11580
Europa Universalis III
  • szekhely
    #11540
    Crusader Kings II-t javaslom. Paradox játék ez is. ~1000-1440 között játszható. Ha azt kijátszod, akkor importálható a mentés EU3-ba és tudod folytatni.
  • Vardar
    #11539
    Nem tudtok olyan modot, amivel lehetne pl a honfoglalástól játszani? Vagy legalább az Árpád-ház idején?
  • szekhely
    #11538
    Sziasztok,

    EU3 complete játékkal figyelmetekbe ajánlom a japán nációval való kezdést. Más játékstílust igényel mint az európai országok. Ami lényegesen különbözik:

    - nem tudsz császárként kezdeni, érdemes a shogun országgal hogy ne legyen az eleje nagyon unalmas,
    - nem nagyon tudnak támadni amíg nem szerzed meg a sziget összes tartományát és nem alakítasz császárságot. Nekem 1780 körül jött össze a császárság.
    - amíg nem vagy császár addig a foglalt területekre nem kapsz infamy-t (ez nagy előny), császárság után már nő terület foglaláskor.
    - 1810-ig legmagasabb szintre westernizáltam magam (fejlesztési ágat és a hadsereget is)
    - nem termel kolinistát alapból az ország. Csak a tengerparti kereskedelmi állomások után kapott évi 0,10-es lassú növekedésre lehet alapozni.
    - ettől függetlenül teljesen bekolonizáltam az egész szigetvilágot és ebben a környezetben rendesen van termelés (tarifa rendszer ausztráliában, fent kamcsatka tetején kezdődött)
    - érdemes a govermentet erősen fejleszteni. 5-ös szintű épületek 0,05 magiszter (alapból évenként max 3 db), 6-os szinten pedig -10 stabilizáció. Végén a 70-80 tartományos ország 1,5 év alatt stabilizálódott 1 szintet felfelé a technológiai váltásoknál.
    - Kelet Ázsiában kolonizát területeken rengeteg helyen adott vas, réz lelőhelyes tartományokat.
    - alapból a cukor, szőlő lelőhelyes tartományok hiányoznak erről a területről,

    Tehát aki nyugisabb, nem állandó háborúskodásos, szövettségek által beleráncigált kényszeredések szerint szeretne játszani akkor az próbálja ki.

    Most Yemen-el játszom. Ez is nagyon érdekes. Itt 1600 körül tudtam foglalni először vas termelésű tartományt indiai félszigeten. Már itt vannak az európaiak is, azok már nem nagyon vernek el. Bár offer békekötéseim vannak úgy, hogy felajánlom nekik a folyamatosan 4-5 országra kiterjesztett befolyásom 1 országról való levételét. Eddig mindig elfogadták a békét. Most még nem éri meg háborúskodni velük, majd úgy 100 év múlva.

    Jó játékot mindenkinek.
  • MightyKopiati
    #11537
    A Humble Paradox Bundle révén maradt egy EUIII complete, Warlock, Dungeonland steam kulcsom, ha valakit érdekelne, pm-ben írjon rám, mi kell, aztán dobom a kulcsot (ingyen-nagylelkűség napja). - Bocsi az offért. De nem szeretném, ha a levegőben lódna pár jó játék, ami már megvan (eu3), meg ami nem érdekel. Köszi:)
  • andriska97
    #11536
    nehézség: nyugat->kelet nagy->kicsi balról jobbra nehezedik perszer van 1-2 kivétel.
  • kissssss
    #11535
    nagyrészt mindegyik országgal különböző a játék, már csak azért is mert a fontosabb történelmi országok mind különböző küldetéseket kapnak és szintén eltérő decision-okat lehet csinálni velük, + a földrajzi elhelyezkedés és a tartományok gazdagsága is már eleve döntően eltérő útra tereli a legtöbb ország sorsát.
  • Rony94
    #11534
    Köszi szépen a gyors választ. Amúgy bármelyik országgal mehetek? Mármint ezt úgy értem hogy vannak különbségek országok között. Pl. ha kiválasztok egy országot akkor azzal nehezebb lesz játszani mint egy másik országgal? Vagy teljesen ki van egyensúlyozva?
  • andriska97
    #11533
    Megnyugtatlak én se tudtam megcsinálni:) Kezdj új játékot és kb. 3-4 elbaszott ország után rájössz hogyan is kell ezt játszani:)
  • Rony94
    #11532
    Üdv.
    Kipróbáltam ezt a játékot mert gondoltam miért ne. Hát rohadtul látszik hogy ez a játék nem nekem lett kitalálva, mivel én már a tutorial-t se tudom megcsinálni.

