11580
Europa Universalis III
  • medve54
    #11460
    A gyarmatosításhoz kell a "Quest For The New World" nemzeti eszme, ami megengedi az explorerek képzését, és megnöveli azt a távolságot amin belül kolonizálhatsz. A kikötők száma nem számít, de legalább egy legyen. A távolság a lényeg. Az explorert egy hajóra rakva elindítva nyugat felé szépen eloszlatja a ködöt. Ajánlatos tanácsnoknak felvenni egy jó képességű navigátort, ami szintén növeli a távolságot amin belül gyarmatosíthatsz. Ha a magyarokkal szeretnél gyarmatosítgatni, akkor foglalj el egy várost mondjuk Portugáliából vagy a környékéről. Előre kell tervezni, mert az elfoglalt tartományoknál meg kell várni még magprovinciává válnak és csak azután számolja onnan a távolságot, az meg ha jól emlékszem 50 év. A sarc százaléka meg az adott ország gazdagságától függ, attól hogy mennyi van neki
  • bomba1986
    #11459
    ha magyar lesz megveszem ha nem akkor letöltöm... :D jah lenne több kérdésem is, olyan modot keresek ami jelen országok állását tükrözi, vagy itt olvasgattam hogy valaki a rómaiak ellen harcolt a magyarokkal az milyen modal lehetséges? :) meg azt sem értem, hogy mennyi kikötő kell ahhoz, hogy Amerikában gyarmatosítsak? :) meg itt olvastam hogy valaki 700 feletti sarcot szerzett azt hogyan? mert nekem 150 már 100% felett van!
  • Solten
    #11458
    Passz, de nemsokara megjelenik:

    Available: August 13th, 2013 (steam). Elorendelve $39.99! Hulyek ezek? Megrendelem majd a dobozost az amazonrol £14-ert...
  • bomba1986
    #11457
    Lesz az EUIV-hez magyar nyelv?
  • Hegi90
    #11456
    ugy latom hogy steamen akinek meg van az eu3, az automatikusan 10%-kal olcsobban rendelheti elo a az eu4-et.
  • bomba1986
    #11455
    Sikerült megoldani meg szereztem egy olyan nyelvi fájlt ami félig lemagyarosítja többi meg angol marad! szóval német római császár lettem 1425-ben. most tulajdon képpen mire tudok menni vele?
  • bomba1986
    #11454
    sziasztok én eddig 1.3-mal toltam ugye odáig magyar! olyan kérdésem lenne az 5.1-hez nincs valakinek leírása, hogy mi-mire való? mert ez így most 1.3 után olyan mintha egy másik játék lenne! :D
  • szekhely
    #11453
    Hú, ez nagyon jó, köszönöm. 200 éves távlatban visszanéztem az uralkodóim adminisztratív képességeit és nem volt 6 fölött. Ez hibádzott. Többi rendben van már legalább 100 éve.
  • medve54
    #11452
    Sereg modernizációja
    Tehát ha megnézed az oldal legvégét akkor láthatod a követelményeket. Stabilitás 3, Centralizáció -5 (max), az uralkodónak legalább 7-es adminisztáció, illetve hogy ne legyen az államon a Resisting Western Influences esemény
  • szekhely
    #11451
    Köszönöm az infót. Bajom az, hogy a 2. átváltást még nem ajánlotta fel és 1648-nál tartok. Első átváltást követően eltelt már kb 50-60 év. No majd figyelgetem.
  • kissssss
    #11450
    "érthetően" (látszik hogy este 1 órakor írok.)
  • kissssss
    #11449
    kétszer kell tech csoportot váltani az első kör a kormányzatot a kereskedés és a gyártást dobja át latinba, a következő váltás magától érthetetlenen a hadsereget váltja át.
  • szekhely
    #11448
    Elkezdtem a Lengyelekkel egy játékot. Elég jól állok, áttértem a latin tech-re és a katonai egységeim maradtak keletiek. A soron következő katonai egység is keleti. Ez volt az első technológiai váltásom a - 5 stabilitás veszteséggel járt sajna - játékban. De a várva várt jobb katonai egységeket nem értem el vele. Van valakinek vmi ötlete? Lehet félre értelmeztem vmit.
  • szekhely
    #11447
    Szia,

    eu3 wiki ezen az oldalon dátum szerint megtalálhatóak a kiegészítők.
  • Balfars
    #11446
    Sziasztok!
    El tudnátok mondani, hogy sorrendben, hogyan következnek egymás után a kiegészítők?
    Köszi.
  • szekhely
    #11445
    Ha majd Adófelügyelőt fogsz tudni építeni az le fogja vinni az inflációt. 30 körüli kormányzati technika kell hozzá, ha jól emlékszem. Azt minden tartományba lehet építeni.
  • Angyali Érint12
    #11444
    Oké. Azóta 11-nél jár az inflációm. Elfoglaltam Ausztrália aranybányáit, kettő db, és dél-afrikáét, 1 -et. Így van 6 db bányám, ha jól tom.
  • tttttom
    #11443
    *Havonta
  • tttttom
    #11442
    Építs a fővárosban Tax Assassor-t és mellékesen nyomasd magad erősen a Centralizáció felé. Ez együttvéve 0.10-et levisz az inflációból. :)
  • Angyali Érint12
    #11441
    Hogyan lehet csökkenteni az inflációt? Elfoglaltam Dél-Amerika aranybányáit, meg elég értékes területeket. és elképesztően nő az inflációm. Mit tegyek?
  • hupe04
    #11440
    Sziasztok ! Eu3 MEIOU mod-al játszom .Nem tudom valaki ismeri-e ,de itt 1-2 dolog máshogy van. A core rendszer is . 400és alatt biztos ,hogy core lesz ,de leheet elöbb. Lehet 20 év stb...Elvileg ,de mivel nem sokat játszottam a játékkal félek ,hogy kb mind 400 év alatt fog core tartomány lenni. Tapasztalat valakinek??? :D
  • szekhely
    #11439
    In nomine-nél még így vagyon. Bár nem tudom mi a rosszabb.

