472




\"Sword









Minden információ a játékról: http://sots.rorschach.net/ Honlap: http://www.swordofthestars.com/







A DEMÓ letölthető a FilePlanet-ről!
  • hzsolt
    #272
    http://www.gameborder.com/game/Sword%20of%20the%20Stars%20patch/
  • Smoke
    #271
    Az a bajom hogy nem találok a patch-hez cracket, valószínüleg a lámaságom az oka, de ha tudnál adni egy linket azt nagyon megköszönném!
  • Agamemnon
    #270
    Szerintem a reload-oshoz is ugyanúgy jó a crack, a patch-hoz, meg amúgy is másik crack kell. Ha a patch után is mindig ugyanott fagy ki, akkor passz.
  • Smoke
    #269
    Üdv mindenki, kis technikai problémám merült fel a játék folyamán, a 20. kör után mindig kifagy. Gondoltam ezt meggyógyítom a patch-el, nos a várva várt siker eddig elmaradt, mert a reloaded-es verzió van meg ahhoz viszont nincs megfelelő törésem így, vki tudna mutatni linket ahonnan törést szedhetek? De minden egyébb megoldásra nyitott vagyok!
    Előre is köszi!
  • Agamemnon
    #268
    Az SG játékismertetője megtalálható itt.

    Összegzés: Végeredményben minden hiba ellenére örülnünk kell, hogy egyáltalán jelennek még meg űrstratégiák napjainkban is. Nem éppen húzóágazat az FPS, RTS fanatizmus mellett, de a Sword of the Stars egyébként is egy kellemes meglepetés a műfajban. Ugyan nem találta fel a spanyol viaszt, de számos újszerű, ötletes eszközzel megfűszerezi a kötelező elemeket. A komplexitás éppen jól eltalált és ugyan vannak benne szájhúzogatós részek, de ezek felejthetők. Egy kellemesen megkomponált, nem divatjátékot kap a kezébe, aki nekivág a kalandnak.
  • Agamemnon
    #267
    Ja, ha jól olvasom, akkor tényleg ott kell lenni a megfelelő hajóval a csatában...

    The salvage part of a Repair and Salvage ship has a very small chance of recovering information about new technologies after a battle. You can salvage wreckage and orphaned sections from the destruction of alien ships and you can salvage infrastructure from destroyed colonies. This requires that you be in control of the battlefield after combat.


  • Thanatos
    #266
    és félreértés ne essék nekem is bejön a game, tulképp utóbbi időkben az egyetlen élvezhető ebből a stilusból..., de ugye nincs oylan jó aminél egy picit jobb ne lehetne :)
  • Thanatos
    #265
    én azért el tudnám viselni azt a minimális +-t :)

    és nem is moo klónt kell kreálni de én midnig is azt vallotam hogy a jobbtól ötletet lopni nem szégyen :) és azt emg hogy ne kelljen annyira nagyon micromanagelni egy közepes ai-val meg lehet oldani, sőt talán még az se kell :)

    pl ugy hogy egy sima jel oda van igyesztve a full felfedezett naprendszer mellé? egy másik meg ami full kolonizálva stb stb..., nem oylan nagy wasistdas ez már, és szvsz dobna rajta, vagy elgalábbis nekem szimpatikusabb..., ha válogatni lehetne én pl inkább játsznakék két napos "galaxisban" ugy hogy mindkettőnek van több bolygója mint egy többnaposnak ahol gyk a "csillag" maga a bolygó :), tény nem rossz ezse de a másik nekem hangualtosabb, praktikusabb, életszerübb :)

    salvage nekem sem ment még eddig :( már arr ais gondoltam hátha csata közben kéne hazsnálni , de csatába még első sorban sose vottem :)
  • Agamemnon
    #264
    Hááát.
    1. Nem akartak moo klónt kreálni, és személy szerint nekem nem is hiányzik, hogy minden egyes bolygót külön külön meg kelljen látogatni e miatt, vagy hogy mindig nyüszögjön a gép, hogy itt ez a gond, ott meg az.

