450
  • BiroAndras
    #410
    "Hogy még soha sehol senkinek sem sikerült lefilmezni
    egy igazi nagy gabona ábra keletkezését."

    És ez mit bizonyít?
    Egyébként nem azt mondtad, hogy lefilmezték, csak nem látszott semmi?

    "Aki azt mondja, h sok száz területfigyelő kamera+ a rejtély megfejtésére vágyó emberek előtt kiviteleznek egy ekkora ábrát a tök sötétben ( és persze a gabona nincs ám összetaposva)az nem gondolja végig, mennyit kell mérni, és szerkeszteni, ívek középpontját kimérni letaposni négyzetkilométeres területen....És mindezt tök sötétben hangtalanul..."

    Sokan megcsinálták, ez tény. Le is filmezték nem egy esetben a készítést.
    Letaposva azért nincs a gamona, mert a traktornyomokban közlekednek.
    Mérni, megszerkeszteni kell, de nem olyan vészes, ha előtte megtervezik papíron. Pár megfelelő hosszúságú kötél elég a szerkesztéshez.
    A sötét ellen meg ott a zseblámpa, vagy profibbaknak éjjellátó készülék.
    Négyzetkilóméterekről meg szó sincs.
  • Epikurosz
    #409
    Ne is haragudj, de értékes perceket áldoztam már az életemből mindenféle eszement ufóelmélet megcáfolására. Így most egy kényelmes álláspontot foglaltam el: Gyere nyilvánvaló bizonyítékokkal, és akkor majd hiszek. Addig kamunak tartom az egészet, és nem vesztegetek rá sok időt.
  • HUmanEmber41st
    #408
    Nem a "hivatalos" tudomány képviselői vannak ott, hanem amatőr kutatók..
  • HUmanEmber41st
    #407
    Hát éppen ez az!!!
    Hogy még soha sehol senkinek sem sikerült lefilmezni
    egy igazi nagy gabona ábra keletkezését.
    Aki azt mondja, h sok száz területfigyelő kamera+ a rejtély megfejtésére vágyó emberek előtt kiviteleznek egy ekkora ábrát a tök sötétben ( és persze a gabona nincs ám összetaposva)az nem gondolja végig, mennyit kell mérni, és szerkeszteni, ívek középpontját kimérni letaposni négyzetkilométeres területen....És mindezt tök sötétben hangtalanul...
  • BiroAndras
    #406
    "minden évben azon a bizonyos napon gabona-ábra keletkezik Wlyatowoban. És évelk óta próbálják filmre venni a keletkezését nagyon sok százan, de senkinek sem sikerült eddig"

    Ha a készítők emberek, akkor simán kifigyelik, hogy hol van kamera, és nem ott készítik az ábrákat. Vagy pl. kihasználják a természetes ködöt.
  • BiroAndras
    #405
    "Ha igazi szkeptikus lennél, akkor utánanéznél, megnyitnád azt nyomorult linket, megnéznéd a mindenki szeme előtt kialakuló ( ám senki sem látja hogyan) több száz méter hosszú ábrákat....."

    Pontosan hol vannak videók a kialakulásról? Én csak képeket látok.
  • BiroAndras
    #404
    "Az ábrákkal még nem is lenne baj, de mi a ráknak van ott az a rentgeteg egymást metsző egyenes, és sok párhuzamos vonal sok kilométer hosszan???"

    Konkrétan mire gondolsz? Hogy jönnek ezek a gamonakörökhöz?

    "És egyáltalán hol van az a kultúra, akik építették???"

    Pl. kihalt. Vagy mire gondolsz? Milyen fejlett kultúra kell szerinted néhány vonal meghúzásához?

    "Mivel az egy roppant száraz sivatagos terület"

    Nem mindenhol volt régebben is sivatag ott, ahol ma van.

    "De igazi VÁLASZ még nincs."

    Ha nincs válasz, akkor te se gyárts elméleteket. Nem mindenért az ufók felelősek, amit nem tudunk megmagyarázni.
  • BiroAndras
    #403
    "Mégis egy kis időre köd ereszkedik az adott területre, és mire hajnalban felszáll, már kész is az ábra több száz kamera és egyéb műszer "szeme láttára". Vagyis ( éppen az a helyzet),h nem látnak semmit. Csak reggel a kész piktogrammot.."

