107666
N%C3%A9vtelen-1.png
  • robotnyk
    #16583
    tudom, tapasztalatból mondtam :)
  • Me0w
    #16582
    Az sem lehetetlen, csinalsz 4 perfect deliveryt + apro, es megvan.
  • robotnyk
    #16581
    1 nap alatt enzo?
  • Synit HUN
    #16580
    Király! Köszi!
    Bucsher: Vettem egy TT-t és bejártam vele minden autós szalont, csináltam egy leszállítást és lett motorom :) Egyszerű.
  • Me0w
    #16579
    Detto :)
  • Hmuda
    #16578
    4 óra? Én a kezdő Audi TT-mmel másfél óra alatt megvoltam vele.
  • Bucser
    #16577
    túlképp 3-4 óra alatt meg lehet szerezni a motort. Csak végig kell mászni az összes carsale-t.
  • CivicVTi
    #16576
    Hozzank beszallhatsz, delutan megbeszeljuk hol lesz a talalka, aztan odajossz es folveszunk.
  • InfiniteReality
    #16575
    Csak meg kell keresni az összes autószalont (ahol még nem jártál azt halványan jelzi a térképen). És máris lehet motorod. Egyébként nekem offlineban nem volt az összes autószalon látható halványan. Onlineba tökéletes (mindegyik látható volt halványan egyből).
  • Alexease
    #16574
    1-2 ora alatt korbe lehet jarni az autoszalonokat:)
  • InfiniteReality
    #16573
    Ha ennyire vágod, szerinted mit kellene tenni a Windows-szal?

    Nincs víruskeres. Nincs tűzfal. Nincs codec pack. SP2 windows, frissítések mind fent, swapfile fix, felesleges rezidens dolgok nem futnak, memóriaoptimalizáló vackok nincsenek fent, directx friss.

    Egyébként a gépemet kb 3 hetente szoktam csak restartolni, de a TDU viselkedésén ez nem változtat. 3 hete újra sem indított géppel (amin közben szoktam flashelni, photoshoppolni, filmet nézni, letölteni, TV-t nézni, zenét hallgatni, néha más játékkal játszani, amikor nemvagyok otthon letöltések / grid computing fut).

    Más játékoknál azt tapasztaltam, hogy azért kicsit lassabbak ha már kb 3 hete nem restartoltam a gépet. TDU-nál nincs igazán különbség.

    Egyébként 7.2-es catalysttal közvetlen a töltés után mikor megy az animáció az éppen aktuális verdáról mindig akadt az elején, most 7.3-mal folyamatos. Házban sem akad meg 1x sem soha!
  • bucsher
    #16572
    1 nap alatt motor? én 1 hét alatt a közelében sem vagyok :)
  • Synit HUN
    #16571
    És egy kérdés: Be lehet vhol állítani hogy ne halljam a többi játékos zenéjét meg a rossz külföldi szövegeléseket?
  • Synit HUN
    #16570
    Tegnap megvettem énis a játékot. Most az Onlin profilban kezdek mindent előröl :I Viszont ha már van szívesen csatlakoznék clubhoz vagy nyomulnék veletek. Megpróbálok ma kicsit előrerohanni a játékban, tegnap már elértem hogy motorom legyen. Szal ha lehetséges jelezzétek, köszi!
  • Alexease
    #16569
    Manapsag a sirasok okait kepezo hibak 80% a sajat gepeken, rendszeren keresendo;) Neha amikor betesznek egy-egy desktop kepet, neha Taskmanager-t, mar az is csoda ugy ranezesre, hogy maga a rendszer uzemel:))

    Attol hogy jatekra hasznalnak egy szamitogepet, az meg szamitogep jarad;) Alapveto ismeretek kellenek hozza, mashogy nem megy;)
  • InfiniteReality
    #16568
    Engem a TDU-ban nem a megröccenések / töltögetések zavarnak (PC-s játék sosem lesz olyan folyamatos mint egy konzolos), hanem amikor a játék relatíve hosszú időre megáll (olyankor egyébként a hang is beakad) és utána valahol tök máshol találom magam mert épp kanyarodtam vagy valami. Amikor repesztek 300-al a kanyargós úton és megröccen a játék zeneváltás vagy töltés vagy objektumkipakolás miatt, attól nem vesztem el a kontrollt a kocsi felett és nem landolok a susnyásban / nem megyek háznak / táblának / fának. Amikor megáll, akkor veszítem el a kontrollt a kocsi felett és EZT kellene kijavítani. És a 7.3-as Catalyst pont ezen az effekten segített, azaz már csak városban csinálja (kis sebességnél is, tehát nem azon múlik mennyivel megyek).
  • InfiniteReality
    #16567
    TDU-t kivéve csak a STALKER fos nálam, de az mindenkinél:) Tudom h a TDU marha érzékeny mindenre. A win jól karba van tartva annak ellenére, hogy 3 éves kb. Friss driverek fentvannak mindenhez (azért majd alaplaphoz meg hangkarihoz megnézem), töredezettségmentesítés kb 1 hónapja volt. SWAPfile fix és a c-n van, viszont az összes egyéb temporary vacak könyvtár másik driveon. A játék egy sata winyó egyik particióján van, és volt ott is töredezettségmentesítés, de azért majd megnézem.

