450
  • HUmanEmber41st
    #450
    ( itt járt Mátyás :) :) ))
    ( aki nem is Mátyás)
  • Epikurosz
    #449
    Én is láttam azt a filmet. szerintem valamilyen orosz katonai kísérletről van szó benne, nem ufóról.
  • BiroAndras
    #448
    bugfix: "Ha a hadsereg komolyan venné"
  • BiroAndras
    #447
    "szerintem, még az is elképzelhető, hogy a hadsereg, nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva, rátette a kezét a találmányra."

    Ebben az esetben ez kevéssé valószínű, mivel eleve problémás volt a találmány. Ha a hadsereg komolyan, már rég megszerezték volna.
  • BiroAndras
    #446
    Egyébként a múlt héten láttam egy jó kis dokumentumfilmet az ufókról. Állítólagos KGB anyagokat mutogattak, amit a feketepiacon vettek.
    Mindenesetre messze jobb UFO felvételek, mint amiket eddig láttam. Csak sajnos az eredetük körüli bizonytalanság miatt nem vehetők túl komolyan.
    Az egyik filmen pl. egy félig földbe ágyazott kb. 4-5 méter átmérőjű fém korongszerűség látható egészen közelről.
  • Epikurosz
    #445
    Ők azt mondják, hogy a módszertant vizsgálták, de végül egy nagy katyvasz lett az egészből.
    szerintem, még az is elképzelhető, hogy a hadsereg, nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva, rátette a kezét a találmányra.
    Különben Magyarországon is van ilyen törvény, amelynek értelmében, ha olyan a találmány, akkor az állam kisajátíthatja. Egy tisztviselő nyilatkozata szerint itt az utóbbi 20 évben ez 2-szer fordult elő, ha jól emlékszem. Gondolom az egyik eset a videószemüveg volt, amely azóta sem jelent meg a kereskedelemben.
  • BiroAndras
    #444
    "Nekem itt valami bűzlik. Az összeesküvés-elméletek gyártói most dörzsölhetik a markukat."

    Ha jól értem, a srác munkáját a saját egyeteme akarta felülvizsgálni, de jól összekevertek mindent, így inkább hagyták a fenébe az egészet.
  • Tiberius B
    #443
    ja és honnan jött
  • Tiberius B
    #442
    hmm?
    Van még néhány infód róla?
    Én csak a Z-sorozatot ismerem:-)
    De tényleg azon múlik, hogy mit értessz stabilizálton
  • Epikurosz
    #441
    Nem egység, X007-es minta, de mindegy.
  • Tiberius B
    #440
    Vagy az a Z-20-as?:-)
  • Tiberius B
    #439
    de tényleg
    ha most a Z-56-os egységről beszélsz, akkor igen:-)
  • Epikurosz
    #438
    Kész, ne is mondj semmit. Fogalmad sincs miről beszélek. :-)
  • Tiberius B
    #437
    atól függ mit értessz azon, hogy stabilizált:-)
  • Epikurosz
    #436
    Apropó elébemenetel.
    Mit tudsz te a folyékony stabilizált oxigénről?
  • Epikurosz
    #435
    Nekem itt valami bűzlik. Az összeesküvés-elméletek gyártói most dörzsölhetik a markukat. (Amúgy ajánlom BíróAndrás figyelmébe is.)
  • Tiberius B
    #434
    Egyébként a kapcsfelvételre céloztam, meg az esélyekre, menj elébük:-)
  • Tiberius B
    #433
    Igaz
    Én is ezért nem szeretem ezeket a történeteket
    egyébként egész pontosan mit nem értettél:-)
  • Epikurosz
    #432
    Tessék? Nem egészen értettem, de mindegy.

    Mást mondok:
    Ezekben az elrablásos történetekben az a nevetséges, hogy konkrétan spielberg filjére célozva, idejönnek ezek az ufonauták ki tudja hány ezer vagy tán millió fényévről, méghozzá úgy, hogy az UFO-t a gondolat energiája hajtja. Erre fel elrabolnak embereket megfigyelés és kísérletezés céljából. Őrület!
    Hát, ha akkora pszicikai energiájuk van, akkor simán beszkennelnek egy embert csontostól, szőröstöl, bőröstől, anélkül, hogy a haja szála meggörbülne, oszt' jónapot, keziccsókolom.
    Teljesen felesleges rabolgatni. Meg itt van ugye az internet, rákapcsolódnak és letöltik az infókat.
    Vagy szembenéznek veled, és máris látnád kiírva a szemükben, hogy "Download complete! Click OK to continue!" (Feltéve, hogy van nekik GUI) :-)

    Következtetés: az elrablásos történetek hamisak és hiteltelenek.
  • Tiberius B
    #431
    Juss be az 51-es körzetbe, vagy álltál volna oda Bush elé, hogy mindent tudsz:-)
    Aztán mondhattál volna neki fapofával egy sztorit a titks ezmegazokról és vag kidobat, vagy megijed és kidobat majd a CIA vagy az FBI vagy a DoD felveszi veled a kapcsolatot, ja az NSA-t ki ne felejtsem:-)
  • Epikurosz
    #430
    Ezzel az ötös lottós hasonlattal csak annyit akartam mondani, hogy nagyobb esélyed van megnyerni a főnyereményt az 5-ös lottón, mint kapcsolatba lépni ET-vel. Pedig az előbbinek is elég kicsi a valószínűsége.

