450
  • HUmanEmber41st
    #330
    Örülök, h ilyen sokat írsz, de látod ezt a témakört nem kutatja senki..mármint azt, h MIÉRT???
  • Tiberius B
    #329
    vagy bármi:-)
  • Tiberius B
    #328
    lehetne akár napfogyatkozás is vmilyen szűrővel
  • Tiberius B
    #327
    és miért nekem írod, és miért arra a hsz-re??????
  • Epikurosz
    #326
    A Nap este? na ne vicceskedj.
  • waresz99
    #325
    sziasztok! Én egy idegen vagyok. Ezúton szeretném a tudtotokra adni hogy LÉTEZEM (r-go)
  • donatus13
    #324
    te tatamo az a nap csak másik lencsét raktál a fényképezöre ilyet csináltam én is:))))))))))
  • Kelta
    #323
    nagyon vicces...
    rakd be ide a szerkezet képét is légyszives :)
  • Tiberius B
    #322
    bameg, végre ismerek vkit, akivel tényleg történt vmi.
    [feltéve, hogy tényleg, mert már én is vertem át embereket írásban]
  • Epikurosz
    #321
    Egy derűs nyárestén sétáltam Csömör felé a szántóföldön. Eredetileg az egyik kis ligetben fészkelő egerészölyvöt akartam lefényképezni. Le is fényképeztem, mindössze az tűnt fel, hogy furcsán rikoltott aznap az egerészölyv...

    Hazafelé menet, már a sötétben, egyszercsak egy világító gömbre lettem figyelmes, felettem kb. 50 méterre. Lásd az alábbi képet. Abból esett ki a "valami".
  • Tiberius B
    #320
    szerintem az egy rosszul kalibrált lézer-pointer:-)
    az első fele alapján

    de a második gomb mindent megváltoztatott, honnan sejted az UV-t?

    lehet megtaláltad James Bond rosszul kalibrált lézer-pointerét:-)
  • Epikurosz
    #319
    Nekem tényleg van, igen.
    ha megnyomok rajta egy kis bigyót - mondjuk gombnak - akkor lézersugárnyalábot vetít ki.
    A falra vetítve érdekes rajzolata van ennek a lézersugárnak: egy ábrát ábrázol, de még nem jöttem rá, hogy mit. Lehet, hogy a Tejút, vagy a Galaxis egy részlete, de a beazonosításhoz komoly csillagászati ismeretek kellenének. Mert az ugye nem korrekt, ha én belelátnék valamilyen állatövi jegyet...
    Most ez idáig rendben is lenne, mert ugye lérezes mutatók vannak minden szatócsboltban, de ezen van egy másik gomb is, amely viszont - ha jól sejtem - az UV tartományban sugároz. A kettőből sztereoszkopikus képet lehet összehozni, mondjuk ennyire rájöttem én is, de hogyan tovább? Az is lehet, hogy meg kellene tanulnom az ókori egyiptomi hieroglifákat?
    Khm...
  • Tiberius B
    #318
    ha vki totálisan meg van győződve róla, hogy elvitte egy ufo, akkor azt fogja mondani, hogy elvitték, hiába esetleg csak agyrákja van és már nyomja egyik másik agyterületét a daganat, az nem derül ki, csak miután meghalt, vagy még akkor sem, ha meg kiderül, rá lehet fogni az idegenekre
    ha csoportos, és teljesen egybehangzó, akkor meg több dolog is lehet:
    1. átverés
    2. őket palizták be, szintén átverés
    3. közös kultúrális gyökerek miatt, azonos ingerekre nagyon hasonló halucinációjuk lesz
    4. tényleg elvitték őket, de nem az ufo-k, csak néhány hülye doki az 51-es körzetből:-) ami, mint az köztudott, elég fura egy katonai kutatóközpont
    5. tényleg elvitték ket, és idegenek voltak, akik elvitték őket
    érdekesség: van a Mojave-sivatagban egy tábla kb. 20 km-re egy titkos katonai támaszponttól, hogy: "20-km-re titkos katonai lopakodó-repülőgép parkoló", senki nem veszi komolyan, pedig igaz:-D
    "legjobban úgy lehet eltitkolni vmit, ha szem előtt hagyod":
    pl. -Hé anyjuk!!! Hol az a kibaszott párizsi, nem találom sehol?!?
    -Ott van az orrod előtt!!!
    -De nem látom!!!
    -Középen, alulról a második polcon!!!
    -Még mindíg nem találom!!! Nincs ott!!!
    A feleség odamegy, benyúl a férje mellett a hűtőbe és elővezi a párizsit, aztán a férj képébe dugja.
    -Nem meg mondtam, hogy középen alulról a második polcon?!?
    -De. De én akkor se láttam, biztos most tetted oda!
    ...
  • HUmanEmber41st
    #317
    A nehéz megértés miatt mégegyszer:
    Mi késztet normális emberek arra, h UFO észleléseket jelentsenek be, pedig semmilyen előnyük nem származik belőle, max jól hülyének néi őket mindenki, beszámíthatatlannak bélyegezve őket.. Éppen ezért legtöbben névtelenül teszik az ilyesmit..Az ilyen híreknek mi az értelme: A b-i K.L-né itt és itt ezt és ezt látta??? De a szomszédja is látta stb stb..Miért tör ki rajtuk hirtelen a feltűnési "viszketegség ?"
    És Ezékiel miért írogatott ilyesmit ( még a Bibliába is beszerkesztették!!) hiszen ez az egész teljesen kilóg a többi próféta történetei közül..
  • Tiberius B
    #316
    a paranoiás elvittekkel csak az a baj, hogy nem ellenőrizhetők le a tárgyi bizonyítékok, meg nem beszámíthatóak, és legtöbbször csak saját élmény miatt mondják, hogy van bizonyítékuk
  • HUmanEmber41st
    #315
    Nem.. neki tényleg van, de inkább az az érdeke, h letagadja :) :) :)
    És máris kész a jó kis dezinformáció.. :) :)
  • Tiberius B
    #314
    ugye lemaradt eg smile a végéről:-)
  • Epikurosz
    #313
    "tényleges tárgyi bizonyítékok "

