472




\"Sword









Minden információ a játékról: http://sots.rorschach.net/ Honlap: http://www.swordofthestars.com/







A DEMÓ letölthető a FilePlanet-ről!
  • Agamemnon
    #312
    Jók is! Bár először eléggé lassúak, de a harmadik kapu fejlesztés (alap+kettő) már azt adja, hogy 10 fényévnyi távolságba tudsz transzportálni egyetlen kör alatt (igaz +-2 fényév szórás időnként van benne), ami azért eléggé megkönnyíti a tarjeszkedést...
  • Lysandus
    #311
    Kösz a hasznos tippet! :-) Most épp a hiverekkel nyomom. :-D
  • Agamemnon
    #310
    Ez csak játékstílus kérdése, én ha felkészülten mentem egy csatába, akkor sosem szenvedtem vereséget, igaz, inkább a gépre bízom a nagy csatákat, mert manuálisan túl sokáig tartana.

    Való igaz, hogy sok támadóerőtől elesik az ember a pajzs esetében, de tök jól néz ki...

    Na jó a viccet félretéve a Hivers gate hajójára mindig teszek pajzsot, ott az nagyon sokat ér, és ott nincs különösebb jelentősége a tűzerőnek, csak, hogy meddig bírja a támadást...
  • Lysandus
    #309
    Mindig minden plusszpajzs??? Hát nem tudom. Én azért nem mondanék le egy assault hídról. Se dreadnought se cirkáló esetében. Ha helyette védekező hídat raksz fel, akkor a tűzerőd felével-harmadával csökken. Szerintem nem éri meg. Különösen azért, mert a kis turretekbe mindig PD lézert pakolok. Ezt egyedül a ligth emitter válthatja ki. De point def-re a lézer a legjobb, jó nagy hatótávval, tűzgyorsasággal, és pontossággal. PD-ben a végefelé jön még a fézer, annak a rombolóereje nagyobb ugyan, de a hatótávja és a pontossága meg kisebb (és PD-nél szerintem a lőtáv kulcsfontosságú). Tehát a raksikat PD-vel simán negligálni lehet. A torpedókat meg le lehet lőni. A lézerek és mass driverek ellen meg inkább a hajók szerkezetét, passzív védelmét erősítem, másrészt a speckó cuccokon kívül nekem mass driverek vannak a hajóimon. Ha azokkal találok, akkor úgyis bepörgetik az enemyt és onnan már nem tud célozni. Magyarul: szerintem a shieldes meg deflektoros hidakat nem éri meg felrakni, mert a védelem nem ér annyit mint az elveszett tűzerő. Kivéve talán a mk III-as és mk IV-es pajzsot, de nekem ez a kettő még soha sem jelent meg a techtree-n eddig.
  • Agamemnon
    #308
    Next Update
    Current target release is for October. Feature set is not finalized and status of publishers readiness to test and distribute is unknown.

    The following list contains the publically known changes and new features in the next update. This is not a comprehensive list.