    Az effekt a 7.3 catalyst óta az, hogy a játék városon kivül mindenhol folyamatos! Azaz olyan megállás nincs (picikéket időnként megakad, mikor tölt vagy zenét vált, de ez egyáltalán nem gáz). Olyan 0.5-1-2 sec-es megállás már CSAK városban van.
  • 3P
    #16566
    Igen. Többen panaszkodnak ilyan-olyan laggoláshoz hasonló jelenségre és rögtön a játékot támadják, pedig sok esetben nem a játék, hanem a sok szutyok progi vágja halálra Windows-t. Többször írtam én is, hogy talán érdemes kerülni a milliónyi kodek csomagokat, meg kell nézni, hogy milyen memória rezidens progik futnak, mint pl. tűzfalak, vírusírtók, féregkeresők, egyéb netes progik, és rá lehet találni a bűnösre. Ezt persze kevesen teszik meg és várják a misztikus patch-eket ami vagy eljön vagy nem.
    Azért van aki, ha máshogy nem is, de mégis megpróbálkozik egy tiszta oprendszerrel és mint ahogy neked is döbbenetes javulás lett az eredmény. Persze, ha egy Win újratelepítés után ugyanúgy (már bocsánat ész nélkül) visszarakják a kodek csomagokat vagy a többi mem rezidens progikat, akkor nem kell csodálkozni, hogy ismét lassulás lesz az eredmény.
    Persze nem akarom mondani, hogy ne segítene egy patch többeken, de azért az sem lehet mindenre gyógyír.
    Két ismerősümnél is pont ilyen laggolások voltak a TDU alatt és kb fél óra alatt rendbe lehetett tenni nekik úgy a windos-t (újratelepítés nélkül), hogy nyoma sem maradt az ilyen jelenségeknek. :)
    Szerintem akinek ilyen gondjai vannak a progival esetleg érdemes lenne a saját Windows-ával is picit törődnie, s haz sem segít, akkor tényleg várni a patch-re.
  • CivicVTi
    #16565
    Mikor? 8 korul v utan kene. Tegnap miutan leleptetek, jottek meg vagy 3 an tuti, 1 ig siman toltuk:D
  • bertino
    #16564
    ma este megint tali lesz a clubnál, ne felejtse senki!
  • Me0w
    #16563
    Jo megoldas erre egy hdtach telepitese, egy rendesen karbantartott modern hd kb. ilyen kepet kell, hogy adjon:



    A felso kek vonal a 250 gb-os Samsung S-ATA hd-m, az also piros egy osszehasonlitott P-ATA hd.
  • XRV
    #16562
    Nem beszélek a nagyvilágba, velem történt meg.

    Előző VGA-m egy ATI9600XT volt 800*600 low, max 22fps eladtam, vettem egy 7600GT-t 800*600 5fps??!, 1024x768 34fps akadozott röcögött! Szörnyülködtem is.
    (Persze annak rendje módja szerint csináltam mindent: régi VGA eltáv előtt driver uninstall, új VGA be nvidia driver fel.)
    Jó mondomjáték rossz tán béta, újrateszem, úgyis eredetit vettem. Nem ment hiába pucoltam ki a registry-t, semmit nem hagytam ami Atari vagy TDU.
    OK mondom adok neki egy lehetőséget - Game nem települ fel úgyis, lassan két éves a Win - C: format.. adj neki :-)

    És most? 1280*1024 High röccenésmentesen fut. 800*600 is vígan fut. Ma du megnezem az fps értékeket, mert azt elfelejtettem, annyira belemerültem :-)) Lehet nem is kellett volna eladni a VGA-t de mindegy jójezígy :-)))
  • Alexease
    #16561
    A megallasok szerintem nem a TDU-ra jellemzoek, hanem a TDU es bizonyos konfig/driverre;) Nalam folyamatosanmegy, akadozas, megallas nelkul, egyszeruen csak folyamatosan csokken es/vagy no az fps (15-60). A megakadas lehet lassabb vagy keves memoria, es "toredezett" meghajto is. Mivel folyamatosan tolti a palyat, igy sarkallatos pont lehet a merevlemez eleresi- es atviteli sebessege. Ez folyamatos fps csokkenest (5-20%) es komolyabb akadasokat jelenthet. A konzoloknal sokszor az optimalizalt file-strukturalt fix meghajto (DVD) eleres is nagy segitseg.

