624
Galactic Civilizations 2 : Dread Lords
  • Gathavor
    #584
    Az Ultimate Edition = Endless Universe-zel?
  • Molnibalage
    #583
    Na, dread lordsot tolom.

    Az egyik bolygómat elfoglalta a dread lord faj. Mit lehet ellene tenni? A játék elején tök esélytelen bármit tenni. Pedig még eléggé ott vagyok. Small shipekre tudok plasma fegyvert tenni. Ez meg olyan hajóval védi, amin 137 beam fegyver van meg 30-as pajzs...
  • PetruZ
    #582
    Igen és igen. :)
  • Molnibalage
    #581
    A miniatürizáció a hajóra tehető komponenseket nyomja össze?

    A hajóka akkor több védelmet van értelme rakni azonosból?
  • PetruZ
    #580
    Itt vannak a nehézségi szintek és a hozzájuk tartozó AI hátrányok / előnyök.
  • PetruZ
    #579
    Az elején lehet, de ahogy jöttek a kiegészítők, kvázi beismerték, hogy a nehezítés nem igazán az AI érdeme. A Twilight-nál viszont már átírták. Én nem tudom megítélni, mert keveset játszottam vele, nem is vagyok igazi hardcore gamer.
    (Nálam néha ki is fagy még mindig, valamiért nem szereti az NV kártyáimat.)
  • Jakuza001
    #578
    *terraformalas
  • Jakuza001
    #577
    Dehogynem titkoltak. Csak es kizarolag arrol beszeltek, hogy az AI-nek koszonheto a magasabb fokozatokon a nagyobb ellenallas. Tudom hiszen en nagyon vartam a jatekot es emlekszem a Hypre amit eloadtak, hogy semmi cheat es iszonyat jo AI amivel felveszi a versenyt a rendes jatekosokkal.
    Ellenben az AI az nem igazan valtozik a fokozatoknal, ellenben egyre jobban csal a gep sajnalatos modon.

    Nekem nem ugy tunik hogy rajott volna, kulonben nem lenne az osszes hajojan 1HPs a hull vagy rosszul fogalmazott. :D

    Molnibalage: a planetak tipusatol fugg mennyi lakosa lehet, legalabbis amig a termaformalas es hasonlo okossagokat nem kutatod ki, ezert erdemes a jo bolygokat kivalasztani a legelejen.

    A hajoknal minden fontos tulajdonsag lathato, a vedelem erteketol kezdve az is hogy a hajo koronkent mekkora tavolsagot tud megtenni stb.

    Lehet peldaul mindenfele taktika szerint epiteni hajokat pl nekem az is bejott amikor olyan hajokat epitettem, amelyeknek nagyon nagy volt a lotavja es a sebessege, igy sokkal erosebb flottakat is letudtam gyozni mert a lotavjukon kivulrol osztottam oket. :D
    De lehet mas taktika szerint is hajot epiteni termesztesen, hiszen nagyon nagy a meritesi lehetoseg, hiszen ugy tervezed meg a hajoidat, ahogy te magad akarod.
  • PetruZ
    #576
    Nem azt mondtam, hogy teljesen véd, csak azt, hogy 100%-os hatékonyságú. Van rá valami képlet, hogy a támadások és a védekeézsek hogyan számítódnak ki, de ezek verzióról verzióra finomodtak, változtak kicsit (pl. az alapjáték kezdeti verzióiban nem működött a segéd-védelem, azaz pl. armor nem védett lézer ellen, csak a shield).

    Normál szintig nem csal a gép, felette is csak fokozatosan kapcsolódnak be ilyen dolgok.
  • Molnibalage
    #575
    Persze. MoO2-őt végkimerülésig nyúztam. Nem vagyok teljesen kezdő. :)
  • Molnibalage
    #574
    Ha teljesen véd, akkor hogyen lövik szét egymást a hajók? Ehhez kell a flotta?

