450
  • HöfEE
    #4
    Ez az első hozzászólásod olyan értelmes hogy legszivesebben megütnélek egy szeneslapáttal de amugy egyetértek azzal amit a második pontban leirsz.
  • tomcat1
    #6

    Nem semmi ami itt folyik, nem kell itt ufokaz keresni van itt elég baj... :)
  • tomcat1
    #7
    Amugy lassan került fel a honlapra a cikk! Már pár napja olvastam
  • Giorgiooo
    #8
    van ennek a cikknek egyaltalan jogosultsaga hogy a sg-n legyen? olyan semmitmondo
  • tomcat1
    #9
    Amugy + ha az észlelésekből csak 1 valódi (aminek az esélye a nagy számok törvénye alapján igen jó) akkor minden szkeptikus mehet a p**ba.. vagy nem?
  • echo
    #10
    Ha egy is valódi akkor igen... A kérdés pont az, hogy ez így van e. Márpedig úgy tűnik nincs. Ennyi. Nem hiszem, hogy túl meglepő.
  • Giorgiooo
    #11
    itt vannak es koztunk jarnak...
  • Ronny
    #12
    szokatlan alakzatban repülő madarak mi? Azért ne nézzenek már ennyire hülyének!
  • Giorgiooo
    #13
    madarnak alcazott foldonkivuli felderitorobotok.

    ez igy mar inkabb jobban hangzik.
  • mikloss
    #14
    Nem vagyunk egyedül az száz, hogy lennénk má egyedül ebbe a hatalmas nagy fekete maszlagba az tiszta hülyeség lenne!
    AZ IGAZSÁG ODAÁT VAN!!!
  • mikloss
    #15
    Jah és az ERŐ velem van!!!
  • roliika
    #16
    Nagyszerű! :D Hány 100 videót, vagy hány ezer képet mutassak? LOL! Ha 1 is igazi akkor gobnacban vannak! 1970 környékén igaz az USA-ban de a Fehérház fölött elzúzott pár elég fényes gömb nappal, elég sok ember látta, na azt is speciális légköri jelenséggel magyarázták! Azé ilyen szinten hülyének nézni az embereket...
  • [NST]Cifu
    #17
    A tanulmány nem azt állítja, hogy egyedül vagyunk az univerzumban, mint értelmes lények, hanem azt, hogy az idegen létformák létezésére nincs bizonyíték. Továbbá hogy az eddigi idegen létformák (és járműveik) megfigyelései a legtöbb esetben nem megbízhatóak, sok esetben van rá logikus magyarázat is.
  • Sanyix
    #18
    A cím viszont azt állítja, hogy egyedül vagyunk: "Nincsenek idegenek".
  • echo
    #19
    Tegyük hozzá a cikk címe pont ennek a fontos megkülönböztetésnek az összemosásására játszik rá. Sajnos.
  • roliika
    #20
    8-10 éve nyáron láttam olyat, hogy cikkcakkban repült valami, de nagyon gyorsan változtatta az irányát, nagyon magasan volt, nem húzott csíkot, tul képpen csak 1 fénylő pont volt, ezt 4-en 5-en láttunk. Most ez vagy cikkcakkban repülő repölő lehetett, vagy megzavaradott rakéta, /szétestek volna/, vagy cikkcakkos meteorit, vagy UFO. Én valamiért az utóbbira tippelek.:) Biztos mert elfogult vagyok.:D Jaaa...ezt is meg lehetne megyarázni, mint a Man in Blackben az tuti. :D
  • Adam II
    #21
    Egyetértek viszont a cikk címe megtévesztő:"Nincsenek idegenek" ez tisztára úgy hangzik mintha tagadnák azt amit a legtöbben lehetetlennek gondolnak ,egyedül vagyunk a világegyetemben. De ha nem ez lett volna a cím nem biztos ,hogy elolvastam volna a cikket ami nem igazán mond semmi újat.
  • Mardel
    #22
    Az a vénusz fénye volt, ami visszaverődött egy galaktikus zsebről. Az okozta ezt az izét!
  • Adam II
    #23
    Apám pont ugyanilyen fényeket látott ,kár hogy én nem voltam akkor vele.
  • echo
    #24
    Láttál egy forán relülő fénypontot az égen és fogalmad sincs, hogy mi volt. Ez a tény. A többi találgatás. Pont ez az ami kevés.
  • Mardel
    #25
    Ne nézz napba, és akkor nem látsz iylen "fényfoltokat"!
  • roliika
    #26
    Azám! :D Tessék a piros fénybe nézni! :D Itt a piros fény maga a kormány és egyes alhivatalai... de majd lepottyanik valami, és viszik kapásból a TV-be és leadják nem? A hadi ipar az első szerintük és utána a többi. Ez is mindíg is így volt. Majd 100 év múlva talán...
  • roliika
    #27
    Nem csak egyszer láttam ilyeneket, és nem egyedül. És vannak ezzel még így párszázezren, és most nekik akarják bemesélni, hogy repülő volt+ meteorológiai ballon+ éppen akkor lezuhanó műhold + meteorit + a fene tudja milyen légköri jeleség. Csak hát az a ciki mikor ezekről akár magyar rendőrök, századosok, vagy vadászgép pilóták is mesélgetnek! És ilyenkor szokták őket elküldeni pszichológushoz. Noha lehet hogy a pszichológust kéne elküldeni valahova egészen máshová...
  • Duncan Idaho
    #28
    Igen? fura hogy ilyenekről beszélünk... Nem emlékeztek a Mexikói észlelésre? A mexikói haditengerészet rögzített egy rakás fura fényt... bár ha tévedek szóljatok! mer nem követtem a hír utóéletét de az elég meggyőző volt.

