11765



Személyeskedést, egymás minősítgetését mellőzzük.


A teljes magyarítás feltöltve.
  • kisokka
    #11645
    Városokat a lakossághoz mérten tudsz csak fejleszteni, szóval, ha elérte a limitet egy szintnél(ne kérdezd mennyit), akkor húzhatsz még egy szintet és akkor adja be a következő építhető épületeket is.
    Van egyébként help, kattints a városra, ekkor a megépíthető épületekre. Itt alul találsz 3 ikont és a bal oldali lesz az. Magyarul Épülettallózó megjelenítése, angolul nem tudom mi a neve, gondolom hasonló. Itt meg lehet nézni, hogy mikortól ad be és mit.
    Viszont én ezt a City/Castle kombinációt én sem értem, hogy mit akarsz vele mondani. Lehet választani, hogy egy várost várrá alakítasz át(bár gazdaságilag nem mindig éri meg és akkor a vár épületei tudod csak húzni) és fordítva. Erre gondolsz?
  • Savaran
    #11644
    A bányához más nem kell hogy megtudd építeni, nem tudom akkor mi lehet a gond.
  • komenco
    #11643
    Némelyik városban a kőfalak már 4-es 5-ös szintűek.
    Ezt a City/Castle kombinációt nem értem. Ott a bányák szürkén világítanak...Igazából nincs egy normális help ahol pl. ha rákattintok egy bányára, akkor megmutatja, hogy mi kell hozzá. Na ez a fő gondom.
    Esetleg valaki más tudja?
  • Savaran
    #11642
    Ja igen, elfelejtettem megemlíteni, azt hiszem 3. település szinttől lehet csak, tehát akkor amikor a városodnak a legelső kőfala már megvan.
  • komenco
    #11641
    Köszi Sava,
    Ezt én is tudom, csak épp nem jelenik meg az ikon az építési listámban és ezért nem is tudok építeni......pedig van pl agy csomó szén a környéken..( A Franciákkal vagyok és most van 19 Region-om ) .
  • Savaran
    #11640
    Szia!

    Bányákat csak olyan helyeken lehet ahol valamit lehet bányászni, érdemes ilyen területeket meghódítani mert nagyon megdobja a gazdaságot.
  • komenco
    #11639
    Sziasztok!
    Nemrég kezdtem játszani vele, és egy -két dolgot nem értek:
    Sehogy sem tudok bányákat építeni, mi kell hozzá? Szeretném növelni a gazdaságot.....Vagy csak bizonyos kortól működik a bányaépítés? Én most 1298-ban járok.
    Meg nem értem a City és a Castle rendszert a City Browser-ben. Biztosan itt van a bibi......
    Tudna valaki segíteni?
    Miklós
  • Savaran
    #11638
    1. a játékban minden egység úgymond autonóm, nem változik át erősebbé csak javíthatóak, páncél fejlesztés, némelyeknél fegyver fejlesztés, és ugye 3x3 szinten keresztül a tapasztalat.

    2. játékos függő ez is, a nagyon alap paraszti egységeket biztos hogy felesleges megtartani a végéig, például az angoloknál lesznek jóval jobb íjászok.

    3. csak ott tudod újra toborozni a megfogyatkozott zászlóaljat ahol olyan egység képezhető, vagy még azt megteheted hogy ha van két csapat íjászod az egyikben 50 fő maradt a másikban 10 akkor megfogod az ikonjukat és egymásba rakod őket, ezt csak a kampánytérképen lehet megcsinálni, csata közben nem.

    4. céh pontokat kel gyűjteni, ezeket a pontokat nem látod nem lehet megnézni, például ha kardal rendelkező katonákat toborzol egy várba mindíg akkor elébb-utóbb kardkovács céhed lesz amely fejleszt minden közelharci egységet, ilyen elven kapod a többi céhet is.
  • Apa27
    #11637
    Biztos elegetek van belőlem, de lenne 1-2 kérdésem!
    Elkezdtem a játékkal játszani és van amit nem igazán értek!
    A Skótokkal kezdtem...
    1, Volt sima Peasant Archers-em és mikor már tudtam Highland Archers-t is csinálni, akkor a Peasant Archers-t csak fejleszteni tudtam, de Highland Archers nem lett belőle. Ez nem olyan upgrade-es, mint a Heroes 3? Hogy ha van egy fokkal gyengébben, akkor profibbat csinál az összesből? HAnem csak azt a gyengébbet "tuningolja" fel?

