472




\"Sword









Minden információ a játékról: http://sots.rorschach.net/ Honlap: http://www.swordofthestars.com/







A DEMÓ letölthető a FilePlanet-ről!
  • Agamemnon
    #112
    Kellene csinálni egy tech-tree-t, nem?
  • Agamemnon
    #111
    Csatába induló destroyer. Igen, jól látjátok, nincs hajtóműve...



    Majd az erősítéssel együtt:

  • Agamemnon
    #110
    Íme a győzelem és a statok:



  • Esrohnoil
    #109
    Nálam 4 ág volt az energiafegyvereken belül. Ez balról a 2. volt, a 3. meg a lézerek.
  • Agamemnon
    #108
    #83-as üzim, ott vannak az űrszörnyek. Én a tutorialban kétszer is találkoztam velük...

    Nálam az energiafegyvereknél a lézerek (piros-zöld-uv) voltak, meg a két szélén valami egyebek, de ilyenek nem.
  • Esrohnoil
    #107
    Emitter-nek az energiafegyvereken belül kell lenniük. Azért jó, mert az energianyaláb átcsap más hajókra is, és gyakorlatilag mindig talál.

    Hol van olyan meteor? Én még nem találkoztam vele. :)
  • Agamemnon
    #106
    Oksi, ezeket tudom. Bár a kampányszerű küldik, tényleg csak "szerűek" lesznek. Valódi kampány nem lesz a játékban , pedig nagyon jó lenne.

    Szóval melyik ágon volt emittered?

    Jó dolog ez a dinamikusan változó tech-tree, így tényleg nincs két ugyanolyan játék, vagy ugyanolyan nyerési stratégia...

    A 64:62, az szép. Én most támadtam meg egy bolygóját, ha nem A bolygóját, 90 db destroyerrel.

    Ja, és attól függetlenül, hogy a 3 hajóméretből (destroyer-cruiser-dreadnought) csak az elsővel lehet játszani, én mágis lenyomtam 2 dreadnought-ot. (az űrbogarak meteorját annak számítja...)
  • Esrohnoil
    #105
    Az előbb volt egy húzós csatám. Veszteségek: 64:62 :D
  • Esrohnoil
    #104
    A demoban sokminden nincs benne. 3 méretű hajót lehet össz gyártani, a demóban ebből csak 1 van. Hiányzik egy halom technológia, 2 faj, meg egy rakat kampányszerű küldetés, úgyhogy a demo közel sem a végleges játékot mutatja. :)
    Mellesleg ne csodálkozz ha nem férsz hozzá az emitterhez, mert azt írták a készítők is h. véletlenszerűen van generálva minden játék kezdetekor h. egyáltalán ki milyen technológiákhoz férhet hozzá. (Az összeshez nem fogsz soha egyik játékban sem hozzáférni elvileg.) Tehát ha mindent kifejlesztesz amit lehet, akkor sem biztos h. közte lesz ez is...
  • Agamemnon
    #103
    És melyik ágon sikerült emittert fejlesztened?

    Amúgy bányászhajót gondolom ti sem tudtok még gyártani. Gondolom kimaradt a demóból.

    Pajzsot sikerült valakinek fejlesztenie?
  • Esrohnoil
    #102
    Armor-emitter-nek én neveztem azt a hajót. Meguntam a sok mk-t. Gyakorlatilag ez egy olyan tuningolt armor típusú hajó, amire csak emittereket pakoltam.
  • Esrohnoil
    #101
    A 46:61 ráadásul csak a 2 oldal vesztesége 1 kör alatt. :) Hajó az több volt, meg a csata is elhúzódott még egy darabig. :)
  • Esrohnoil
    #100
    Jah, alapból 10 milla pénzt adtam mindenkinek, had legyen már az elején izgi. :D
  • Agamemnon
    #99
    Az armor-emitter-en milyen fegyver van? Olyanom nekem még nem volt.

    A némi emberáldozat-nál méztem, nincs sok pénzed... nekem sosem volt ennyi, max 300k, a többi vagy hajóba, vagy kutatásba lett befeketetve...

    48:61, az nem semmi, nem volt sok hajó jelen...
  • Esrohnoil
    #98
    Pár kép:

    Pár fejlesztés a hajón.

    Amikor végre van formáció-beállítás.

    Ide már ennyi hajó kevés lesz...

    Némi emberáldozat az ellenfélnél.

    Amikor minden kötél szakad...

    Veszteségek mindkét oldalon.

    Ennek vki tuti nem örült. :D

    A köcsög biofegyverekkel terrorizál.

    Épp időben kész az ellenszer, avagy egy átlagos nap a galaxisban.
  • Agamemnon
    #97
    Jelenleg úgy próbálom lefaragni az előnyét, hogy 60 sec a csata ideje. Ez pont annyira elég, hogy a rakétákkal egy hajóját kilőjjem, és én megússzam veszteségek nélkül. Bár így is fogyogat a lakosság, szóval, lehet, hogy nem a legjobb taktika...
  • Agamemnon
    #96
    Ez a csata után




    még ezt kellene legyőznöm:



  • Agamemnon
    #95
    Most néztem meg, hacsak nem tettek bele korlátot, akkor lehetséges akár ezer hajót is létrehozni. A költségvetésből legalábbis kijön. Amikor ezt a képet készítettem, éppen 100 hajóm volt. A kép szerint akár tízszer ennyi hajóm is lehetne, ami ugye 1000 hajó.