    2. Azt mondták a fejlesztők, hogy sokkal inkább rombolta a játékélményt, ha egy teljes naprendszert hoztak létre több bolygóval, és sokat bonyolított a dolgokon... amúgy nekem is furcsa, bár nem tudom hogy jegyezném meg egy 200 csillagos rendszerben, hogy melyik nap hányadik bolygójának hányadik holdját kell még felfedeznem...

    És amúgy ti tudjátok használni a salvage tulajdonságot a repair and salvage szekcióból? Elméletileg csata után pénzt, meg fejlesztést lehetne gyüktögetni... sikerült már valakinek?
  • dronkZero
    #263
    Igazából ez MOO_1_. Ott totál ugyanígy ment a dolog. Két csúszka, azt' szevasz. Szerintem semmi gond nincs ezzel.
  • Thanatos
    #262
    ott a pont, ha ezek meglennének akár tényleg mélto moo2 utód lenne :)
  • Pluskast
    #261
    Szerintem jó ez a játék csak 2 dolgot hiányolok. A normális naprendszereket, hogy ha eljutok egy csillagig akkor ne egy bolygó legyen csak ott hanem egy egész naprendszer. A másik pedig a bolygó gazdasági menedzsmentje. Jó lett volna ha lehetett volna építkezni a bolygókon.
  • Totti87
    #260
    MEGINDULT!!!
  • Totti87
    #259
    Köszönöm szépen! Már vagy 7 perce megy és egy ideje nem mozdul!!! Ugye ez a patch a reloadedeshez (is)jó???
  • dronkZero
    #258
    Ja, az az a patch. www.gamecopyworld.com-on meg van a patch-hez crack.
  • Totti87
    #257
    "sots-1.1.1-cdrom-patch-install" ez az a patch??? Már kezdtem lemondani a játékról, de olyan dolgokat írtok, h nem tudok elmenni mellette ennyivel! :-)
  • Thanatos
    #256
    hát én iszonyú boldog lennék ha minden játék "csak" ilyen ganéj lenne..., szvsz tipikus esete annak hogy nem kell egy gamenak 20 dvd és shader948 ahoz hogy élvezetes tudjon lenni...
  • Thanatos
    #255
    hát én iszonyú boldokg lennék ha midnen játék "csak" iylen ganéj lenne..., szvsz tipikus esete annak hogy nem kell egy gamenak 20 dvd és shader948 ahoz hogy élvezetes tudjon lenni...
  • Thanatos
    #254
    köszönyük a véleményed :) bye :)
  • Agamemnon
    #253
  • Bucser
    #252
    Hát igen. Ízlések és pofonok:) van akinek ez a ganéj játék egésszen bejön:)
  • Agamemnon
    #251
    Akinél még mindig fagyási problémák vannak, tegye fel a patcht, nálam megoldotta a dolgokat.
  • steweee
    #250
    ha még vki nem próbálta volna, ne is nagyon tegye. ganéj egy játék
  • Agamemnon
    #249
    Tényleg, mintha valamelyik nyilatkozatukban olvastam volna, hogy direkt nem hagytak más győzelmi lehetőséget, nincs terület, dominancia, meg ilyenek, csak és kizárólag a katonai erő számít, és azt hiszem, hogy csak egyedül győzhetsz, de erre nem esküdnék meg...

    Az tényleg jó lenne, ha lehetne csapatokat is létrehozni, amik nem változhatnának meg...
  • Esrohnoil
    #248
    "Mi lesz, ha a szövetségesemmel ketten maradunk? Nekem fog ugrani, vagy gémóver, nyertünk?"

