11765



Személyeskedést, egymás minősítgetését mellőzzük.


A teljes magyarítás feltöltve.
  • Savaran
    #11725
    Szia, ha magyarokkal akarsz játszani mindenképpen a magyar modot javaslom.
  • Vaktermesz
    #11724
    Sziasztok!

    Gondoltam újra előveszem a játékot, egy olyan modot keresnék hozzá ami történelemhű és kicsit feljavítja a játékot, pluszt ad az egészhez. Az sem volna gond, ha egy olyan kezdő/gyenge játékos mint én is tudna boldogulni vele.
  • Zogu
    #11723
    Sziasztok!
    Játssza valaki a Deus LV változatot? De egyébként is, gondolom a másikakban is így van. Ha a családtag elveszti a lojalitását (loyalty - hűség) attól kezdve alig tud mozdulni. Sőt a vele lévők sem mozoghatnak. Na már most, mitől veszik el és mitől jön vissza, ha egyáltalán visszajön. Próbálkoztam sok mindennel. Nem jöttem rá.
    Tud valaki segíteni?
    Előre is köszönöm.
  • codFx10
    #11722
    Sziasztok nekem az americas campagin-ban 58 kör után ahogy az apacstörzsekhez érek akkor megostromolják a falut/várat (a neve:csaktók tábora) és azután kidob a játék azzal az üzenettel, hogy "A Medival 2: Total War egy meghatározatlan hibát talált, és most kilép" nem tudom mit kellene csinálni segítséget várok előre is kösz!
    Üdv.: codFx10
  • Felaldozhato22
    #11721
    Köszi :D
  • hzsolt
    #11720
    Vegyél egy könyvet, és ingyen kapod mellé a játékot:
    RTW: Karthagonak vesznie kell
  • Felaldozhato22
    #11719
    ingyen valahol?????? és ez tényleg csak 2000 Ft ??
  • Savaran
    #11718
    Medieval II
  • Felaldozhato22
    #11717
    De azon belül PLS segítsetek :D
  • Savaran
    #11716
    A google a barátod!
  • Felaldozhato22
    #11715
    Helló !

    Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet ezt a játékot( Medieval II total war-t) ingyen????
  • Voronyezs
    #11714
    Sziasztok, felraktam a SS 6.4-et a Laptopra(a med 2+Kingoms eredeti), de az istennek se akar működni. Belépek, választok egy frakciót, rányomnék h start, és akkor nem elindul a játék, hanem visszadob abba a menübe ahol választhatok h campaing,historical/quick battle stb... Emlékszem az asztalimon is volt valami hasonló probléma, de már nem tudom, hogy hogyan oldottam meg(valamit töröltem a med2-ből asszem)... tudnátok segíteni? leköteleznétek :D
  • bgabor
    #11713
    lol
  • hzsolt
    #11712
    A Magyar mod a legjobb szerintem.
  • Montanosz
    #11711
    ja bocs

    twcenteres link
  • Betonfal83
    #11710
    Itt
  • Betonfal83
    #11709
    Ennyit találtam eddig!
  • bgabor
    #11708
    Honlapja van? Kerestem már mindenhol.
  • Betonfal83
    #11707
    Üdv! Linkelne vk 1 oldalt a medieval 2 legjobb módjaival..előre is köszönöm!(ja a magyar Gold verziót vettem meg gond nélkül futnak ezzel a módok)
  • Montanosz
    #11706
    megjelent a De Bello Mundi mod amivel rome:totalwarra varázsolhatjuk a játékot))
  • Lysandus
    #11705
    Köszi!

