33535
  • Clidey
    #18963
    Úgy van ahogy Hypo mondja: ízlések és pofonok. Szerintem pont hogy az FS2004-FSX B747 a realisztikusabb, az X-Plane-é mintha egy műrepülőgép volna olyan érzékenységű minden kormánya. Totál gáz. Mintha egy párszáz kilós kisgépet vezetnék. A default FS 747 is fényévekre van a valóságostól, de legalább e tekintetben sokkal jobb mint az XPL verzió.
  • Hypo #18962
    jaj benne vagyok budaors tokol barmi, összejövünk kicsit megreptetjük a bandát - pénzt azért hozzatok:)))
  • LegendTommy
    #18961
    jól teszed, tavasszal kéne igazi sg-s fs-es tali, akinek van ppl az majd viszi a népet, nekem is össze kéne már szednem addig kis pénzt és maestrót vagy pítört kibérelném:)
  • m814
    #18960
    Khmm.
    Ez a "realisztikus flight modell" dolog mindig a szívem csücske volt,különösen akkor amikor olyan típusok kapcsán is szóba kerül, amit nem hogy a fórumlakók közül nem repült még senki, de talán hazánk fia sem.
    Jobb szívvel venném ha inkább a "számomra repülhetőbb" jelző terjedne el. A "realisztikusat" hagyjuk meg azoknak akik már nem csak a virtuális masinával próbálkoztak.
  • napstR
    #18959
    szerintem mindenki szívesen maradna az igazi cessnánál, csak az emberek 90%-a nem engedheti meg magának :)
  • Hypo #18958
    de mi a realisztikusabb????? mind ketto total messze van avalostol sot xplaneben inkabb uszol mint repulsz de izlesek es pfonok en maradok az igaz cessnanal:))))
  • ksgy
    #18957
    (off: van ott tobb repulo is, nezz korbe az Aircraft/Select Aircraft menupontben :) )
  • znady
    #18956
    jobban elhiszem hogy egy repulot vezzetek,mint az fs ben.bar csak egy 747est lehetvezetni 15percig,aztan joystick. off...lehet hogy az open gl miatt,de sokkal realisztikusabb az. egesz.nekem az fs x ben foleg ha a reality nem a max on van akkormolyan mintha a gep vakumba repulne..
  • Hypo #18955
    tudnád jobban kifejteni a realisztikusságot kivancsi vagyok - szerintem egyik se az de hátha tévedek:))
  • exTrem
    #18954
    Hogy egy kalap szar.
  • znady
    #18953
    letoltottem az xplane 10.demot,frissitettem...hmmm..szerintem ezerszer jobb elmeny repulni este,es a flight modell sokkal realisztikusabb mint fsx ben...urak Nektek mi a tapasztalat?
  • tzotyu
    #18952
    Köszi, a technikai részletek sokat segítettek, ezek alapján már van kiinduló pontom. Igaz a 150 ezres kategória felejtősnek tűnik... :S

    Hont: nem útközben szeretnék szimulátorozni, hanem két lakhelyen.
  • Hypo #18951
    :) kell egy ipad aztan meg van oldva a mobilitas plusz tok jol hasznalhato fs hez is chartokra gps re moving map re..stb
  • Hont
    #18950
    Én halott ügynek tartom...
    Amennyiért egy használható notit veszel, abból már össze lehet rakni egy fain kis PC-t.
    A mobilitásról meg annyit, hogy a "vonaton" vagy "repülön" úgy se fogsz FSX-ezni...
    Levelezésre, meg már kapsz pár tízezerért valami kis lapit.
    Gondolom én.:(
  • Hypo #18949
    Nem MS csinalta hanem ACE, es mar megszuntek ergo semmifele optimalizalas ilyen nincs, nem is lehet hiszen amikor keszult meg nem ezejk a hardwarek voltak.