    Azért van pár műszer, ami gond nélkül átlát bármilyen a ködön, szóval ez eléggé nehezen hihető.
  • HUmanEmber41st
    #402
    Hát...ha Te mondod..
  • Epikurosz
    #401
    Megnéztem, sima emberi csínyek.
  • HUmanEmber41st
    #400
    É s a z t i s cs a k l a ss a n í r o m, h
    TÉK :) :)
  • HUmanEmber41st
    #399
    L á tt a d -- e a k é p e k e t ?
  • Epikurosz
    #398
    Én meg lassan mondom, hogy te is értsd:
    N e m h is z e k a b b a n, h o g y e z e k e t a g a b o n a k ö r ö k e t n e m-e m b e r e k k é s z í t e n é k.
  • HUmanEmber41st
    #397
    Mondom mégegyszer:
    nem biztos, h Szt I. éjszakáján!!!
    Hanem valamelyik nyári éjszaka.
    Nem ez a lényeg, h melyik nap, hanem az, hogy minden évben azon a bizonyos napon gabona-ábra keletkezik Wlyatowoban. És évelk óta próbálják filmre venni a keletkezését nagyon sok százan, de senkinek sem sikerült eddig
  • Epikurosz
    #396
    helyesen: nyári napforduló!

    Link1
    Link2
  • Epikurosz
    #395
    "És minden évben azon az éjszakán:)"

    Világos.
    Szent Iván éjszakája is minden évben június 24-25-én van. Eredetileg pogány ünnep volt, és a nyári napéjegyenlőséghez köthető, de a kereszténység Szt. Iván révén beépítette a saját ünnepei közé. Szent Iván éjjelén mindig is csináltak rendkívülieket az __emberek__, szerintem a Stonehenge-nél nagy buli zajlott már 5000 évvel ezelőtt is azon a napon.
  • Epikurosz
    #394
    + egy őrült bemászott a Buckingham palotába és ott sétált. Nem biztonsági őr volt, de miatta állítólag rúgtak ki biztonságiakat a királyi testőrségtől...
  • HUmanEmber41st
    #393
    Ez eddigi tudomásom szerint világon egyedülálló jelenség.
    Meg az is, h Anglia miniszterelnökének nyári rezidenciája mellett ( a védett , megfigyelt területen belül ) 2004 ben is készült egy gabona-ábra...és nem a szabadnapos bizt. őrök szórakoztak..
  • HUmanEmber41st
    #392
    Lehe, h elírtam a dátumot :) de olyan tájban. És minden évben azon az éjszakán:)
  • Epikurosz
    #391
    "Amikor zöld a gabona de legfőképpen június 24-25 éjszakáján "

    Hát, kedves HumánEmber41st, szerintem igazi emberarcú földönkívüli civilizációval van dolgunk, amely megünnepli Szent Iván éjszakáját. :-))
    Bummm!
  • HUmanEmber41st
    #390
    Ha igazi szkeptikus lennél, akkor utánanéznél, megnyitnád azt nyomorult linket, megnéznéd a mindenki szeme előtt kialakuló ( ám senki sem látja hogyan) több száz méter hosszú ábrákat.....
  • Epikurosz
    #389
    Én szkeptikus vagyok. sztem egyszerű reklámfogás a helyiek részéről, hogy növeljék a turisztikai forgalmat.
  • HUmanEmber41st
    #388
    Az ábrákkal még nem is lenne baj, de mi a ráknak van ott az a rentgeteg egymást metsző egyenes, és sok párhuzamos vonal sok kilométer hosszan??? Mik voltak azok előtanulmányok ????
    És egyáltalán hol van az a kultúra, akik építették??? Mivel az egy roppant száraz sivatagos terület, ( nem pár évre tervezték az alkotók) oda minden csepp vizet, minden morzsa kaját szállítani kellett, nem beszélve azokról, akiket munkára bírtak abban a pokoli melegben ( bár lehet, h éjszaka dolgoztak, ki tudja?? )
    Mert találgatni, meg valószínű elméleteket én is tudok gyártani...sőt már előttem nagyon sokan megtették.
    De igazi VÁLASZ még nincs.
  • HUmanEmber41st
    #387
    KIcsit olvass már utána plíz!!
    Miért érdekes Wlytowo?
    Éppen a lent leírtak miatt. Mert nem tudni, hol bukkan fel ábra a gabonában, de ott régóta minden évben akkor.
    Csak ~500 km innét, menj el egyszer, ha nem hiszel azoknak, akik már ott jártak a "piktogramok éjszakáján"
  • Tiberius B
    #386
    egyszerő fadeszkákkal a bonyolultabb ábrákat, ne meg van olyan művészeti ág, hogy gabonakör-készítés:-)
    Másrészt vannak olyan ábrák, melyek talajbeli élősködők miatt alakultak ki, megint másokat ilyen-olyan speckó villámok alakítottak ki...
  • Epikurosz
    #385
    A gabonakörök léteznek, természetesen, emberek csinálják őket. Hogy milyen merlinis, davidcopperfieldes trükökkel, az már részletkérdés.
  • HUmanEmber41st
    #384