    Szomorúan hallom, hogy itt is pofátlanul csal a gép. Hol van az a híres MI fejlődés...?
  • PetruZ
    #573
    Gondoltam, erre már rájött, mivel a csupasz cargo hull-ról is írt, nem is forszíroztam a kérdést. :)
  • PetruZ
    #572
    Igen, komolyabb fokozatokon csal a saját javára. De ezt nem is titkolták. :) Ennek ellenére a ranglistákon brutál nehézségű, large pályás győzelmek is vannak, tehát meg lehet csinálni. Más kérdés, hogy én nem tudom. :) Általában normál szintig szoktam játszani, de inkább eggyel alatta, mérettől, ellenfelek számától, kezdő beállításoktól is függ.
    (Más kérdés, hogy a legújabb verzió óta használt kémrendszer sztem túl könnyűvé teszi a kémkedést, nagyon hamar meg lehet szerezni minden infót.)
  • Jakuza001
    #571
    Te hasznalod amugy a hajoeditort ? :DDDDD
    Mert ha nem hasznalod, akkor a hajoid ertekei se fognak fejlodni, mert a gep altal legeneralt elso szintu hajokat fogod hasznalni.
    Neked kell megtervezni a hajokat, az uj modulok hozzaadasaval es kihasznalasaval es hozzaadni a gyarthato hajokhoz.
  • PetruZ
    #570
    Mert a cargo hull csak az, amit a neve mondja. :) A cargo hull típus nem hadihajónak való, constructor-ok, space miner-ek, meg ilyesmik építhetők rá.

    A shield a lézer ellen véd, az armor a mass driver ellen (és a ECM a rakéták ellen). Az adott páncél az adott fegyver ellen véd 100%-ig, a többi ellen csak nagyon kis mértékben. A játék korai verziójában ez még nem működött (lehet, hogy a demóban sem).
    Flottának olyan értelme van, hogy összeadódnak a fegyver és armor értékek és egy egységként jelennek meg, de igen, sérüléskor csak egy hajó sérül és felrobbanás is hajónként történik, nem egyszerre. Minél magasabb a logistics tech-ed, annál több hajót lehet egy flottába rakni. Viszont a lassabb hajók így lelassítják a gyorsabbakat is (később van olyan tech, amivel ez megszűnik, mert nagyobb hajóra lehet rakni és flottában "húzza" a lassúakat is).

    A csúszkákon kívül azt is érdemes észben tartani, hogy a bolygókon is vannak fent a termelési ablakok (military, social, research) és ezek között is lehet priorizálni: rá kell kattintani az ikonjára (világosabb lesz a háttere). Ilyenkor a másik két területről a termelés nagy része átáramlik oda. A játék elején értelemszerűen a social-t kell nyomni, amíg gyorsan felépülnek az első épületek a bolygókon. Ha nincs is prioritás kijelölve, a social és a military között van némi átmenet (ha az egyik nem gyárt, akkor ad a másikba).
    Mivel az elején általában két bolygót kapsz, a kisebbiket érdemes csak research-re állítani. Elég egy gyár, starport nem kell, a többi nagy részén meg lab-ot kell építeni, social prioritással. Amikor kész mind, átállítani research-re. Ahogy jönnek a későbbi technológiák, az átépítések maguktól lemennek majd, ill. jönnek a research koordinátorok, meg ilyesmik, azok mennek majd a szabadon hagyott mezőkre.
    Nem jó taktika sok vegyes bolygót kiépíteni, a specializáció mindig kifizetődőbb. A bolygóknál a details részen meg lehet nézni, hogy mire adnak bónuszt és esetleg érdemes arra jobban rágyúrni. Ha pl. economy-ra ad, akkor egy-két gyár, sok market, néhány stadion és a többi az xeno farm (okosan eltalálva az egyensúlyt, mert a magasabb populáció rontja a morált is, amit szórakoztató épületekkel, vagy alacsonyabb adókkal kell egyensúlyozni). Meg kell egy starport is, ahol csak transport-okat épít az ember, egy ilyen bolygón mindig lesz elég besorozható katona. :)
    (Az alap transport az 500 katonával lófütty, felfejlesztett miniatürizációval, troop modulokkal és hajtómű-technikával több troop modul is rárakható a hajótestre, én 5000-es transportokat szoktam használni, fullra kifejlesztett inváziós technikákkal, ami kb. 2-4x-szeres túlerő ellen is elég).
  • Jakuza001
    #569
    A hirszerzessel meglehet nezni minden erteket. :D
    Marpedig se resource es kp-vel nem igazan rendelkezett. Nem veletlenul irtam, hogy nem allithatott volna bolygokoruli palyara olyan hajokat.
    Az ellenorzes miatt vagy 50-100 koron keresztul figyeltem es minden korben gyartott vagy vett egy olyan hajot, amire vagy egy eves jovedelme sem lett volna eleg. Raadasul mar az elso korokben elfoglaltam az osszes planetat pont emiatt hogy megnezzem mi a bibi a mesterseges intelligenciajaval, mert ha hagyja a jatekos komolyabb fokozaton, hogy terjeszkedjen akkor eselye sincs a jatekosnak a gyozelemre, mert olyan flottakat allit ki egy ido utan, hogy lehetetlen ellene nyerni, mert meg ha sikerul is hatalmas vesztesegekkel legyozni a flottajat, szinte azonnal azonos flottaval jelenik meg a kovetkezo korokben. Ez valt gyanussa nekem es ezert ellenoriztem le az egyetlen bolygojanak a blokad ala vonasaval es ellenorzesevel.
    Nem kicsit csal a gep, hanem pofatlanul azt kell mondjam.
  • Molnibalage
    #568
    A cargo hull akkor miért 1HP-s? :)

