450
  • Tiberius B
    #290
    ok, akkor az alapján, amit én egy általam fejlett civilizációs fokon levő fajnak hívott vmiről gondolok
    vhogy nem így csinálnám a dolgokat, mint azt az "észlelések" áldozatai mesélni szokták, inkább úgy, mint amit csak néhányan mondanak, hogy jöttek, leszáltak, és leültük teázni, ez viszont olyan mértékben ráírható a tudatalatti számlájára (egyedi észlelés esetén) hogy az csak na
  • Goth
    #289

    Jah tényleg, még régebben láttam egy ufós műsort, national vagy discovery nem tom melyik. Ókori épületek falfestményei teljesen azokat a nagyszemű szürkéket ábrázolták, mint ahogyan az idegenek néznek ki a mai közhiedelemben.
  • Goth
    #288
    Ha egy fejlett faj lennél nem így gondolkodnál, szal nem tudhatod hogy mit hogyan csinálnál.
  • nenad
    #287
    van nehany hiheto movie a nasatol. Ebben nincsen semmi hokusz pokusz, es szimplan, nem tundak ra magyarazatot adni. Ez minden.
    Ezt eleg korrektnek tartom.
  • HUmanEmber41st
    #286
    Mélyen tisztelt Bíró úr!
    Egy kicsivel lejebb kifogásoltad, h fordítva mesélem a jelenséget. Abból indulok ki, h a találkozás a fejletteb civilizáióval ténylegesen megtörténik.
    Bár már ezt is többször javasoltam:
    Akkor mégiscsak kutatni kellene azt, h normális, a környezete által szavahihetőnek mondot emberek miért kezdenek színes fényekről,titokzatos dolgokról beszélni egyik napról a másikra. Mi váltja ki ezt az u.n. hallucinációt?? Miért ragaszkodik ahhoz, hogy elmondja élményét? Még azon az áron is, h teljesen hülyének nézik???
    És semmi de semmi előnye nem származik belőle? Inkább csak hátránya??
    Szal ezek olyan erős hatások, míg élnek nem felejtik..
    Tessék, egy jó kutatási téma picológusoknak..
  • Tiberius B
    #285
    végigolvasva a topicot elég sok érdekességre lettem figyelmes
    legtöbbet nem írnám le mert már leírták páran párszor
    én véleményem:
    1. kell lennie életnek más bolygókon is, mert az univerzumban túl sok egyáltalán a mienkhez hasonló csillag van, mégha kicsi is az esély, akkoris kell lennie másoknak is
    2. nemhiszem, hogy az UFO-észlelések bármelyfajtája teljes bizonyossággal köthető lenne az idegenekhez, és ha egy fejlett faj lennék, marhára nem ezt csinálnám vagy nem így
    3. az észlelésekre adott bizonyítékok nagyon-nagyon-nagyon nagy hányada vagy hamisítvány, vagy nem szalonképes, másrészt itt vannak az emberek a nagyon jólértesültségükkel, hogy idegen anyagokat találtak bizonyos emberekben, honan tudod, hogy tényleg találtak? egyszer láttam egy filmet, ahol vagy öt percben arról volt szó, hogy hogyan is keletkeznek a legendák/mesék, vki elmesél vmit, azt a hallgatóság mindentagja másképp adja tovább, ez pár lépés múlva pletykává válik, vkik össze is keverik a különböző forrásokból érkező "beszámolókat" stb...stb... aztán egyszercsak a nagymama már nem is emlékszik rá, hol hallotta, elmeséli az unkának, az nem tudja ellenőrizni, meg nem is akarja, aztán újra elindul a történet terjedése, végül vki kiszínezi és leírja, voilá legenda, vagy le se írják, na az akkor tényleg messze kerül az eredeti történettől.
    Egy kis filo, honnan tudjam, hogy ti vagy más létezik, és ez az egész nemcsak az elmémben játszódik le, mint vmi felkészítés az igazi életre, léy bölcsebba kiképzőprogramban, megmutatjuk, milyen volt a világ párszáz évvel ezelőtt, ha végigcsináltad és elértél egy bizonyos szintet, felemelkedhetsz, ekkor kilépsz az igazi életbe, ha nem hozod a szintet, akor vissza a szimulátorba!
    Ki tudja, még ez is lehet, és miért nem tudjuk, mert nem lehet cáfolni, leírtam már egyszer egy ilyen filózást az "Egymillió dollár a természetfeletti erők birtokosainak" topicban, ott is arra jutottam, hogy néhány dologról felesleges vitatkozni, mert nem bizonyítható vagy elvethető..
    stb...stb...etc...bla...bla...bla...etc...stb...stb
  • HUmanEmber41st
    #284
    Aha.. miért azok itt vannak közöttünk?
    :) :)
  • dez
    #283
    Nekem is eszembe jutott, aztán az is, hogy előtte üldöztek egy csempészt, tehát elképzelhető, hogy előtte tényleg nem jártak arra, olyan messze a parttól.