    2, Ebböl kifolyólag lenne a második kérdésem: Érdemes ezeket az "elavult" egységeket fejlesztgetni, vagy inkább mindig az újabb egységeket "gyártsam le"?

    3, Harcoltam és a 60 fős íjászomból maradt 45 fő. Ezt az elvesztett 15 embert már sehogy nem lehet pótolni? Vagy csak én nem tudtam? Vagy a játék elején még ilyenre nincs lehetőség, de később majd lesz!?
    Illetve ha nagyon elfogynának az embereim (a 60 fős íjász csapat) a harcokban és alig maradnának oszlassam fel őket ha már pótolni nem lehet?

    4, Céhek! :)
    Csináltam valami Céhet, de nem tudom hogyan :)
    Utána olvastam a TW FUN-on, de számomra kaotikus volt, hogy a városokban és a várakban maguktól megjelennek a Céhek!
    Hogy-hogy "maguktól"? Az dönti el, hogy melyik épületet (piac, bordélyház, lovarda, balliszta épület, vagy templom, stb...) csinálok először? De nem értem akkor sem, hisz van olyan, hogy egy városon belül ugyan úgy van templom és bordélyház is, vagy rosszul emlékszem?!?

    Előre is köszi a válaszokat!
  • Apa27
    #11636
    Illetve egy olyan kérdésem lenne még, hogy ez a Reality MOD, ez magyarítva van?
  • Apa27
    #11635
    Nagyon szépen köszönöm a linket! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok, szinte már rengeteg MOD van a Medievalhoz :)
  • Savaran
    #11634
    Kattints ide :)
  • Apa27
    #11633
    Sziasztok! Kerestem külömböző MOD-okat, de a Third Age, Magyar, meg valami Reality-n kívül nem találtam, illetve nem biztos, hogy jókat, vagy jó helyen kerestem...
    Tudnátok mondani valami jó oldalt ahol tudnék csemegézni?
  • kisokka
    #11632
    Jogos, mert anno, amikor elkezdtem Total War-ozni még Rome-al, csak a második kampánykezdésre kezdtem el gazdaságot kiépíteni, előtte seregfejlesztés volt, meg nyomulás, amibe bele is buktam. Most így már nem buknék bele, de kezdőként valóban nem tanácsos így belefeszülni a témába(egyébként M2TW-al is így jártam a legelső kampányomban, úgy látszik nehezen tanulok a hibáimból )
    Savaran-al annyiban nem értek csak egyet, hogy a katonaság másodlagos lenne. Jó, persze ez nézőpont kérdése, meg ki hogy szeret játszani, nem is ebben szólnék ellen, hanem az nem jó, ha téged támadnak. Márpedig M2TW-ban olyan nem nagyon fordul elő, hogy ne támadna be valaki, még akkor se, ha szövetségesed. A határ-régiókat nem árt megvédeni, de persze tisztában is kell lenni az ellen ütőerejével, sok bakát felesleges egy helyen betoborozni, ha nem kell.