    A shield és armor között mi az eltérés? Mert volt már 1 armoros és shieldes is, de simán szétlőtte a gép. Vagy az számít, hogy hány summa db fegyver - védelem van egy hajón vagy flottán? A flottának mi értelme van? Egy hajó lehet sérült?

    Tegnap végre eljutottam oda, hogy értelmesen tudtam fejlődi. Én barom rájttem, hogy vannak csúszkák és leszartam az approval rate-et ha a bolygók nagyon voltak. Mindjárt más lett a dolog.

    Asszem megveszem és adok neki egy esélyt.

  • PetruZ
    #567
    Amg van pénz, minden építkezést meg lehet venni 1 körön belül, csak jó drága. A gép is ezt csinálhatja.

    A max. populáció általában a bolygó szintjével, illetve minőségével (quality) függ össze, de későbbi technológiákkal lehet majd xeno farmokat építeni, amelyek emelik a populációt, ill. felfedezésre kerülnek extra helyek, amelyekre lehet pakolni.

    HP-t a méretből kapnak, az alap apró (tiny) és kis (small) hajók mind néhány HP-sek csak. A defense arra jó, hogy az adott fegyvertípus ellen véd teljesen, meg a többi típus ellen egy kicsit. Megfelelő tech-eket kell fejleszteni a nagyobb, jobban páncélozott (magasabb kezdő HP) hajókért.

    Fegyverek közül van a lézer, a rakéta és a kinetikus (mass driver) technológia, ezekből nem érdemes többet húzni, csak egyet, amelyik ellen a gépnek nincs védelme (a gép a legtöbbször csak egy fegyvertípust és páncéltípust fejleszt). Az egyes fegyvertípusokon belül vannak nagyobb szakaszok, amelyek mind ugyanolyan sebzésűek, de az egyes lépcsőfokok a hatékonyságot javítják annyiban, hogy kevesebb a helyfoglalásuk. A lézerből pl. az első öt lépcsőfok mind 1-et sebez, de kevesebb helyet foglalnak (vagyis többet fel lehet pakolni egy hajóra). Utána úgy emlékszem, plazma jön, aminek három lépcsőfoka van, de mindhárom már 2-es sebzésű. Aztán a továbbiak. A fegyveres és páncélos techek a leghosszabbak. :) Ha jól emlékszem, a legutolsó kiegészítővel már 12-es sebzésű ultimate fegyverek is vannak, ill. a lézernek van egy death ray nevű mellékága is a vége felé, ami gyak. Halálcsillag-szerű szuperlézert jelent.
  • Molnibalage
    #566
    Még mindig nem vettem meg, mert a demóban a gép mindig lealáz. Nem értem, hogy a gép hogyan rak össze olyan durva hajókat, hogyan kolonizál olyan kurva gyorsan és nyomja tele álommással a fél térképet és emellett még szállítóhajókat is nyom.

    Az sem világos számomra, hogy mitől függ a max. populáció. A netes walktrough szerint 1 b lakos = 1 mt kaja. Ez mind szép és jó, de egyes bolygók nem fejlődek tovább, x szintnél...

    Azt sem értem, hogy + HP-t hogyan kapnak a hajók. A különféle páncélok a defense értéket növelik.

    A fegyvereket sem értem. Laser II magasságába elmentem, de minden fegyver sebzése 1 volt, csak az ár a spacin tért el.

    Zavaros az egész.
  • PetruZ
    #565
    A bányák nem űrállomások. Azok a barna pacák a térképen az azsteroida-övezetek, amelyekre bányákat lehet rakni (space miner hajókkal), és ilyen vékony szálak indulnak ki belőlük a legközelebbi bolygód felé (vagy ahová átirányítod), termelési bónuszt adva nekik.

    Az anomáliák azok a kis izék a térképen, amiből a játék elején rengeteg van, és mindenféle pluszok esnek ki belőlük, ha survey hajó felszedi őket, pl. pénz, tech fejlődés, morál bónusz, vagy semmi. Olyan neveken futnak, hogy meteor, régi civilizáció maradványai, űrhajóroncs, stb. Lehet pl. wormhole is, ilyenkor a survey hajót átdobja máshová.
  • Molnibalage
    #564
    1500 ft az ultimate a CD G-nél...