    Egyébként a dok.filmes ipse felvételei tökéletesen megegyeztek a katonákéval. Ugyanott voltak a világító foltok.

    (De úgy gondolom, van jópár más eset, amire nincs ilyen egyszerű magyarázat. Sőt.)
  • dez
    #282
    Az nem egy magyarázat, hogy "természeti erők"?

    Szóval, ezek csak akkor ismerének el bármit is, ha lelőnek pár gépüket, vagy vizelet és DNS mintát adnak?
  • wmatyi
    #281
    lári-fári
  • Mardel
    #280
    Predator! NC...
  • HUmanEmber41st
    #279
    Ezt most nem értem ???????????
    He??
  • Mardel
    #278
    Vigyázz, elkap a ragadozó!
  • HUmanEmber41st
    #277
    És a jelenség azóta nem ismétlődött meg?
    Mivel ez a repcsi határőr feladatokat látott el, és gondolom meghatározott útvonalat jár be elég gyakran.
    Itt is az a baj, h annyi dezinformáció van, h lehetetlen kiszűrni közüle a valóságot..
    Vajon mit tenne pl 1 magyar határőr járőr, ha az éjjellátó készülékükben megpillantanának 1 UFOt ?
    1 Jelentik és 2 hónap múlva máris az utcán találják magukat, mert pszich. alkalmatlanok lennének.
    2 Nem jelentik és tovább dolgozhatnak.
    A mex. UFO esetében a műszerek rögzítettek valamit.Letagadni nem lehet.Miért nem vették eddig észre?
    Rosszul állították be a műszereket?
    Vagy a legénység tapasztalatlan volt?
    Soha nem repültek még arra?
    Sok kérdés, amire mint kívülálló nem kaphatok választ.
    Amennyiben nem 1 nagyméretű teszt alanyai voltunk ( jól képzett színészek közreműködésével)addig inkább hiszek a repgép személyzetének. Mert valami nek azért történnie kellett, h kiállva a nagy nyilvánosság elé UFO észlelést jelentsenek be.
  • BiroAndras
    #276
    "mindenbe próbálnak belemagyarázni valamit (valami ismert jelenséget), még amibe nem is lehet, abba is. Lásd jelen jelentés."

    Te már végigolvastad azt a jelentést? Honann tudod, hogy mindenbe belemagyaráztak valamit?
    Abból az egy mondatból, amit idéztek, nekem épp az jön le, hogy nem ez történik.

    Nincs bizonyíték, ami arra utalna, hogy a látott jelenség (UFO észlelések) ellenséges lenne, vagy bármi olyan vezérelné, ami eltér a természetes fizikai erőktől

    Tehát azt mondják, nincs bizonyíték arra, hogy az UFO jelenségek bármelyike mögött idegen civilizációk állnának. Tehát még csak ki sem zárják a lehetőségét, mindössze azt mondják, hogy nincs rá bizonyíték. azt meg pláne nem mondják, hogy minden jelenségre van magyarázat.
  • dez
    #275
    Na de hát ez az, hogy ilyet nem akarnak elismerni, mindenbe próbálnak belemagyarázni valamit (valami ismert jelenséget), még amibe nem is lehet, abba is. Lásd jelen jelentés.
  • dez
    #274
    Volt egy dokumentumfilm, amit egy nyitott szemléletű pasi készített (tehát nem elborult szkeptikus), aki tényleg utána akart járni a dolognak, és abból egyértelműen kiderült, hogy tényleg olajkutak fényei voltak, amiket szabad szemmel nem lehetett látni ilyen távolságból, de az infrakamera érzékelte. (Ha jól megnézed, jól lehet látni a vízfelszinről visszaverődő tükörképeket is.) Mivel több kilométerre voltak, az egyenesen tartott kamerán úgy tűnt, a géppel egy vonalban vannak. Pedig a horizonton (víz felszínén) voltak, nem az égen. Ezt ma már minden nem-túl-fanatikus elfogadja. (Nem baj, van még jópár más érdekes eset.)
  • roliika
    #273
    Majd 1*.:) Most nem érek rá, hosszú lenne. 1-2 hónap múlva ott lesz az oldalamon.
  • roliika
    #272
    Vicces mi? Csinálj nekem 1 képet + mondom babrálták -e géppel vagy nem! De ne 10*10 pixeleset ha lehet.
  • archkoven
    #271
    "Potoshoppal nem lehet összehozni ilyeneket, a tárgy körvolalánál nincs rasztereződés, tehát eredeti kép"
    MUHHHHHAHAHAHAHAAAAA!!!!!