    De ott van a másik aspektus:
    Ötös lottón csak 1,7 milliárdot nyerhetsz, azt is az egyre értéktelenebb forintban, míg ha jókor vagy jó helyen, vagy mondjuk munkával, akkor 30 milliárdot tudsz összekaparni, USA dollárban (lásd Bill Gates). Ez azért reménykeltő.
  • Epikurosz
    #429
    OFF
    Én különben csak egy epizódot láttam a filból, a múlthetit.
    Spylbergnek egy hibája van, hogy bedől az összeesküvés-elméleteknek, és mindig elmegy a végén valamilyen misztikus, zavaros irányba.
    Például az MI-nak a vége elég felemésra sikerült, de ugyanez a helyzet majd' minden filmjével. Gyönyörű képei vannak (jók a grafikusai és a fényképésze), de a forgatókönyvírói a végére mindig besokkalnak.
    Nem is tudom, hogy olyan emberek, mint Isac Asimov vagy akár szegény Stephen Hawking miért nem írnak ilyen sci-fi forgatókönyveket, vagy speilberg miért nem kéri fel őket külső tanácsadóként? Talán, mert akkor le kellene mondania saját gyerekkorára hajazó lírai elemekről...
    OFF

    Egy gondolat bánt engemet ebben a témában:
    Ha léteznek nagyon fejlett földönkívüli civilizációk, akkor roppant rohadt a hozzáállásuk egy ilyen fiatal civilizációhoz, mint a miénk, mert a kisujjukat sem mozdítják, hogy itt jó irányba fejlődjenek a dolgok.
    Tudom, olyan ez, mint a perlekedés Istennel, de akkor is. Van ebben a magatartásban jó adag lustaság is, ezt is tudom. Vagy: olyan ez, amikor a mindennapi betevőért gürcölő ember minden héten, vagy csak egyes heteken megjátszodja a nyertesnek vélt számokat az ötös lottón (1,7 mrd Ft. most), és reménykedik abban, hogy bejön neki. Rendszerint persze nem jön be, de tény, hogy a főnyereményt évente kétszer elviszik. Van úgy, hogy 1 ember, van úgy, hogy egy baráti társaság.
    Ezekben az ET-kben nem az az idegesítő, hogy ENGEM nem tartanak érdemesnek a kapcsoaltfelvételre, hanem, hogy egyikünket sem. (Mert mindenféle rablómese ellenére, én meg vagyok győződve, hogy még soha senki sem lépett kapcsolatba az ET-kkel.) És többen vagyunk, mint 6 milliárd.
    Kurvára idegesítő tud ez lenni, most őszintén. :-)
  • BiroAndras
    #428
    "De letapossa, de csak amikor nyomatja a permetezést. De a traktornyomban is meglátszana, ha valakik nemsokkal előtted összetapossák."

    Tény, hogy készüítenek ezzel a módszerrel gabonaköröket (van róla halom video). És tény az is, hogy a hívők simán bedőlnek nekik.

    http://telapo.datatrans.hu/szkeptikus/Randi/RANDI_korint.htm
    http://www.kfki.hu/chemonet/TermVil/tv2002/tv0204/dania.html
    http://www.circlemakers.org/guide.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Crop_circles
    http://www.csicop.org/hoaxwatch/cropcircles.html
    http://www.thekeyboard.org.uk/Crop%20circles.htm
    http://www.amtsgym-sdbg.dk/as/crop/
  • dez
    #427
    Jé, tényleg. Bocs. :)
  • Epikurosz
    #426
    Igen, de ezt is Spílberg rendezte. Ne vitatkozz velem!
  • dez
    #425
    Spielberg filmje a Harmadik típusú találkozások volt. Ez egy újabb sorozat, amit az ihletett.
  • Epikurosz
    #424
    Erről a filmről beszéltem az előbb.
    A tévé honlapján megszólaltatnak magyar szakértőket is az ügyben.
  • Tiberius B
    #423
    Mij csodálatos gondollat suhant át agyamon, hogy ily hirtelen el is tűnt(vagy vmi ilyesmi)
  • Epikurosz
    #422
    Álmodj, királylány.

    A tegnapelőtt vetítették aszem a TV2-n Spielberg scifijét: Harmadik típusú emberrablások.
    Érdemes megjegyezni a végkövetkeztetést (kb.): Ma már nem tudjuk megkülönböztetni, hogy mi a trükk és mi a valóság.

