33535
  • Clidey
    #18803
    Elöljáróban két kép elrettentésül:

    Az igényesen kialakított orr rész. Külön említést érdemel az oldalsó ablakok poligonjainak szuperpontos formahű kivitelezése, valamint a szemöldök-ablakok igényes textúrázása:


    Itt pedig az ultrarealisztikus fékszárny-animációt láthatjátok. A kép 5 fokos fékszárnypozíciónál készült. Mármint valamelyik oldal volt biztos 5 fokos...
    Megfigyelhető még a szárny gondos textúrázása is mely mellett egy PMDG vagy egy iFly egy szánalmas pixelhalmaznak hat:
  • Clidey
    #18802
    Amúgy az imént sikeresen (vagy inkább sikertelenül - lásd mondat végét...) abszolváltam ennek a Wilko 737 Evolution-nek rövid tesztelését...ami valóban rövidre sikerült: rövid ismerkedés a kokpittel, majd kigurulás LHSM 16-os pálya végére, kurta-furcsa nekifutás-elemelkedés, robot bekapcs, bal forduló 70 fokra, majd pár másodperc után egy combos CTD-vel elhalt az FSX. Megjegyzem, eddig soha nem szállt el az FSX-em, mióta fel van telepítve; scenery csak 2-3 van alatta, repcsiből 8-10 köztük CS767 és iFly 737 - egyik sem produkált még ilyet - ergo szinte biztosra vehető hogy a Wilkó szara miatt CTD-zett a cucc.
    Majd valamelyik nap írok egy rövid ismertetőt képekkel megspékelve - már csak hogy ti is szenvedjetek picit :D -, de most mennem kell eltávolítani ezt az igénytelen szennyet a vinyómról!!!
  • Hypo #18801
    :) én t50-2 vel kergetem örületbe a nagyokat:)
  • polluxware
    #18800
    az még messze van nekem:)
  • Clidey
    #18799
    De, magyar. Sajnos. Olvasd el a régebbi 737PIC manuálját. Ott van az első oldalon.
  • CptSAB
    #18798
    Wilco.. nem magyar szerintem.. :S
  • CptSAB
    #18797
    Pzkpfw VI Ausf. E :) Jó kis Maybach röfivel..
  • Hypo #18796
    jó hát abacus szarabb:)))))
  • exTrem
    #18795
    Direkt fogalmaztam így, ezalatt a tűrhetőt értettem. Láttunk azért már ocsmányabbat is, legyünk őszinték. Nem védeni akarom őket félre ne értsetek, de azért így vissza esni szintben ha már amúgy is nehéz lett volna .. Nekik sikerült...
  • Clidey
    #18794
    "...egész jó külső modellel..."


    Úgy látszik eltérő fogalmaink vannak arról mi az a jó...szvsz a vilkó egy rakat okádék kívülről is meg belülről is. Ilyenkor picit szégyellem hogy magyarok csinálták-csinálják.
  • polluxware
    #18793
    ilyen volt az a wilco mindig is.. csak eltelt az idő
  • polluxware
    #18792
    én vettem egy pz38f750-et, azzal jól lehet keresni...

    egyébként hetzer és su76

    maradok a 3-5ig terjedő tierben
  • Hypo #18791
    :)))) nem probaltam meg:)

    hat attol fugg melyik nemzet:) de majdnem minden agon mar 7-8tier:) ki van fejlesztve csak kell a penz hogy megvegyem, e50 , e75, es igy tovabb jelenleg panther II, is3, at nyustolom:)
  • exTrem
    #18790
    Értetlenül állok a dolog felett amúgy, az előző bár tényleg ultrahiányos volt mégis az egyetlen repülhető classic sorozat volt, egész jó külső modellel. De amiket erről láttam videókat és képeket az hányinger. Mintha nem is a Wilco csinálta volna vagy én nem tudom. Szégyen.
  • polluxware
    #18789
    tpb


    "FSX 737 Pilot in Command EVOLUTION RIP

    Now i need to go fly my beloved NGX for a couple of days,to stop me having nightmares.:+(

