11580
Europa Universalis III
  • tttttom
    #11380
    Nekem egyszer bizánccal sikerült 120.000 fős vereséget elszenvedni. :)
  • SuperGalaxy
    #11379
    Nektek mi volt eddig a legdurvább háborús vereségetek?
  • Lysandus
    #11378
    Közben én is megnéztem. Ugye elméletileg 4-es naval techtől lehetne. De valamiért mégsem lehet. Lehet, hogy csak akkor nyílik meg ez az opció, ha kilép az ember az indián tech groupból?

    Gondolkoztam én is indián kezdésen, de elbizonytalanított, hogy majd 1500 évet kellene várni a westernise-ra. Bár, ha a viking utazásokat is belerakták a modba, akkor lehet, hogy csak 1001-ig, vagy 1004-ig kellene várni.

    De lehet, hogy a mod készítői valamilyen véletlen eseménnyel is lehetővé tették a tech group váltást, SW-ben ez nem ugyanúgy történik, mint az eredeti játékban. Mindenesetre írd meg, mik a tapasztalatok, érdekel.
  • Oltred
    #11377
    Oké, köszönöm a választ, utána nézek. :)

    Oltred
  • Lysandus
    #11376
    Lehet, hogy már 5-ös szinten is. Mert Róma onnan indul, és nekik van egy csomó. De 9-esen én már tudtam csinálni a magyarokkal, amikor lett kikötőm. De meg kell nézni a játékon belül a tech-es mappában, hogy hányas szinttől lehet hajót építeni.
  • Lysandus
    #11375
    Pontos választ nem tudok. De ez nem itt is techszint függő, mint a vaníliában? Nem tudom, hogy ők honnan indulnak, de 9-es naval tech szinten már biztos, hogy van szállító.
  • Oltred
    #11374
    Sziasztok!

    Egy kevéske segítség kéne nekem:
    Steppe Wolf moddal nyomom, nem tudja valaki, hogy melyik amerikai indián, stb törzsel lehet már a játék kezdetén hajókat csinálni? Avagy ha eljutok a nyugatiasításig akkor az a "törzs" is aki alapból nem tudott hajókat gyártani, az is fog tudni?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Oltred
  • kozi001
    #11373
    Magyarokat utoljára persze. :)

    1. A korona valóban az öledbe hullhat.
    Ha megvan a PU akkor jó viszony, magas presztizs, alacsony infamy és magas bizalom. De ezek közül az utolsó kettő szerintem nincs még az In Nomine-ban.

    PU-t kierőszakolni? Házasság kötés és utána trón igénylése (claim throne), utána akár háborúval célszerű vagy várni h esetleg örökös nélkül hal meg az uralkodó. De ez elég ritka.
    A másik meg az h a fővárosban kém misszióval (fabricate claims)
    De ez utóbbi szerintem szintén nincs az In Nomine-ban.
  • kissssss
    #11372
    már az alap eu3 is volt Infamy.
  • SuperGalaxy
    #11371
    Ja, még annyit, hogy In Nomineban is létezik már az Infamy, csak ott Badboy pontoknak hívják.
    lásd: http://www.paradoxian.org/eu3wiki/Infamy
  • SuperGalaxy
    #11370
    1) 50 év után elérhetővé válik az Integrate opció, amivel be tudod olvasztani, de akkor asszem nem kapsz core-t.
    2) A Colonialism egy Casus Belli, de mivel a Casus Belli rendszer jelenlegi formájában csak a Heir to the Throne kiegészítőben (4.0) jelent meg, ezért ez nálad nem játszik. Az Arany Hordát pedig úgy tudod "kolonizálni", hogy megszállod egy területét, aztán tudsz oda gyarmatosítókat küldeni, úgy, mintha egy lakatlan terület lenne. (De mintha ez is csak Divine Windes újítás lenne)
    3) Az Infamy egy érték, olyan, mint pl. a presztízs. Azt méri, hogy mennyire vagy hírhedt. De ezt is csak a Heir to the Throne-ban vezették be. Akkor szerzel ilyen pontokat, hogyha háborúval foglalsz területet/teszel vazallusoddá országokat, meg hasonlók. Ezt arra vezették be, hogy korlátozzák a játékost a hódításban. van ugyanis egy "Infamy limit" (országonként, és különböző egyéb tényezők hatására változó), amit ha túllépsz, akkor bárki megtámadhat Casus Belli nélkül, nem kap stabilitás veszteséget. Ráadásul egy ilyen háborúban nem is hívhatod segíteni a szövetségeseidet.
    Remélem segítettem :)
  • szekhely
    #11369
    Ez nagyon durva, grat :) Látom Ausztráliába is lenéztél, csak hogy legyen ott is provincia :P és érzelmi okokból meghagytad a magyarokat ;) és klasszak a monopóliumok. Lenne kérdésem általad leírtakkal kapcsolatban:

