11580
Europa Universalis III
  • hunok1
    #11500
    nekem lenne de pontossan hogy kell hamachirol behivni embert host játékba?
  • Angyali Érint12
    #11499
    Valakinek van kedve EU3 Divine Winddel Hamachival játszani?
  • kutyu007
    #11498
    Érdekes. Köszönöm.
  • Angyali Érint12
    #11497
    Ez igazából nem magyarosítás, de a játék magyar lesz.
  • Angyali Érint12
    #11496
    Fel kell rakni a patch-ot, amit automatikusan letöltheted miután felraktad a játékot, mivel lesz olyan opció. Utána miután patchelted, játék főmappájában a settingsnél a nyelvet írd át Swedishre.
  • kutyu007
    #11495
    Tudnál ajánlani egy linket a magyarosításhoz? Nagyon megköszönném.
  • Angyali Érint12
    #11494
    Magyarosítás van az alapjátékhoz, ajánlom játssz először azzal, aztán a kiegészítőkkel.
  • kutyu007
    #11493
    Sziasztok! Most nézegetem a játékot, de nem minden világos. Érdemes belefognom kezdő nyeltudással? Létezik hozzá magyar nyelvű complett leírás?
  • Angyali Érint12
    #11492
    Hamachi?
  • hunok1
    #11491
    hello barátommal szertnék játszani hachin keresztül de nemtudomhogy kelelőre is köszi a segitséget:)
  • Angyali Érint12
    #11490
    Most néztem meg, settlement policy a neve.
  • Angyali Érint12
    #11489
    A nemzeti fókuszt egyik tartományodat helyezed át, ha svédekkel vagy akkor oda ahol norvégok laknak, ha osztrákokkal, akkor oda ahol nem osztrákok laknak stb. Miután áthelyezed oda a nemzeti fókuszt, megjelenik a betelepítés, valami politika, nem tudom most mi pontosan a neve, kell hozzá 3 magister meg kettő kolonizáló (ha jól emlékszem) vagy fordítva, de igazából kifogja írni. Így gyorsan belehet olvasztani a kisebbséget a birodalomra, csak a betelepítések hatására nő a lázadás kockázata. igen ez a Divine Wind.
  • marcussHUN
    #11488
    hogy csinálod ezt a betelepités dolgot ? a tartományban van az a papirusz ikon biztos abban van az event amihez kell magiszter is de melyik az amelyiket használod? ha tévedek ird már le nekem h hogy csinálod kedves Angyali Érint12.... előre is köszönöm, ja és ez milyen verzióban van neked ? diwide wind?
  • Angyali Érint12
    #11487
    De. De tört verzióm van, szóval csak így lehet nekem.
  • hunok1
    #11486
    sziasztok valakinek nincs kedve velem játszani?:)
  • Angyali Érint12
    #11485
    Amúgy azt szoktam csinálni, hogy ahol az országban nem a szokott nép van, oda betelepítek, 20%-al növekedik a népesség, ti is szoktátok? Svédországban elég jó ez, mert a kicsi országban, elég nagyot ugrik így a gazdaság.
  • Balfars
    #11484
    Hát mind a kettőnek megvan a maga előnye.
    Én speciel a merkantilizmust szoktam felnyomni. Persze ennek csak egyik oka, h a saját területeimen szoktam kereskedni, a másik a +20% kémkedés elleni védelem.
    Egy háborúban engem sokszor szokott a gép megszopatni azzal, h felbújt bizonyos csoportokat ellenem.
    De egyébként kinek mi szokott beválni.
  • korbin555
    #11483
    Ha esetleg érdekelne valakit,2,97 euro a Chronicles.Paypal fizetéssel,steam reggel együtt bő 5 perc alatt felraktam.
    http://www.kinguin.net/catalog/category/view/s/europa-universalis-iii-chronicles-steam-key/id/729/
  • kissssss
    #11482
    nos ha kontinensnyi nagyságú vagy akkor talán igen megéri, de a területek folyamatosan fejlődnek és később elszaporodnak a kereskedelmi központok szerte a világban, én mindig free trade-t nyomtam.
  • Angyali Érint12
    #11481
    És szerinted melyik éri meg jobban? Érdemes egy országban több kereskedelmi központnak lenni?
  • Balfars
    #11480
    A merkantilizumus akkor jó, ha a saját területeiden belül kereskedsz. Pl van egy saját központod. Ott sokkal jobb esélyeid lesznek, mintha pl Lübeckbe mennél el kereskedni.