    Various AI system updates and choreography improvements.
    Major AI turn time optimization.
    Fixed a known issue where setting the fleet stance to break off would permanently remove all ships from the field.
    Added an advanced hack to force single CPU affinity by setting ForceSingleCore=<CPU-#> in the [CPU] section of sots.ini. This is for the convenience of players with certain dual-core PC configurations that exhibit Windows timing bugs.
    Some changes made to reduce redundant news events.
    New out-of-character channel added to in-game chat to facilitate game organization and planning.
    The squad assignment buttons in the fleet manager screen can now be selected with the 1-5 keys.
    It is now possible to select which command fleet to use before entering combat.
    The old empire fleet summary screen has been replaced with a new screen that includes new filtering and sorting options.
    Fixed known issues where tac AI was assigning ships in combat to the wrong squads.
    Research boosting now behaves as designed.
    Fixed known issues where specific ship designs would not move/rotate.
    Unused research points are now refunded.
    Host can now adjust time limits for a game in progress.
    Fleet hold fire now affects planet missile launching.
    Ramscoop fleets now correctly display a green move line regardless of distance.
    Added particle system view distance slider to graphics options.
    Fixed known issue with player profiles that sometimes caused special victory badges not to appear when they should.
    Addressed occassional problem where human pathfinding would take a longer FTL route than it should.
    Some combat load time optimizations.
    Increased exclusion area around ships in the on the fleet layout screen.
    Fixed Liir close-to-attack behavior.
    Tightened up rift map type.
    Fixed a known issue where rejoining a game in progress might cause a sync error.
    Improved combat auto-resolution.
    Camera zoom can now be cycled through preset distances with the V key.
    Targets can be specified for node missiles once again.
    Weapon panel feedback improvements in combat.
    Fixed rare collision bug where solid objects would pass through each other in combat.
    Fleets now follow their intercept targets all the way into systems.
    Fixed known cases where fleet interception did not work as intended.
    Fixed known potential crashes that might have occurred when a colony with a build queue was destroyed.
    Player eliminated status is now correctly displayed for those rejoining a game in process.
    Player ranks are now displayed on player slots.
    Fixed situation where it was possible to break ships off in combat without having a command ship present.
    Fixed known issues where AI ships might sometimes start on top of each other in combat.
    Fixed potential crash that could occur when intercepting a fleet that goes out of sensor range on the star map.
    Fan created ship badges
  • Agamemnon
    #307
    fejlesztéssel 60 pont fölé lehet vinni, csak keresd ki a megfelelő kutatást és akkor nem lesz gond!

    Illetve mindig az elérhető legnagyobb hajóosztályból való CNC-vel irányítsd a flottát, mert szerintem attól is függ.
  • hapi
    #306
    Tipp a csatára:

    -Hátra rakétás hajókat előre armourokat az épp legjobb fegyverrel.
    -miden hajón mindig minden plusz pajzs legyen rajta
    - ha te támadsz várd meg az elsö hullámokat a bolygótol távol
    - ha lemaradtál a tchnikai fejlesztésekkel akkor már úgy is mindegy...
  • lammaer
    #305
    Csatákra semmi tipp? Nagyon kevés az a 20 command pont... hiába megyek 2 flottával, ha egyszerre csak kevés hajót vihetek be, ledarálnak.
  • Agamemnon
    #304
    Ja, over, túl valamin, budget, költségvetés, szóval a második fordítás már jó volt...
  • Agamemnon
    #303
    Szóval, ha csak a főképernyőn a csúszkával állítod be a kutatásra fordított pénzt, akkor igen, lehet, hogy előbb, lehet, hogy késöbb kapod meg. Ha még plusszt pénzt is adsz, a kutatás képernyőn, akkor előfordulhat az is, hogy teljesen előről kezdik a kutatást.

    Igazából én belefutottam egy olyan Biological fegyverbe, ami úgymond szolgává teszi a másik faj adott bolygóját, de nem próbáltam ki...
  • Esrohnoil
    #302
    Ez csak attól függ h. közben mennyi zsét nyomatsz nekik sztem.
  • lammaer
    #301
    Ja, időközben sikerült utánaolvasni, és úgy néz ki, egy project bármikor elkészülhet 50% fölött, viszont legrosszabb esetben csak 150%-nál készül el.
    Szóval a 100% nem jelent semmit.
  • Esrohnoil
    #300
    Szerintem pedig inkább pont az van h. túlköltekeztek a tudósaid, és nem tudták befejezni a projectet. :D
    Ossz nekik egy kis lét és kész lesz az.
  • lammaer
    #299
    Még egy kérdés: ti nem találkoztatok olyannal hogy a research beragad?

    Konktrétan: van egy tech, szépen fejlesztgetem, de amikor eléri a 100%-ot, nem kapom megy, hanem megy feljebb 100% fölé. A beállitásoknál meg szépen kiirja hogy overbudget (túl sok a zsé). Ezután akármilyen techet fejlesztek ki, sosem kapom meg, mindegyik felmegy 100% fölé, de nem készül el soha.
  • lammaer
    #298
    No, én is kipróbáltam a játékot, és egész megtetszett mert viszonylag egyszerűen kezelhető de mégis elég komplex. Akadt azért egy-két homályos folt, még nem tudtam rendesen utánaolvasni.

