11580
Europa Universalis III
  • SuperGalaxy
    #11420
    Köszi szépen :)
    Remélem lesz még jobb is, de hát még sosem csináltam ilyet. És természetesen nem sértettél meg ;)
    Ami Lajost illeti, ja, szegény korán meghalt, de így kétségtelenül viccesebb xd
  • hupe04
    #11419
    A 2 link ugyan az :D A valóságban meg még 22évet ráhúzott :D

    Olvastam már jobb AAR-t de kezdetnek nem rossz. Viszont nagyon igényes. Én ilyent még nem láttam ,hogy valaki külön képekkel megszerkeszti. Remélem nem sértettelek meg én még ilyet sem tudok ,csak kommentelek! :D 7pont 1-10ig skálán
  • tttttom
    #11418
    Egész ügyes. :)
  • SuperGalaxy
    #11417
    Bocsi, rossz link xd Ez az.
  • SuperGalaxy
    #11416
    Gondoltam elkezdek írni egy AAR-t, mert ilyet még nem csináltam :) Itt van az első rész, lehet véleményezni. Death and Taxes modot használok, a kezdést kicsit módosítottam: Erdélyt és Horvátországot Magyarországhoz csatoltam, Bosznia határain pedig kicsit igazítottam.
    Remélem nem lett szörnyű xd
    Indzsoj it.
  • hupe04
    #11415
    Köszi szépen a választ! :) Amúgy ha van valakinek kedve jövő7 pénteken eu3 multi party lesz .Eddig 5 stabil játékos van. Lehet csatlakozni ,de ha nem vagy túl jó player max csak kicis országgal legyél! Ez nem kikötés hanem egy logikus kérés!

    További info és megbeszélés skype : petiii.94

    Ha szeretnél jönni mindenképp vegyél fel 1-2 nappal elötte ,mert verziószámot kell egyeztetni,lehet újból kell telepíteni játékot stb...ezek időigényes dolgok.Pénteken nem várunk senkire,gondolom ez érthető! Én minden nap fent vok kb. 3-től 9ig
  • nik1995
    #11414
    mi a baj a konvertaloval?
  • SuperGalaxy
    #11413
    Van egy konvertáló, de az nem működik túl jól :/ Ha nagyon megszállott vagy akkor Clausewitz Scenario Editorral átszerkesztheted a térképet, de ez nagyon-nagyon sok idő.
  • nik1995
    #11412
    Es Eu3 bol valahogyan at lehet konvertalni a mentest vicky2 be ?
  • SuperGalaxy
    #11411
    Szerintem sehogy, max. HoI3-ba. Azzal vannak egy "generációban". Bár manuálisan biztos megoldható, csak az ugye rohadt időigényes.
  • hupe04
    #11410
    sziasztok. A victoria 2 mentéseket ,hogyan lehet átvinni hoi2-be??? vgy DH-ba már ha ismeri valaki :D
  • LSSAHPAUL
    #11409
    http://www.gamefly.co.uk/Download-Europa-Universalis-III-Chronicles/5002834/#.UW7S6LV2KDo
    25 font.. bakker erről lemaradtam :(
  • Hegi90
    #11408
    EU3 Chronicles INGYEN van most a Gamefly-on!!!
  • szekhely
    #11407
    Hűűű, köszi. 2)-es pontban akkor megvan a megoldás, elmúlt 1650 ;)

    A presztis az meg lezúgott és ez van. Kell egy kis random :P is, 1 háború alatt visszajött úgy hogy nem volt nagy veszteség, de köszi a tippet az újra instalt illetőleg.

    Burgundokkal végigcsinálom, kíváncsi vagyok a folyamatra meg a végére, azt követően pedig kezdek egy fejletlenebb álammal, kelet európai vagy lehet ázsiai lesz még meglátom.