    Érdekes dolgot tapasztaltam. Mecklenburgal kezdtem egy játékot. Egész jól sikerült, már Németország néven nyomom. Eldöntöttem, hogy kihagyom a birodalmi adminisztrációt, franc vesződik a -3 stabilitással. 1650 körül folyamatosan magas a lázongásom. Hadi kimerültség, rossz fiú 0-án, stabiliti 3. No, jól nézünk ki. Centralizációm -5-n volt ami eléggé messze volt a feudális monarchiánál ajánlott azt hiszem 0 értéknél. Bevezettem a birodalmi adminisztrációt, mások lettek a csuszka - amik inkább igazodtak az én bevált beállításomhoz - tűrések és csökken folyamatosan a lázongás. Végre nem kell havonta 2-3 lázongást elfojtani.
  • Lysandus
    #11438
    Most már nem. Stability csökken 1-el.
  • szekhely
    #11437
    Még annyi talán, hogy diploannex-nél még kalkulálni kell ha sikeresen bekebelezel akkor 1-et megy a csuszka a decentralizáció felé. Ez nem szokott népszerű lenni.
  • SuperGalaxy
    #11436
    Ja, szerintem is inkább töltsd l... izé, vedd meg az EU3 Chroniclest
  • hupe04
    #11435
    Szerintem jobban jársz a DW-vel. Legalább tanulsz kicsit angolul. Én sem vagyok penge ,de egy idő után megszokod.És az alap kb. ugyan ez. A sereged alacsony maintanance,technológiai hátrány, rossz hadvezér,rossz terepkörülmények vagy a national idea miatt is pusztulhat.Lehet az ellenség military drillel nyomul ,te meg colonial venturest vettél fel :D
  • Angyali Érint12
    #11434


    Tanács van?
  • Angyali Érint12
    #11433
    Az miért van, hogy ha harcolnak a katonáim, nekem kétszázzal, neki meg húszasával halnak meg?
  • Angyali Érint12
    #11432
    Feltelepítettem a kiegészítőt. A Divine Wind-t. nem lehet magyarosítani. Próbáltam a setting-nél átírni, svédről magyarra. Beléptem, megkezdtem a menetét, és be is fagyott.
  • Lysandus
    #11431
    Szerintem ő a diploannex-et kérdezi.

    Az meg úgy megy, hogy először vazallussá teszi, majd 10 év után ha 190 feletti a viszony, akkor megpróbálhatja diplomáciai úton annektálni. Számít az eltelt idő, az uralkodó diplomáciai képessége, és a badboy, azaz az infamy is. Utóbbi minél kisebb, annál jobb. Meg talán még a presztízs is. Utóbbi sok mindenre hatással van.
  • hupe04
    #11430
    ha divine wind-el játszol akkor felül egy kis emberkefej koronával logó alatt látod, hogy ki örökölhető.Ővelük ha házasságot kötsz,jó viszonyod van, magas presztizsed,j legitimacy-d akkor van egy pici esélyed ,hogy sikerül. Mivel még így is nagyon nagy az esély ,hogy mégis lesz dinasztián belül örökös. Ezért érdemes háborúval elérni a personal uniot. Vazallusomat én egyetlen egyszer örököltem be. Nagyon kicsi esélye van véletlenszerű personal unióra egy konkrét országgal...
  • Angyali Érint12
    #11429
    Valaki nem tudja, hogy tudom bekebelezni az egyik államot harc nélkül. A kisebb államokat, először hűbéressé teszem, majd bekebelezem ( Bár van olyan mikor elutasítja, és kész szenvedés végig vinni amit akarok. Ha beházasodok az egyik királyságba, mennyi az esélye, hogy megkapom a trónt?
  • pjboy091
    #11428
    Sziasztok!
    Régebben fel lett ide rakva egy link, ahonnan egy olyan módot lehetett leszedni, hogy javította a játékban található Magyar királyság tartományait úgy, hogy az jobban megfelelt a valóságnak. Feltenné valaki újból ide?
  • McCartman
    #11427
    EU 4 LIVE STREAM, ma este 8kor, link
  • SuperGalaxy
    #11426
    Ó, bocs, elfelejtettem megosztani... O.o
    Most már jónak kell lennie :)
  • Lysandus
    #11425
    Nekem nem jó a link! :(
  • SuperGalaxy
    #11424
    Elkészítettem a második részt. Próbáltam kicsit elrugaszkodni a játék kereteitől, mert a régenstanácsok időszakait elég nehéz érdekesen bemutatni :)
    Élvezzétek.
  • SuperGalaxy
    #11423
    ja nem, csak az 1. :(
  • SuperGalaxy
    #11422
    A Crusader Kings II complete kőkemény KETTŐ FONTBA KERÜL?! O.o
  • Hegi90
    #11421
    sebaj, itt a következő: Crusader Kings II és kiegjei 75% off közvetlenül a paradoxnál