624
Galactic Civilizations 2 : Dread Lords
  • hejyjyjy
    #544
    Azért kösz.
  • hejyjyjy
    #543
    De ez a Civilization 4-hez van. Nekem a Galactic Civilization 1-hez kell a patch.
  • NEXUS6
    #542
    CivIV alapjátékhoz kiadott utolsó patch.
  • hejyjyjy
    #541
    Nem találom. Tudnál esetleg közvetlen linket adni ha megkérlek?
  • NEXUS6
    #540
    Elvileg itt bármit megtalálsz.
  • hejyjyjy
    #539
    Az első részhez kellene nekem az 1.2 patch. Tud valaki segíteni?
  • PetruZ
    #538
    Az Ultimate és az Endless nem kiegészítők, hanem kiadások. Az Ultimate-et a német Kalypso adta ki, tartalmazza a Dread Lords-ot, a Dark Avatar-t, és a Twilight of the Arnor-t is. Az Endless szintén Kalypso, az Ultimate-nek egy korábbi verziója, ami önállóan fut, de a Dread Lords nincs benne.
  • cash888
    #537
    valaki leírná, hogy időrendben hogy jelentek meg a Galciv kiegészítők? (p. Ultimate Edition, Endless Universe, stb.)?
  • NEXUS6
    #536
    Szerintem be lehet állítani, hogy mire gyúrjanak, vagy ha kikapcsolod a többi termelést, akkor asszem pénzt termelnek. A kolóniákat összegző táblázat egyik oszlopában tudod állítgatni egyenként.
  • montressor
    #535
    hali

    ha kolonizalok egy bolygot es veszteseget termel, nem tudom ott is kulon beallitani a tax rate-et meg hasonlokat?
    koszi
  • dalmar
    #534
    Helló,nekem a dread lord kieg van meg.De egy idő után a hadjáratban lehetetlen győznöm.Most hirtelen nem tudom a pálya nevét.A dread lordot kéne lenyomni ,kezdetbe 1 bolygólya van és nem is akar nagyon terjeszkedni,majd kolonizálok vagy 6 bolygót kialakítok szövetségi viszonyt a többi fajjal.Erre bedurvul olyan technikai fejlettséggel jön,hogy csapatszállítóiban 20 egység van de képes kiirtani vele a fél bolygómat a sima vadászai meg 300 mass driverrel rendelkeznek,nem tudok kiállítani egy épkézláb flottát az ő flottájáé az egész galaxis.Egyszóval ez egy vesztes helyzet..Tudtok segiteni?Valamilyen jó taktika?
  • mnorbi
    #533
    hu, egy kicsit elült a forum ... .lenne egy kérdésem , még nem játszottam vele , de ebbe a gameba van taktikai ürcsata ?
  • PetruZ
    #532
    Igen, de az alap fajok eléggé specializáltak valamilyen irányban és vannak komoly hátrányaik, emellett az AI nem olyan erős, hogy ne bírna el egy kis segítséget. :)
  • mzprox
    #531
    Hello!

    Lenne egy kérdésem: most kezdtem el játszogatni a Dark avatarral és próbálgattam csinálni egy erős custom fajt. játszogatva a beállításokkal azt vettem észre, hogy az alap fajok jóval erősebbek annál amit custom fajként létre tudnék hozni. Custom faj 15 pontot költhet el, a beépített fajoknak pedig van vagy 12-15+ értékben elköltött pontja inherent abilityként és még elkölthetnek ezenfelül 8-10 pontot. ez kicsit furcsa. ez minden verzióban így van? nem tűnik nagyon kiegyensúlyozottnak

  • PetruZ
    #530
    A megadott indítási paraméterek a legminimálisabb, a játék által még támogatott üzemmódot jelentik. Ha ezen sem indult volna, akkor ott már nagy gáz van. :)
    Ha így elindult, akkor meg már tudsz játszogatni a játékon belül az opcióknál a grafikai beállításokkal olyanra, ami neked jó.