    Persze, azért még vannak tisztánlátó elmék.
  • Tiberius B
    #421
    Személyes tapasztalat alapján:-):igen:-)))
    Ma már szint semmiben sem lehet bízni, már bármit lehet hamisítani. De mi szükség van erre, miért ne lehetne az emberiség egy kölcsönös bizalmon és becsületességen alapuló társadalom??? (ujjujjuj)
  • Epikurosz
    #420
    Ja, hát úgy könnyű, szobatudóskodni. :-)
  • HUmanEmber41st
    #419
    Én sose láttam még gabonaábrát, csak fényképen :)
  • Epikurosz
    #418
    Gondolom, te vagy az egyik. :-))
  • HUmanEmber41st
    #417
    bocsi, de kik az igazi szakértők????
  • HUmanEmber41st
    #416
    De letapossa, de csak amikor nyomatja a permetezést. De a traktornyomban is meglátszana, ha valakik nemsokkal előtted összetapossák.
  • BiroAndras
    #415
    "Gabonaábrák pedig vannak!"

    Mondtam, hogy nincsennek?

    "Bár nem azt állítottam, h UFO beavatkozás lenne, de azért az "igazi" g.ábráknak van egy ( vagy több) furcsasága is."

    Az a baj, hogy a valódi szakértők szerint semmi furcsa nincs ezekben.

    "Sokszor a szálak egymásra teljesen merőlegesen fekszenek, van amikor össze vannak fonva vagy az egymás alatt fekvő szálak is valamilyen mintába vannak rendezve."

    Ilyenről tudsz képet? Nem rémlik, hogy láttam volna.

    "A szálak nincsenek eltörve ( mint amikor valaki letapossa) hanem meg vannak hajtva."

    Többször is megmutatták már, hogy egy sima deszkával letaposva pontosan ugyanilyen hatás érhető el.
    Egyébként meg tény, hogy rengeteg hamis gabnakör van (csomónak a készítéséről van video is). És tény az is, hogy a gabonaköröket vizsgáló "szakértők" nem tudják őket megkülönböztetni azoktól, amikről nem tudjuk, hogy hogy készültek.

    "Hát OK, a "hivatalos" tudománynak nincs bizonyítéka az azonosítatlan repülő tárgyak létezésére ( mivel ugye a szemtanú az szubjektív tapasztalatáról számol be, a radarok meg csak mindig elromlanak..)"

    Van bizonyíték arra, hogy vannak még ismeretlen jelenségek (Unidentified Flying Objects). Arra nincs bizonyíték nincs, hogy ezek idegen űrjárművek lennének.

    "A traktornyomok azért látszanak fentről letaposva, mert ott kevesebb a gabona, de azok sincsenek igaziból letaposva, tehát a készítők nem tudtak ott távozni, sem bejönni"

    Ezt nem értem. A traktor nem tapossa le a gabonát?
  • HUmanEmber41st
    #414
    Erősen gondolkodok egy gabonakör tápig nyitásán, de ennek alaposan utána kell nézni, hátha van már hasonló téma.
  • HUmanEmber41st
    #413
    Gabonaábrák pedig vannak!
    És a Föld kering a Nap körül!

    :) :) :)
    Bár nem azt állítottam, h UFO beavatkozás lenne, de azért az "igazi" g.ábráknak van egy ( vagy több) furcsasága is.
    Sokszor a szálak egymásra teljesen merőlegesen fekszenek, van amikor össze vannak fonva vagy az egymás alatt fekvő szálak is valamilyen mintába vannak rendezve. A szálak nincsenek eltörve ( mint amikor valaki letapossa) hanem meg vannak hajtva.
    Ezt kivitelezni még egy pár méteres "hagyományos" körben is rentgeteg időt venne igénybe. KB 1 négyzetcenti / 1 szál gabona .Ez kb ~9000 szál egy kb 3 méteres körben ( nem számolgatok most, amúgy sem vagyok jó belőle:) )
    Kb mennyi ideig tart ezeket szépen rétegesen öszeillesztgetni szálanként, de úgy, h közben le ne taposd a többit! és el ne törjenek a szálak!!!

    Hát OK, a "hivatalos" tudománynak nincs bizonyítéka az azonosítatlan repülő tárgyak létezésére ( mivel ugye a szemtanú az szubjektív tapasztalatáról számol be, a radarok meg csak mindig elromlanak..)
    De gabonaábrák vannak.
    A traktornyomok azért látszanak fentről letaposva, mert ott kevesebb a gabona, de azok sincsenek igaziból letaposva, tehát a készítők nem tudtak ott távozni, sem bejönni
  • BiroAndras
    #412
    Éjjellátó tolató kamera
  • BiroAndras
    #411
    "Nem a "hivatalos" tudomány képviselői vannak ott, hanem amatőr kutatók.."

    Attól még szerezhetnek rendes cuccokat. Pl. : Ködön átlátó kamera