269
  • Alec
    #1
    szerintem megparancsolták az összes katonának, hogy egyszerre ugorjanak a levegőbe..
  • Bohun
    #2
    "aki a robbanás erejét 5-15 kilótonna közé becsülte. Összehasonlításként a hirosimai atombomba 12 500 tonnányi TNT-nek felelt meg."

    Ez így elég félreérthető lehet, mert a hirosimait tonnában adták meg, az északkoreait meg kilotonnában. És lehet h énvagyok a hülye, de kilo nem százat jelent? szal 500-1500 tonna márnem tűnik olyan kicsinek ha hasonlítgatunk...

    Nemtudom, olyan, mintha aztmondanám h béla a barátom 175 centi, de aza kis Sanyika akit utálunk cask 1,7 kilocenti

    na mindegy
  • benczurzs
    #3
    Hoppá, álljunk csak meg !
    A kiló az SI mértékrendszer szerintem nem százat, hanem ezret jelent !!
    gondold meg, méter, és kilóméter !!
    Átszámolva 5-15 kilótonna = 5000 - 15 000 tonna, a hirosimai atombomba meg 12 500 ? ebbe a tartományba belefér.
    Visszaszámolva meg : 12 500 tonna = 12,5 kilótonna, ami ugyancsak 5 és 15 között van.
  • teddybear
    #4
    Kevered. Az igaz, hogy száz dekagramm egy kilogramm, de a dekagramm tiz grammot jelent, azaz egy kilogramm ezer gramm. Másodikos anyag, ugye...

    A hosszúságnál a méter, azaz a Föld hosszúsági körének negyvenmilliomod része az alap. Nem a centi.

    Súlyos hiányosságok vannak az alapfogalmak terén nálad...
  • Horse
    #5
    <OFF>
    Lehet hogy az zavarta meg a kolléga fejét, hogy a 100 forintost is kilónak mondják a szlengben... ez egyébként nekem is rohadtul piszkálja a csőröm.
    <OFF/>
  • teddybear
    #6
    Más. Ha tényleg csak nyolcszáz tonna tnt robbant fel, akkor lehet, hogy az észak-koreai politikusok csak blöffölnek. Nem ők lennének az első hazug politikusok, az biztos.
  • Sanyix
    #7
    off
    Velem is előfordult suliban, hogy osztálytársammal valamit beszéltem pénzről, és szóbajött az 1 kilo. Mondom 1000? Erre meg én voltam a hülye :) aztán elmagyaráztam hogy a kilo az 1000 és faxt érdekel hogy szlengben mennyi, akkor is 1000, a 100 baromság, és qs :)
    És tényleg zavaró.
    on
  • Emmegki
    #8
    kilotonna, rövid o
  • Cat #9
    Lehet hogy csak blöffölnek, lehet hogy csak besült, és nem ment végig a láncreakció. Szerintem inkább utóbbi, mert tegnap olvastam máshol, hogy a CIA már tavaly év elején közölte, hogy Észak Koreának 4-5 atombombája van.

    Szerintem inkább a hordozórakétákkal kellene foglalkozni, ugyanis anélkül semmit nem ér az egész.
  • Emmegki
    #10
    Egyáltalán fel tud robbanni 800T-15kT TNT a föld alatt? Ahhoz oxigén is kéne.

    Szerintem 100%, hogy atomot robbantottak, lehet bagatellizálni, hogy nyugodjon meg a nép, de több ország is elismerte.
  • juzosch
    #11
    Miért is kéne oxigén?
  • dara
    #12
    Már régóta nem az Egyenlítő kerületéből származtatják a métert! A jelenleg érvényes definíciók.

    A méter esetén, történeti áttekintéssel.

    Az SI prefixumok minden esetben 10³ egészkitevős hatványai (-6 és +6 közötti kitevők).

    Egyébként a cikk a hirosimára dobott bomba esetén 12,5MT-t (12 500kt) ad meg, ami kissé erős.
  • dara
    #13
    A TNT vegyületben tartalmazza az oxigént, mint ahogy a robbanóanyagok ~100%-a.
  • [NST]Cifu
    #14
    Biztos, hogy 4-5 atombombáról, és nem 4-5 atombombához elegendő dúsított urániumról tettek említést?