    Igazán nem szoktam linkeket beírni, de azért ezt érdemes csekkolni gabonakör ügyben..
    Amikor zöld a gabona de legfőképpen június 24-25 éjszakáján mindig megjelenik egy elég nagyméretű ábra. Olyankor rentgetegen vannak kint, kamerákkkal figyelik éjjel-nappal a területet. Mégis egy kis időre köd ereszkedik az adott területre, és mire hajnalban felszáll, már kész is az ábra több száz kamera és egyéb műszer "szeme láttára". Vagyis ( éppen az a helyzet),h nem látnak semmit. Csak reggel a kész piktogrammot..
  • GutBesserWasser
    #383
    Osama Bin Ladent egy szimpla szárazföldi barlangrendszerben nem voltak képesek megtalálni. :)
    (Feltéve persze, hogy egyáltalán létezik Osama Bin Laden...)
  • BiroAndras
    #382
    "Azon gondolkodtam, hogy a tengerek baromi nagyok. És barom mélyek. És nagyon keveset tudun arról, hogy mi van odalenn. Szinte semmit."

    Azért párszor szétnéztek már odalent. Azt nem lehet mondani, hogy semmit se tudunk róla, bár tény, hogy bőven van még felfedezni való.

    "Szóval nem muszáj földön kívüli eredetűnek lennie egy másik fajnak, esetleg a miénknél jóval fejlettebb technikai civilizációjával együtt. Bőven elfér az óceánok mélyén akár 3 olyan világ, mint a miénk!"

    Ennyire azért nem ismeretlenek az óceánok.
  • GutBesserWasser
    #381
    ...és baromi mélyek... :)

    (És amíg a szovjet-ruszki hadi potenciál számottevő volt, ők is rendszeresen észleltek megfigyelő "UFO"-kat a katonai létesítményeik közelében.)
  • GutBesserWasser
    #380
    Azon gondolkodtam, hogy a tengerek baromi nagyok. És barom mélyek. És nagyon keveset tudun arról, hogy mi van odalenn. Szinte semmit. Szóval nem muszáj földön kívüli eredetűnek lennie egy másik fajnak, esetleg a miénknél jóval fejlettebb technikai civilizációjával együtt. Bőven elfér az óceánok mélyén akár 3 olyan világ, mint a miénk! (Különben ezt támasztja alá az is, hogy az "UFO"-k komoly érdeklődést mutatnak a (z amerikai) haditechnika iránt. Ha én élnék relatíve rejtőzködve egy bolygón, és kialakulna egy (hozzám képest) nem túl intelligens, de annál militánsabb faj, engem is roppantul érdekelne, hogy mire számíthatok.)
  • BiroAndras
    #379
    Nem lehet biztosan tudni, hogy nem léteznek. Ez tény. De ebből nem következik, hogy biztosan léteznek.
    Másrészt a fő kérdés itt nem az, hogy léteznek-e, hanem az, hogy a Földet látogatják-e, illetve ők okozzák-e az UFO jelenségek egy részét.
  • Auryn
    #378
    Beleolvastam a vitátokba, de nem olvasgattam végig, este van már ahhoz
    Szóval azt szeretném mondani, hogy hatalmas az univerzum, és mi emberek még a saját testi felépítésünket sem ismerjük teljesen. Tehát innentől kezdve szerintem 100% hogy létezik valamilyen idegen létforma, méghozzá értelmes, civilizált (na jó ha a Földön néha akkora banális dolgokat össze tudnak hozni, hogy szűkíti a táguló univerzumot, akkor máshol...). Akármennyi az ellenérv, még akkor is, mert nem lehet biztosan kijelenteni, hogy nincsenek. :)
    Üdv, Auryn :)
  • BiroAndras
    #377
    "Mintha kifelejtettél volna egy nem-et"