    Have fun Guys. :+)"
  • polluxware
    #18788
    fogadjunk hogy még ma se próbáltad ki:)

    melyik "Tier"-nél jársz már egyébként?
  • polluxware
    #18787
    X1950GT dettó ilyen volt nekem is... lehet nivíídiára passzol jobban ez a mod
  • polluxware
    #18786
    az autód generátora is csak 1000-1200as fordulat felett tölti az aksit valójában:) csak ott nincs gen warn lámpa

    ezért van az hogy aki sűrűn jár csak városban világítással, úgy hamarabb döglik az aksi is....
  • carlosfly
    #18785
    Uninstalláld. Én pont emiatt nem használom.
  • napstR
    #18784
    sziasztok! erre esetleg nem tud valaki választ? :)
  • Hypo #18783
  • spyy55
    #18782
    köszi. Egyébként a GEN warning light csak akkor alszik el, mikor kb. 1000-ig pörög a throttle, ez normális?
    (most, hogy ezeket megosztottad, már kezd rémleni, mit miért csinált a csákó, mikor elvitt repülni... :D )
    Valamilyen RÉSZLETES leírás, tutorial, magyarázatok vannak hasonló gépekhez? Pl. egy kis Cessna jó hasonlat?
  • polluxware
    #18781
    leszállásnál ez még veszéjesebb...

    mondjuk külön mondja hogy ilyen szituban nem szabad felszállni sem:)))

    egyszer jártam úgy hogy jég rakódott az éééleronok belépőjére és nem mozogtak (ez is szimulálva van)
  • polluxware
    #18780
    még valami:)

    karburátor ájcing... ha alacsony a látótávolság ergó 10Mérföld alatt van és 10C alatti a hőm.. mindig húzd ki a carb ájcing knob-ot különben felszállásnál azt veszed észre hogy az rpm níídle elkezd ugrálni a szívótérnyomás jelző meg remeg

    ezután gyorsan esik a teljesítmény, te meg szépen elkezdessz ereszkedni... ilyenkor érdemes fullgázon megvárni amíg ki nem olvad
  • polluxware
    #18779
    fan:)

    azért kíváncsi lennék egy Alert féle magyarázatra is.. ő már vezetett ilyen gépet MS Flight 2.0 alatt:))
  • polluxware
    #18778
    1. piros szalag a botokon.. c&d
    2.ezt csak akkor húzod ki a ha carb ájcing kondííson fent áll.. (alacsony látótávolság, párásság, 6C alatti hőmérséklet... bár meleg nyári napokon is bőven előferdül ha dewpont közelvan a normálhoz)
    3.hideg indító.. és nem úgy műkszik mint a licomingoknál.. gyakorlatilag a szivatóra soha nem adsz gázt (ha már nem kell, akkor először visszatolod a szivatót, majd ezután adsz gázt -> 800, 950rpm)
    4.manuál (benne van)
    5.ez nem múkszik.. legalábbis nekem
    6.navlight
    7.ez nincs rajta a gépen
    8.2385nél nem lehet magasabb a fordulat -> egyébként 5percen túl max 2260rpm
    9.valóságban ez a gázkar vibrálásból fakadó visszacsúszását gátolja meg..
    10. meleg motornál a gázt az Idle feliratnál az "I" betű vonaláig tolod az pont köbö 800-900rpm ad az alap low idle 5-600helyett
    11.na ezek már szerintem elég egyértelműek...

    széllel szemben álsz valahol a parking és a kifutó előtt, felnyomod a gázt fine propeller piccs mellett hogy 1800-1900rpm legyen, majd a prop levert lehúzod addig amíg nem látod hogy esik a fordulat.. 3X

    majd 1800rpmen a gyújtás köröket ellenőrzöd (nem eshet külön-külön 50rpmet) -> ha egyik másik oldalon le is áll a motor akkor inspect;)

    majd fine piccs mellett lehúzod 1500-ra és kihúzod a carb heater knob-ot (itt esik a manifold meg az rpm egy kicsit) -> majd vissza

    trimm műszert látod -> középen legyen köbö

    ELT - ahogy mondottam ez nincs

    egyenlőre ennyi... ugyan nemszokta lezabáltatni de a szivató mellé nem tolhatod a gázt.. max ha már nem hagy ki, akkor miközben tolod vissza a csóókát, adod rá a gázt (kétütemű csónakmotornak van ilyen karbija)
  • Hypo #18777
    na nem akaro megelőzni az itteni NAGY KATANA fant ő biztos leir mindent szépen neked:)
    mondjuk a legtöbb elég egyértelmű nem kell valami extrára gondolni csak ami le van irva pl:10. Throttle, Warm Engine - approximately 3/4 in (2 cm) forward (???)