    Akkor is beszállnak a csapataim, ha én nem állok háborúba az ellenféllel? És a csata után már háborúban leszünk?

    ui: a csipegetést úgy értettem, hogy egy-két várost/erődöt én is elhoznék...
  • sanyicks
    #11704
    Egyszerű. Ha a sereged az ellenfél melletti kockában áll, és a szövetséges megtámadja, te automatikusan beszállsz a csatába. A csipegetés nem igazán működik, mert a foglalás aki kapja marja alapon megy, aki először foglalja be a városközpontot/aki a legközelebb van hozzá azé lesz a város/kastély. A másik semmit sem kap.
  • Lysandus
    #11703
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne: hogyan tudok segíteni a szövetségeseimnek a háborújukban? Lehet, hogy naiv a kérdés, de soha nem játszottam a Total War sorozat egyetlen tagjával sem, a Medeival II-őt is csak a Magyar Mod miatt raktam fel. Ahogy kutakodtam a fórumokon, a diplomácia menüben meg kellene jelenni valami olyan pontnak, hogy segítség a háborús erőfeszítésekben (war effort), de ilyet nem találok.

    A célom az lenne, hogy beszálljak a szövetségesem háborújába, mert én is le szeretnék csípni pár területet az ellenfeléről. Gondolom, ha a szövetségesemen keresztül teszem, akkor kisebb lesz a reputation veszteség.

    ui: egyáltalán, hogy működik ez a szövetségi rendszer? Más játékban vagy előbb-utóbb hadba hív a szövetséges, vagy ha a háborúba keveredik, akkor automatikusan én is hadviselő fél leszek, legfeljebb egy olyan opcióm van, hogy ha nem akarok háborúzni, akkor felmondom a szövetséget. Ebben a játékban viszont nem. Így viszont a szövetségesi státusz nem nagyon különbözik a semlegestől...

    ui2: Egyébként szerintem a magyar mod magyon jó lett!
  • odemwingie
    #11702
    Üdv!
    Valaki tudna segíteni a magyar mod telepítésével kapcsolatban..
    Eredetiben van meg a M2TW Goty(magyar nyelvű).
    Letöltöttem hozzá erről az oldalról a 4 fájlt ami mód:
    -MAGYAR MOD 2.0 (Mega)
    -MAGYAR MOD 2.14 (Mega)
    -MAGYAR MOD 2.16 (Mega)
    -MAGYAR MOD 2.17 (Mega)

    Az első három kibontásra vár, de az utolsó egy exe fájl.
    Gondolom az első hármat ki kell tömöríteni a játék mappájába, de akkor az exe fájlal mit is tegyek?

    Előre is köszöntem!
  • Savaran
    #11701
    Minek? 2000 ft-ért megkapod. Annyit megér ez a játék hogy bagóért megvedd.
  • atilla001
    #11700
    Sziasztok! Tud valaki a Medieval II Total Warh teljes magyarosításához linket küldeni?

