl13
    #92
    "Na ezek az SI prefixumok a többi (deka, hekto, centi stb.) valószinűleg
    más, érzésem szerint CGS, mértékegység rendszer beli prefixumok."
    Szvsz ezek is SI prefixumok. Szintén tíz hatványai, és nem ütköznek más SI prefixum elnevezésekkel sem, tehát nem is értem miért ne lehetnének azok. Más kérdés, hogy nem túl gyakran használják őket.
  • wanek
    #91
  • wanek
    #90
    Leszámítva azt, hogy abban igazad van, hogy rövid "o"-val kell írni, én konzekvensen hosszú "ó"-val írom, mert így szoktam meg. Ezt leszámítva nem hiszem, hogy sok helyesírási hibát találsz a hozzászólásaimban, leszámítva az elütéseket.
    Észak-KÓrea iránt nincs végtelen szeretetem, mint ahogy gyűlöletem se. Közömbös számomra. Az egyenlő mércét viszont szeretem, de ebben a nyugati világ ritkán jeleskedik.
    "valószínűsíthető, hogy külföldi komcsi provokátor vagy" - ezen én is jót röhögtem.
  • Sanyix
    #89
    Igen ugyanúgy vannak hullámtulajdonságai mint a fénynek, amit a foton alkot, ami szintén egy kvantum :)
  • assdf
    #88
    Vegyél már vissza magadból, mitől van ilyen nagy arcod? Takarodj ebből a topicból ha nem tudsz értelmesen hozzászólni a témához.
  • Sanyix
    #87
    3 féle sugárzás van. Alfa: hélium atommag (2 proton 2 neutron), Béta: elektron, Gamma: gammakvantum.

    A hidrogén meg 1 proton és egy elektron, és nincs ilyen sugárzás.
  • lekvároshurka
    #86
    wanek hát pont te véded öket és én vagyok komcsi ? muhahahaha faszopo gyökér :D jah assdf téged is minösit hogy mit irtál :D a másik kretén....attol még hogy szándékosan trágárul reagálok nem irok olyan baromságokat mint ti :D
  • AnWar
    #85
    Észak-Korea iránti végtelen szereteted és a nyugati világ gyűlölete alapján te valószínűleg komcsi vagy, és mivel a magyar helyesírás se igen megy (Kórea... hosszú "ó"-val konzekvensen) valószínűsíthető, hogy külföldi komcsi provokátor vagy :P
  • wanek
    #84
    "A H-bombát fissziós bombával gyújtják be,ez csinál vagy 100millió fokot" - ennyit a fúziós bomba (H-bomba) csinál...
  • Kindred Blades
    #83
    Ha megkérdezed, merre kell menni, nem kapsz választ.
    Ha a kérdést leírod hibásan az úticél nevét, egyből akad, aki kijavítson. Figyelemfelkeltés megvan.
    Ha a tetejébe' még megkérsz egy cimborát, hogy mondjon egy rossz útirányt, egyből akad 20 ember, aki lehülyézi és kijavítja, s _így_ sikerül megtudnod, hogy merre is kell indulnod.
  • AgentKis
    #82
    <OFF>
    Kicsit vissza az SI-hez...

    SI Prefixumok és jelentésük:
    exa: 10^18, peta: 10^15, terra: 10^12, giga: 10^9, mega: 10^6, kilo 10^3
    mili: 10^-3, mikro: 10^-6, nano: 10^-9, piko: 10^-12, femto: 10^-15, atto: 10^-18
    (A tanárom viccesen hozzátette, mert attó kisebb már nincsen)

    Na ezek az SI prefixumok a többi (deka, hekto, centi stb.) valószinűleg
    más, érzésem szerint CGS, mértékegység rendszer beli prefixumok.
    <OFF/>
  • assdf
    #81
    A hozzászólásod téged minősit. Kiskorodban biztos apád jol megszexuáliszaklatott (hogy szépen fogalmazzak biztos ezért is a neved lekvaroshurka) ugyhogy most menjél haza és szépen gondolkodj el magadon vagy esetleg el lehet húzni melegebb éghajlatra innen úgy kb. afrika közepéig meg se állj f.szkalap.
  • Kryon
    #80
    Hű,de vad dolgokat lehet itt olvasni......