    1) Personal Unio-t hogy lehet "kierőszakolni"? eddig egy ilyen lehetőséget kaptam még anno Savoyal kezdtem régebben, ott is Erdélyt kaptam meg de nem tudtam megörökölni. Ezt mivel lehet kierőszakolni? Annyi, hogy jó viszonyt tartok velük és várok míg ölembe hull a korona? :)

    2) mit jelent az, hogy az aranyhordát kolonizálni? mi ez a Colonializm CB?

    3) mi az infamy limit?

    sorry ha naívak a kérdések, kezdő vagyok és jó volna minél többet érteni a rendszerből (amivel játszom: eu3, in nomine)
  • kozi001
    #11368
    Berakom akkor én is hogy hol tartok.
    Angol ->HRE: 1650 Keresztes háborúk vége. (normal, 5.1)




    Amit rosszul csináltam.

    1. El kellett volna szigetelni az orosz/litvánoktól az arany hordát h majd csak én tudjam kolonizálni BB mentesen.
    Ráadásul Novgorod valami oknál fogva egy idő múlva elvesztette a Colonialism CB-t, amivel még 25%-ért hódíthattam volna. Valami bug lehet nem tudom.

    2. A perszonáluniók elég nehézkesen működnek. Nem kellett volna ennyi energiát beléjük ölni.
    Amikor épp meghal végre az uralkodó úgyis mindig háború van vagy alacsony a presztizs/magas az infamy, amitől ez öröklődés esélye lecsökken.
    Eddig 1 jött össze és 2-őt integráltam. Várhatok 50 évet a következőre.
    A 3 ibériai állam(Castille, Portugál, Aragon) közben tovább gyarmatosított és szerintem szinte lehetetlen megörökölni csak integrálni. Amivel viszont túllépem az infamy limitet.

    Maximum még játék vége felé kipróbálom a Noble Republic-ot, hátha lehet jobb hatásfokkal örökölni, de elég szkeptikus vagyok.

    Kiváncsi vagyok meddig tudok jutni. Utána játszhatok végre magyarokkal. :)
  • szekhely
    #11367
    Olvastam korábban, hogy dívik ezen a topikon leírni a játéktapasztalatokat, ezzel megpróbálkoznék szűk szavakban (végére érve most nézem szűk szavakban mégsem sikerült):