    Egyébbként meg Ez az egész lényegtelen, mivel az emberek 99,9%-a mindenféle csúcstechnológiás letapogató nélkül indul sétálni szóval akármit lát, max egy fénykép igazolhatja az is nagyon esetleges szóval... mindenkinek lehet mondani hogy hazudik, vagy halucinál. Ez hit és hozzáállás kérdése. Egy biztos az univerzum tágas, és az azteroida mezőnek is van elkövetője :D

    Aki nem hiszi járjon utána...
  • echo
    #29
    Tudod, hogy mi volt az amit láttál? A leírásból amit adtál nem tudhatod. Ennyi. Miért nem éred be ennyivel: "Kedves gyerekek láttam egy furán repülő fényfoltot, több mint egyszer. Halvány lila gőzöm sincs, hogy mi volt az." A dolog lényege az, hogy egy ilyen jellegű beszámoló soha nem lesz elégséges bizonyíték földönkívűliek létezésének alátámasztásához. Szerintem ez jól is van így. Ha ilyen beszámolók elégségesek lennének, akkor a biológia órákon tanítani kéne a farkasembert és a yetit is. Lehet, hogy yeti is létezik, csak egyenlőre nincs rá elégséges bizonyíték.
  • Mardel
    #30
    De komoly, ha valaki űrlényeket lát, akkor aszondom, hogy gratula. De egy fényt én még nem tulajdonítanék idegen "emberkék"-nek!...
    Lépj a fűre, ne szívd el!
  • Duncan Idaho
    #31
    Ja igen a "Meteorológiai Ballon" meg a "Meteor" az az ötvenes években még bevehető volt nade manapság...
  • Kornan
    #32
    Arról már bebizonyosodott ,hogy tévedés,elmentek a helyszínre és ugyanott voltak a fények,azután lekövették és egy több kilométerre működő olajfúrótorony valami égetőnyílásai voltak amik látszottak a hőkamerán.
  • roliika
    #33
    Igaz! De ha így állna hozzá mindenki akkor a mai napig is csak bámulnánk a villámokat és nem lenne tűz!
  • Duncan Idaho
    #34
    Mi? ezt nekem mondod? na ne ez elég furán hangzik...
  • roliika
    #35
    Ez nagyon frankó, csak akkor nem tudom a radarokon mit láttak, ugyanis riasztást kaptak, azért mentek fel körülnézni! Miztos repülő olajtornyok voltak. Nem hiszem , hogy 3-4 vadászpilóta 1 repülő szerkezetet egyszerre össze bírna keverne 1 fúrótorony lángjával! Mégiscsak több millió dollár a kiképzésük!
  • Kornan
    #36
    Én pedig úgytudom nem láttak semmit a radaron és a helyszínen csak egy felderítő gép volt kint ami a határon figyelte a drogcsempészeket.
  • Duncan Idaho
    #37
    Emberek valaki fel tudna ide rakni egy linket ahoz a Mexikói felvételhez? Régen néztem már utoljára és azért nem akarok a levegőbe beszélni...

