11765



Személyeskedést, egymás minősítgetését mellőzzük.


A teljes magyarítás feltöltve.
  • kisokka
    #11565
    Gyakori hiba. Én úgy szoktam továbblépni rajta, hogy először is megnézem mi lehet a baj. Valamelyik egység, ami tőled teljesen független okozza ezt.
    A toggle_fow-al láthatóvá teszem a térképet, aztán elindítom a kört(ez tovább tart, mert mindent fogsz látni, ez is a lényege). Aztán csak azt kell figyelni, hogy melyik seregnél/egységnél lép ki a játék. Következőleg már egy orgyilkost küldök arra az egységre, ami azután másképpen fog mozogni(diplomata esetében nem is fog) és tovább tud menni a kör.
    Americas kampányban még nem próbáltam, de alap Med2-vel csak így tudtam továbbmenni.
    Eddig mázlim volt, mert tőlem teljesen független ért ez a dolog, így a térkép megjelenítése és az orgyilok nem változtatott semmit a játékmeneten. Utána térkép vissza toogle-fow-al és kész.
  • matheus666
    #11564
    "A Medieval II: Total War egy meghatározatlan hibát talált, és most kilép." Ezt miért csinálja?
    A Kingdom Americas kiegészítővel játszottam és a 20 körnél ahogy ráléptem arra a homokórára, ugye mutatta a népek lépéseit és egyszer csak ezt tolja a pofámba.. Szerencsére volt automatikus mentés, de miután újra betöltöttem onnan, megint ezt csinálta... Kezdek ideges lenni.
    Valaki légyszi segítsen, köszi!
  • smusher
    #11563
    Ahogy a legutóbbi videón is jól látható egyébként.
  • smusher
    #11562
    Az árnyékokkal bizony gondok vannak, méghozzá az, hogy a directx 10-et is tudó kártyákon (tehát a mostaniak többségén) NINCS ÁRNYÉKA a fáknak és bokroknak. Ez a valódi gáz, nem a LOD.
  • Savaran
    #11561
    A med1-ben alapból 2D-s egységek vannak ezért nem, ha nem figyelsz rá, fel sem tűnik, ne stresszeld magad ez miatt.
  • uwu410
    #11560
    Pedig mindenhol tapasztaltad más játékokban is, és ez nem hiba, csak valamiért bemeséled magadnak hogy mégse.
  • kisokka
    #11559
    Pl. Fraps, csak vigyázz vele, mert jó nagy méretű videókat csinál(1 perc 1 Giga kb...), de minőségit.
  • huiner
    #11558
    Egyébként az árnyékokkal is gondok vannak. Hol előjönnek hol eltűnnek. Tud valaki ajánlani egy olyan programot amivel letudnám videózni a játékot hogy megmutassam hogy néz ki?