    Valóban.
  • Tiberius B
    #376
    "De egy fehér folt jelent automatikusan ufókat."???
    Mintha kifelejtettél volna egy nem-et.:-)
  • Epikurosz
    #375
    Menne csak Daniken Pozsonyba, magyarázgatni fizetős turistáknak (mint ahogy megtette naív nyugati turistákkal számtalan helyen), azonnal lecsuknák a szlovák rendőrök. :-)
  • BiroAndras
    #374
    "De a Nazca-fennsík rajzait akkor kik és hogyan készítették?"

    Akárki elkészítheti, aki tisztában van a geometria alapjaival. Ma is készülnek hasonló ábrák mindössze néhány zsinór, és deszka segítségével. Pl. sok gabonakört emberek csinálnak (valszeg mindet, de ez most lényegtelen), és ezek közül néhány nem egyszerű kör, hanem elég komplex ábra.

    "De mutass már egy ókori ( vagy milyen kori) civilizációt, akik ismerték a repülés "titkát" ?"

    Miért kellett volna ismerniük? Egyébként, ha nagyon akarták, léghajót elvileg építhettek.

    "Vannak még komoly fehér foltok az emberiség történelmében."

    Ez tény. De egy fehér folt jelent automatikusan ufókat.
  • HUmanEmber41st
    #373
    Danniken nem hamisított ilyen dolgokat, csak egyszerűen összeszedte a máig vita témájául szolgáló épületeket, leleteket. Ezeket minden pénzes turista bármikor megtekintheti..
    MIért kellett volna nyomokat hagyni? Most sem hagynak..

    De tegyük fel, mindenben igazad van. Ezékiel csak hallucinált. Ok.
    De a Nazca-fennsík rajzait akkor kik és hogyan készítették?
    Jó, nincsnek idegenek. De mutass már egy ókori ( vagy milyen kori) civilizációt, akik ismerték a repülés "titkát" ? Hiszen a '920-as évben fedezte fel egy repülőgép pilota?
    Vannak még komoly fehér foltok az emberiség történelmében. Nem csak a műszerekkel észlelhető mikroméretű történések között találni megoldásra váró kérdéseket.. vannak a Föld felszínén is óriási kérdőjelek ...
  • Tiberius B
    #372
    Nem tom mire írod? De van egy elméletem: megláttad a téma cxímét és gondoltad majd jól megmondod, ki kell ábránditsalak, szerintem egyikünknek sincs tízmillás tragacsa, vagy k jó gépe:-(
    De ha mélyebben megnézzük a hsz-ed, rá kell jönnünk, ha esetleg volt vele vmi célod a figyelemfelkeltésen kívül, akkor az az lehetett, hogy elgondolkoztass minket azon, hogy: mi is a jó nekünk?
    elárulom: a jó az lenne, ha nem kéne azon aggódni, hogy vannak gyerekek akik éheznek, ill. tudják, hogy meg fognak hamarosan halni, ha nem lennének hajléktalanok, ha szebb lenne a város melyben élünk stb...
    de, ha lenne egy k jó gépünk vagy egy tíz millás kocsink, az tagadhatatlanul enyhítené ezirányú magas igényeinket:-(
    Na most terjengősen hozzászóltam a nagy büdös semmihez, ez már tőlem is sok:-)
  • BiroAndras
    #371
    Ezt most komolyan nem értem, hogy mire írod.