    Pl. a jatek ugyanarrol a meghajtorol tolti folyamatosan a palyat, a hangokat, efekteket, ha valaki zenet hallgat kozben, akkor ugyanonnan de masik szektor reszekrol azokat az adatokat, es versenyek kozben a jatek tarolja - nem hiszem hogy memoriaban - a visszajatszast is, ami irast jelent. Egy komolyabb fordulonal, foleg ha belathato a palya nagy resze, igen komoly mennyisegu adatot kell behuznia es kiraknia (ranezesre neha, pl. egy komplett GTL palya mennyisege:D). Es azert rengeteg 2D/3D fa (trukkkos szembefordulos:P), irtozat mennyisegu fu, es scrittel animalt minden mas (tavvzetek, falevelek). Es mindennek dinamikus arnyek...

    En meg mindig ugy vagyok vele, hogy osszehasonlitva az eddigiekkel, csoda hogy megy;)))
  • gduck
    #16560
    Érdekesek ezek a vélemények... Nekem tök különbözően vezethetőek az autók... Sztem űber fasza a játék gyönyörű grafikával :D
  • GrimReaper78
    #16559
    Oks, kösz. :)
  • Me0w
    #16558
    Nem

    Nem

    :)
  • GrimReaper78
    #16557
    Sziasztok! Két kérdésem lenne:

    1) Az éjszakai MOD mennyire sötét éjjel? Csak mert fényszóró bekapcsolására tudtommal nincs lehetőség, viszont nem szeretnék vaksiskodni.

    2) Be lehet kapcsolni valahogy egyjátékos módban a saját autó törését? Sokat dobna a realizmuson, és tudtommal online módban törnek a verdák -- vagy végül ezt a feature-t is kivették a játékból?

    Előre is köszi a válaszokat, és bocs, ha már voltak ezek a kérdések, bevallom, nem olvastam vissza...
  • InfiniteReality
    #16556
    ATI tulajok tegyétek fel a 7.3-as catalystot. Az akadozások jórészét megszüntette nálam, valamint nagyságrendekkel folyamatosabb a játékélmény, többnek tűnik az FPS (pedig bekapcsolva felejtettem az adaptive antialiasingot), kevesebb a grafikai megjelenítési hiba. Mostmár csak és kizárólag városban jelentkeznek a TDU-ra jellemző "megállások"...
  • InfiniteReality
    #16555
    A gumifüstölés miatti belassulás az x1650 miatt van. Ugyanabban a konfiban egy x1950pro-val (kb 40ezer bruttóban az ára) nem éreznél belassulást, csak a TDU-ra oly jellemző akadozás (de már erre is van megoldás, 7.3-as catalyst).
  • RedRiot
    #16554
    "Ami mar kicsit bosszant, hogy eddig belefutottam 3-4 olyan versenybe, ami mar erosen elarkadosodott;))) Extra autok, tobb mint 300km/h, dimbes-dombos szerpentin, hatulrol indulok, szetfustolnek, nem latni semmit, lokdosnek, letolnak, elem lokdosik a forgalombol az autokat, a rendorok azonnal keresztbe allnak az uton, stb.:) Raadasul ilyen sebessegnel, forgalomban erosen esik az fps is, ami durvan szerencsejatekka teszi az egeszet;)"

    Az ilyen nagyon árkádos dolgok sokat rontanak a játékon. Kicsit értékelném a gamét én is, 2-3 nap játék után.