    Úgy készülj h. neked fog ugrani mindenképp! :)
  • dronkZero
    #247
    Valami számítógépes durvulat forgó duplagúlákkal találkoztam, egy nagy, meg sok kicsi, a kicsik a nagy köré gyűlnek, az feltölti őket, aztán jönnek, beletolják a hajóimba a töltetüket, aztán megint mennek töltődni. Neumann-valami volt a nevük.
    Alien Derelictek, többféle...
    The Swarm
    Monitor Station, igen kemény rakétákkal, elpusztítva special projectet ad, amit lehet kutatni...
    Meteor
    Asszem ennyit láttam...
  • Agamemnon
    #246
    Ki milyen random dolgokkal találkozott a játékban? Gondolok a meteorokra, az űrbogarakra...
  • Agamemnon
    #245
    És én úgy tudom, hogy igen, csak kiírtani lehet a bolygók lakosságát. Gondolom az alapelv az volt, hogy 4 faj van a galaxisban, és kihagyták az alapelgondolásból a polgárhábórút, amit csak késöbb tettek bele, így nem gondoltak arra, hogy előbb is behódolhat egy bolygó, mielött még lakatlanná válna.... de erről nincs semmilyen infóm.
  • Agamemnon
    #244
    Hát igen, a meccs hossza nagyon függ attól, hogy milyen beállításokkal indulsz, lehet néhány órás, vagy néhány napos is egy csata...


    Hát az AI virusról semmit sem tudtam meg, csak azt hogy random technologia, meg hogy az AI slaves-hez vezet, ami szintén random. De hogy mit tesznek, az még a SOTS-on (klikk a bannerra) sem volt fent.
  • dronkZero
    #243
    Köszi!
    Akkor ezek szerint elfoglalni nem is lehet a bolygókat, csak kiirtani? Idegen faj tekintetében még nagyjából oké, de a fajtársakat miért nem lehet meghódítani? Kiirtok egy ember kolóniát, hogy aztán benépesíthessem emberekkel... :P Vagy ebben a játékban mindenki végtelenül lojális a kormányához?

    Kifejlesztettem valami AI vírust is, ami állítólag AI lázadás során jól jön. Nektek fellázadt már az AI?

    Egyébként extrém hosszú egy meccs, én kb két teljes napot beletettem, és még csak három spirálkar, meg a magrendszerek fele az enyém(150 csillagos galaxis), és a nyolcból még csak két népet kergettem csak a kihalás szélére... Mi lesz, ha a szövetségesemmel ketten maradunk? Nekem fog ugrani, vagy gémóver, nyertünk?
    A pénz elvesztette jelentőségét, olyan 40 millám van, körönként 2M bevétellel, gyakorlatilag bárit meg tudok venni. Emellett kissé melós kiirtani a galaxist...
  • Agamemnon
    #242
    An Assault Shuttle is used to strafe an enemy colony, killing the colony's population and damaging its infrastructure.
    ( http://sots.rorschach.net/Assault_Shuttle )
  • steweee
    #241
    a crackel megy a clone verzió is? mert akkor kár letölteni a reloadeset
  • dronkZero
    #240
    Ja, ha vkinek kell, van 1.1.1-hez krekk a gamecopyworld-ön...
  • dronkZero
    #239
    Ehh, akkor mindegy. A flottám általában a fegyverek szabadidejében az állomások lövése közt, meg a mellément lövésekkel úgyis mindig hamarabb kiirtja a bolygót, mint a platformokat körülöte...