    A 'Units and Warfare' tutorial-nál akadtam el. Azt írja a feladat hogy a seregemet át kell vinnem Altmark-ból Brandenburg-ba. De ami sereg ott van Altmark-ban, azt ki se jelölhetem, nem engedi a gép. Brandenburg-ban van egy sereg. Őt viszont ki tudom jelölni, de őt meg nem tudom átvinni Altmark-ba, mert a gép azt se engedi.

    Akkor most mi a francot kell csinálni? Nem értem. Ekkora segghülye nem lehetek.
  • andriska97
    #11531
    Helló. Az lenne a kérdésem hogy mi a megfelelő seregösszeállítás? Én eddig tisztán lovas és gyalogos seregeket gyártottam ágyúkat hanyagoltam de ezek túl gyengének bizonyulnak 1 európa harmadát uraló 90-es infamy-s magyar országnak:( Már küszöbön áll elégé egy Mindenki VS én és a 3 vazallusom (csak azért léteznek hogy hre császár legyek) háború.
  • DasIsFuck
    #11530
    akkor értem már:)

    a cot-ek be lehet valahogy beösztönözni területeket?

    vagy az random, mert sok olyat látok h rendkívül messzi tartományok beletartoznak egy cot-ba mikor sokkal közelebb van pl az enyém.
    addig értem h ha az adott országnak van egy sajátja, de sokszor az enyéim is abba tartoznak az a saját cot-om helyett.
    ez a trade tech-től függ elsősorba?
    mert sajnos nincs diplomáciai opció arra h egy országot a saját cot-omhoz csatoljak...:(
  • medve54
    #11529
    Kötelező feltételek: Magprovinciának kell lennie, kevesebb legyen a lázadási esély mint 1, és a vallás is egyezzen meg az államvallással. Ezenkívül, ahogy te is említetted, kell egy szomszédos tartomány, ahol a te kultúrád van jelen. De ezt el lehet kerülni, ha a kiválasztott idegen népek által lakott városkát kinevezed fővárosoddá, vagy felépítesz rajta egy kereskedelmi központot.
    Ha megnézed az általam küldött linket akkor láthatod hogy 250 év az alap. Ezt csökkenthetik és növelhetik is bizonyos módosítók. Pl az első +%-os módosító 100%-al növeli az időt (500 évre), ha a tartomány nem a fővárosod, és 100000-nél többen lakják (Pl. Velence rendelkezik kereskedelmi központtal, így elindulhat a kulturális beolvadása, de többen is lakják mint 100000)
    Meg ahogy most nézem, itt van egy, a nyugati szláv bandába való sorolás pozitívuma: -20% a csehek és a lengyelek asszimilálásához szükséges idő.
    Tehát a kérdésedre a válasz nem, ha ország(ok) vannak a főkultúrával rendelkező anyaország és meghódított területek közt, akkor is van lehetőséged fővárosnak kinevezni, vagy kereskedelmi központot építeni a területen
  • DasIsFuck
    #11528
    viszont akkor csak olyan tartományra van esélyem ahol van egy már az én kúltúrámmal ellátott tartomány a szomszédjában?
  • DasIsFuck
    #11527
    elég bonyolult és az a baj játékon belül lófaszt nem ír ezekről h mi segíti és mi lassítja bizonyos provinciákon:(
  • medve54
    #11526
    Settlement Policy annak a neve amit keresel. Meggyorsítja az asszimilációt. Minden városra külön kell rárakni és mellékesen megjegyzem, hogy szükséges hozzá a national focus. Bővebb infó ezzel kapcsolatban: Asszimiláció
  • DasIsFuck
    #11525
    azt h a kultúrám a meghódított területeken terjedjen h lehet gyorsítani?
  • SuPeRHeRoo
    #11524
    A steppe wolf modot ajánlom. 11-től 2010-ig játszódik
  • bomba1986
    #11523
    itt biztosan találsz: http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?389783-List-of-User-Modifications
  • Vardar
    #11522
    Sziaztok!
    Tudtok olyan modot ami kibővíti a játszható időtartamot 0 felé? Egy modot találtam, de sajnos már nem fejlesztik, ezt. Tudtok valami mást?
  • bomba1986
    #11521
    Hát nyár végére más IV-hez kell majd a magyarosítás! :D
  • SuPeRHeRoo
    #11520
    Az a magyarosítás erősen hiányos, az újabb verziók full angol nyelvűek, de készül hozzá teljes magyarosítás is. Nyár végére várható.
  • Angyali Érint12
    #11519
    ha Novgoroddal játszol, és monarchia leszel kapsz Romanovokat. Tudom, hisz már játszottam így. Moszkvánál így biztos, hogy kapsz.
  • szekhely
    #11518
    Velük még nem játszottam. Gondolom előbb utóbb bejelentkeznének :).