    - lübeck-el kezdtem, 2 provinciás kis északnémet hansa ország. Izgatott ez a kereskedői mizéria :)
    - volt olyan szerencsém, hogy még az elején kiátkozhattam pár országot. Ezt megtettem corsika és szicília személyében és tőlük vittem 3 provinciát 1410-1420 között. Ha kiátkozol vkit akkor az bünti nélkül támadható és nem lesznek szövettségesei sem ugye. Nem tűnt nagy ötletnek, mert messina kivételével elég gyengécske (corsika, málta) nem nagyon akartam beleköpni a nagy nemzetek levesébe ill. célponttá válni) területek de legalább tudtam bővíteni a manpowert és a száraz - vízi hadseregem max létszámát. Gondoltam lesz ami lesz.
    - szabad kereskedelmet kihúztam 5-re és centralizáltam (volt pár meglepi ami néha módosítgatta, de az mindig van)
    - minden kereskedelmi központra fentiek segítségével 5 kereskedőt tudok állomásoztatni és a kereskedői bevételeim is 35-40%-osak lettek. Kereskedelmi fejlettségem révén olcsók és hatékonyak voltak a kereskedőim. Elég jó adottsága van mecklenburg országnak kezdésből egyébként. Jó lovetta nnna :P
    - govermentemet igyekeztem fejlesztgetni és ha jól emlékszem 9-nél választottam a konkvisztádos, felfedező explorer lehetőséget.
    - konkvisztádorral, felfedezővel ezt követően lementem afrikába (blitzkrieg1 korábban leírt ajánlásán felbátorodva, csak délamerikába nem tudtam, mert portugálokat elsöpörte kasztília és nem volt köztes pihenő sziget) és 3-4 tartományt elfoglaltam és elkezdtem "fejegetni" ott a népességet. Fedeztem föl területeket. Megtámadtam a népet és főleg lóvét kértem békekötéskor. Szöviben vannak, sok ellenséget lehet találni egyszerre, nem adnak mínusz stabilitást és nem tudnak egyszerre jönni mert felfedezésre váró területek választják el sokukat egymástól.
    - gyakorlatilag minden erőmet ide pumpáltam be, elég sok kis afrikai dárdás volt itt, lovasokkal operáltam, gyorsabb voltam tőlük ez nagy előny volt. Északon nagy szövetségeseket kerestem és sodródtam velük ha harcba hívtak lehetőleg minél kisebb stabilitási veszteséggel. Messert sikerült 1500 körül annektálnom.
    - sorozatos megtámadás – békekötésnél volt hogy 4-500, volt hogy 1200-1700 dukát közötti összeget tudtam beszedni. Próbáltam meghagyni minél tovább az ellent nagy területekkel, hogy tudjon termelni lovettát ;)
    - közben kolonizálgattam is, hogy fogyjon a kolonistám ;) nem olcsó mulattság, de a sarcok miatt gazdag voltam. Kellett a manpower (ami 1530-ra 22 ezer körül van), illetve a hadi létszám bővülés szépségét láttam bennük. Van jó pár arany provincia is afrikában, tarifájuk kicsit jobb mint a többi, de nem sokkal.
    - kolonizált területek előnye az, hogy ott nincs – nekem nem volt – lázadás. Előtte érdemes kiírtani az őslakosságot teljesen, hogy ne veszíts kolonistát.
    - 1524-re már core provinciáim vannak afrikában, tudok ágyúkat is csinálni. Madeira is core lett és most kolonizálok kuba előtt és megyek délamerikába lovét behajtani ;P.
    - stabilitást nagy százalékban 3-on tudtam tartani. Mikor birodalom lettem, akkor esett -1-re 1515-20 körül. Meg ha a dánok belerángattak valami komolyabb buliba északon, velük meg labancokkal vagyok szöviben.
    - sok szaladgálás volt, hozni kellett folyamatosan az egységeket és a kalózok is megjelentek ugye. Azok gyors takarításához elég egy 7-8 fős gálya csapat. De a 14 egységes szállító, plusz evezős gálya csapatom is szépen takarítják őket. Nem szabad sokáig hagyni kalózokat, mert sokasodnak gyorsan. Evezős gályák ugye csak a part mellett okésak.
    - HRE témára nem hasaltam rá, rengeteg lové lett volna fent tartani a jó viszonyt a szavazókra, meghaladta volna a gazdaságomat és nem hoz annyit.
    - párszor ki voltam átkozva, de megúsztam komolyabb támadások nélkül.
    - Tehát 1530-nál tartok. 1450 óta rank1-esem van. Most kezdődik a protestantizmus meg a reformáció, meglátjuk mi lesz.
    - Technológiák fejlesztésénél top 1 vagyok úgy hogy a kis kalapácsos húzón azt hiszem csak egyett fejlesztettem a technológia csökkentő százalékok fele (nagyon megdrágítja az egységek gyártását, inkább több lovét viszek a fejlesztésbe, ugyan ott vagyok), illetve a 14-es kereskedő technlógiátol - 1520 körül lett meg - már tudok monopolizálni. Ezt a 20 kereskedelmi központból 2-nél tudom megtenni, itt vagyok csak én egyedül 5 kerivel. Az egyiket én alapítottam K-afrikában arab félszigettől d-ny-ra anaducia-i kereskedelmi központ ellen és hát a monopólium rengeteg lovettát hoz, azt nagyon megéri nyomni.
    - Lübeck-i saját kereskedelmi központból 150 dukátot hozok el, még afrikában is van lübecki terület ;). Itt a monopolizálást még meggondolom, mert nehogy erre bedafkézva elkezdjenek kizárni más kereskedelmi helyekről mert azzal többet vesztenék szerintem mint itt nyerek, de majd számolgatok :D.
    - 1530-ra a kereskedelmi bevételeim 63%-osak, ez tartja el a gazdaságot. Infláció 1,2 %, egyszer sem kellett elengedni magasabbra. Ezt féken kell tartani, illetve csökkentők felé kell fejleszteni, rengeteg megtakarítást hoz 1530-1550-től.