    [most én is elbizonytalanodtam, mert emlékeim szerint urániumról volt szó ]
  • Cat #15
    "Észak-Korea már 2005. februárja óta hangoztatja, hogy van atomfegyvere, ezt az amerikai titkosszolgálatok is megerősítették - a kémjelentések 5-7 koreai atomfegyver meglétét valószínűsítették."
    http://index.hu/politika/kulfold/katom8827/
  • [NST]Cifu
    #16
    Akkor én emlékeztem rosszul, köszi. ^^
  • assdf
    #17
    Na ehhez a hirhez mit szoljak most hozzá. Teljesen nyilvánvaló volt hogy előbb utóbb lesz atombombája É-koreának, sőt az is teljesen egyértelmü hogy iránnak is lesz előbb utóbb, sőt továbmegyek előbb utóbb minden kis banánköztársaságnak lesz ha akarja, a fejlődés már csak ilyen.
  • Inquisitor
    #18
    Itt most nem is az a gáz, hogy van nekik atombombájuk, egy csomó "jóképességű" országnak van. Csak az atombomba helyett foglalkozhatnának azzal, hogy ne haljon éhen a fél lakosság a szotyializmus "működését" demonstráló bukta kísérlet közben ...
  • Yeti
    #19
    Ja, de szerencsére ez csak Pesten meg az ország nyugati felében ilyen hülyék az emberek, hogy a kiló az 100 :D
  • assdf
    #20
    Ez is igaz, de azért Észak korea elég messze van és ha mostanság körbenézek itthon majdnem ugyanazt látom csak ott atombombára költik a lét itt meg senkise tudja megmondani hogy mire de legalább ugyannyi "eltünik" a pénz... azok legalább valamit fel tudnak mutatni...
  • Max Damage
    #21
    off
    Én eddig csak Keleten hallottam :D
    on
  • palcsika
    #22
    amúgy a hidrogén bombának is van sugárzása??
  • Mardel
    #23
    [i]Lehet hogy az zavarta meg a kolléga fejét, hogy a 100 forintost is kilónak mondják a szlengben... ez egyébként nekem is rohadtul piszkálja a csőröm.[i]

    Általánosban még én is hallottam (kb. 7 éve). De most osztálytársam azt mondta, hogy én vagyoka hülye me a kiló az ezer. Kérdezem, és akkor a "rongy" mi?
    Válasz: Szennyes!
  • SovereignX
    #24
    Atombomba kell a láncreakció beindításához így igen. Bár koránt sem anyni mint egy atombombának.
  • juzosch
    #25
    Legalábbis az erejéhez képest.
  • SovereignX
    #26
    Most néztem utána egy kicsit a nukleáris fúziónak és ha Deutériumot és Lítium 6-ost használsz akkor nem keletkezik szabad neutron (ami ugye maga a gamma sugárzás).

    Mellékesen megjegyzendő atomfegyvert építeni nem olyan nagy cucc. Már a mechanikus része. Az alap képleteket is meglehet találni a neten. A hangsúly itt az anyagok arányán és annak felhasználásán van.
  • AranyKéz
    #27
    Eddig kellett volna lerohanni Észak-Koreát. Most már cseszhetik.
  • Molnibalage
    #28
    Na ezt azért nem mondanám. Ha ilyen könnyű lenne akkor mit szenvednek vele idestva már 10-12 éve???
  • Pharaoh
    #29
    A hidrogén bombának is van sugárzása, pl neutron sugátzás, de ennek nincs túl nagy hatása.
  • Praetor
    #30
    Miért kellett volna? Indiát, Pakisztánt, Francia o-t, USA-t, és a többi atomhatalmat miért nem kellett volna?