  • SuperGalaxy
    #11406
    1650-től nem lehet kiátkozni meg keresztes hadjáratot indítani sehogyan sem. Nem lehet, hogy már annyi van?
  • Oltred
    #11405
    Esetleg az lehet a baj, hogy nem vagy jó viszonyba a pápával vagy a keresztes hadjárat már el van indítva vagy csak egyszerűen hiba lépett fel a játékban. ha hiba van általában azt szoktam csinálni, hogy a mentést azt félre teszem és újra telepítem a játékot majd vissza a mentés és mehet a játék. Ez szokott segíteni! :)

    Oltred
  • szekhely
    #11404
    Illetve kérdezném veletek előfordult-e már:

    1) presztis-em 100-ról 2-3 hónap alatt lement nullára. Többször visszatöltöttem, nem volt semmi, egyszer csak 15-20-asával lehullott.

    2) pápai irányítóként - úgy 1620 óta - nem tudok cselekedni (kiátkozás, keresztes hadjárat kihirdetés)

    Ha van tippetek mire nem figyelhettem kérlek írjátok meg, köszi.
  • szekhely
    #11403
    Hali,

    Szerintem érdemes a császári címre hajtani, csak a háborús leterheltség meg a rossz hírnév tud hamar elkanászodni. Mindkettő hamar felmegy. Burgundiával kezdtem és kb 1600-tól folyamatosan császár - pár szavazó kis országot nem kebeleztem be, hanem hűbéressé tettem - vagyok.

    Próbálj meg északitaly-ba pár provinciát szerezni, ott van sok egyetem van alapból. Nyugat európai fejlett provinciák elfoglalását ne add fel.
  • Kályha
    #11402
    Letettem arról, hogy csatlakozzam a birodalomhoz. Tartottam attól, hogy túlságosan megerősödöm, elkap a hév és berántom fél Európát. Meg persze a franciákkal sem lett volna jó minden 5-10 évben háborúzni vmi fityfasz free cityért.

    Aztán hogy hogy nem, teljesen váratlanul a 15 század utolsó esztendejében, I. Zsigmond d'Anjou (mint a ház is mutatja, nem event szerű) fejére került a reich koronája. Ez tartott kemény 187 napig. A Magyar Királyság révbe ért.
  • Kályha
    #11401
    Mennyire éri meg hosszútávon a Magyar Királyságot beolvasztani a német-római császárságba? Ami negatívum lehet, a büntetések és esetleges háborúk a nyugati terjeszkedések miatt, ellenben állandó(?) védelem a császártól, és maga a császári cím könnyebb megszerzése. Jól gondolom, nagyjából ennyi pro és kontra?

    Amúgy érdekes a magyarokkal kezdeni. Folyamatos lemaradás a tech-ben, de nem annyira, hogy át tudjak váltani. Emiatt a nyugati terjeszkedés idővel lelassul (már ha lehet terjeszkedésnek nevezni 3-4 osztrák provinciát+a karantiai vazallust), a balkán meg nem hemzseg a jobbnál jobb tartományoktól. Bekebelezhetném, de csak a fejlődést lassítaná. Igyekszem lassan, ésszerűen építeni a királyságot (valamennyire a történelmet is szem előtt tartva->ezért sem indulok keletre a hordák ellen, más országgal elég furcsa volt a Pozsonytól a Krímig húzódó Magyarországot látni). Lassan pedig elérkezem Zsigmond korába, a császárság ideális célpontnak tűnik.
  • csabikácska
    #11400
    Az alapjáték magyar felirattal jelent meg itthon,szerintem valami kieg mégiscsak lesz ott. Persze ha idehaza szerezted be.
  • don galáb
    #11399
    oké..hát mindenbestre köszi
  • kissssss
    #11398
    akkor viszont passz énvelem még nem fordult elő ilyen a sima eu3-al.
  • don galáb
    #11397
    Nem, az alap verziom van
  • kissssss
    #11396
    nem fog működni a honosítás, csak az alap eu3-nál működik 100% úgy gondolom biztos használsz nem egy kieget hozzá igaz?
  • don galáb
    #11395
    swedish
  • don galáb
    #11394
    a játék nagyon jo nekem bejön de ez a rohadt magyaritást még mindignem sikerült feltennem..hiába állitom át a nyelvet swidshre akkor se
  • Rannien Siey
    #11393
    Üdv!

