624
Galactic Civilizations 2 : Dread Lords
  • PetruZ
    #464
    A Dark Avatar kiegészítő aranyba ment, megjelenés február 14-én. A galciv2-őn van pár kép afféle "ilyen volt - ilyen lett" formában, meg rengeteg preview.
  • JimKirk
    #463
    Legalabb benned ne csalodjak mar!:D
  • NEXUS6
    #462
    Én azért még néha előveszem!;)))
  • JimKirk
    #461
    Eddig tartott az orulet...:(
  • Darkon
    #460
    Akkor lehet patchelni v. az eredeti kell hozza valamint hol lehet modokat leszedni hozza
  • JimKirk
    #459
    baroooo!:)
  • PetruZ
    #458
    http://forums.galciv2.com/?forumid=162&aid=135021 :)

    ---

    A magyarítással kapcsolatban bizonyos technikai problémák adódtak, még filózok, mi lenne a jobb megoldás rá. Működik, de nem akarom felülverni az eredeti angol szövegeket, mert akkor a későbbi patch-ek nem mennek fel. Lehetséges más könyvtárba helyezni a magyar fájlokat, de ez esetben bele kell piszkálni az exe-be, ami megintcsak gátolja a patch-ek felrakását.
    Egyébként kb. az ötöde van kész, de időhiány miatt idén már biztosan nem fog elkészülni.
  • JimKirk
    #457
    Egy Battlestar Galacticas mod nem lenne rossz!:)

    huuu..
  • JimKirk
    #456
    Merci!:)
  • PetruZ
    #455
    Az approval-ra moráljavító (szórakoztató), az influence-re influence javító (diplomáciai v. turista) épületeket. :)
  • JimKirk
    #454
    Uraim!

    Az approval es az influence tipusu parcellakra mit erdemes epiteni?
  • PetruZ
    #453
    Tegnaptól tölthető az 1.40X (final) patch, főként bugfixekkel, de van pár módosítás is. Changelog itt, a patch a galciv2.com-on.
  • PetruZ
    #452
    Egy kis állapotjelentés: haladok, haladok, most kb. 15%-nál járok. A képernyők, menük jelentős része kész, de vannak már fordítások a diplomáciai részhez is. Ígértem két hete egy preview változatot, ezt most hétvégén igyekszem kirakni. Lesznek még benne tördelési, kilógási hibák (amiket elfelejtettem javítani), de egyéb probléma nem hiszem, hogy előfordul (több tucat órányi játék után sem volt gond a magyarítás miatt).
  • Kori
    #451
    sok sikert

    várom nagyon

    )magyarítás)
  • NEXUS6
    #450
    Ilyenkor sajnálom, hogy nincs időutazás, vagy hibernáció vagy akármi.
    ;(((
  • PetruZ
    #449
    Két hír a GalCiv2.com-ról:
    -A Dark Avatar jövő februárban jön, de előtte public beta tesztelés is lesz.
    -A készítők összeálltak az Ironclad Games-szel és új, GalCiv - Homeworld - Total Annihilation elemeket tartalmazó RTS (!) űrstratégiát készítenek "Sins of a Solar Empire" címmel. (<i>"In terms of what the game play is like, probably the best analogy would be that it plays quite a bit like Homeworld meets Galactic Civilizations meets Total Annihilation. It has a truly epic feel like Galactic Civilizations, has a visual and game play feel like Homeworld but allows the player to queue up commands and build a strong strategy ala Total Annihilation. It's not about how fast you can click, it's about how good of a strategy you can put together."</i>) Várható megjelenés: 2007 augusztus. Hát, nemtom'...