    1 - flottánként csak 1 CnC hajó lehet? Mostanában bajban vagyok a csatákkal, mert max 3 cruisert + a CnC hajót tudom bevinni egyidőben a csatába, miközben 2 faj egyszerre két irányból támadja a bolygómat fejenként 20+ hajóval. Közben meg több flottám is van a stratégiai képernyőn.... ha jól láttam csak 1 flottám vehet részt a csatában, vagy tévedek?

    2- ellenséges bolygót ugye nem lehet elfoglalni csak lerombolni és max újrakolonizálni ha megfelelő a minősége?


    Thana: nekem az SEIV nagyon bejött, jó komplex, hatalmas techtreevel, monumentális épitkezési lehetőségekkel (pl ringworld épités, csillagrendszerek teljes átalakitása), fajkeverési lehetőséggel (leigázni más fajok bolygóit, a lakókat pedig utána szét lehet hordani és az amúgy használhatatlan bolygókat kolonizálni velük), változatos harcrendszer (anyahajók, vadászgépek, jól variálható fegyverrendszerek), egész jó kémkedési rendszer... szóval tuti. SE V-t nem próbáltam, de várom nagyon a fullt :)

  • Agamemnon
    #297
    Van egy két dolog, ami esetleg jó lenne a Sots-ba, de így elsőre, nem tűnt egy egyszerű, könnyen játszható játéknak. Ahhoz meg nincs sok kedvem, hogy egy teljes galaxist (vagy akár többet) úgy hódítsak meg, hogy bolygóról-bolygóra én dontsem el, hogy hol, mit építenek...
  • Thanatos
    #296
    én még előző részét is probáltam..., sokan istenitik a sorozatot de szvsz hulladék mind...
  • Agamemnon
    #295
    Amúgy kipróbálta valaki a Space Empires V-t? -demó letölthető az SG-ről- Nekem annyira nem jött be, mint a Sots...
  • Agamemnon
    #294
    Azért, az hogy a megengedik, hogy változtasd a csata idejének hosszát, egy nagyon-nagy csalási lehetőség...
    Pl.: - Alap, 240 sec, Hivers-el nyomom, két idegen bolygónál; az egyik kapum éppenhogy túlélt, de szinte minden mást ledaráltak, a másiknál 150 sec-ig élt a flottám. Előző kör visszatölés, idő 60 sec, és sértetlenül felállítottam mindkét kaput, és már özönlenek is a Hivers egységek mindkét bolygóra. :-)
    - Másik alkalmazás, téged támadnak, ugynaígy leveszed az időt, oda sem érnek, és lejár, így újabb és újabb egységeket tudsz gyártani.
    - Te támadsz egy bolygót, mondjuk elött a gép lepucolta, de még 600.000.000 lény van a bolygón, ennyit még dreadnaughtokkal sem lehetne egy kör alatt elpusztítani, de ha feltolod az időt maxra, akkor kényelmesen kiírtható mindenki...
  • Agamemnon
    #293
    Azért nem olyan rossz dolog a Hivers-ekkel lenni. Ha egyszer letetted a kaput, utána már tényleg könnyű dolgod van. Nem kellenek hatalmas flották, hiszen a galaxis egyik végéből a másikba könnyedén transzportálhatóak, így akár 2-3 fronton is harcolhatsz velük egyszerre...
  • Yrda
    #292
    köszi szépen:)
  • Agamemnon
    #291
    Először meg kell tervezned a hajótípust amit majd le akarsz gyártani, utána rámész egy bolygóra ami a tiéd és azt mondod, nuild, majd kétszer a hajóra amit gyártani akarsz, és ha ügyes vagy, akkor a bal szélén megjelenik a hőn áhított hajó, és még azt is káthatod, hogy hány körön belül lesz kész. Ha visszalapozol, vagy rákattintasz a bannerra, akkor biztosan fogsz látni néhány képet is erről...
  • Yrda
    #290
    sziasztok
    bocs, de még csak most töltöttem le a demo-t
    hogyan kell hajót csinálni mert sehogy sem akar csinálni??
    köszi
  • Agamemnon
    #289
    Ja, szerintem is, csak furi volt, hogy erről nem tájokoztattak...
  • Agamemnon
    #288
    Azért nyertél, mert a kezdő képernyőn, ahol a lanch gombra kattintottál, ott még be kell állítani az ellenfelekt, hogy tényleg vegyenek is részt a játékban. Az, hogy oda teszi a képüket, az még nem jelenti, hogy játszani is fognak. Kattints rájuk párszor, és meglátod...
  • Esrohnoil
    #287
    Szerintem ez ilyen, mindig a kör eleji állapotokat menti el.
  • Mr Spock
    #286
    Az lenne a kérdésem, hogy valaki megtudta csinálni normálisan a tutorialt? Mármint a normálisant úgy értem, hogyha megnyomom az end turn-t máris győztem! Minden szinten kipróbáltam.