    Egyébként első induláskor megpróbálja detektálni a rendelkezésre álló felbontásokat, színmélységeket és a hardvertől függően beállít egy optimális értéket, amit használna, de ha rossz adatot kap, akkor elhalálozik. Pl. az 1280x1024 ezek szerint nálad egy létező és beállítható felbontás, pedig a monitorod ennél kisebb. Valószínűleg nincs felrakva a monitorhoz tartozó driver, ami beállítaná, hogy milyen felbontásokat lehet használni.
  • MSGT
    #529
    Köszönöm!!!!! Sikerült!! Valamiért 1280x1024 ben akarta indítani azt meg a monitorom nem támogatja! Ezért nem indult!! Istenkirálycsászár vagy!!! :-))
  • PetruZ
    #528
    A My Documents/My Games/GalCiv2 alatt van egy prefs.ini, ebben vannak a beállítások. Itt a [Video] részben állíts be egy 640x480-as felbontást 16 bites színmélységgel, ablakos módban, AA nélkül (Displaywith=640, Displayheight=480, Colordepth=16, Fullscreen=0, Multisample=0), és így próbáld elindítani.
    A vga-hoz melyik verziójú driver-t használod?
  • MSGT
    #527
    A monitorom Viewsonic ,16:9 s 1440:900!Próbáltam átállítani a felbontásokat de nem használt! Sajnos!:-(
  • NEXUS6
    #526
    Szerintem a képernyőfelbontás nem teccik neki. Legalább is nálam legutóbb azért nem indult.
  • MSGT
    #525
    Sziasztok!
    Tudna nekem segíteni valaki abban hogy mi lehet a baj amiért nem indul?
    Dread Lordsal szeretnék játszani de ezt a hiba üzenetet kapom miután elindítom a játékot elsötétül a kép és nem történik semmi! Fent van az 1.4es patch!
    Debug Message: *********END dxdiag info.*********
    Debug Message: Entering WinMain
    Debug Message: ******* Starting Game Shell *******
    Debug Message: Going Fullscreen
    Debug Message: Preparing to change display settings.
    Debug Message: Using multilsample setting: D3DMULTISAMPLE_4_SAMPLES
    Debug Message: Could not create the render device using default format. Switching to 16bit
    Debug Message: Using multilsample setting: D3DMULTISAMPLE_NONE
    Debug Message: Could not create the render device.
    Debug Message: InitializeDirect3D Failed.
    Debug Message: Now Fullscreen
    Debug Message: Shell initialization complete
    Debug Message: WM_CLOSE message received.
    Debug Message: GameUninitialize start

    A legujabb videó és dx driver van fent! A kártya NX6800GS 256Mb!
  • Sir Quno Jedi
    #524
    Itthon miért nem lehet kapni a full-t???????
  • PetruZ
    #523
    Az 1.61a már teljesen stabil, semmiféle swap-olás, vagy ilyesmi nem jött elő vele.
  • PetruZ
    #522
    Játszogattam még vele, nem a hadüzenetnél, hanem általában elpukkan kb. 6 óra játék után. Valami nagyon csúnya leak maradhatott benne... A galciv2 fórumokon is írtak már róla, mindenféle térképméretnél előjön előbb-utóbb. Kiraktak egy 1.6a build-et, többeknél bejött, kipróbálom én is.
  • PetruZ
    #521
    Kijött az 1.6-os végleges patch. Apróbb GUI és tech újításokat láttam rajta, és állításuk szerint a grafikai lassulásokat is javították. Volt pár új event is, amiket még nem láttam. A memory leak viszont még mindig benne bújkál valahol: egy 2 GB RAM-os gépen, medium pályán, 3 ellenféllel kb. 5-6 óra múlva már swap-elni kezd... :( A korábban általam is írt - a galciv2 fórumokon is szereplő - kép-szétesős, lefagyós hibát viszont vszleg javították, mert ez most nem jött elő. Ellenben az első hadüzenetnél Dr Watson-t kaptam... (Nem töltöttem vissza az autosave-et azóta, hamarosan megnézem.)

    A játék fejlesztését nem hagyják abba, már bejelentették az 1.7-et is, amiben további finomítások és apróbb újdonságok várhatók majd.
  • Lysandus
    #520
    Érdekes ez a DA. Painfulon nyomom nem random fejlettségű AI-val. Minor race-k nincsenek sajna, rosszul állítottam be vmit kezdésnél.