    Hosszan ennyi. Tehát a fenti taktikával egy kis nemzettel való indulás lehetőségét próbáltam leírni. Ha kis nemzet akkor érdemes HRE tagországgal mert az ad komoly védelmet ha megtámadnak és hát ugye nincs sok védelmünk az elején császári védelem jól jön. Tekintettel a kis tapasztalatomra voltam annyira álszent hogy ne a leggyengébbek közül válasszak már sokadszorra, mert eddig mindig elhasaltam ;P. Mecklenburg választása kis-közepesen nehéz. Amely területeken nagyon nehéz kis országgal kezdeni véleményem szerint (europa környékén):

    -földközi tenger bárhol: vagy a törökök, vagy kasztília, vagy a franciák, vagy a magyar – osztrák vmelyike bedarál. Szicíliával, Savoy-al, Erdéllyel is próbáltam, még nem tudok annyit a játékról, hogy ne daráljanak bé. Olasz csizmába lehet még esély, mert lehet kérni – gazdag tartományok vannak - HRE védelmet, de elég közel az oszmán meg a pápa is. Pápai állam folyton kever-kavar. Egyszer a pápai országot annektáltam, mindenki rám ugrott :D
    -Franciák körül bárhol: kis németalföldi országokkal lehet lavírozgatni, de hamar szemet vetnek rájuk az angolok, franciák.
    -Német-római területeken ami nincs part közelben nagyon nehéz, eléggé behatárolja a játékstílust, szerencsére van bízva, hogy ki tudsz-e törni.
    -Szlávoknál is bedarálják a kis orosz fejedelemségeket. És elég kötöttek a játéklehetőségek ott keleten a pustaságban.

    Szerintem nehéz európában gyarmatbirodalom nélkül érvényesülni, illetve csak a franciákkal lehet mert nekik úgy van a kezdés – magas manpoweres tartományok, sok katona 1399től egyből - beállítva, hogy csak idő kérdése és bedarálnak mindenkit, angolokat kifele, kasztíliát meg egyre délebbre rugdalják és mennek a HRE címre. Tehát a gyarmatok azért kellenek, hogy onnan tápolva tudd fejleszteni az európai tartományaidat. 1530 körül járok és mecklenburg tartományban egyetem, lübeckbe meg ilyen tengeri horgok termelését megduplázó manufaktúra épül. Ezeket érdemes tápolni, nagyon sokat hoznak ha fejleszted. Hadvezérek ennél a játékstílusnál harmatgyengék. Egyébként mikor a labancokkal kezdtem egyet és eljutottam 1540-ig azokkal is harmatgyenge tábornokokat sikerült kifognom. Ellennek osztályokkal jobbak voltak, sok múlik a hadvezéreken.

    Még egyszer elnézést a hosszú leírásért. Jó játékot mindenkinek.
  • Lysandus
    #11366
    Szívesen!
  • szekhely
    #11365
    Köszi, ez jó kis infó.

    Fény derült a tax bevétel százalékok leesésére. Nem kell kereskedelmi egyezményt - amivel azt rögzítjük, hogy 2 ország kereskedői nem dolgoznak egymás ellen - kötni senkivel sem :). Most kereskedős technikával próbálkozom egy kis országgal, 2 percenként próbál meg 4-5 ország ilyen egyezményt elérni. Tehát eddig egész jól megyeget, még egyszer köszönöm.
  • Lysandus
    #11364
    Egyébként talán segít azoknak, akik a Sztyeppe Toportyán moddal tolják:

    Nekem időről időre leáll a betöltésnél, olyankor az EU3 újratelepítés, vagy az uninstallnál a repair opció segít. Persze a map_cache-t nyilván törölni kell megint minden újratelepítés, javítás után.
  • Lysandus
    #11363
    Itt találsz bővebb infókat a kereskedelemről:

    EU3wiki
  • szekhely
    #11362
    Ezek szerint lekapták a hajóikat :) elég harcias kis náció, genovával, törökkel és milánóval volt pont háborúba mikor is bekukucskáltam a cölöpös faluba :P