  • Esrohnoil
    #94
    Egyébként hiányolom belőle h. az egész flotta egyszerre szállhasson harcba, szar dolog ez az utánpótlásosdi.
  • Esrohnoil
    #93
    500-as csaták? :D
    Hát, én a 100-asoknál már a gépre bízom, tudod ki nézné végig mire 5 kör alatt elfogy minden, az legalább egy óra. :D
    Általában megbízható ha a gép számolja ki a csatát, de néha történhetnek különös balesetek, úgyhogy csak óvatosan!
    Na meg nem tudhatod az ellenfél milyen technológiával jön.
    Egyszer pl. 10 körig nem tudtam h. ha én voltam túlerőben, miért veszítek, aztán megnéztem egy csatát, és láttam h. a kis köcsögnek vmi új fegyvere van. :D
  • Agamemnon
    #92
    Amúgy nyugodtan nyomjátok a képeket! A "printscreen"-re elmenti őket a játék könyvtárába.
  • Agamemnon
    #91
    Akkor én nem panaszkodok a 30-40 hajó miatt... Talán le tudom nyomni őket. Azért ennél valami komolyabb létszámkorlátot is kitalálhattak volna. Jelenleg kb. 250-300 hajóm van a galaxisban, de anyagilag elbírnék 1000-1200-at...

    Na, az már csata lenne a javából , amikor 500-500 destroyer egymásnakesik .
  • Esrohnoil
    #90
    Kár h. szenzoros mód közben nem lehet kijelölni a hajókat... biztos úgy gondolták h. az túl könnyű lenne...
  • Esrohnoil
    #89
    A galaxistérképen a mozgás nekem nem zavaró, bár néha nehéz észrevenni egy-egy támadó flottát. Ami viszont zavar, h. nem lehet menüből kijelölni a csatahajókat harc közben, így van amikor szart sem lát belőle az ember, mert vagy rá tudsz kattintani, v. ha elég messze vannak nem is látszódnak pl. bolygó túloldalán, tehát cseszheted az egészet.
    Ja, meg ha már tudsz C&C hajókat építeni, érdemes vmi jó kis formációt felállítani és beállítani h. milyen sorrendben jöjjön az erősítés. Jó h. ha a kolonizáló hajó csak a végén jön be pl...
    Nálam már az a durva h. nem látni mikor jön az ellenfél, mert olyan hajtóműve van mindenkinek h. 1 kör a szomszédos csillag, úgyhogy kapásból csata van, nem lehet semmit üresen hagyni.
  • Esrohnoil
    #88
    De közben a gép is termel. :)
    Amit tegnap mondtam... Nah hát ott most úgy állok h. ugye 16 bolygó van összesen és mindenki kapott 4-et, szal nincs üres, csak a másiktól lehet szerezni.
    65. kör környékén járok, az egyik géppel szövetséget kötöttem még az elején, közösen le is nyomtunk egy bolygót. Azt én kaptam. Aztán mikor ő ment hódítani, én is segítettem foglalni neki 1-et. Ezután a köcsög felbontotta a szövetséget és nekem esett. :DD De bazi erős. Szerencsére kis átcsoportosítással ki tudtam védeni a 80 Destroyer-ből álló seregét, igaz, nagy veszteségek árán.
    Erre nem számított, mert az egyik bolygója elég üresen maradt, azt meg is szereztem. Úgyhogy most van 6 bolygóm, neki 4, a másik kettő gépnek meg 3-3. De ez senkinek nem tetszik és mindenki engem akar lenyomni. :DDD :(
    Könyörögtem mindegyiknél szövetségért, de nem álltak kötélnek. Az egyik vmi olyasmit motyogott h. most nem lehet, van még lőszere bőven. :DD
    Aztán meg is lepődtem h. az egyik 3 bolygós ellenfél hirtelen non-aggression-pactot ajánlott... Legalább most "csak 2 ellenfélre kell koncentrálnom egy darabig. Itt már húzós csaták vannak, nem ritka a 100 rombolós sereg...
    Egyenlőre így állok.
  • Agamemnon
    #87
    Egy dolog van, ami nagyon hiányzik a játékból, az pedig a kamera egyszerű bal-jobb előre-hátra mozgatása. Okés, hogy forgathatod, meg minden, de utána át kell fókuszálni máshová, ami körül tudsz forogni... ja, és kicsit nehezen észrevehetőek a csata közben ezek a pici hajók. Amúgy szuper, küzdök keményen.
  • Agamemnon
    #86
    Jól van, na, voltam... Azóta már feljebb tettem. Bár most vissza fogom venni, ugyanis, még mindig a tutorial-t nyomom, és van egy szomszédos rendszer, ami mindkettőnknek elég erős. Én eddig még nem tudtam annyi hajó gyártani, hogy le tudjam nyomni az ott állomásozó 40 db hajóját, így vártam és termeltem, hódítottam... erre betámadt! A szemétje! Mind a 40 hajót hozta ellenem. Nekem van kb 30. És az a gond, hogy nem mind a legújabb... de ha ezt túlélm, akkkor én könnyebben küldök erősítést, mint ő. És hogy gyakrabban tudjak termelni, leveszem a csata idejét minimálisra, így egyszerre kevesebb hajóm hullik ki a sorból, és közben tudok termelni.
  • Esrohnoil
    #85
    "Bár szerintem rövid a 240 sec a csatához."
    Hát állítsd többre! :D
    Én kapásból 600-ra lőttem.
  • Agamemnon
    #84
    A játék amúgy jó, nekem is tetszik. Bár szerintem rövid a 240 sec a csatához. Bár lehet, hogy még azért, mert nagyon gyenge fegyvereim vannak. Az nagyon tetszik, hogy a 10-en egynéhányadik körben már csatázol az ellenséggel (vagy valami űrszörnyel...). A faszi hangja nem is annyira idegesítő, inkább az a hang, amikor mentesz... az egy szörnyű csipogás...
  • Agamemnon
    #83
    Ja, ilyen szörnyekkel ti is találkoztatok?