    Ha ismerosnel jol fut az xplane9 akkor esetleg probalkozhatnal azzal, mondjuk speciel a notebookok sose voltak olyan platformok mint az asztali meg ha a tulajok ezt eloszeretettel is bizonygatjak. De megertem hogy nem akarsz kettot.

    FSX CPU fuggo, szoval a notebook valasztasnal en CPU ami belefer I7, ram 4 giga eleg ha tobb az nem rossz de 4 gigaval is megy szepen, vga meg ha egy 8800GT szintu vga van benne vagy jobb akkor szinten jo, ami szerintem latvanyosan segit egy notebookon az SSD vinyo.

  • tzotyu
    #18948
    Sziasztok!
    Köszi a válaszokat, hát nem nyugodtam meg!

    Carlosfly, a Dell gépek esetében a kevés mit jelent? Zavaróan akadozik, vagy csak kissé csökkenteni kell a beállításokat, de még élvezhető minőséget ad?

    Pontosan a "mobil életmód" miatt szeretnék laptopot. Nem engedhetem meg magamnak egy laptop és egy asztali gép beszerzését és fenntartását is.
    Azt tudom ,hogy egy ismerősömnek az XPlane9 és a DCS Black Shark is nagyon szépen fut a laptopján, pedig azért ezeknek is viszonylag magas a gépigényük és szerintem tökéletes látványt nyújtanak! Úgy tudom valami ilyen van neki>>
    Azért szánalmasnak tartom, hogy a Microsoft nem képes normálisan optimalizálni (vagy nem akar...).

    Na mindegy, nem akarom szidni az MS FS-t, nincs sok értelme, köszönöm a segítséget! :)
  • Hypo #18947
    elofordul néha az ujabb hardwarek sokkal tobb galibat okoznak
  • carlosfly
    #18946
    I5 4BG ramos Delleket telepítek nap mint nap. Na azok is kevesek...
  • Medwyn
    #18945
    Nekem három és fél évet bírt egy Acer (sokszor napi 15-20 órát ment), amiben egy Thurion X2 2.0GHz-es proci volt, 2 GB RAM és egy GF8600M GS VGA.
    GYÖNYÖRŰEN futott rajta az FSX, amit azóta se tud senki megmagyarázni. Én se :P
    Ekkora processzorral és ilyen - mai mértékkel - szűkös egyebekkel ezt azóta se értem, pedig megnyaggattam elég sok benchmarkkal, hogy kiderüljön, miért kedveli így pont az FSX-et, amikor a többi, jóval egyszerűbb gámát megrángatta rendesen. Persze nem kell nagy dolgokra gondolni, a sliderek se voltak maximumon (néhány fontosat azért lehetett maxolni), de szép volt, részletes, 25-28 fps-t hozott ORBX alatt, akár 30 fölé is ment defaulton, persze a nagyvárosok 15-18-as fps-e is jellemző volt, de nem zavaró.
    Nyilván erre ne alapozzon senki, én se teszem, de ezek szerint vannak olyan anomáliák, amiket ki lehet fogni :))
    Az asztali gépem egy Paks ehhez képest, és az arányokhoz mérten nem hoz annyival többet ám az FSX-szel, ellenben mindenhol máshol :P
    No meg egy laptop képernyője nem feltétlen jó ám szimulátorozni - kigúvad a szemed, ha IFR-t repülsz, de ha csak rápillantasz is egy-egy gauge-ra. Ha meg külön monitor kell hozzá, akkor abból a pénzből már egy combosabb asztali is kijön. Persze, ha a mobil életmód miatt akarod (amiért én is tettem), akkor támogatom az ötletet :)
    Sok szerencsét!
  • Clidey
    #18944
    Nemhogy laptop de még asztali PC sem létezik olyan, amin az FSX akadásmentesen fut elfogadható grafikával. Laptopon FS-ezni amúgyis hülyeség mert nem arra találták ki azt a platformot. Csak akkor jó ha végszükség van, akkor is max FS2004.
  • exTrem
    #18943
    Szerintem ez édes kevés. Az én konfigomon is ngx lhbp-n finalen 20 körül van .. pedig ez jóval erősebb mint a laptop konfig amit linkeltél.
  • tzotyu
    #18942
    Sziasztok!
    Milyen laptopot ajánlanátok FSX-hez, amin élvezhetően fut, igényes kiegészítőkkel? (Gondolok itt Aerosoft Bp-re, ND helikopterekre, vagy PMDG, Carenado termékekre...)
    A max. összeg. kb 15000 Ft lenne, amit adnék érte :)