    Köszönöm
  • huiner
    #11557
    Pedig biztos hogy nem volt ilyen. Mert nagyon bántó nekem, tehát biztos hogy észrevettem volna. Egyébként a MTW 1-ben nem tapasztalom ezt a "hibát".
  • sanyicks
    #11556
    úgy hívják ezt hogy LOD texturákra is van ilyen, azt mipmapping-nak hívják. Minden 3d játék használja.
  • Savaran
    #11555
    Amikor "villódzanak" a katonák na akkor vált 2D be mint a medieval 1 ben:)
  • Savaran
    #11554
    Ez alapból ilyen:) csak nem vetted észre eddig, ez úgy működig mint a GTA részeiben, a távol lévő objektumok grafikája amortizálódik, processzor és memória kímélő, ha ezt nem csinálták volna meg anno, akkor high end konfigokkal sem lehetett volna futtatni a játékot.
  • huiner
    #11553
    Egyébként itt van egy video. Ha jobban odafigyelünk láthatjuk hogy pl a fáknál amikor közelít vagy távolít a készítő akkor megváltoznak. Vagy alakjukban vagy sötétebbek-világosabbak lesznek. Nekem is ugyanez a problémám van. Eddig ilyen probléma biztos hogy nem volt, tehát nem lehet azt mondani hogy alapból ilyen.
  • huiner
    #11552
    Egyébként még ebben a játékban és sem tapasztaltam soha ezt pedig nem először játszok vele.
  • kisokka
    #11551
    Illetve, ha már említetted a pipát, beállításokban próbáld meg variálni a dolgokat. Pl én a bloom effektust kiszedtem, mert zavart, vagy esetleg próbálj másfajta Shader verziót(bár azt hiszem ezt alapból beállítja magának, de ki tudja).
  • kisokka
    #11550
    Akkor sajna passzolom, M2TW-nál nekem nem ismerős ilyen hiba, főleg, ha a patchek is fent vannak.
  • huiner
    #11549
    Persze a második részével vannak gondok. A patchek fenn vannak a kingdoms nincs. De letöltöttem a demo verzióját is és ott is ez a probléma van, más játéknál nincs ez a hiba. Lefogadom hogy csak valahonnan ki kéne szedni egy pipát. Mert eddig a third age -el játszottam és egyik napról a másikra keletkezett ez a hiba, úgy hogy semmihez nem nyúltam.
    A problémát nem tudtam orvosolni, ezért újból felhúztam rá a windows-t. És csak az alapjátékot raktam rá de még mindig ugyanaz a hiba van.
  • kisokka
    #11548
    Patchek fent vannak? Esetleg a Kingdoms?
    Meg most lehet hülyeséget kérdezek, de azért tisztázzuk. Az második réssel van gondod? Mert azt ugye nem írtad.
  • huiner
    #11547
    Jó de melyik drivert telepítsem fel? Már négyet is kipróbáltam, de ugyanaz van mindegyiknél. Egyébként 64bites windows 7 ultimate -m van, de nem segített a kompatibilitási mód beállítása se.
  • matheus666
    #11546
    Köszöntem szépen!:))
  • kisokka
    #11545
    Magyar bill-en az "ö" betű.
  • matheus666
    #11544
    Sziasztok!
    Az a problémám, hogy valamiért sosem jelenik meg a mező, ahová a cheat-eket kell beírni, hiába nyomom a 0-t.
    Egyébként nem vagyok cheater, de jelenleg annyira sz*rul állok anyagilag Lengyelországgal, hogy kéne a pénz...
    Segítsetek légyszíves!:)
  • kisokka
    #11543
    Vagy nincs rendesen felpatchelve a játék. Régebben olvastam olyat, akinek egy egység kihúzódott az egész csatatérre.
  • kisokka
    #11542
    Bár nem írtad milyen oprendszered van, de ha 7-es, akkor próbáld meg XP kompatibilitási móddal, vagy pipáld ki az Asztal-összeállítás tiltását(esetleg mindkettő). Nekem 7-esem van és némely játéknál be kell vetni ezeket a dolgokat(Med2-nél mondjuk ilyen gondom sosem volt, de talán egy próbát megér).
  • wednes
    #11541
    Villódzó textúra hiba?
    Lehetséges a driver okozza a gondot. És lehet nem is a legújabb driver oldja meg a dolgot, hiszen ez egy régebbi játék már. Próbáld ki, hogy drivert cserélsz, esetleg a játék grafikai beállításoknál végignézed, hogy mindenhol ugyan ezt előfordul -e.

    Ha a más játéknál nem csinálja, akkor nem valószínű, hogy a VGA-val van baj.
  • huiner
    #11540
    Valaki tudna segíteni?

    Valamilyen grafikai hibája van a medieval total war -nak. A hibát sajnos nehéz leírni azt látni kell hozzá. Csak a harcban van probléma, tehát a térkép része a játéknak az rendben van. Amikor megyek a kamerával akkor pl. a fák és az egységek kivilágosodnak vagy sötétebbek lesznek. Lehet vele játszani de elég zavaró tud lenni egy idő után. Azt hittem hogy a telepítésnél van a hiba, de leszedtem a demoját és az szintén ezt csinálta.
    Tehát a kártyával (HD 5770) vagy a beállításoknál van a baj.