    A látszat ellenére nem olyan nehéz. Azért mondom a látszatot, mert sokkal intenzívebben fejleszt az AI a fegyverekre. Elég célirányos, tehát nekiáll az egyik vonalnak és állhatatosan kikutatja max-ra (pl most yorok mass driver, altarian meg beam). Mivel most a jó oldalra kalibráltam magam a közepéig a beam fejlesztéseket cserével megszereztem, közben meg vadul kutattam az armort. A védelemnek most érzésem szerint sokkal nagyobb szerepe van, hamar rájöttem. Mert lehet hogy death ray-el leszedem az ellen hajóit, de ő is lekapja az enyimeit black hole gunnal. Szóval legalább 9-10 zero point armort rakok fel a rájuk.

    Kicsit csalódás volt, hogy a nano ripper támadóértékét lecsökkentették, mondjuk így már nem lehet a tech tree közepén megpihenni. Nagy csalódás volt, hogy resource mining base-t már nem lehet cserélni. Illetve biztos lehet, de olyan drága, hogy képtelenség. Aztán rájöttem, hogy csak az első háborút kell megvárni, és nevető harmadikként megkaparintani a resource-okat, amint szétkapják egymás bázisait a felek.
  • NEXUS6
    #519
    Az biztos, hogy az elején beállított nehézségi fokozat csak irányadó jellegű. Én is valami nehezebb szinten játszom, de véletlenszerűen változó fejlettségű AI-val, de a játék nehézsége nem ebből fakad.

    A mellettem levő birodalmak sajna pont a fejlettlenebbekből valók, és akkora a bolygóink fejlettségi különbsége, hogy nem is lesz érdemes meghódítani őket, hiszen a bolygók nem termelnek elég adót a fenntartásukhoz. Mire meg felépítik/modernizálják a szükséges dolgokat az vagy 40 kör.
  • Sir Quno Jedi
    #518
    Természetesen ki fogom próbálni a full-t is.
  • lammaer
    #517
    Háááát... szerintem adj esélyt a fullnak, és nézd meg ott is hogy ennyire unalmas-e :)
    A nehézségi fokozat se mindegy, én nyomtam egyet normalon és senki nem akart megtámadni, most tolok egyet egyel nehezebb fokozaton és eddig a 3 vezető birodalom esett nekem, messze jobb űrhajókkal mint ami nálam rendelkezésre áll. Az elején úgy tűnt, el fogom bukni a meccset, de azért nem adtam fel. Sikerült az egyik fajjal békét kicsikarni, és idővel átállitani az én oldalamra. Aztán - mivel a hajóim gyengébbek de gyorsabbak voltak - a frontális csatákat elkezdtem kerülni: épitettem gyenge de nagyon gyors (6-7 lépés/kör, mig az ellenség flottái max 3-al mennek) "kalózhajókat" és elkezdtem bontani az ellenség hátországát (bányák, fegyverzet nélküli ürállomások estek áldozatomul) igy az ellen flottája a saját hátországában kergetőzik velem. Igyekszem elfogni a védtelen csapatszállitóit is, igy nem tudják betámadni a bolygóimat.
    Egy két felturbózott harci űrállomás is sokat segit, ezeket a frontvonal kulcspontjain helyeztem él, és a segitségükkel éppen hogy sikerült egy-egy ellenséges csapásmérő flottát semlegesitenem.
    Közben volt egy galaktikus esemény: minden fajnak adnia kell 2 techet a többieknek - na itt fordul a kocka, mivel pont olyan fegyvert kaptam, ami igy felhozott a többiek szintjére, úgyhogy most készül a daráló. Az ellenségek a grafikonon még mindig erősebbek mint én, de érzem hogy most jön a kutyára a kamion :)
    Nagyon sokat kellett sakkoznom a hajókkal, de úgy néz ki beérik a gyümölcse.