    A free trade pont az ellenkezője. Külföldön van nagyobb esélyed a sikerre. Egyébként ha a csúszkához viszed az egeret kiírja, h mit ad free trade-nél és merkantilizmusnál.
  • Angyali Érint12
    #11479
    Melyik éri meg jobban, a free trade, vagy a merkantilista gazdaságpolitika? Mi az előnye, hátránya ezeknek?
  • Angyali Érint12
    #11478
    Oroszországgal próbálkozott valaki?
    Novgoroddal sikerült összehoznom, de a tatárokat még 1640-ben sem tudtam teljesen kiűzni a területről, túl erősek.
    1530-körül lettem feudális monarchia, és utána pedig Oroszország nevet vettem fel.
    Valaki tudna pár tanácsot adni, hogyan zárkózzak fel a nyugathoz technológia szintén?
  • medve54
    #11477
    A gazdasági fülön láthatod hogy egy-egy technológiából hanyas szintű vagy és a csúszkával állíthatod be hogy mennyit költesz rá. Ha ráviszed az egeret a csúszkára, akkor láthatsz például egy ilyet: 555/4400. Az első az hogy mennyi van épp, a második pedig, hogy mennyi kell a következő technológiai szint eléréséhez. Én erre gondoltam. Tehát egy kevés területtel rendelkező államnak a második száma kevesebb, ha a kevés városa gazdag is, nagyobb pénzmennyiséget tud rákölteni a technológiára, így gyorsabban eléri az adott szintet
  • Solyom2
    #11476
    Azt láttam, hogy a fejlesztéseknél alul a görgőn lehet állítani a bevételeket, és minél alacsonyabban van annál jobban megy a fejlesztés, erre gondolsz?
  • medve54
    #11475
    Hát, a technológiáknál kigyűjtendő mennyiség függ attól, hogy mennyi területed van. Meg persze attól is hogy melyik csoportban vagy, de ez most nem lényeges. Minden városnak van valamennyi bevétele, amit a fejlesztésekbe invesztálhatsz. Addig jó, amíg nagy bevételű, gazdag városokat szerzel, így a fejlődés még gyorsulhat is. De ha pl észak-afrikai vagy amerikai területeket szerzel, azok lassíthatják a fejlődésedet, mert nem hoznak elég bevételt. Megjegyezném még, hogy az elfoglalt tartományok amíg nem válnak magprovinciává, 90%-kal kevesebb bevételt adnak.
  • Solyom2
    #11474
    Helló!
    A terra Nova moddal játszok Portugáliával. valaki meg tudja mondani hogy gyorsíthatom a fejlesztéseket, mert folyamatosan lehagynak technológiában.
  • szekhely
    #11473
    köszönöm, no erre nem gondoltam.
  • marcussHUN
    #11472
    ja és srácok van valami új címetek ahova a képet feltölthetem és betudom ide utánna szúrni mert eddig semmivel sem jártam sikerrel
  • marcussHUN
    #11471
    van egy olyan lehetőség hogyha a császárral rossz a viszonyod akkor annaál a kis birókalapácsnál minden tartományban lehet választani hogy a tartomáyn kilépjen a németrómai birodalom hatásköréből... ugye az anlawfull event attól lesz h a császár követeli vissza a tartomáynt ... na ez elött az event elöt kell kiléptetni a területett a kiléptetéshez magiszter kell!!!
  • szekhely
    #11470
    manpower: javaslat -> próbálj észak, nyugat európai tartományokat is elfoglalni. Ott jó kis manpowerek vannak. Valamint a divine wind-ben lehet katonai épületek építésével jelentős manpowerekhez jutni.