    És így oktatás nélkül kicsit még átláthatatlan a rendszer nekem. Ugyanis azt nem értem, hogy rögtön az első küldetés a kampányban az, hogy 150 körön belül ki kell írtani a másik földi szeparatista frakciót. No de mire átérnék oda már az több mint 150 kör.
  • Agamemnon
    #285
    Ha egy új körben kijelöltök kutatást, illetve elindítjátok a flottákat, majd ezután elmentitek, és betöltitek ezt a mentést, akkor nálatok is a kör eleji állapot lesz? Mert nálam ez a helyzet...
  • Agamemnon
    #284
    Van ám itt tűzerő:




    Ja, kb hány kör alatt lehet az embereknél a teljes tech-treet kikutatni? Én 3/4-re tettem a csúszkát, és a 179. körnél járok, de még mindig van mit kutatni. A shield technél mindössze két kutatnivaló volt... Illetve a fegyverek ág sem ér fel nálam a csúcsig, de már nem hiszem hogy lesz bármi új is. Mint a képen láthatjátok, eléggé jól felszerelt ez a kis űrjármű...
  • Agamemnon
    #283
    Nem hiszem, hogy bármilyen fegyverrel is ki lehetne úgy irtani valakit, hogy az infrastruktúra permanensen 100.00 maradjon. Mert miután 3 körrel késöbb odaértem, akkor is annyi volt, pedig egy lakatlan bolygón folyamatosan csökkennie kellene. Lehet, hogy ez is random encounter... vagy mi a szösz...
  • Esrohnoil
    #282
    Mondjuk elfoglalási célzattal. :D
    Gondolom a bolygó közelében maradt még védelem ezért nem tudták elfoglalni...
  • Lysandus
    #281
    Igen, valami biofegyver lehetett. Bár, ha majd hazaérek kipróbálom, hogy mi marad, ha kiürítek egy bolygót... De miért tenne ilyet vki?
  • Esrohnoil
    #280
    Vki jó kis biofegyvert használhatott szegényeken. :D
  • Thanatos
    #279
    norton suxxx :DD
    (a kép csini :P)
  • Agamemnon
    #278
    Na, csak sikerült...



    (a reklámképszűrőt kellet csak kikapcsolni)
  • Agamemnon
    #277
    Hát ilyennel sem találkoztam még:

    lakatlan bolygó, 100-as infrastruktúrával...

    (mindjárt jön a kép, csak feltettem a Norton Internet Securirtyt és most nem jön elő a javascript ablak...)
  • Agamemnon
    #276
    Én még nem találkoztam vele, bár most kikapcsolam a véletlen eseményeket...
  • Lysandus
    #275
    Van külön patch, meg külön a reloadedhez tömörítve egy sword of the stars exe. Tehát nem egy file-ban lesz a kettő.
  • Lysandus
    #274
    www.gamecopyworld.com, legalábbis én itt találtam...

    Apropó: Unknonw Menace-ból volt már valakinek a "Master of Puppets"? Mondjuk egy kis Metallicát bevághattak volna alá! :-) Nem tudtam legyőzni, de az első kísérletet követően hajókat nem küldtem ellene. Két bolygómat meglátogatta, okozott némi kárt, de utána megunta és elment. Igazándiból fogalmam sincs mit lehetne tenni ellene...

  • Smoke
    #273
    Köszi, de ez a patch amit már feltettem és most követeli a cd-t na erre kéne vmi hogy ne követelje!