    A bányák azok nem számítanak űrállomásnak?

    Az anomáliák azok, amikra bánya is mehet? Mert akkor nem vágom a difit, hogy mi difi.
  • PetruZ
    #563
    A survey azt jelenti, hogy a map-on szanaszét található anomáliákat összeszedegeti. Ezekből kis bónuszok kaphatók, a játék elején viszont hasznosak lehetnek, mert gyorsabb fejlődést adhatnak. A flagship-et érdemes azonnal auto-survey-re állítani, és addig úgy hagyni, amíg vannak anomáliák a térképen.

    A zöld, sárga, kék, lila, piros spéci helyek fontosak, azokra mielőbb űrállomást kell tenni, és később felfejleszteni. Ezek állandó bónuszokat adnak, nem kell "szüretelni". De minél fejlettebb űrbázis van rajta, annál több a bónusz is.

    Az influence a befolyásod mértéke, amit a bolygóid és az influence űrállomásaid "termelnek" és a különféle diplomáciai / befolyásolási technológiák növelnek. Komoly ráhatással van a határaidra, illetve a határokon belül lévő idegen bányákra és bolygókra (űrállomásokra nem). Ha az általad termelt IP nagyobb, mint az ellenfélé, lázadás törhet ki, nagyobb eltérésnél át is állhatnak.
    Viszont az ellenfelek sem szeretik, ha influence űrbázisokat pakolsz mindenfelé, mert előbb-utóbb hadüzenetnek veszik. De influence-szel is meg lehet nyerni a játékot (bár a patch-ek és a kiegészítők után már nem olyan könnyű, mint korábban).

    A játék legfőbb lényege a technológiai fejlődés. Komolyabb technológiákkal nagyobb, erősebb, sokkal jobban felfegyverzett hajókat (is) építhetsz. Az elején a kis, gyenge hajók nem sokat érnek, mert azokkal nem lehet inváziózni sem (így támadás sem fenyeget), de mivel körökre osztott a játékmenet, van idő mindenre.

    Egyébként ha már belefektetsz, szerintem érdemesebb egyből az Ultimate verziót megvenni az Impulse-ről, ami mindegyik kiegészítőt tartalmazza. Én dobozosban vettem meg így, mert akkor még nem volt elérhető az Impulse a számomra, de be van regisztrálva a játékom, működik a frissítés, stb. Igaz, nem játszom már annyit vele.
  • PetruZ
    #562
    Amíg van pénze és kifejlesztett technológiája, egy kör alatt felhúzhat csuda-hajókat is. :)
    De sztem a fejlesztők is mondták, hogy magasabb szinten csal a gép, vannak saját előnyei.
  • Molnibalage
    #561
    Ok. A progi olcsó, asszem megveszem.

    A Survey mód az hogyan műkszik? Azokat szürtelheti le egyszer, amire űrllomás mehet?

    Az influence point mire jó?

    Az approval rating hogyan számít?

    Mondjuk a demoban mindig lealázzott a gép. Nem igazán vágom még a stratégiát, hogy mit kellene tenni. 1 HP-s hajóm volt egy szál, mikor az ellen kis hajói is 7 HP-sak voltak. Űrállomásokkal telerakta a környéket volt amin, 8 db fegyver volt.

    Egyébként az mire jó, ha csak védeni tudja magát?
  • Jakuza001
    #560
    AI ? Meg a .... :D Olyan csiter a gep, hogy nincs ott semmifele AI, csak a keszitok szajabol voltak hangzatosak ezek a szavak.
    Probald csak ki kis mapon, elfoglalod a belakhato bolygokat,majd ha blokad ala vonod az egyetlen megmaradt bolygojat az enemynek, latni fogod, hogy olyan hajokat epit minden korben es allit bolygokoruli palyara, amire nem is lenne fedezete es nem is tudna leepiteni egy kor alatt.
  • PetruZ
    #559
    A különböző nehézségi fokokon más és más extra AI funkciók kapcsolódnak be. A pontos listát nem tudom fejből, de ha jól emlékszem, az első két szinten pl. a diplomáciával nem is foglalkozik, hiába szól be ilyen-olyan űrbázisokért, vagy a területén lévő flottákért, nem tesz semmit ellenük. A későbbi szinteken a fejlődése is gyorsabb lehet, ez sok dologtól függ.