    Magyarítás:
    A játék jól kezeli az ékezeteket, de nem képes felismerni őket olyan helyzetben, amikor be kell tördelni több sorba a szöveget, ezért aztán szívfájdalom nélkül szétdarabolja a szavakat az ékezeteknél is, ha kell... Érdekes módon az általános kisbetűs scrollos panelben ezt nem csinálja, de bármilyen gomb/menü/címsor feliratnál már igen.
    Egyébként a fordítás kb. 13%-nál jár, de a fenti hibák miatt jópár helyen még szétesik, ezeket vadászom és javítom, ha tudom (átfogalmazással, vagy kényszerített sortöréssel, ha lehet).
  • PetruZ
    #448
    Nincs benne olyan rohadt sok szöveg, mint mondjuk a Torment-ben volt (az 5 mega volt, ez kb. szűk 1 mega, a kampányok nélkül), egyedül is megbírkózom vele. Remélem... ;)
    Egyébként szabadidőm nem sok van. A fordítás nagy része is munkaidőben zajlik. :P
  • JimKirk
    #447
    Ennyi szabadidod van?:)
  • PetruZ
    #446
    Elkezdtem a játékot magyarra fordítani. :)
    A hét végére talán már lesz belőle egy publikus változat, ami pár helyen már magyar lesz, aztán majd időnként frissítem, ahogy haladok.
  • Mr Csé
    #445
    nekem 1 gb ram és nem swapolás meg erölködés miatt lép ki hanem mintha
    program hiba lenne :C
  • PetruZ
    #444
    Nekem Radeon 9550/128 és 512MB memória (és Athlon XP 1700, semmi húzás) mellett nem fagy, viszont egy bizonyos idő múlva (úgy 1-2 óra, térképtől, zsúfoltságtól függ) némileg akadozik és csatában / robbanáskor nagyon gyűri a vinyót. Ha be volt kapcsolva a 4xAA, akkor már a legelső robbanás effekttől kezdve csinálta, folyamatosan, gyakorlatilag élvezhetetlenül lelassulva. Az AA-t kikapcsoltam, azóta sokkal jobb a helyzet. Sztem swapol, mint állat, és nálam azért nem fagy ki, mert egy 1 gigás partíció van a swap-nak odaadva fullosan, max. kezdőmérettel, hogy azon garázdálkodjon, ne máshol. :) Feltételezem, valahol még mindig van benne egy kis memory leak, ezért allokál folyamatosan memóriát, aztán egyszercsak elfogy. De ez csak tipp.
  • Mr Csé
    #443
    juj nekem 1 oránként
  • NEXUS6
    #442
    Egy kis overclocking. Valahogy a Galciv érzékenyebb rá a legjobban, olyan félóránként bizti lefagy.

    Elötte csak nagyon ritkán fordult elő.
  • Mr Csé
    #441
    :C turbo?
  • NEXUS6
    #440
    Nekem is fagy mióta kicsit megturbóztam a gépet;)
  • Mr Csé
    #439
    akkor mitől lehet ? :C
  • JimKirk
    #438
    Nem hiszem, nekem is annyi van es tokeletesen fut a jatek!
  • PetruZ
    #437
    Ja, és a válasz a kérdésemre (mi van, ha kilépünk az United Planets-ből?):
    -Többé nem érvényes ránk semmiféle U.P. verdikt, szavazati jogunk sincs.
    -Viszont megszűnik mindenfajta kereskedelmi bevétel, illetve valószínűleg a diplomácia is kis mértékben hátrányt szenved.

    Mérlegelni kell, megéri-e.
    Azt nem tudom, hogy vissza lehet-e lépni, de nem találtam ilyen lehetőséget.
  • PetruZ
    #436
    Nem vagyok trekker, nem tudom, milyen a DS9. :)