    Attila
  • Hiphop87
    #11699
    Köszi a tanácsokat. Amúgy nem tudom egyre idegesítőbb a pápai állammal való hadviselés. Sokkal gyorsabban mozognak, mint más koalíciók egységei, kb lerohannak minden alakommal. Valahogy az íjjászok se olyan hatékonyak velük szemben, nem tudom, de az biztos, hogy az egyes egységek harci értéke nagyobb, szinte mindig az én bármelyik egységemnél. Pl: ha közel megegyező létszámú sereggel vonulok fel ellenük, vagy valamivel nagyobbal, mint az övéké, akkor is a csatatérképen az arányokat az ő mérlegükre hozza ki. És nagyon nehéz legyűrni őket. Arról nem is beszélve, hogy minden megtámadott váramat,városomat bevették, akármit találtam is ki ellenük. (Pedig várfal mögött eddig egy megfelelő sereggel minden más frakció támadását vissza tudom verni).
  • arel
    #11698
    Hallottam régebbről egy hírt,hogy részlegesen felujitott grafikával és számtalan ujitással készül az SS 7.0.Nem tudja valaki,hogy mikorra várható?
  • hzsolt
    #11697
    Hú, tényleg, ezt el is felejtettem. :(
  • uwu420
    #11696
    Én régebben mindig azt csináltam, hogy ha már volt kardinálisom, addig öltem a pápákat, amíg már csak az enyémet lehetett választani.
    Nem bérgyilkoltam, hanem sereggel vertem le. Ha el van foglalva Róma, a frissen választott pápa minden körben megjelenik ott egy kis sereggel lázadóként, amit le kell verni. De ha saját kardinálisból lett pápa jelenik meg, nem is akarja visszafoglalni Rómát, csak álldogál Róma mellett, és megbocsátja minden korábbi bűnömet.
  • kisokka
    #11695
    Mondjuk hozzátenném, ha a pápa kitagadott, akkor nem is lehet jelölted. Valami ilyesmi rémlik. Viszont a következő pápa visszafogadhat.
  • kisokka
    #11694
    A legegyszerűbb az, amit az előttem szóló mond, ha meg van pár bíborosod úgyis te leszel megválasztva.
    Ha meg diplomatákat akarsz képezni, akkor már az elején küldd őket lázadó seregekre, vagy ellenségesekre, hogy megvesztegeted őket(ám ez nem mindig éri meg, van olyan, ami pofátlanul magas árat kér). Orgyilkosokat, kémeket ugyanígy a legjobb képezni, aztán jöhetnek az egyre nagyobb falatok.
    Egy idő után egész jó diplomatákra lehet így szert tenni, csak annyira nem ér sokat. Ha egy másik állam (mint itt a Pápai) nagyon be van rád rágva, akkor a legjobb dipivel is csak úgy tudnál békét kötni velük, ha irreálisan magas összeget és nagy területeket adományozol neki. Nem éri meg.
    Legalább egy profi orgyilkost és kémet mindig tartottam a pápa környékén, vagy tényleg lenyomod őket, de szerintem az sem jó, mert ad némi varázst a jelenlétük, a keresztes hadjáratokkor szerezhető egységekről nem is beszélve.
    Egyébként mindenkori jó pont a pápánál, ha iszlám államot támadsz meg, vagy részt veszel a keresztes hadjáratokban(ha te húzod be a kiszemelt várost, az még jobb).
  • hzsolt
    #11693
    simán csak öld meg a pápát, és fizesd le a bíborosokat, hogy a te jelöltedet támogassák.
  • Hiphop87
    #11692
    Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Már jó sok kör óta játszom az angolokkal, és most negyedik, vagy (ötödik) ellenfélként betámadt a pápai állam. (Egymás szomszédai lettünk) Elég erősek. És a diplomatával jó lenne valahogy fegyverszünetet kötni velük, de nem tudom sehogy se kicsikarni a tűzszünetet. Nem csak velük szemben, más frakciókkal szemben se, akikkel már régóta háborúban állok. Sőt, szerintem a diplomatáimat eleve nem használom valami jól,mert eddig se egy megvesztegetés nem ment, se nagyobb diplomáciai siker. Max kereskedelmi egyezmény, szövetség (az elején), ilyenek. Köszi,előre is a választ!
  • Savaran
    #11691
    Az Empirének is tré a grafikája a Rome 2 -höz képest, de mint tudjuk nem az a legfontosabb egy játéknál, ha középkor és stratégia, medieval 2-nél nincs jobb jelenleg a világon.
  • JethroHUN
    #11690
    Gondoltam megint játszok vmit stratégiával, elővettem ezt Bár elég tér a grafika ennyi idő után. Inkább az empiret kellett volna :/. timescale-t mire lenne célszerű állítani? 1.00 1 kör = 1 év vagy 0.50 mert van tél és nyár is?
  • Zogu
    #11689
    Köszi az ötletet. Már próbáltam, hogy különböző helyekre (gyapjú, bor, szén) viszem őket, de nem láttam semmi tendenciát. Teljesen individuálisan fejlődtek. Mondjuk ilyeneket kellene leírni a hu-ban. Nem?
  • Prank
    #11688
    esetleg próbáld leölni az erősebb kereskedőket a bérgyilkosokkal, vagy igyekezz megépíteni a Merchants' Guild Headquarter-t valamelyik városodban és ott képezd a kereskedőket...
  • Zogu
    #11687
    Tettestársak! Tudja valaki, hogy miként fejlődnek a kereskedők? Már az elején, mire két, három stráfot összehoz az egyik, megjelenik egy 5-ös, hatos a szomszédból és leveri, mint vak a poharat.
  • hupe04
    #11686
    Milyen aranyos az a puszilkodós smile ō^Ø¢ȫ°Ƞ¢³·Ø¢ȶ :P :)