    A szenátusi pontszám nagyobbik része a lefedett területtől és a lakosságtól függ, a haderő és a fejlettség kevesebbet ér. Lehet, hogy több bolygód van, de pl. a területed kisebb, mert nem terjeszkedsz űrbázisokkal, nem foglaltál el resource pontokat, nagyon rossz a morál, stb.
  • PetruZ
    #558
    A flagship nem jelentős olyan értelemben, hogy meg kellene védeni, vagy valami, viszont mivel általában az elején az szedi össze a cuccok egy részét survey módban, későbbi upgrade során sokkal táposabb lehet, mint egy ugyanolyan típusú, de nulláról gyártott hajó.
  • Molnibalage
    #557
    Üdv.

    Csak a demóval próbálkozok egyelőre. A flagshipnek van valami jelentősége? Miért nem tudtom upgradelni az első survey hajót?
  • Arnosos
    #556
    valaki segitene? nem ertem a jatekot, normalon konnyu challengingen meg erthetetlen, sose csinal nagy hajot a gep, mindig kis vadaszokkal jon es szana szet lovom a nagyobb hajoimmal, mitol ilyen konnyu a jatek v nem tudom, egyedul a galaktikus szenatusban vannak elorebb pontokkal, de azt se ertem mert mert nekem tobb es jobb bolygoim vannak, lakosagom is nagyobb seregemrol nem is beszelve nem ertem ezt a pontozast
  • juhfark
    #555
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni abban, hogyan lehet átvinni egy pályát a galactic civilizations II ultimate editionban, a twilight of the arnor campaignban, a harmadik, shatter point nevű pályát???
    Mert elkezdem a pályát, egyből támadnak ezerrel (cakewalk szinten), és lelövik a kapott hajót pár forduló után, még mielőtt a mérlegem pozitívra is állna. Kérlek irjatok valamilyen megoldást, chatet meg nem akarok használni. Előre is köszönöm! várom válaszotokat.
  • Jakuza001
    #554
    Ahogy en neztem az Ultimate verzioban is mukodik a magyaritas, kiveve a Twilight of The Arnor reszehez.
    Az 1.52-t tedd fel az valo az ultimatehez a kiveteltol eltekintve.
  • Morlan
    #553
    Köszönjük szépen!

    Tervezed az Ultimate verzióhoz is a magyarítást? Illetve, nem tudom, számít-e, de Nekem a DVD-s kiadás van meg belőle... olvastam még régebben, hogy számíthat...
  • Sunsetjoy
    #552
    Na hosszú évek után elkészült a Galactic Civilizations 2: Dread Lords 1.40x változatának 1.0 verziójú magyarítása. A fordítás a játék 1.40x változatához készült, remélhetőleg hamarosan lesz az 1.5 (1.52) változatra komponált is.)

    Letölthető: Sunsetjoy magyarítások aloldal

    Úgy éreztem, érdemes a topikba beírnom, kösz a figyelmet :)
  • Morlan
    #551
    Ok, már minden működik...
  • Morlan
    #550
    És próbáljátok is ki, mert a ha beírom, nekem nem fogadja el, hisz odamutat, ahová nem lehet... szóval?
  • Morlan
    #549
    Igen, és sikerült... nem elsőre, de működik...:) És igaz nem azokkal a hatásokkal, amiket én szerettem volna, de legalább van. Addig is, ha valakinek van infója a cheat aktivizálásáról, az szóljon! Igazából nem értem még mindig, hogy hová is kell beírni a cheat szót...
    példa:
    "To use codes, you must launch the game from a shortcut that has the word "cheat" added to the end of the Target line in the shortcut's properties screen.
    For example: "drive letter:\Program Files\Stardock\TotalGaming\GalCiv2\galciv2.exe" cheat
    Then enter the codes at any time during game play."
    De ha elmagyarázzátok nekem, mint falapnak, hogy mit, hova írjak, már boldog leszek...
  • Morlan
    #548
    Próbáltál trainert leszedni hozzá?
  • Morlan
    #547
    Sziasztok!

    Érdeklődnék, tud valaki esetleg segíteni: Ultimate verzióm van, és szeretnék cheatelni. Néztem a neten, de mindenhol csak a Dark Avatarhoz, vagy a Dread Lordshoz van megadva.
    Illetve, nem igazán értettem, hová is kell beírni a cheat szót... de ez már mellékes...:)

    Előre is köszi!
  • hejyjyjy
    #546
    Ott már próbáltam. Köszi!
  • NEXUS6
    #545
    Oh sorry, benéztem a fórumot!!!!:D

    Torrenten érdemes megnézni.