    Épp ez a baj, hogy nincsenek ilyenek, kivéve azt az egy golyóstollszerű valamit, amit én találtam, de nem mutatom meg senkinek.
  • Kelta
    #312
    hm....nincs mit
  • Tiberius B
    #311
    kösz, hogy megfogalmaztad érthetőbben, nekem vhogy nem ment akkor:-)
  • Kelta
    #310
    Egyértelmü, hogy az esetek 98% vagy téves észlelés vagy képzelgés, vagy egyszerüen csalás.
    de ott marad az a fránya 2% amivel nem tudnak a hivatalos emberek mit kezdeni :)
    ezért vagy nem beszélnek róla (eltussolás)vagy titkositják ezer évre :)
    néhány persze kikerül a köztudatba, de elvész a rengeteg hamis jelenség közt.
    lehetne sorolni öket....de hát asszem mindenki ismer 1,2-t :)
  • Tiberius B
    #309
    ja, az "érdekes" esetekkel meg az a baj, hogy:
    1. kevés van belőlük, nagyrészét rá lehet kenni az agyra
    2. amit nem, mert van róla kép, ..., lehet hamisítvány (ma már, ah)
    3. amiről tényleges tárgyi bizonyítékok vannak, tehát nem lehet csalás vagy agyi defekt, azt vagy eltussolják, vagy hivatalos esetek, épp ezért titkosak
    a nagyon sajnálatos viszont az, hogya 3. esetből semmi nem kerül napvilágra, mert azok igazi esetek, viszont összeesküvéselméletek meg hasonlók kikerülnek arra a bizonyos napvilágra, és ez aláássa az egészet
  • dez
    #308
    Sokaknak ez az álláspontja, nekem is. Csak ugye marad pár "érdekes" eset.
  • Tiberius B
    #307
    nem tom már ki volt aki azt mesélte el, hogy látott vmit az erdő felett, és utána mondott még vki vmit a kilométerekről, nem akarom megcáfolni, hogy ezt ők így élték meg, de azért gondolkozzatok el azon, hogy hogy is csinálják a filmekben a makettekkel, meg hasonlók, a szem távolságérzékelője sokszor megbízhatatlan, de fene tudja, lehet itt járnak köztünk, lehet, hogy nem
  • Tiberius B
    #306
    új álláspontom van(részben): a földönkívüliek it jártak, tán még ma is itt járnak köztünk, de akkor is azt mondom, hogy az "észlelések" nagyon-nagyon-nagyon nagy hányada csalás vagy halucináció
  • dez
    #305
    Jóval előbb. Még ember alkotta repülő szerkezetek sem léteztek (az akkori ismert civilizációban legalábbis nem). Érdekes volt ennek az Ezékielnek a "fantáziája", hogy olyasmiket hallucinált, amiknek akkor semmi értelme nem volt, ma viszont különösebb belemagyarázás nélkül is valamiféle szerkezetnek tűnik, amit jópárszor látott. Akinek ez nem furcsa, az a homokba dugja a fejét.
  • HUmanEmber41st
    #304
    A Bibliában.. De írd csak be a keresőbe,( Ezékiel próféta) odavisz rögtön a magyar Biblia oldalra, én is onnét vágtam ide azt a pár sort
  • HUmanEmber41st
    #303
    Mindenesetre ezt még akkor írták, mielőtt kitört volna az UFO-láz..
  • archkoven
    #302
    -Hányéves vagy te királyfi?
    -Huszonhét!
    -És még hiszel a mesékben????
  • Epikurosz
    #301
    Főnökeim (ők) kérdezik: hol lehet elolvasni Ezékiel könyvét?
  • HUmanEmber41st
    #300
    Olvasd csak el nyugodtan Ezékiel teljes könyvét ( nem olyan hosszú) és kiderül belőle, h ~20 éven keresztül napi kapcsolatban volt ezzel a repülő szerkezettel, többször vitték is őt.
  • Tiberius B
    #299
    :-)
    [jó az új aláírásod]
  • Epikurosz
    #298
    Mivel a téma ki lett tárgyalva, és a következtetés szigorúan az, hogy idegenek márpedig nincsenek, felsőbb utasításra eme fórumot ezennel ünnepélyesen berekesztem.