    Ami bejön, a sziget,a távolságok, a profi megvalósítás. Az inkább arcade mint sim irányítás már kevésbé tetszik - nálam a GT Legends és újabban az RFactor-hoz készült F1 '79 mod a nyerő ebből a szempontból, ezeknél tényleg érezni lehet, hogy autót vezetsz: a kerekek blokkolnak, kipörögnek, a futómű dolgozik, a kocsiknak van súlyuk, a gumik másképp tapadnak hidegen és melegen stb. A TDU ettől jóval egyszerűbb, de ez még nem volna baj.

    sebesség: AMD 3500+, 1Gig, X1650XT PCIE-n épphogy játszható: ha nincs verseny, csak cirkálgatok 30-40fps, versenynél (gondolom a több polygonból álló autók miatt) 25-30fps (ez éppen hogy csak folyamatos képet ad, de az irányítás már kezd fos lenni), rajtnál 20fps a gumifüstölés miatt, ez már teljesen szar. Akadozások jellemzően csak a városban vannak, de ott nagyon gáz tud lenni. Lehet hogy egy defrag sokat segítene. Mindenesetre annyira nem lassú mint vártam, lehet hogy a PCIE-re lett optimalizálva? Az mindenesetre érdekes, hogy a low-med-hi detail beállítások nem sokat változtatnak a sebességen, sőt az anti-aliasing sem!

    Autók kidolgozottsága: nem rossz, de a GT Legends autói szerintem szebben sikerültek. Azért itt befigyel egy-két low-res textúra, elnagyolt részlet, ami rontja az összképet. A garázs, ablaklehúzás, ajtónyitogatás, az autószalonok ad vmi "birtoklás-érzést", ez érdekes plussz, de egy autós game nem ettől jó vagy rossz.

    Kocsik fizikája: mintha túl könnyűek lennének az autók. Már a Golf is csinál kisebb ugratásokat az autópályán 190-200 körül, ami nem túl életszerű. Félet hogy egy Ferrari Enzo már csak mintákat fog venni az útról. Elsőkerekes/hátsókeres kocsik hasonlóan viselkednek, az orrnehéz Golf a játékban vígan kereszbeteszi a seggét mint egy Zsiguli. Semmi alulkormányzottság. Ez, a 20fps, és a ritka, de gyakran "restart" okozó akadások nagyon sokat rontanak a játékon.

    Egy részletes "graphic details" menü nagyon sokat javíthatnak a játékon. Jó lenne, ha kikapcsolható lenne a füst (gumi, kipuff), a repdeső szir-szarok - újság, falevél, madár, és még apróságok, amivel kicsit lehetne gyorsítani a játékon. Egy jó arcade játék száguld a gépen, nem röcög-döcög.




  • InfiniteReality
    #16553
    Hykao, láttad, hogy kaposinak offlineban van 92%, Neked meg onlineban? Érdekes...
  • InfiniteReality
    #16552
    Kaposi: azért durva a dolog, mert én MINDENT megcsináltam amit Te plusz a sziget valamennyi útját felfedeztem, tehát nincs olyan dolog amit ne teljesítettem volna. És 89% a vége offlineban.
  • AdaKiller
    #16551
    ja épp olvastam age 3 online részét, akit csaláson kapnak bannolják. merem remélni tdu-nál is bevezetik ezt.
  • AdaKiller
    #16550
    jaja, erről magyaráztam én is vmelyik nap. no meg a hihetetlen kör-pálya idők. egyik versenynél az 5. és 6. helyzetett is magyar. de mondanom se kell hogy számomra kamuidővel. hiába tolom hibátlanul, de akkor is soxor 10-15 mp eket vernek rám.
  • DJ Skyline
    #16549
    megnézem, kösz!
  • Tomy Lee
    #16548
    A sziget felső vagy középső részén,hogy tudok házat venni?
    Mikor map-on rákeresek az ingatlan kereskedésekre és elmegyek 1-hez akkor csakis a sziget alsó részén enged házat venni a fenntieket nem is mutatja.
  • autoszimulator
    #16547
    A multi nélküli részt sikerült kijátszanom nekem is. Még egy klubba kellene connectelnem, meg megvannak az instant cuccok. De a drive-in megnyerése az számomra szvsz lehetetlen... Mikor van egy 3as tuningolt saleen-em, tök egyenes út, és a gyerek má az első csekpointnál 1,5mp-vel ver, ugyanúgy saleenel, akkor kicsit tán elmegy a kedvem
  • Tomy Lee
    #16546
    Volt már sajnos ilyen kérdés
    Erre tessék:TDU ost
  • Zsocee
    #16545
    lehet hogy már volt krdés de azért felteszem,a harted verzióval valahogy lehet neten játszani,esetleg gémszpájt kicselezni vagy ilyesmi vagy valami online crack,a választ légyszi privátüzibebe is.
  • AntiHero
    #16544
    Szerintem nem lesz fizetős.