    Köszi szépen Duncan
  • roliika
    #38
    Meg mi az hogy meteorológiai jelenségek? Most vagy a fizikusok nem ismerik a fizikát, vagy ami ott röpköd nem az amit állítanak! Nem szeretem , hogy hülyének néznek...de ezt már mondtam párszor.
  • roliika
    #39
    Pill megkeresem és feltöltöm a szerveremre.
  • echo
    #40
    Nah megint tévedsz. A tudomány fejlődése pontosan akkor indult meg roham léptekkel, amikor szigorú kritériumokat vezettek be arra nézvést, hogy milyen jellegű magyarázatokat fogadnak el megbízhatóként. Előtte, hogy a te példádnál maradjunk elég nagy népszerűségnek örvendett az az elgondolás, hogy az a dolog amit mi villámnak nevezünk, úgy jön létre, hogy Zeusz haragszik. És tudod miért? Mert valaki látott egy fényjelenséget az égen és a helyett, hogy pontosan leírta volna amit lát és csak azt amit lát, azt mondta, Zeszt haragját láttam. Ismerős?
  • Anteris
    #41
    milyen topik ez h 4gyel kezdődik?
  • Tinman #42
    Csatlakozom Roliikához és ha úgy tetszik +1-el növelem a tétet :-)

    Kb. 9-10 éve nyáron, apámmal, sétáltunk hazafelé a telkünkről (nem ittunk, nem füveztünk, nem ittunk kávét stb.). Egy dombról sétáltunk le, amikor az erdő felett a távolban egy nagyon komoly méretű "klasszukus" szivar alakú fényesen izzó valami LEBEGETT MOZDULATLANUL az égen. Nagyjából 20 percig bámultuk és "WTF?!" gondolatokkal a fejünkben igyekeztünk tovább, mert kezdett lemenni a nap.
    Ha meg kellene becsülnöm a távolságot, akkor azt mondanám, hogy legalább 4-5 km messze lehetett tőlünk (az erdő vonala legálabb 2km-re volt).

    1. Nem lehetett műhold mert relatív baromi nagy volt és eszméletlen fényesen izzott (mint a nap csak kicsit világosabb szín), azért sem lehetett műhold, mert az nem szivar alakú és képtelen lebegni az erdő fölött ;-)

    2. Nem lehetett vadászrepgép mert tudtommal 20 percig egyetlen földi gép sem képes mozdulatlanul lebegni min. 1km-re a talaj felett.

    3. Nem lehetett üstökös, meteor, légtérbe érő űrszemét mert mozdulatlan volt.

    4. Nem lehetett egy "bolygóról visszaverődő fény" (LOL), mert ahhoz kissé baromi nagy volt a mérete!

    Hogy mi volt azt ne kérdezzétek... fogalmam sincs. Sejtésem van... szvsz nem UFO, inkább valamilyen anomália a térben
  • Su0my
    #43
    Attól még, hogy valamire nem találnak magyarázatot, hogy mi az, nem kell rávágni mindenre, hogy BÁÁÁ UFÓT LÁTTAM VERJÉTEK VELEM EGYÜTT BHÁÁ DE TÖK JÓ NEM VAGYUNK EGYEDÜL AKI NEM HISZI EL AZ CSÖKÖTTAGYÚ ÉS BESZŰKÜLT LÁTÁSMÓDÚ... minden ilyen ökörtől ezt lehet hallani, öléég uncsi.. nyitott vagyok mindenre, de érted odamegyek a hálószobád ablaka alá fogok öt zseblámpáz olyan cikkcakkosan repülő fénypontokat kapsz, spontán magömlésed lesz...
  • Su0my
    #44
    háhááá attól, mert még nem tudod mit látsz, nem a tudósok a hülyék, hanem te