    Mindenki menjen szépen haza!
    Béke veletek!

    :-)
  • Mardel
    #297
    "Nincsenek idegenek"

    Nincs kanál!
  • Tiberius B
    #296
    megerőltettem
    1. ha szó szerint vesszük, és használjuk a képzeletünket (persze a nyelvi nehézségek leküzdése után) egy idegen civilizáció látogatása
    2. ami szerintem valószínűbb: szimbolikusan kéne értelmezni az egészet (netán héberül dekódolni), és máris mást kapnánk, egy bölcsességet, mely nem jut eszembe miről szól (de nincs kedvem megint átrágni magam rajta):-)
    egyébként elolvasom a linket
  • HUmanEmber41st
    #295
    Kicsit erőltesd meg a képzeleted..milyen esemény leírása ez?
    Amúgy ott a link, Joseph Blumrich volt NASA mérnök megerőltette a képzeletét..
  • torjoz
    #294
    Minél több "ilyen cég" bizonygatja, hogy nincsenek idegenek(Undefinied Flying Object;UFO) annál biztosabbak lehetünk, hogy nemhogy vannak, hanem 1-2 kormány kapcsolatot is tart fennt velük! Azt tudni kell, hogy 1-2-3-4-5 ember még okos, és nem hisztérikus, de ha nagy tömeg szerez tudomást az idegenekről az emberek egyszerüen átmennek birkába, és tömeghisztéria tör ki, mások a világvégét látják az eljövetelek miatt stb....
  • Tiberius B
    #293
    aham, aham
    érthetetlen szöveg?
    fejtsd meg, mert én még elképzelni se tom rendesen, bár ha megpróbálom értelmezni, akkor egy eléggé furcsa kép ötlik elém
    nem-e vala eme Ezékiel papnak étkezésében valami, mely tudatmódosító vala?
    Ha megpróbáljuk (mellesleg hülyén) szó szerint értelmezni, akkor pár négy szárnyú négy fejű, tömör kerek dolgokkal és villámló viharfelhővel manipuláló keverék vmiket látott?
  • HUmanEmber41st
    #292
    Itt van 1 link is
  • HUmanEmber41st
    #291
    Jó, ezek vannak a modern kori észlelésekkel: halu, csoportos halu, ritka természeti jelenség.
    De mit mondunk a régebbi beszámolókra? Mikor még nem is képzelték el a madarakon kívül más repülő eszközöket?
    Ezékiel próféta könyve 1. rész

    1.

    És lőn a harminczadik esztendőben, a negyedik hónapban, a hónap ötödikén, mikor én a foglyok közt a Kébár folyó mellett voltam: megnyilatkozának az egek, és láték isteni látásokat.
    2.

    A hónap ötödikén (ez az ötödik esztendeje Jojákin király fogságba vitelének).
    3.

    Valójában lőn az Úrnak beszéde Ezékiel paphoz, a Búzi fiához a Káldeusok földén, a Kébár folyó mellett, és lőn ott rajta az Úrnak keze.
    4.