    Közben ellentámadást tudtam irányítani, és a terran-ellenes szövetség egyik tagját már majdnem lenulláztam. Erre a második leggyengébb azonnal békét ajánlott vmi olyasmi szöveggel, hogy "tudjuk, hogy meggondolatlanok voltunk, és hát... a fene se gondolta volna, hogy feltörlöd a padlót velünk". :D (Persze pár körrel később az alliance miatt mégiscsak újra hadat üzent.)
  • LSSAHPAUL
    #435
    Ez olyan startrek deep space 9 filling :)
  • PetruZ
    #434
    Tegnap új játékot kezdtem: large méret, common bolygó és csillagszám, terran nemzet, 5 ellenfél, simple intelligencia, Kryo mod + SW pack, szokásos beállítások (#407).
    Már az elején hátrányba kerültem, mert szélen kezdtem, három másik nemzettel körülvéve, de szerencsére a saját szektoraimban elég jó bolygók voltak, ez valamennyire ellensúlyozta azt, hogy később nem tudtam terjeszkedni. Ráálltam a research + economy-ra, de fejlesztgettem a haderőmet is. Közben kitört a háború, két nagy nemzet megette a legkisebbet, aztán gondolom kellett vmi indok, hogy engem is sorra vegyenek, ezért jött egy olyan "véletlen" esemény, amelyben a nagykövetem "véletlenül" összetévesztette a legnagyobb nemzet vezetőjét vmi nulla pasassal, mire megsértődtek és hadat üzentek. Pár körrel később már hárman rontottak rám karöltve. Hát, meleg helyzet volt... Jobbak voltak a hajóik, mint az enyémek, de nekem erős bázisaim vannak, és azokkal sokáig szórakoztak, aztána beértek a fejlesztéseim is, és végre közepes méretű hajókkal is védekezhettem ellenük. Volt pár kör, amikor eléggé ingatag lábakon állt a fennmaradásom, a tanácsadóim is kiabáltak, hogy vesztett helyzet van, de mégis sikerült talpraállni (bár pénzügyileg erősen megviselt). Időnként előfordult az is, hogy vmelyik fél békét kötött egy-egy nagyobb vereség után, de mivel alliance-ben voltak, pár kör után újra hadba álltak. Az eddigi tiszta játékidő kb. 90%-ában folyamatos háború zajlik, 4-5 körönként űrcsatákkal 5-10 hajó között...
    Már-már megfordult volna a helyzet, amikor újabb "véletlen" esemény történt: a főellenfél talált vmi cuccot, amitől a fő szektor és a szomszédos szektorok összes lakatlan bolygója 6-os lett. Két szektorban én is érintett voltam, de "véletlenül" csupa olyan csillag volt bennük, ahol csak 1-2 bolygó akadt... Mindegy, megindult a kolonizálási harc, most kicsit áttolódott a háború az új telepek környékére.
    Jelenleg igazi állóháború zajlik, ők (még) nem tudnak olyan erőt felvonultatni, amit vissza ne vernék, nekem viszont nincs (még) annyi tartalékom, hogy átmehessek támadásba. Ráadásul a főellenfél - láthatóan megviselve - nekiállt influence-szel az egyik haverját bekebelezni, hogy új erőforrásokat nyerjen. Kíváncsi leszek, mikor ugranak egymásnak. :) Mindegy, nekem pár körön belül már három csillagrombolóm is lesz, és készülnek a továbbiak is, no meg a jó kis Trooper 5K1 szállítóim (5000 katona egyszerre) is szépen sorakoznak a hátország biztos védelmében, aztán nekiállok támadni, hogy ne érezze már olyan jól magát - no meg, hogy lelassítsam, mert hiába fejletlenebbek, sokkal több bolygójuk van és idővel biztosan utólérnének. ;)

    Kérdés: az U.N.-ből lépett már ki valaki? Mik a következmények? Később vissza lehet térni?
  • Mr Csé
    #433
    najo nekem igy is lefagy kevés a 128 mb video ram? vagy az egy giga ram?
  • PetruZ
    #432
    Normal szint alatt az ellenfél AI panaszkodik, ha ráállok a bolygóira pár transporttal (készülődvén az egyszerre, egy kör alatti lerohanásra). Szól, hogy ez nem túl szívélyes lépés, és ha minimum "intelligent" szintűek lennének a hadvezérei intelligenciája, akkor nem úsznám meg ennyivel. De egyébként nem mer megtámadni. :)
  • mzprox
    #431
    abban se lesz...
    (az űrstratégiákat kedvelők figyelmébe ajánlom, hogy kijött a space empires V demója)
  • donatus13
    #430
    ah fenébe ténleg nincs engem is csak ugrattak de a kiegbe a dark avatarba aszem már lessz és az meg nemsokára jön
  • NEXUS6
    #429
    szívesen!;)
  • Renegade
    #428
    így nagy nyílvánosság előtt; köszönöm.
  • mzprox
    #427
    egyáltalán működik vele? tudtomal nincs benne multiplayer... (többek között ezért is szeretem jobban az moo2-t)
  • NEXUS6
    #426
    Én benne lennék, már kitsit unok magammal játszani, bírom a gruppent!;)
  • donatus13
    #425
    hello embereket keresek játszani hamachival aki akar irjon ide.