  • Agamemnon
    #82
    Ahhoz képest, hogy azokban a játék-kezdésekben, amiket a demó előtt olvastam, mindig kb. a 30. körre sikerült összehozniuk egy második kolóniát...

  • Agamemnon
    #81
    Az szuper, akkor elszórakozunk vele majd egy ideig.

    Amúgy csak most állok neki játszani. Van némi memória probléma a gépemnél (kék halál 0x000008E címen), így tegnap éjjel már nem volt túl sok kedvem szórakozni vele. Talán ma már ez első körnél kicsit tovább jutok...
  • Esrohnoil
    #80
    A demo tetszik.
    Beállítottam egy játékot 3 gép ellen, össz 16 csillag, mindenki kap alapból négyet.
    Hát, akkora bolygó-ostromok vannak h. kénytelen voltam az egyik géppel szövetségre lépni h. jussak vmire. :D
    Azt kell mondjam h. nem könnyű.
    A több körön át tartó csatában hiába voltam túlerőben úgy h. a szövetségesem is pont akkor küldött egy bolygóhoz sereget amikor én is, az utánam lévő körökben is nyomnom kellett oda az utánpótlást, mert az ellenfél is gyártott közben és folyamatosan erősítette a bolygóját. A csata után mindenki meggyengült kissé. :D
  • Thanatos
    #79
    tudom mi az a budget :) és ebben igazad is van az már csak az én hibám hogy nekem sajnos negativ jelző marad a budget akkoris :)
    de szerencsére ez a kivétel :)
    az emg hogy más játékok hogyan jönnek a budget nem budget témához csaka nnyiban jön hozzá hogy kevesebből is tudott végre valaki ormálisat alkotni nem csak elverni a milliokat valami szarra ami sajnos a mai játékfejlesztésben nagy divat :(((
  • Agamemnon
    #78
    Látom nem sokat alszotok....
  • Hmuda
    #77
    Budget: alacsony költségevetésű.

    Ezen a játékon nagyon látszik, hogy nem töltötték túl a fejlesztők kasszáját. Bár szerintem az senkinek nem rejtély, hogy a mai játékvilágban nem negatív jelző az, hogy "budget", sőt...

    Az, hogy most a költségvetésük hogyan jön ahoz, hogy más játékok hogyan szerepeltek, az homály.
  • Lacc
    #76
    Bizony, az asszisztens (?) hangja tényleg leginkább egy rossz buzi felé hajlik. Azt nem tudom elképzelni, hogy a belső teszterek hogy nem ordítottak tőle néhány napnyi játék után.

    De ettől eltekintve egészen jó, szvsz főleg multiban, bár abba még csak belekukkantottam.
  • Thanatos
    #75
    nemtom szvsz nem anyira budget ez, ennél láttunk már nagyságrendekkel szarabbakat is amire rfogták hogy az ürstratégia világmegváltója :P
    (pl moo3... :P)
  • Hmuda
    #74
    Én is kipróbáltam. Egy egész jó kis budget űr-TBS játék.

    Csak két dolog idegesít eddig: röhejesen sokszor hozza össze a gép a meteoresőket a bolygókra, és akkor is olyan mértékben, hogy lehetetlen megmenteni a bolygót, ha nincs felpumpálva az infrastruktúra (ki is kapcsolom a véletlen eseményeket, mert ez nevetséges). A másik idegesítő dolog pedig a vészesen nyomorék szinkronhangok. Ha ilyen idegesítő nyávogásokat tudtak csak összehozni, akkor már inkább bízták volna a női géphangra.

    De ezeket leszámítva egy könyedt szórakozást igérő stratégia.
  • Agamemnon
    #73
    Letöltés közben volt egy lefagyásom, de azért folytattam a letöltést, hátha..., de nem, telepítéskor kidobott CRC hibával... sebaj, letöltöm újra...

    úgyse akartam ma játszani...