    És látám, és ímé forgószél jött északról, nagy felhő egymást érő villámlással, a mely körül fényesség vala, közepéből pedig mintha izzó ércz látszott volna ki, tudniillik a villámlás közepéből.
    5.

    És belőle négy lelkes állat formája tetszék ki, és ez vala ábrázatjok: emberi formájok vala,
    6.

    És mindeniknek négy orczája vala, és négy szárnya mindenikőjöknek;
    7.

    És lábaik egyenes lábak, és lábaik talpa mint a borjú lábának talpa, és szikráznak vala, mint a simított ércz színe.
    8.

    Továbbá emberi kezek valának szárnyaik alatt négy oldalukon. Mind a négyőjöknek orczái és szárnyai.
    9.

    Szárnyaik egymás mellé lévén szerkesztve, nem fordultak meg jártukban, mindenik az ő orczája irányában megy vala.
    10.

    És orczájok formája vala emberi orcza, továbbá oroszlán-orcza mind a négynek jobbfelől, és bika-orcza mind a négynek balfelől, és sas-orcza mind a négynek hátul;
    11.

    És ezek az ő orczáik. És szárnyaik felül kiterjesztve valának, mindeniknél két szárny összeér vala, kettő pedig fedezé testöket.
    12.

    És mindenik az ő orczája irányában megy vala, a hová a lélek vala menendő, oda mennek vala, meg nem fordulván jártukban.
    13.

    És a lelkes állatok közt látszék, mint egy égő üszög, a mely lángolt, mint a fáklyák, ide s tova futkározva a lelkes állatok közt; és a tűznek fényessége vala, és a tűzből villámlás jöve ki.
    14.

    És a lelkes állatok ide s tova mozognak vala, mint a villámlás czikázása.
    15.

    És mikor ránéztem a lelkes állatokra, ímé egy-egy kerék vala a földön az állatok mellett mind az ő négy orczájok felől.
    16.

    A kerekek mintha tarsiskőből készültek volna, és mind a négyüknek ugyanazon egy formája vala, és úgy látszának egybeszerkesztve, mintha egyik kerék a másik kerék közepében volna;
    17.

    Jártukban négy oldaluk felé mentek vala; meg nem fordulnak vala jártukban;
    18.

    És talpaik magasak valának és félelmesek, és e talpak rakva valának szemekkel köröskörül mind a négynél.
    19.

    És mikor járnak vala a lelkes állatok, járnak vala a kerekek is mellettök, és mikor fölemelkednek vala az állatok a földről, fölemelkednek vala a kerekek is.
    20.

    A hová a lélek vala menendő, mennek vala, a hová tudniillik a lélek vala menendő, és a kerekek fölemelkednek vala mellettök, mert a lelkes állatok lelke vala a kerekekben.
    21.

    Ha azok mentek, ezek is mennek vala, és ha azok álltak, ezek is állnak vala, és ha fölemelkedtek a földről, fölemelkednek vala a kerekek is mellettök, mert a lelkes állatok lelke vala a kerekekben.
    22.

    És vala mintegy mennyezet az állatok feje fölött, olyan mint a csodálatos kristály, kiterjesztve felül fejök felett.
    23.

    És a mennyezet alatt szárnyaik egyenesek valának, egyik a másikkal összeérvén; mindegyiknek kettő vala, a melyek befedik vala innen, és mindegyiknek kettő vala, a melyek befedik vala amonnan az ő testöket.
    24.

    És hallám szárnyaik zúgását, mint sok vizeknek zúgását, úgy mint a Mindenhatónak hangját, mikor járnak vala, zúgás hangját, mint valami tábornak zúgását; mikor állának, leeresztik vala szárnyaikat.
    25.

    És lőn kiáltás a mennyezeten felül, a mely vala fejök felett, és ők megállván, leeresztik vala szárnyaikat.
    26.

    És a mennyezeten felül, a mely fejök felett vala, látszék mint valami zafirkő, királyi széknek formája, és a királyi széknek formáján látszék mint egy ember formája azon felül;
    27.

    És látám izzó érczként ragyogni, a melyet, mintha tűz vett volna körül derekának alakjától fogva és fölfelé; és derekának alakjától fogva és lefelé látám, mintha tűz volna. És fényesség vala körülötte,
    28.

    Mint a milyen a szivárvány, mely a felhőben szokott lenni esős időben, olyan vala a fényesség köröskörül. Ilyen vala az Úr dicsőségének formája, és látám, és orczámra esém, és hallám egy szólónak szavát.