    Nekem ezek az unlawfull (törvénytelen) módon megszerzett területekkel vannak bajaim. Jelentősen lassítják az infamy fogyását, ami nem hagy terjeszkedni. Sajnos nem jöttem rá, hogy lehet elkerülni a nem törvényes módon megszerzett tartományokat. Nincs erre vkinek ötlete?
  • kissssss
    #11469
    esetleg próbálkozz be a supreme ruler 2020-nál
  • medve54
    #11468
    Lysandus erre már válaszolt: Steppe Wolf mod (Már lehet hogy kijavították, de amikor én kezdtem 2010-ben, az hát nem volt az igazi)
    De ha a korszak nem tetszik ott van a szintén Paradoxos Victoria II (1836-1936) és a Hearts of Iron 3 (Második VH)
    Ha pedig mindenképp a jelenlegi korszakban szeretnél játszani, akkor ajánlom a Rulers of Nations - Geopolitcal Simulator 2 című játékot (2011)Nem Paradoxos, de egész nyugottan lehetne az is
  • bomba1986
    #11467
    olyan modot nem tudtok ami a világ mai állását mutatja? mert paradoxon nem találok!
  • DasIsFuck
    #11466
    Na ezt is megéltem, hogy sikerült sikereket elérnem a játékban:D

    Igaz, hogy very easyn nyomom, de az elején még így is elvert a tatár..XD

    sikerült léátrehoznom a Magyar birodalmat úgy 1500 környékére...
    kár, hogy a térképre nem bigygeszti oda a játék az empire jelzőt:D

    Tudom, a legkönnyebb fokozaton nem nagy szám, de egész jó kis európát sikerült létrehoznom...
    Az osztrákokkal már a legelejétől puszipajtások vagyunk és a svájciakkal karöltve elnáspángoltuk bpohémiát is, mondjuk itt belefutottam a német római birodalom balfaszságába és véletlen rossz területeket foglaltam el...
    Savoy-t inkáb vazallusá tettem, hogy ne zavarja az uralkodót..
    A problámát a tatárok megérkezése okozta eddig mindig, egyszerűen nincs elég manpowerem küzdeni, jelenlege is egy rakás zsoldos szolgál a seregben...
    Grúziában alakítottam ki az első gyarmatom, sziciliát is megfosztottam pár olasz területétől:D
    Vélhetőleg rosszul csinálo, hogy minden technológiát megpróbálok szinten tartani, de nagyobb kolonizálási terveim vannak és nem feltétlen a kontinensen keresztül szeretném megvalósítani:D
    bár valszeg elkerülhetetlen egy nagyobb blob a hordáknál...
  • bomba1986
    #11465
    igen tényleg! de mióta modernizáltam olyan lázadás van, hogy nem bírom már idegekkel! 1et elpusztítotok jön helyette 2 sereg áhhhh
  • Lysandus
    #11464
    Gondolom nem a maximum értéken (+3) van. A pénzelosztásnál a csúszkákat rögzíteni tudod úgy, ha duplán rájuk klikkelsz, ilyenkor egy kicsit beszürkülnek, és nem tudod csak úgy mozgatni őket. Lehet, hogy ez történt véletlenül nálad is. A feloldáshoz ismét duplán klikkelj rájuk.
  • Lysandus
    #11463
    A Steppe Wolf mod az amiben 0-2000-ig megy az idő.

    A sarc nagysága eg attól is függ, hogy mennyi pénze van összesen a célpontnak. Ha 10 ezer, akkor sokkal többet tudsz kérni tőle 100 százalékos warscore-ért. Sok pénze általában az közép- és dél-amerikai indiánoknak van, vagy később, 1650-től az európai kisállamoknak. Egyszerűen nem tudják mire költeni. Különösen, ha nem háborúznak.
  • bomba1986
    #11462
    modernizáltan a hadsereget de most meg a stabilitásba nem tudok pénzt fektetni! miért van ez?
  • bomba1986
    #11461
    időközben a gyarmatosítás bejött úgy, hogy nekiszaladtam Granada egyből a kezdésnél, és bekebeleztem! azóta megszereztem az egész andalúz félszigetet portugál főváros kivételével! :)1552-ben járok! minden normálón van. Quest For The New World megan mert 1.3al gyarmatosítottam fél Amerikát bár ott nem volt távolság! most annyi országot be tudnék kebelezni csak sajna infamy gátol! ha határ fölé megyek rám-ront az egész világ, és sajna csuszkán még egyet kell húzzak hogy modernizáljam a hadsereget. még azt nem értem hogyan csináljak valamit is a hre-ben mert folyamatosan csatáznak egymással. és ha elfogadom a háborút akkor -50 minden HRE tagnál ha meg elfogadom felnyomja az infamy-t szóval HRE-vel még nehezebb!