    Most gáz van mert megtámadtak az - alapvetően nem értem miért - angolok és zárolták az adriát, csökkent a bevételem. Szárazföldön - franciák folyton elverik őket - gyengék, akik jöttek azok mentek is a tengerbe ;). Franciákkal lesz a nagy gáz, eléggé megnőttek sajna.
  • LSSAHPAUL
    #11361
    Háhá, az a provincia nagyon mókás! Csoda hogy sikerült bemenjél, mert ha támadást kap, akkor kivezényli a hajókat a tengerre és már nem tudod támadni. Pl a gép ha támadja akár 10 évig is minden nap megtámadja erre hajók ki, sereg megáll, majd hajók be, és előről minden újra..
    Azt csak úgy lehet elfoglalni ha a hajóit elcsalod egy 'tengeri egységgel' arrább vagy leütöd, de magyarokkal necces vízen letolni velencét :)
  • szekhely
    #11360
    Értem. Ezeket én is végiggondoltam de pl.: éves 90-100 ducat (két helyen is 5 kereskedőm van bent, meg még pár helyen 1-2) helyett egyik évről a másikra leesik a jövedelmem 3 ducatra az nagyon durva szerintem. Ez akkor volt mikor kereskedős nemzettel kezdtem. Nem is próbálkozom most már kereskedelemmel, mert ugye így totál veszteséges. Pl.: labancokkal most hogy behúztam végre (elég nehezen akartak a regimentjeim beszaladni a tartományba vmi hiba lehet itt) Velence fő provinciáját beküldtem oda kereskedőket mert hát ugye saját, 2 helyet tudtam elcsippenteni elég símán (pedig nem fejlesztettem a free trad-et), azt követően 6 kereskedőm is asztal mellé szaladt. Ez kb 10 éve volt, azóta a 2 keri bent van. Csak azért foglalom a helyet, hogy másnak ne - remélem ez vhogy így működik - sikerüljön. A havi 0,1 dukát jövedelem talán a 2 kereskedők árát behozta.

    kozi001, adóztatok azt követően hogy a technológiákat kimaxolom a kiskalapáccsal. Bár elég sok decentralizációs meglepit kapok, de ez van.
  • kozi001
    #11359
    Szerintem az elején nem a kereskedésre kell gyúrni hacsak nem vagy kifejezetten kereskedő nemzet.

    Úgyis kivágják a kereskedőidet a CoT-okból.
    Helyette adó (Constable építése) vagy Dock-ok.
  • Lysandus
    #11358
    Az egyik legnagyobb büntetést arra kaphatod, ha olyan CoT-ot birtokolsz, amelyen nincs core-od. De itt szerintem nem arról van szó, hanem valami másról. Keress egy olyan CoT-ot, ahol nagyobb esélye van a kereskedőidnek.
  • SnowF
    #11357
    Sok mindenen múlik mennyit hoz a kereskedőd:
    - előfordulhat hogy esik a CoT értéke
    - kereskedőd kiesett
    - kaptál valami átmeneti penalty-t

    Leginkább ezekre tudok gondolni.
  • szekhely
    #11356
    Köszönöm Lysandus. Kiváló infók.

    Gyarmatig még nem jutottam el egyik játékomnál sem, még béna vagyok nnna :). Meg eddig kis nemzetekkel kezdtem mindig, be is daráltak rendesen. Most ausztrián keresztül ismerkedem a játékkal. 4 aranybányás európai provincia - 2 megvolt, 2-t meg behúztam akváriától - némileg ellensúlyozza a hozzá nem értésemet :P.

    Ez a kereskedelemmel kapcsolatos korábbi kérdésemre van esetleg valakinek ötlete?; vagy is 2-3 éven (tehát 1402-re) belül miért esik le ~26%-ról a kereskedelmi jövedelmem 1%-ra és a többi nemzetnek - néztem a statisztikát - meg nem. Ilyen mint a Bourbunok (1 provinciás francia báb állam) állati nagy jövedelemre tudnak szert tenni ez által és nem tudom mit kell tenni, hogy ez a drasztikus bevétel csökkenés ne jelentkezzen az elején.

    További jó mókát.
  • Lysandus
    #11355
    Olcsóbbak. Azok a gályák, tehát evezőik is vannak. Sokáig ők uralták a Földközi tengert. Nem a kereskedelemben játszanak szerepet. Hadihajók, a speciális fajtából: beltengereken bónuszt kapnak, az óceánon viszont "büntetést", tehát hamarabb szétesnek.