    Köszi szépen
  • Óbester
    #11539
    Csatlakozzatok a legnagyobb magyar Total War rajongói fórumhoz!
    Ha kérdésed van, ötleted van, esetleg elakadtál, modok telepítése, vagy tanulnál profiktól?
    HA MEGUNTAD A JÁTÉKOT A GÉP ELLEN, ÉS SZERETNÉL ONLINE* JÁTSZANI (Hadjárat játkmódban, akár 18 játékossal egyszerre) – Akkor látogass el a Total War Online – Magyarország portáljára!
    http://www.twonline.hu

    Letöltések, tippek, trükkök, segítség, MAGYAR KÖZÖSSÉG; REGISZTRÁLJ A FÓRUMUNKRA!
    http://twonline.hu/forum/

    Keresd a csapatunkat STEAM-en;
    http://steamcommunity.com/groups/two-hun

    ...lájkolj minket Facebook-on hogy értesülj híreinkről!
    http://www.facebook.com/pages/Total-War-Online-Magyarorsz%C3%A1g/150643721648632
  • kisokka
    #11538
    Megaupload meg nemrég bezárt, volt belőle egy kisebb "botrány" is. Ennek köszönhető, hogy egy rakat magyarítást, modot...stb. lehetetlen elérni.
  • kisokka
    #11537
    Kipróbáltam a twcenteren, itt a legalsó linkre(torrent mirror 2) kattolva le lehet tölteni, csak egy kliens kell hozzá. A többit nem próbáltam.
  • avsk
    #11536
    Hali
    Egy olyan problémám lenne,hogy megint kedvem jött a játékhoz és újra elkezdeném de a SS 6.0-t nem tudom sehol letölteni.Felmentem a tw center.net-re és ott van a 6.0-ás verzió összes linkjének a letöltése,de eggyik se jó:a GAMERSHELL folyton azt írja próbálkozzak később,a GAMES.ON.NET -en regisztálni kell,megtettem és nem hajlandó ezek után se kikeresni nekem a keresőben a címét,hanem bedob mindenféle marhaságot...,a MEGAUPLOAD szó szerint megadta magát az oldal (bár ha jól emlékszem régen is ugyanilyen volt),és végül a MULTI-UPLOAD is regisztrációt kér,oda is megtettem a kért kívánságát és már több órája várok ,hogy e-mailemre elküldje végre a regisztrációs kódot.
    Szóval ha esetleg vki. tudd egy másik linket azt nagyon megköszönném
    A válasz(okat) előre is köszi.
  • avsk
    #11535
    Egy kérdés.Nemtudom ki szokot köztetek az SS. móddal játszani,de nem tudja vki.,hogy az SS.7.0-át mikorra tervezik kiadni?
  • smusher
    #11534
    CoD fan is jöhet? Mint egyéb fan kategória.
  • SGCenter
    #11533
    Fontos információ!

    Mindenkit szeretettel meghívunk fórumunkra melynek célja, hogy összegyűjtse a magyar játékosokat legyen szo HOI, Civ, Total War, vagy egyéb fanokról. Különösen szívesen látunk olyan tagokat akik aktívak, cikk írást, esetleg szerkesztést vállalnak!

    Fórum:

    http://totalwar.hu/

    Facebook:

    http://www.facebook.com/totalwar.hu?ref=tn_tnmn
  • sanyicks
    #11532
    szerintem abban tök ugyan az az AI mivel az általában a fő program kódjába szokott kerülni, amit max a játék fejlesztői változtatnak meg.