    Amúgy meg aggódjanak a szomszédos államok, idáig úgysem tud ellőni Észak-Korea...
  • Sanyix
    #31
    A neutron nem gamma sugárzás. A neutronsugárzás az neutronsugárzás, a gammasugárzás, gammakvantumokból áll.
  • Petys
    #32
    Hát én azt gondolom h kína nem veregeti meg kommunista testvére vállát, mert nem igazán jó az neki ha a felvásárló országait elriasztják...
    Kína nemhiszem h lerohanná az egész világot, inkább szépen "lassan" (na jó, rohadt gyorsan) beépül minden országba, a mi kisvárosunkban pl most nyílt meg a 10. kínai üzlet, ráadásul a mozink helyén!!!
    Az USA ba is kína annyi szutykot szállít, kétlem h háborúzásba akarna kezdeni, hanem szépen szétveri más országok iparát, miközben tonna számra eladja a mocskát...mi meg vesszük meg...
    Szal sztem csak fenyegetőzik Észak-kórea, habár a ruszkik biztos benne lennének a buliban, mert ha náluk elfogy a nyersanyag...akkor nem marad a turizmus mint Dubaiban ...
    Szal sztem nem kell túl komolyan venni a kis ferdeszeműek fenyegetéseit, egyébként is jól elvagyunk mi itt a kis kárpátmedencénkben, inkább a belső romlást kéne megállítani, igaz ez már tök más téma.
  • SovereignX
    #33
    Régi kémiai tanulmányaim szerint a gammasugárzás hidrogén atommagokat jelent. Ami ugye neutron.
  • SovereignX
    #34
    Én csak a mechanikai részt említem.
    Az első atombomba sem volt más lényegében mint egy adag uránium amit körbe pakoltak gondosan TNT-vel majd bumm.
    Nem véletlenül lehet nagyon könnyen megtalálni neten a bombák sematikus rajzát. Hiába tudod, hogy ide egy kis plutónium oda egy kis berilium ide meg egy kis robbanóanyag ha nem tudod, hogy milyen arányban is használd ezeket. Előállításról nem is beszélve.
  • SovereignX
    #35
    www.wikipedia.org--->search--->nuclear weapons design. Ott van minden. Majdnem minden.
  • SovereignX
    #36
    A gamma-sugárzás nagyfrekvenciájú elektromágneses hullámokból (1019 Hz illetve 10 keV felett) álló sugárzás, mely a gerjesztett atommagok alacsonyabban fekvő állapotba történő átmenetekor, az úgynevezett gamma-bomláskor keletkezik. Ez a bomlás sok esetben kíséri az alfa- és béta-bomlást, valamint a magreakciókat.


    Félig igazam volt. Na jó! Majdnem félig. :)
  • Molnibalage
    #37
    Hát éppen, hogy nem körberakták, hanem összelőtték a két fél hasadóanyagot és így lett meg két darabból a krtikus tömeg, tehát összeségében megvan a krtitkus tömeg csak szétvlasztva. Az iplóziós modern bomábkban alapállapotban nincs meg a kritikus tömeg, de összerobbantva megnő egy kicsit a sűrűség, csakhát a krtikus tömeg nyagjából fordítottan és négyzetesen arányos a sűrűséggel.
  • snorbi
    #38
    Hát elég régen volt az utolsó kémia órám, de arra még én is emlékszek, hogy a hidrogén atommagja 1 proton, nem pedig neutron.
    De azt nem tudom, hogy a gamma-sugárzás micsoda...
  • zzebi
    #39
    Jezusom! Mennyi baromsagot irnak itt egyesek ossze-vissza! Es meg a magyarok nezik az amerikaiakat hulyenek.

    1)
    Kb az ovodaban megtanulja mindenki, hogy a fobb prefixumok mit jelentenek:
    ..., mikro(*10^-6), milli(*10^-3), centi(*10^-2), deci(*10^-1), ..., deka(*10^1), hekto(*10^2), kilo(*10^3), mega(*10^6), ...

    2)
    A gamma sugarzas termeszetesen elektromagneses sugarzas, igy semmi koze az anyagi reszecskekhez. A kvantumjat gamma fotonnak hivjak. Amugy majdnem ugyanaz, mint a rontgen sugarzas, csak mashogy keletkezik, es egy kicsit nagyobb energiaju.
  • juzosch
    #40
    Akkor annak is nézz utána, hogy mivel indítják be a fúziót.