    Multiplayerhez keresnénk játékosokat. Akit érdekelne a téma, az skype-on megtalál rannien.siey skype-os névvel. Itt történnének a további egyeztetések is.
  • SuperGalaxy
    #11392
    Sziasztok!
    Egy modolással kapcsolatos kérdésem lenne. Lehet valahogy úgy eventet programozni, hogy bizonyos időközönként ismétlődjön? Pl. létre szeretnék hozni egy olyan eventet, hogy "Olimpia". Akkor mindegyik évihez külön event kéne, vagy be lehet valahogy állítani, hogy minden negyedik évben megtörténjen?
  • Kályha
    #11391
    Na, csak meg lett végül. Ha valakit érdekel: https://sites.google.com/site/eu3meiou/
  • Kályha
    #11390
    Nem tudja vki, Meiou alatt mik a feltételei a kolonizáció szintlépéseinek?
    Sehogy sem találom azt az eu3 wiki oldalt, ahol minden szépen össze volt szedve, kolonizáció, tarifák...
    Komolyan, néha agyfaszt kapok, hogy nem találom a megfelelő kulcsszót a kereséshez, már vagy százat próbáltam.
    Köszi.
  • Lysandus
    #11389
    Valahova feltöltöd, és belinkeled. A kép beszúrása funkcióval.

    Anno a noob.hu-ra töltöttek fel sokan (köztük én is), de ha jól tudom, az már megszűnt időközben.
  • marcussHUN
    #11388
    nah még 1x ... hogy kell képet ide beszerkeszteni skacok? :)
  • Lysandus
    #11387
    :-)))

    Ki hol tart egyébként a Styeppe Wolffal? Nem igazán éri meg váltani tech groupot nomáddal, mert a modban a nomádok is 80 százalékos hatékonysággal kutatnak, muszlimok szintén, kínai 90 százalékkal. Kelet-európai pedig 99 százalékkal. Plusz elvész egy csomó bónusz: az azonnali core, a kolóniák már nem kapnak helyből erődöt, és ami a legfájóbb: a 200 százalékos land attrition is elvész. Azaz idáig fittyet lehetett hányni a land limitre egy ellenséges tartomány ostromakor, most már nem.

    Azt nem értem egyébként, hogy Róma hogy váltott vallást. Ortodox lett, de vezényszóra, tehát minden tartománya AZONNAL átért, amikor váltott. Ezt más is megcsinálhatja, mondjuk az általam irányított ország is valamilyen eventtel?
  • kozi001
    #11386
    Illetve -0,3 BB na. :)
  • kozi001
    #11385
    Diplomat. Én csak nagyorrúnak hívom. :) -3BB/év
  • SuperGalaxy
    #11384
    Amelyik vörös ruhában van, a nevét nem tudom xd
  • Kályha
    #11383
    Sziasztok!

    Melyik advisor ad véletlen eventként -6 badboy-t? Ambassador és diplomata közt vacillálok, de szükségem van a másik 2 helyre.
  • szekhely
    #11382
    Sziasztok,

    Köszönöm a válaszokat.

    A lent írt több 10 ezres csapategységek elég durvák :) jó játékot.
  • SuperGalaxy
    #11381
    Az nem rossz :DD Nekem eddig a legdurvább talán egy tengeri vereségem volt. Angliával játszottam, és volt egy 90-100 hajóból álló flottám, amit kivezényeltem a Balti-tengerre Skandinávia ellen, és úgy ahogy volt szétverték xd Meg többször volt olyan, hogy harmincezres seregeimet felőrölték egy-egy rosszul megválasztott lépés miatt.