  • Savaran
    #11631
    Általánosságban a templom kocsma farm kereskedelem fejlesztése a legfontosabb, hogy erős gazdaság legyen városoknál lételem a magas adóztatás. A katonaság másodlagos, így akár csak 10 tartománnyal is te lehetsz a legerősebb ország
  • arel
    #11630
    Azért kezdőknek még nem ajánlanám a pénzszerzés,hogy leigázza a világot,főleg ha az illető keresztény (a pápa véget).Nem biztos,hogy bírni fogod szusszual.Inkább a 2 közti megoldás a legoptimálisabb.Hol gazdaságra törekszel (pl. épitkezés terén),hol háborúba mész.
  • kisokka
    #11629
    Szerintem úgy érdemes ilyesmiket megnézned, ha már fent van a gépen a M2TW. Egyébként van egy viszonylag segítőkész tutorial, ami elmagyarázza neked, hogy mi mire jó, tippadási lehetőség is van benne.
    A gazdaságot, illetve a pénzt növelni meg olyan dolog, ami játékosfüggő, van aki mindenkivel kereskedni akar, van aki leigázza a világot(én inkább ez utóbbit preferálom).
    Persze az épületek leírását nem árt elolvasni a játékban, de van rá idő, nem hajt a tatár(még...).
    A papok pl. arra jók, hogy az aktuális néped vallását terjesszék, ezáltal megelőzve a vallási különbségeket, amik egy-egy régió lázongásához vezetne. Dióhéjban ez ennyi, de majd meglátod magad :)
  • Montanosz
    #11628
    hát itt alul a keresőbe beirod mondjuk a pap szót biztos kijön pár találat mit miért, de igen a súgó is irja a játékban
  • Apa27
    #11627
    és az teljesen (nekem lebutítva) leír mindent? Hogy melyik épületet mire/miért kell/érdemes építeni? Meg, hogy a pap mire való, meg hogyan kell használni? Meg ilysemi?
  • Montanosz
    #11626
    magyar nyelvű, magában a programban találsz helpet meg sugot is
  • Apa27
    #11625
    Sziasztok!
    Nekem még nincs meg a játék, de nagyon érdekelne!!! :)
    Van olyan rajongói oldal ahol minden egységnek, épületnek, népnek, feladatnak, politikának és gazdaságnak utána lehetne olvasni? Hogy hogyan érdemes politizálni, növelni a pént! Hogyan kell a városokat, várakat fejleszteni, illetve mit is érdemes? Hogy a papok, követek, kereskedők mire is jók és, hogy hogyan kell "helyesen" használni Őket...
    Egy olyan oldal, ahol előre tudnék olvasni...
  • uwu420
    #11624
    Hősi halál? Új hadvezérek?
    A legjobbakat persze mindenképp érdemes megtartani.
  • Kilop
    #11623
    Nos utánaolvastam és állítólag a hadvezéreim viszik el a pénzt...valamilyen okból kifolyólag kisajátítanak a bevételemből egy jelentős részt, jelen esetben többet mint a hasznom,ezért vagyok csődben...valamit nem lehet ezek ellen csinálni?
  • Montanosz
    #11622
    igen, de közben rájöttem hogy birodalom nagyságátol függ meg a fejlettségtől hány darab van (most már 7)
  • Kilop
    #11621
    Köszi :)
    Még van egy eléggé idegesítő dolog, az a pénzügy... egyszerűen nem tudom megérteni hogy működik ez ebben a módban, pedig alap medievalban nem voltam sose minuszban... A pénzügyi jelentés szerint a bevételem 14657, a kiadásom 6399. A profitom 8258, mégis a total -188, ami elég érdekes, mert gondolt egyet, még 3000-el levitte a pénzem ok nélkül.
    Van egy olyan is hogy Treasury Total 5085, de mégis hogy az Istenben viszi le a pénzem minuszba, ha szinte kétszeres bevételem van mint kiadás????
    Egyre jobban kezdem azt hinni, hogy azt a pénzt amit a nemeseim és a pápa ad nekem, azt nem hozzáadja, hanem szépenm levonja...
  • arel
    #11620
    Elvileg kéne,hogy tudjál venni diplomatákat ,ha az éület megvan.Az épülethez ki is írja,hogy engedélyezi a diplomaták megvételét?
    Kilop:Igen lesznek benne késői időszak technologiája,csak 100 évvel elöbb kezded a játékot ezért 100 körrel később kapod meg őket,mint a késői időszakban.A hadvezér behalását így is megtudod-szöveg nélkül-,mert oldalt lejön az ikon,hogy meghalt.Ha mindenkép a szöveget szeretnéd,azt be lehet állitani,de nemtudom már hol.
  • Kilop
    #11619
    Köszi, elég érdekes ez a mód :)
    Még azzal van problémám, hogy van a korai és a kései kampány. Ha elkezdek koraival játszani,akkor az idő elteltével benne lesznek a kései egységek is? Meg nem tudom miért, de nem mutatja azt, hogyha megölöm az ellenséges hadvezért, csak bemondja hogy meghalt. Ezt hogy lehet orvosolni?:)
  • Montanosz
    #11618
    felraktam a SS 6.4-et, viszont hiába van olyan épületem ahol diplomatát lehet fejleszteni mégsem engedi, mi lehet a gond mert csak igy egy darab diplomatám van ami nagyon kevés