    Nápoly-nál pl.: 1570-ig végig Duzzado ági uralkodóim voltak.
  • kutyu007
    #11517
    Köszönöm, működik!
  • hupe04
    #11516
    SSziasztok! Oroszokkl van esélye ,hogy Romanovok bejöjjenek a képbe??? Ha átváltok Noble Republic-ra akkor lehet kapok Romanov uralkodót? És akkor vissza váltok Despotic Monarchyba. :D Ez esélyes???
  • bomba1986
    #11515
    ami magyarosítást én adtam abban linkben a setting.txt-ben ez legyen language=l_swedish
  • kutyu007
    #11514
    Nincs a közelben Tesco. Kisvárosban lakom. A neten sem találtam magyar feliratost. Nem tudsz egy linket véletlen?
  • szekhely
    #11513
    16-17-es technológiai szintektől lehet építeni hajózást, katonaságot, kereskedelmet és termelékenységet serkentő speciális igen drága gyárakat. Legfontosabb a szárazföldi haderő fejlesztés szerintem. Tehát próbálj olyan tartományokat kinézni, ahol vasat meg rezet termelnek. Ha ide húzol fel weapons manufactory-t akkor itt még a production-t is megduplázza.
  • szekhely
    #11512
    Hali,

    Tesco-kba érdemes körül nézni. 900-ért láttam EU3 in nomine-t. Ez magyar verzió. EU+ divine wind-et 1900-ért vettem meg, ez angol verzió.
  • kutyu007
    #11511
    Szia! Kipróbáltam, de ugyanúgy angol maradt. :( ?
  • Angyali Érint12
    #11510
    Bocsánat, máshogy nem tudtam.
  • Angyali Érint12
    #11509
    http://kepkezelo.com/images/2j2oooio4jy7q1up2bfe.png
  • Angyali Érint12
    #11508
    http://kepkezelo.com/images/2j2oooio4jy7q1up2bfe.png

  • Angyali Érint12
    #11507
    Tessék, csináltam képet.

    http://kepkezelo.com/images/2j2oooio4jy7q1up2bfe.png
  • Angyali Érint12
    #11506
    Hálózat nevét, szoba nevét (ha jól emlékszem)
    Előjött ez a szürke profil, minek nevezzem, ott lent van két gomb féleség, az mellett ahol ki, meg be lehet kapcsolni, az mellett.
    Ott a legalsó sarokban, keresd meg, és katt rá, az egyiken lesz ott, hogy hálózat létrehozása, hálózathoz kapcsolódás.
    Ennél jobban tényleg nem tudok jobban segíteni.
  • hunok1
    #11505
    szoval az ipémet irja be vhova?
  • Angyali Érint12
    #11504
    Nem kell feltétlenül jelszót rakni rá. Akkor csak a szoba nevét, vagy keressen meg téged, már mint a hamachi felhasználódat.
  • hunok1
    #11503
    de hoszton nincs jelszo
  • bomba1986
    #11502
    Én kaptam egy részben összerakott magyarosítást ami még a játékot sem kutyulja össze: https://www.dropbox.com/s/4a9p00y88wyrb87/localisation.rar DW 5.1-el nálam tökéletesen működött! EZ NEM WAREZ!
  • Angyali Érint12
    #11501
    Készítsz egy hostot, majd megadod az egyik emberkének a szoba nevét, és jelszavát majd belép.