  • BiroAndras
    #270
    "Tudtommal az UFO az az azonosítatlan repülő tárgy."

    Igen, de a köznyelvben idegeneket jelent. Ezért írom kisbetűvel és ékezettel (lusta vagyok kiírni azt, hogy "földön kívüli jármű").
  • BiroAndras
    #269
    "Én biztos vagyok benne, hogy nem vagyunk egyedül És miért? Mert az univerzum végtelen, ha mi csak véletlenek egybeesésével jöttünk létre akkor is létre kell jönnie még "végtelen" számú értelmes életnek mert ugyebár 1 x végtelen = végtelen."

    Nem biztos, hogy végtelen. Másrészt attól, hogy nem egyedül vagyunk a világegyetemben, még messze nem biztos, hogy a szomszédok át is jönnek piknikezni. Marha nagy távolságok vannak ám az űrben, ami nem csak az utazást nehezíti meg, hanem a többi civilizáció megtalálását is.
    De a legnagyobb gond az, hogy még mindíg nincs egyértelmű bizonyíték.
  • BiroAndras
    #268
    "Ezekre a kérdésekre nem lehet válaszolni a mai fizikai tudás alapján. A "racionalisták" ( materialisták) azt az egyszerű magyarázatot adják, h mindezt csak te láttad, tapasztaltad, akkor ez csakis a fejedben játszódhatott le. Ha többen látták, akkor csoportos halu. Ha meg nagyon sokan látták, akkor "ritka természeti jelenség". És kész."

    Simán leeht azt is mondani, hogy "nem tudjuk, mi volt az". Nem olyan gáz beismerni, hogy valamit nem tudunk. De ebből még nem következik, hogy az szükségképpen idegen űrhajó.

    Egyébként a példáddal az a baj, hogy fordított logikájú. Abból indulsz ki, hogy a srác valóban látott "idegeneket". De normálisan ez fordítva van. A látott/elmesélt fura jelenségből indulunk ki, és a kérdés az, hogy mi volt valójában. Ez esetben pedig rengeteg alternatív magyarázat létezik. Szóval ha nem tudjuk egész biztosan, hogy mit látott a srác, akkor nem mondhatjuk biztosra azt sem, hogy "idegenek" voltak. Ez csak a kultúránkból következő reakció az ismeretlenre. A középkorban angyalokat meg ördögöket láttak.
  • Munch
    #267
    Igenis létezik!!!!
  • rx324
    #266
    Hologram félesééég?
    Kifejted ezt bővebben?
  • Epikurosz
    #265
    Hát, akkor már keresni sem kell, mert megépíteni egyszerűbb. :-)
    Mikor látjuk a frígyládát? Illés próféta repülő szekerét esetleg?

    Tudod, ebben mi a gikszer?

    A frígyláda egy sima aranyozott láda volt, benne a Tóra tekercsekkel.
    A zsidók lényegében lekoppintották az egyiptomiak Szent Bárkáját, amelyben ők meg a Halottak Könyvét cipelgették nagy ünnepeken.

    Ha ma elmégy a Szent István Bazilikába Budapesten, látni fogod a Szent Jobbot.
    Hát valahogy így.

    Űrhajónak, űrfegyvernek egyik sem használható.
    Gondolom ezzel kiábrándítottalak.

    Milyen jó is lenne, ha ezeket simán csak ki kellene ásni valahonnan, nem kellene dolgozni, kutatni, csak az ölünkbe pottyanna az áldás.

    Te ugye lottózol is?
  • Muad Dib
    #264
    Te Bandika!

    Ne fárasszál már minket ezzel az idióta olajkút szöveggel.
    A gyereket meg a gólya hozza ugye tompika?
    A többi marhaságodra már nem is reagálok.
  • Kelta
    #263
    Nincs itt semmi gond, kicsit utána keresel, és rengeteg adatot találsz, én nem kellek ehez.
    hogy milyen következtetést vonsz le belöle, az a te dolgod...
    ha esetleg nem találsz rola semmit, nyugodtan kérdezz :)
  • dez
    #262
    És te például 1:1 osztod, amit Asimov bácsi kiokoskodott (amihez nem kellett túlzottan megerőltetnie a tehetségét, azaz bárkiben felmerülhetnek ezek, ha van egy kis esze - és tovább is gondolhatja)? Másként: neked ehhez egy Asimov kell? Illetve, magadtól nem tudsz akár több különböző ellenérvet felhozni minden felvetésére? Ó nem, te is meggyőzni akarod hagyni magad valamiről (vagyis valami nemlétezéséről). Ugye azért te is észreveszed ezt?