    Valamint nem számítanak, amikor akkor sem, amikor a gyarmati tarifát kell begyűjteni. Biztos észrevetted már, hogy ahhoz, hogy x gyarmatból maximális (100 százalékos) jövedelmet kapj, x hadihajó kell. Ők biztosítják a kereskedelmi utakat. Ebbe viszont nem számítanak bele a gályák és a szállítóhajók.
  • szekhely
    #11354
    Köszi a válaszokat, igen felemelkedett a köd :) most már értem. Ha nem gond, lenne még pár kérdésem:

    Carrack hajókat értem miért vannak, azokkal lehet rendet tenni. Viszont a gallei hajók azok mire jók? elég gyorsak, kevés védelmük van. Elképzelhető hogy a kereskedelembe játszanak szerepet? Nem fejtettem még meg. Ha lenne ezzel kapcs. vkinek infója és leírná, megköszönném.

    Egyébként olvasgatom a fórumot indítástól kezdve, nagyon sok jó infó van benne, sokat tanultam.
  • Lysandus
    #11353
    Ha az egy egység 3000 fős, akkor 3 cog tudja szállítani. 1 cog = ezer fő. 3 cog = 3 ezer fő. 10 cog = 10 ezer fő.
  • marcussHUN
    #11352
    ahány cog od van annyi egységet tudsz vinni 3cog -3 egység
  • szekhely
    #11351
    Hűűű, köszi az infót. Mondjuk van 3 cog is, azok is csak 1 csapatot tudnak szállítani. Biztos van itt még egyéb tényező, mert a hollandokkal 3 cog-al 3 regimentet tudtam vinni.
  • ACi000
    #11350
    Csak a SZÁLLÍTÓ hajó tehát a cog tud csapatot szállítani
  • szekhely
    #11349
    Köszönöm a választ.

    Ezt olvastam már korábban csak én mást tapasztaltam. 1 cogra is 1 csapatot tudok, meg 3 carrakot 2 galleit 3 cogot összerakva is 1 csapatot tudok felvinni. És ez nem változik sajna. A naval supply-val lesz itt valami mert az Akváriumnak elég kicsi (8 hajó), Nápolynak meg 17 volt és nápolyiakkal egy 17-es hajócsapatra 15 egység ment föl. Hasonlót tapasztaltam egy mecklenburgi játékomnál is, ott 4 hajó tudott 3 csapatot elvinni. De 8 hajóra is csak 3 csapat ment fel.
  • csabikácska
    #11348
    A szállító hajók menyiségétől függ hogy hány egységet tudsz szállítani. 1 cog 1 ezredet tud szállíani.
  • szekhely
    #11347
    No akkor próbálkozom még egy kérdéssel, hátha van aktív ember.

    Nápollyal játszva elég sok egységet fel tudtam rakni hajókra. Akváriával ez teljesen az ellentettje, 8 hajó esetében is csak 1 egységet tudnak szállítani. Ellehetetleníti az egységek gyors telepítését tengeren át. Mitől függ ez a korlát? Lehet a navy supply limit befolyásolja?
  • kissssss
    #11346
    nos igen ezt az apró infót nem kötötte az orrunkra.
  • szekhely
    #11345
    Sziasztok,

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy a kereskedelmi bevételek - most ezt az irányzatot próbálom és csak lavírozgatok - miért csökkennek le 1%-ra a kezdeti 1x%-ról? Két helyen is bent vagyok 5 kereskedővel, na gondoltam, dől majd a zsé ;) aztán a nem kevés költségbe került kiváló kereskedőim meg alig hoznak pénzt. Kiszámolva ezen a bevételen úgy 80 év alatt be is hozzák a költségüket. Szegény vagyok mint a templom egere. Biztos valamit nem figyeltem meg rendesen ill. nem csinálok jól. Ha tudna vki ez ügyben pár intelemmel szolgálni aszt megköszönném.
  • blitzkrieg1
    #11344
    Nincs attrition, es manpower limit sem. Visszatoltottem a jatekot es ott mar normalisan mukodott minden.
  • Lysandus
    #11343
    Zsoldosokat használ? Vagy azok már újratöltődnek?
  • kissssss
    #11342
    esetleg elfelejtette felhúzni maxra a zsoldot :-D
  • kozi001
    #11341
    Nekem nem!
    Nem érted el a Manpower limitet vagy túl nagy az attrition?