    Na akkor az alapoktól:

    Atombomba (fissziós) bomba úgy müxik,hogy vagy 235-ös U félgömböket lőnek össze (hirosimai bomba),vagy 239-es Pu gömböt préselnek össze egy pillanatra a körétett robbanóanyaggal (nagaszaki bomba),ez a módszer uránnal is működik.

    A cél mindkét esetben a kritikus tömeg túllépése,első esetben úgy,hogy az összelőtt U235 mennyisége >4-5kg és fékezhetetlen láncreakció indul-->bumm

    Másik esetben azt használják ki,hogy a sűrűbb anyagban,ahol a magok közelebb vannak a neutronbefogás valószínűsége nagyobb,így a krit.tömeg kevesebb,tehát krit.tömeg alatti hasadóanyagot kellően sűrűre összenyomva az krit.tömeg fölé kerül-->bumm

    Noss Korea ott kúrhatta el,hogy ha nem sikerül a láncreakció kifutásáig (1-2 mikroszekundum) öszzetartani a hasadóanyagot,akkor a láncreakció leáll,mielőtt a bomba leadhatná teljesítménye javát,úgyhogy "besül"-->pukk

    A H-bombát fissziós bombával gyújtják be,ez csinál vagy 100millió fokot+nagy nyomást (főképp sugárnyomás).Ettől a fúziós nyersanyagban beindulhat a termonukleáris láncreakció,de...a bombához használt fúziós anyag D+Li6,pedig nem árt,ha trícium is van,ez könnyebben fuzionál,namármost a fissziós robbanás során felszabaduló sok-sok neutron hasítja a lítiumot így He és T keletkezik,ezután T+D-->He+n,és így tovább,az itt keletkező neutron nagyon nagy energiájú,úgyhogy szétvághat más Li magokat,vagy hasíthat 238-as uránt...,ezért használnak a H-bomba köpenyének azt,a hasadás során persze még több energia szabadul fel,és további,lassabb neutronok,melyek a fúzió fenntartásában segítenel (T keltés)

    Sugároz-e a H-bomba?,de még hogy!Nem véletlen,hogy a neutronbomba is egy U238 köpeny nélhüli H-bomba,így a D+T fúzió során keletkező brutál neutronokat egy kicsit sem árnyékolja semmi,azok pedig roncsolnak szépen...

    Ja,és a kilót én is 1000-nek ismerem....