    Például itt van ez a gépezet >>
    Ettől el lehetne várni élvezhető megjelenítést?

    Aki esetleg notebookot használ FSX-hez és szépen fut rajta, kérem írja meg a konfigot, hogy legyen némi kiindulópontom, de várom a hasznos tanácsokat is, hogy ha vannak, akkor milyen "minimumokra" kell ügyelni. Az akadozásból már elegem van!!! :D A Microsoft ajánlott gépigénye meg egy jó nagy hülyítés!

    Köszönöm!
  • polluxware
    #18941
    bujááááá béjbi
  • eyecandy
    #18940
    Biglájk
  • Hypo #18939
    :) FB-n már likeoltam:)
  • m814
    #18938
    Nem kell már sokat várni...
  • Klusi86
    #18937
    carlosfly; Hypo köszi a segítséget! Egyébként igen, a default c172-el próbáltam.
  • carlosfly
    #18936
    Na okés URL fajinul iródik be! Elé teszi az Sg tagot. www.flightsimulatorx.hu/default.zip itt megtalálod.
  • carlosfly
    #18935
    NA még 1x
  • carlosfly
    #18934
    Tessék
  • Hypo #18933
    default c172 vel csinalod ugye?
  • Hypo #18932
    kered meg az fsx.cfg filet, nevezd át fsx.old ra indisd újra FSX et.
  • Klusi86
    #18931
    Köszi, de sajnos nem sikerült a beindítás: battery generator avonics be volt kapcsolva , meg fuel pump meg minden és ctrl+e de nem jött össze
  • carlosfly
    #18930
    Mondjuk én se.. :)
  • Hypo #18929
    én mondjuk sose gyorsítom az időt,
  • Rodman6
    #18928
    Egyszer kipróbáltam valós időben nyomni egy repülést, egyik ablakban Radar24.com, másikban google earth tracker, harmadikban FSX. Néztem egy menetrendet, csináltam egy VOR to VOR Flight Plant és egyszerre indultam egy géppel. Nagyjából tényleg azonos idő alatt érkeznek meg, persze útvonalban volt nagyon minimális eltérés.
  • Hypo #18927
    tudsz te is csinalni, valaszd a cessna 172-t CTRL+E indisd be menjen a battery generator avonics es mensd el alap szituacios filekent ennyi, ha Cold and darkot akarsz akkor ugyan ez de legyen minden lekapcsolva mixture trhottle idle
  • Rudi50
    #18926
    Hogy működjön, de nem. Mindegy már túl vagyok az uninstallon 2-szer, elég volt. Buta lassú nagy dög az egész, remélem csak 1-szer kell eljátszani vele mert ha mindig el kell indítani amúgyis felejtős lenne. De nekem ígyis az ennyit nem ér. És gondolom még az fps-t is zabálja.
  • Klusi86
    #18925
    Lenne egy nagy kérésem: ha lenne valaki olyan jó és a default FLTSIM.flt fájlt feltöltené valahova nagyon megköszönném. Én balga nem csináltam róla mentést amikor fel raktam a cool and dark modot és ezt a fájlt módosította azóta viszont nem jön össze néhány repülőgép beindítása. Ha újra raknám az fsx-et, megoldódna a probléma, csak ezt nem nagyon szeretném túl időigényes.
  • carlosfly
    #18924
    Mit küzdesz?