    ps. azért írom ezt, mert az idézett szöveg inkább a tipikus bamba-buta amcsinak szól (persze csak egy részük ilyen). Így egy icipicit sértő. Na persze a sértő szándékot amúgy is egyértelművé teszi a kedves megszólításod. (Nem vettem magamra, csak az zavar, ha valaki csak így tud hozzászólni a témához.)
  • roliika
    #261
    Magyar hivatalos UFO oldalak sajnos elég kevés tartalobbal büszkélkedhetnek.
  • HUmanEmber41st
    #260
    Azért szerencsére vannak olyan emberek is, akik utánajárnak 1-2 mítosznak, legendának,és kiássák Tróját..vagy éppen megépítik Ezékiel próféta "látomását" ami az ő elmondása szerint 20 évig ismétlődöt, számtalanszor volt utasa az által leírt szerkezetnek.. Szerintem jó, h vannak ilyen beállítottságú személyek, tudósok.
  • HUmanEmber41st
    #259
    Sajna ennél pontosabbra nem emlékszem :(
    Utána kellene nézni egy könyvtárban, de az nagyon sok idő.. nincs valahol bedigizve régebbi Népszava vagy Népszabadság, Olyan 1982-83-84 évjáratból?
    Mert itthon átnézném a híreket ( a gép előtt ülve) de a könyvtár az marha sok idő..
    Lehet, h felkeresem Nemere István urat, neki biztos megvannak az ilyen hírek :)
    vagy valami magyar UFO oldal ??
  • HöfEE
    #258
    HA el se olvasod amit a másik ir akkor minek szolsz bele? na mind1, kötekekedés rulz ugyebár
  • Epikurosz
    #257
    "az ausztráliában talált széntömbbe ágyazodott fémrúd....."

    Élnék a gyanúperrel, hogy emberi gyarlóságnak lészen bizonyítéka, mint ahogy az Amerikában, egy sós tó mellett talált autós gyertya (tudod, ami begyújtja a belsőégésű motorokat).

    Így dőlnek meg sorra a mítoszok...
  • Kelta
    #256
    Azt birom, hogy ugyan rengeteg meg nem magyarázott eset és dolog van, de azok semmik :)
    Nem feltétlen közvetlen az ufokhoz kötödnek, de azért eléggé..
    egy példa: az ausztráliában talált széntömbbe ágyazodott fémrúd.....
    nincs rá értelmes magyarázat, mert ami nyilvánvaló az a tudomány számára elfogadhatatlan., ezért nem foglalkoznak vele..
  • Ironka
    #255
    Olvassátok el, tanulságos.
  • Ironka
    #254
    Az ufós pistikéknek:

    Isaac Asimov once said that he had no argument with reports of UFOs. "It's the IFOs that bother me," he added. Yes, there are unidentified objects seen in the sky. But the conclusion that these unidentified objects are extraterrestrial visitors is unsupported by any solid evidence, even after more than half a century.

    Turn the question around. Look at the UFO phenomenon from the viewpoint of the alleged alien visitors. If you had traveled across many light-years of space and found a planet that bears intelligent life, would you confine your activities to stunt flying in the dark of night and abducting random individuals for obscure medical examinations?

    More likely you would either announce your presence in an unmistakable manner or you would keep yourself hidden from human detection while you study the Earth and its inhabitants without interfering with the subject of your study.

    There may be myriads of highly advanced extraterrestrial civilizations. Their representatives may indeed be swarming over our planet. We simply have no credible evidence of it.

    During the American Civil War, when reports from the battlefields were often unreliable, many newspapers used a headline that warned their readers that the story they were about to read might not be accurate. The headline was, "Good News, If True."

    http://www.spacedaily.com/news/life-04zv.html
  • isi
    #253
    gyere ventrire Arch vok :]
  • Mardel
    #252
    "De ha tényleg ugy van ahogy ő mondja akkor te soha a büdös életbe nem fogsz kézzel fogható bizonyitékot kapni"

    Sajna csak az 5. mondatáig jutottam. Valahogy nem szeretem az iylen "agymenéseket" olvasni, bőven elég amit filmekben összehordanak.
  • Amergin
    #251
    Engem is elraboltak a szürkék Elvittek az Androméda galaxisba és ott az otthonukban lemásolták az agyamat, hogy tovább tudják tanulmányozni
    Azután hazahoztak és törölték a memóriámat.
    Mióta viszont a spirituális mesterem -Awgradasawa- csakratisztító pzsicho-karmo-grafológiás hipnózisában részesültem emlékszem mindenre!!!
    Csak sajnos a kezelés melléktermékeként szublimált az agyam és azóta írok ilyen hülyeségeket