    Hihetetlen!
    Jöttek a timuridok és NEM engem támadtak meg. Ilyet még nem tapasztaltam total war játékban. Amikor a mongolok jöttek akkor is 3 orosz város mellett lazán elsétáltak, és az első útbaeső városomat megtámadták, és támadták amíg voltak, semmi mást.
    Rome BI-ben is ugyanígy volt a frankokkal, nyugat európai első útbaeső városomra ment mindegyik horda ugyan úgy, szépen átsétálva kelet és közép európán, 3-4 másik nép területén, azokat érintetlenül hagyva :D
  • iliili
    #11531
    OFF
    Sziasztok,ha valakit a harcon kívül egy másik stratégiai játék is érdekelne,annak én a következőt ajánlom---->
    http://www.powerplaymanager.com/r191050
    Én már 3 éve játszok ezzel a foci,hoki menedzseléssel és akár 5 perc is elég,de el lehet tölteni vele napi 1 órát is.600 ezren vagyunk ebből 23 ezer magyar,nagy közösség vár mindenkit(be kéne érnünk a Románokat)
    ON
  • hzsolt
    #11530
    Magyar móddal kell játszani :-)
  • avsk
    #11529
    Amugy a lovas íjászoknál nállam is elég későn reagálnak a parancs kiosztásra -kb. 4-5 mp.- de ezt csak a magyar lovas íjászoknál tapasztaltam.
  • sanyicks
    #11528
    az a baj ezzel a játékkal hogy egy borzasztó bughalmaz.

    pl most kiküldtem trollkodni lovas íjászokat amikor ostromolták a váramat, skirmish módban. Egyszer csak azt látom rohan feléjük egy csapat nehézlovas. Nem futnak maguktól. Adok nekik parancsot. Le vannak cövekelve. 10x parancs, nem monzdulnak. Majd mikor már a 3/4-ét lemészárolták, hirtelen elkezd az előző parancs felé menni.

    Aztán küldöm az egységeimet fel a várba. Futásra vannak állítva, 2x is azt látom hogy félúton megállnak és felsorakoznak.

    Majd épphogy beérnének a várba mielőtt az ellenség érkezik... de nem érnek be, mert az egyik számszeríjas csapat vége ami a falra lett vezényelve, megáll a kapuban és nyitvatartja... az ellenség nyitott kapukon jön be...
    Majd végül unspecified errorral kivág.

    És előtte egy harcnál szendivcsbe fogtam 2 sereggel az ellenfelet. Jön a reinforcement, minden egység bejött, kivéve 1 gyalogos lovag egység, mert azok szépen megálltak pár méterre a csatatértől, és nem jöttek be.
  • avsk
    #11527
    Igen ezt én is megtapasztaltam,olyan egységeket kár célozni akik nem egyenesen feléd menetelnek.Csatamezőre eleve felesleges ágyúkat használni,még HA be is alál nem okoz túl nagy veszteséget,hacsak nem szórt lövésre van beálitva,de annak meg a kicsi hatótávja a hátránya.Én inkább Trebucheneket (nem biztos,hogy jól írtam) használok,azokat amik hórdokat dob a levegőbe és fönt szétrobbanva igen kellemes veszteséget okozott az ellennek.Főleg,hogy a hülye MI. nemhogy kikerülné/megálna, megy tovább.És mivel sok helyen égnek a földön pár sec.-ig...háát nem túl bölcs hadvezére van az MI.-nek:DD.
  • sanyicks
    #11526
    milyen egységek megtett útja? mondom az ágyú után forgatása a szánalmas, ahogy töltöállás és mozgatóállás között váltogatnak folyamatosan, így ha keresztirányba mozog az ellenfél nem is lőnek, mert bemozdítják az ágyút 10 másodperc mire töltőállásba állnak, majd mivel közben az ellenfél elmozdult, megint mozgatóállás, 10 másodperc, majd megint töltőállás, és így szerencsétlenkednek, és egyet sem lőnek mert a retkes animációit mindig végig le kell játszania. Nincs itt szó lövésről, el sem jutnak odáig, hanem ide oda sétálgatnak minden milliméternyi mozdításért mindent mindig újra kezdenek.