    help?
  • arel
    #11617
    Hááát nemtudom,megvan e neked.ez a mod,de az SS 6.0/6.3/6.4 és hamarosan a 7.0)-ban ezt korigálták.2X-3X annyi város van benn a játékban mint az alapverzióban.Persze mivel ilyen közel vannak egymáshoz ,elintézték,hogy azért ne lgye ezeket rövid időn belül elfoglalni: ).
  • Kilop
    #11616
    Hali!
    Tudnátok olyan módot mondani, amiben több vár/város van a térképen?
  • Savaran
    #11615
    Amelyik a fényes korongon van az az igazi:)
  • olaszand
    #11614
    25%-os ár, 75%-os kedvezmény.
  • GaBika6
    #11613
    75%
  • olaszand
    #11612
    Vasárnap estig a Steamen 25%-os áron vásárolható meg a Medieval II és a kiegészítője. Úgy gondolom, a jelenlegi kb. 1000 Ft-os ár csábító lehet mindazoknak, akik még nem rendelkeznek legális változattal.
  • uwu400
    #11611
    Ez egy olyan játék hogy támadnak, nem szabad megvárni.
    A külpolitikában a leghatékonyabb ha mindig mindenkit megtámadsz akivel szomszédságba kerülsz. Vedd úgy hogy a közös határ felér egy hadüzenettel!

    Menni kell előre, nem szabad megállni, utánpótlásnak lovasság kell hogy beérje a sereget, mást tök felesleges gyártani. Mindegy milyen ló, ebben a részben a lovasok a legerősebbek, még a gyenge lovasság is piszok jól használható. Pár gyalogos is kell azért, de azt lehet töltögetni a zsoldosokból.
  • uwu400
    #11610
    Pápát csinálni is lehet, ha van egy kardinálisod.
    Csak meg kell ölni a pápát csatában, és akkor szavazás lesz. Persze senki nem fog rád szavazni mert te leszel a keresztény világ főellensége, ezért addig kell ölni a pápákat amíg már csak a te kardinálisod marad, és akkor majd megválasztják.
    Ezután a pápaság ki fog békülni veled, és azt csinálsz amit akarsz, sose te leszel a rossz.
  • kisokka
    #11609
    Vagy pedig ki kell csinálni a pápát. Alkalmaznom kellett párszor és utána visszafogadott.
    Ilyenkor nem árt, ha sok bíborosom van, mert beleszámít kit választanak meg pápának(feltéve, ha nem vagyok kitagadva).
  • Savaran
    #11608
    Vagy pedig gyártsd futószalagon a papokat, egy bizonyos városból, ahol a legfejlettebb a templom, egy idő után megkapod a teológia céh-et és akkor fejlett papok jönnek ki alapból és elébb vagy utóbb a te népedből kerül ki a pápa és akkor elnézőbb lesz veled
  • Savaran
    #11607
    A pápa a játékban is korrupt, küldj egy követet rómába és figyeld a pápánál milyen a megítélésed ha elkezd drasztikusan csökkenni akkor adj neki pénzt ajándékba mondjuk 20 000-ret és máris maximumon lesz.
  • kisokka
    #11606
    Nincs kizárva, hogy Rome-al keverem, mert azzal is rendszeresen játszom.
    Med2-vel meg még sosem játszottam, csak néha beírok ide ilyen random hülyeségeket...