    Amikor összeraktam egy Dreadnought méretű Assault Bridge + Barrage + N-thrustig Antimatter combót, mindenhová a legfejlettebb fegyvereket pakolva, a nevének a "Sword Of The Stars"-t javasolta a progi... :)
  • Esrohnoil
    #238
    Nem, a lakosságírtásra ott vannak a biofegyverek.
    Az assault shuttle a bolygó saját (légkörön belüli) védelmének a degradálására való. (Mivel az ellenséges hajókat a bolygóról is lövi a planetáris védelem, persze ha már eléggé ki van építve.)
    Úgy tudod használni h. csak az assault shuttle legyen kijelölve, más hajó ne, és támadó parancsot nyomsz közvetlenül a bolygóra. Persze elég közel kell az égitesthez repülni, és védeni a hordozót, amíg a shuttle rész a légkörben tevékenykedik. :)
  • Agamemnon
    #237
    Assault Shuttle-kat még én nem használtam, amúgy arra jók, hogy kiírtsák a lakosságot, meg hogy rombolják az infrastruktúrát, azt hiszem...
  • dronkZero
    #236
    Ami még igen idegesítő:
    A loading képernyőn töltött várakozás hossza nemigen arányos a csata bonyolultságával. Volt, hogy az ellenségnek vagy tízféle hajója volt, nekem is vagy háromféle, és igen gyorsan betöltött. Meg olyan is volt, hogy mentem csillagrombolni, SD+CnC, ellenségnek 10 kis platform, meg 10 nagy, összesen 4 féle hajó, és öt percet bámulam a csíkot.
    Ugyanígy, meghatározhatatlan okból némely csatát a szenzoros képernyőn tudom csak nézni, annyira szaggat, pedig nem sok cucc vesz részt benne.
  • Thanatos
    #235
    akkor nem csak nekem jut eszeembe erről a gameról moo2 :)
    amugy fajokba nekem eddig hiver-ek jönnek be, lassan érnek át új bolygóra de ha ottvannak gyk az összes hajójukat isntant mozgatják :), ergo én csak egy védekező flottát tartottam és az mindig oda ment ahova kellet :) (najó néha szétválasztottam ha egyszerre több helyről jöttek, igaz én csak 1v1et nyotmam még)
  • dronkZero
    #234
    Nagyon királyság ez a játék! Teljesen hozza a Master Of Orion fílinget, a fajokon kívül minden legalább olyan frankó, mint a MOO2-ben.
    Majdnem 400 kör óta játszom az első komolyan elkezdett játékot, spirális, 150-es galaxisban, 8 playerrel, emberrel. Már csak hent van hátra, feltaláltak a tudósaim mindent, amit lehetett... Valahogy van némi kiegyensúlyozatlanság a fajok közt, ahogy néztem. Szerencsétlen Hiver-ek egyetlen bolygót sem kolonizáltak, és csak kapuhajókkal futottam össze... De eléggé le vannak maradva a halak(tudom, delfin, de mindegy), meg a tharkok is, alig jutottak ki a spirálkarjuk tövéig, mire elleptek mindent az emberek. Szinte nem is háborúztam komolyabban mással, csak emberekkel.
    A halak viszont nagyon sunyi kis dögök. Vagy 200 körön keresztül próbáltak átjönni egy számomra lakhatatlan bolygóra az én spirálkaromban, persze mindig elzavartam őket. Aztán kaptam üzenetet, hogy megnemtámadási szerződést akarnak kötni. Na, mondom, csak megunták már a ~100 elvesztett cirkálót, elfogadom, úgyis épp akkor kezdtem a háborút a spirál közepén. Kb 30 kör múlva kapom az üzenetet, hogy felrúgták a megnemtámadásit. Megnézem, hogy mi a helyzet. A kis rohadékok belaktak két bolygót is, meg áthoztak egy méretesebb flottát. Persze nem maradhattak, kitakarítottam őket.
    Csináltam egy Star Destroyer hajóosztályt, dreadnought, point defense modul az elején, armor, plusz az épp legjobb hajtómű, előre valami plazmaszerű meg a legdurvább sugárfegyver, hátra rakéták. Kettő ilyen egy full rakétás CnC hajóval simán letakarít egy fullos bolygóvédelmet, ha nincsenek dreadnoughtok a rendszerben...

    Amire nem jöttem rá:
    Hogyan kell használni az Assault Shuttle-kat, és mire jó? Egyszer gyártottam tizet, berongyoltam velük a szatelliteken belülre, mondtam nekik, hogy támadják a bolygót, de nemigen akart nekik összejönni, aztán kipukkantak mind a védelem rakétáitől.
    Special Projectekkel mit lehet elérni? Elkezdtem valami Krull Projectet, ~50 kör óta megy, de fogalmam sincs, hogy áll, mikor lesz kész, vagy egyáltalán, hogy mire jó?
    Multiban hogy működik a taktikai csata kettőnél több játékosnál? Mert ha meg kell várni mindig mindenki 4-5 perces csatáját, akkor az elég gáz. Volt amikor 10 perc alatt lenyomtam vagy 15 kört, meg volt, hogy fél óráig csak csatáztam...
  • Agamemnon
    #233
    Nameg nem is tudom, milyen grafikus motor, meg gépigény kellene 500 ilyen részletes hajó megjelenítéséhez...