    igen minden gepnel cessnanal is inditas elott a throttlet benyomod egy ujnyira.
  • spyy55
    #18776
    Üdv! Belemásztam az Aerosoft Diamond DA 20/100 gépecske manualjába, de van pár számomra érthetetlen sor, aki tud kérem segítsen:

    A NORMAL OPERATION CHECKLIST alapján próbálom tanulni (és amiket nem értek):
    1. Flight Control Lock - REMOVED
    2. Carburetor Heat - Free, OFF (ezt most ki, vagy behúzott állapotban kell hagyni?)
    3. Choke - free, self-resetting (pontosan mire való?)
    4. Engine Gauges, Ammeter and Voltmeter - check (pontosan miket és milyen értéknek kell lennie?)
    5. Map Light - operational (ez a Map Light a fejem feletti kis lámpák kapcsolása?)
    6. Exterior Lights - operational as required
    7. Emergency Locator Transmitter (ELT): - ARM/OFF (Model szerint) _ ez pontosan mi és hol???
    Before Starting Engine:
    8. Propeller Speed Control Lever - max. RPM (ez a motor fordulatszámát korlátozza max. Throttle-nél?)
    9. Friction Device of Throttle Quadrant - adjust
    Starting Engine:
    10. Throttle, Warm Engine - approximately 3/4 in (2 cm) forward (???)
    Before Take-off (Engine Run-up):
    11. Propeller Speed Control Lever - Cycle 3 times (itt mit kell ellenőrizni?)
    12. Ignition Switch - Cycle L-Both R-Both (RPM)
    Take-off :
    13. Elevator - at begining of rolling - NEUTRAL (?)
    Engine Shut-down:
    14. ELT - Check (by listening to 121.5 MHZ for signal) (?)
  • Papirzacsi
    #18775
    Ugyan FS9-es verzió, de a PMDG747 loda managere nálam faszán átírja a station load pontokat és el is menti.
  • carlosfly
    #18774
    A CS 767-300 az fajin az átírogatja.
  • carlosfly
    #18773
    Szóval amikor a 747 load managgerel valamit beírok akkor azt a részt írja át. Na most az van hogy akármit irkálok a 747 load managgerel a fájlba nem változik meg semmi :D Bezárom ujra megnyitom akkor sem :D
  • Papirzacsi
    #18772
    Aircraft.cfg station load soraiba ír, és igen működik majd.
  • Hypo #18771
    TIr5 os smotthabb, jobb a felbntasa, a hattervilagitas kevesbe befolyasolja.
  • carlosfly
    #18770
    Megtudjátok mondani, hogy melyik fájlban mi íródik át, amikor valami load managerrel megpakolom a gépet? És ha simán csak átírom, az úgy működik majd?
  • Robi546
    #18769
    Szlovákiában amúgy meg néztem a térképen és Litvánia ? :D
  • Solt
    #18768
    És ez a gyakorlatban miben nyilvánul meg? ( egyébként a 4-s is használható 5-s szoftverével )
  • Hypo #18767
    hát azért van, resolution, clutter rejection, overall performance. illetve az 5 os software jobb,
  • ezsolt
    #18766
    Nagyon kevés, én csak azért cseréltem le mert 5 év után meghalt a TIR4-esem!
  • AarPoe
    #18765
    Köszi a TIR válaszokat.
    Miután mindenki magához tért a Pilisből (nekem is sikerült nagy nehezen), lenne egy újabb kérdésem: mekkora különbség tapasztalható a TIR4 és TIR5 között? Van valakinek tapasztalata esetleg mindkettővel?
  • exTrem
    #18764
    o.O