    Egyetlen bajom mostanában, hogy amig csak a saját bolygóim voltak meg, folyamatosan plusszban voltam pénzügyileg, de ahogy uralmam alá sikerül hajtani egy-egy ellenséges planétát, egyre rosszabbul állok ezügyben. Nem teljesen világos miért - lehet az újonnan elfoglalt bolygókat át kéne alakitanom ilyen "vegyes" bolygókról specializáltakra...
  • Sir Quno Jedi
    #516
    Nos én csak a GC2Gold demojával nyomtam, de az még akkor is túl könnyű, ha az elején hadat üzenek mindhárom másik fajnak és ehhez ragaszkdoom is, bárhogy agitálnak, nem békülök. Idővel megunják és nekem esnek. Folyamatosan nyomják rám amijük csak van, de természetesen totál elvéreznek rajtam, pedig csak a naprendzsert tartom, két kolóniával(Föld+Mars). EZ így uncsi. Ha meg barátságos és diplomatius vagyok, akkor még az ellenségesebbjének sincs kedve megtámadni és lejár a demókörök száma, over.

    Na jó, nem vagyok éppen kezdő az ilyesfajta gammákban, de akkor is!
  • NEXUS6
    #515
    Közben elkezdtem igázni a galaxist. Szerencsére mindenki mindenkivel hadban áll, így mire odaérek valahova csak a trúpereket kell leraknom, mert nem sok bolygón van védelem.

    A bónuszom olyan 60:7 meg ilyen arányokat szokott felvenni, persze a nano solderek is besegítenek. Szal 1-1 hajóval mindenkit letakarítok. A 125-ös támadóerejű hajóimra nem is igen van szükség. Az Drengineknek, vagy a földieknek egy egy combosabb flottájának lehet 60.

    A fő gond, hogy annyira fejletlenek az új bolygók, hogy nagyon lassan építik fel az új létesítményeket.
  • NEXUS6
    #514
    Hmmm, nekem is magyarra van állítva, és semmi gondom.

    Mármint az indulással, játékközben szokott fagyni, amikor elfogy a memcsi.
  • lammaer
    #513
    Szuper, közben eszembe jutott, nekem anno az első Indiana Jones-os játék (Infernal Machine) csinált ilyesmit, kb 7 évvel ezelőtt :)
    De ezek szerint még ma is előfordulhat ilyen...
  • Lysandus
    #512
    Én sem találkoztam még ilyennel, csak hallottam róla. Mindegy, az a lényeg, hogy megoldódott. Ha valakinek hasonló gondja van, akkor tudja mit kell tenni. Egyébként lehet, hogy amikor a biztonsági másolatot "csináltam" akkor jött közbe vmi hiba. Kéne egy másikat keresni. De annyit nem ér a dolog.

    Még egyszer köszönet!

  • PetruZ
    #511
    Fura, ilyesmi hibákba mostanában már nem szoktak beleesni a fejlesztők. Régebben volt divat ez a régióállítgatás, de már jóideje nem találkoztam ilyesmivel.
  • Lysandus
    #510
    Hálás köszönet!

    Valóban a regional settings volt a ludas! Átállítottam, újraindítottam a gépet és már nem is kellett újrainstallálni, elindult szépen a game!

    Köszönöm még egyszer!

  • PetruZ
    #509
    A regional settings nem hiszem, hogy belejátszik, a régi gépemen magyar volt a beállítás (angol XP-n), de gond nélkül felment rá.

    A "DarkAvatar/GC2DarkAvatar.exe" fájllal próbálkozol? Ha igen, akkor lesz ott mellette egy "debug.err" fájl, abba érdemes lenne belenézni, mert mindent naplóz az elindítástól kezdve a kiakadásig.
  • Lysandus
    #508
    Mármint a DA duplakattal sem indul.
  • Lysandus
    #507
    A sima galciv indul, csak a DA nem.
  • lammaer
    #506
    Apropó: próbáltad már nem autorunból inditani hanem duplakattal a Galciv2.exe-re?
  • lammaer
    #505
    Jaja, emlékeim szerint a vezérlőpulton van "földgömbös" ikon, ott kattingass át amerikaira/angolra.
    Lehet nem segit, de egy próbát megér. Egyszer találkoztam ilyennel, szarakodott az install és ez megoldotta. Nem pont ilyen jelenség volt, de hátha. Pénzbe nem kerül.