  • wanek
    #79
    A sértegetéseid alapján komcsizsidó lehetsz. Érdemben nem tudsz hozzászólni, magyarul nem csinálsz semmit, mint a példaképed gyurcsótány és bandája, képességeid alapján csak másokat gyalázni tudsz. Gratulálok!
  • lekvároshurka
    #78
    Jah akit érdekel a téma jobban itt a cikk alján kattintson a kapcsolodo cikkeknél az anglia franciaországosra az valojában 1 régebbi 6 részes sorozat utolso darabja de ha ottvagytok már a cikk elején felkinálja majd az elözö 5 részt is .
  • lekvároshurka
    #77
    wanek itt a te értékrended van qurvára torzulva......á nemis, szimplán hülye vagy de nemgond belefér...assdf hasonlo jokivánságaim nekedis :D föleg a 20. hozászolásodnak szol, remek példa te barom :D
  • Mice
    #76
    persze, mert gondolod, hogy a szél se vinné arrébb a felszabaduló bizbaszokat mi? amúgy meg két kritikus dolog van még itt: hogy mennyire őrzik az ilyen létesítményeket ahol kiseggelik a bombák létrehozásának módját (ha szarul, akkor bármelyik szervezettebb csoport megkaparinthatja, onnantól meg már csak idegállapotától függ, hogy melyik országba viszi el teherhajón vagy egyéb módon és máris bárhol fel tudják robbantani...
    a másik ilyen dolog meg hogy mennyire normális a vezető kormány. néhány helyen eléggé könnyen lecserélődnek a vezetők és ha pont egy őrült kerül a hatalom élére akkor már koránt sem biztos, hogy nem sírnád e vissza a magasabb olajárakat a porig bombázás miatt az atomfelhő helyett...
  • uniu
    #75
    Ez Mo. jovo nemzedeke.. ok fogjak keresni nekekunk a nyugdijjra a penzt... hmm hova is kene elmennunk Gyurcsany szerint ?:))
  • Mice
    #74
    ismételten csak azt tudom mondani, hogy be kéne már vezetni ezt a korhatár dolgot:)
  • uniu
    #73
    Azert erdekes, hogy hove lettek ezek a vegyi anyagok ? Mert a kurdokon biztosan hasonlokat probaltak, es nehezen tudom elkepzelni, h maradek nelkul eltakaritottak volna ez osszeset...
  • assdf
    #72
    "Pontosan mi szüksége is van egy békés államnak atombombára? Egy nagy csomó ország remekül megvan nélküle." Akkor ezt a kérdés miért nem tesszük fel az USA-nak is? Ráaáduls őt körbeveszi az oceánpajzs is...
    "atomfegyvert is csak ők vetettek be eddig"
    akkor ezt ugy is átfogalmazhatjuk hogy hogy lehetséges az hogy ők felháborodnak azon ha más is csinál egy bombát magának miközben önmaguknak meg a világon legnagyobb atomfegyverazrenáljuk van?

    Egyébként meg igazat adok waneknak, én pl még sosem jártam É-koreában. Mivel ott óriási a cenzura nem igazán derül ki a külvilág felé hogy mi is zajlik ott illetve ha csak itthon körbenézek már azt látom hogy a média sokszor pont az ellenkezőjét mutatja mint ami valójában történik tőlem 20 kmre, akkor hogy várhatnám el hogy reális képet adjon egy tőlem 10000 kmre lévő országról?
    És tényleg tény és való hogy irak előtt az amcsi hirszerzés teljes bizonyosággal állitotta hogy iraknak milyen hiper szuper tömegpusztitó fegyverei vannak, és lön világosság, nem találták ezeknek még csak a nyomait sem... (persze ha nem szivárogna be a média mindenhová, akkor biztos vagyok benne hogy "találtak" volna valamit az se baj ha nekik kellet volna odacipelni...)
  • BiroAndras
    #71
    "Látom, a többség jól bemagolta és kellőképpen szajkózni is tudja a média állításait"

    Ki? Hol?

    "Észak-Kórea csupán azt a jogot szeretné magának, amivel az őt vádolók már rendelkeznek."

    Pontosan mi szüksége is van egy békés államnak atombombára? Egy nagy csomó ország remekül megvan nélküle.

    "atomfegyvert is csak ők vetettek be eddig"

    Nehogy azt hidd, hogy más nem tette volna meg, ha lett volna lehetősége. Pl. A nácik hamarrabb kezdték a feljesztést, csak nem tudták megcsinálni.
  • wanek
    #70
    Látom, a többség jól bemagolta és kellőképpen szajkózni is tudja a média állításait (Irak esetében is azt harsogta mindenki, hogy ott bizony tömegpusztító fegyverek vannak). Észak-Kórea nagyon zárt világ, róluk még könnyebb bármit összehazudni, mint pl. Irakról.
    Észak-Kórea csupán azt a jogot szeretné magának, amivel az őt vádolók már rendelkeznek. Aki Észak-Kóreát emiatt bírálja, annak az értékrendje erősen eltorzult. Természetesen, ha Észak-Kórea bárki ellen is elsőként atomfegyvert vetne be, azt meg kéne torolni. De még megtámadni sem támadott meg senkit, ellentétben az usaval, akik lépten nyomon kedvük szerint folytatják hódító háborúikat (atomfegyvert is csak ők vetettek be eddig), és ezért semmiféle retorzió nincs.