33535
  • napstR
    #18843
    sziasztok! saitek pro flight rudder pedálokkal kapcsolatban lenne kérdésem :) beállítottam minden, amit a saitek oldalán írtak, működik is. viszont, hogy kell ennek mozognia? ha a jobb oldali pedált nyomom akkor jobbra fordul a gép, ha meg a bal oldalit akkor balra. nekem viszont így marha fura. teljesen arra áll a lábam, hogy nyomom a jobb oldali pedált akkor kéne a gépnek balra mennie :D
  • gaspen
    #18842
    Jut eszembe : 3DS MAX9-ben rajzolgatok, be van állítva a plugin mappa ahogy kell. Induláskor mindig kiírja, hogy nem tudja betölteni a FSX SDK plugineket, majd miután leokézok 3 ilyen ablakot, elindul és simán tudok exportálni X formátumba, onnan meg mdl-be és az adalék menük is megjelennek a menüsorban. Mi a kukitól van ez?
  • Clidey
    #18841
    Komolyan mondom nem értem az M$-t...sorra bukik bele a nagy projektekbe...volt ugye a halva született Vista...az előtt a WinME ami egy zsákutca volt, aztán volt egy Zune ami szintén becsődölt, mostanában a Windows mobiltelefonos verziója se hozza az elvárt eladásokat, sose fogja utolérni az iPhone-t vagy az Androidot...és most itt az új buktájuk...mert hogy az lesz az tuti. Csináltak egy viszonylag jól felépített brand-et 15-20 évvel ezelőtt az MS FS sorozattal, amit sikerült is ezeddig egészen jól működtetni. Kurva lassan ugyan, de azért verzióról-verzióra fejlődött. Igaz ha úgy vesszük az FSX is egy bukta volt már, hisz nem bírta kiszorítani a mai napig sem az FS2004-et úgy, mint a 2004 tette a 2002-vel vagy a 2002 a 2000-el.
    Most megint valami homlokegyenest másba fognak sutba dobva minden eddig elért dolgot. Aztán majd csodálkoznak mikor nem tudják produkálni a tervezett eladásokat. Nem azt mondom hogy hülyék ülnek ott náluk (illetve szívem szerint de, azt mondanám) de nagyon bátran belevágnak mindíg valami teljesen újba aztán sorban fuccsolnak be ezek a nagy projektek... hát mikor kapnak már a fejükhöz hogy tán nem így kellene? Egyszer dobtak egy hatalmasat a Win95-el ami totálisan más volt mindentől, és most kényszeresen próbálják megismételni ugyan azt a "robbanást" bármely fronton...de nemigazán jön össze nekik...csak kérdés meddig bírja ezt az anyavállalat pénztárcája?
  • Clidey
    #18840
    Jósolhattál volna valami jobbat is vaze!!!
  • CptSAB
    #18839
    No akkor asszem ha ez így is marad, akkor meg kell majd egyszer barátkoznom a gondolattal, hogy FSX Gold verziót be kell szereznem, most kb. 10 ropi az ára cd galaxisban. Talán megy még lejjebb is.. csak a kínálatból ne tűnjön el. Úgy 2015-re csak lesz egy olyan gépem, amin élvezhetően futni is fog. :D
  • Hypo #18838
    The game will feature it’s own marketplace, with content regulated by Microsoft. There will be no scenery development kit and hence no user created content."

    Hát nyugodjon békében MS Flight! :(
  • Hypo #18837
    na megyek is lottózni.....
  • Papirzacsi
    #18836
    Apropó, nincs itt biztosítási ügynök, aki ért a repülőgépek biztosításához is? :-)
  • Papirzacsi
    #18835
    Abból kiindulva, hogy azt írja, a starter packban csak az Icon A5 repülőgép és a legnagyobb hawaii sziget lesz, nem lesz itt szó semmiféle szigetek közötti szállításról. Max a sziget körül meg a 3-4 reptér között, ami a szigeten van.
  • CptSAB
    #18834
    Olvastam én is.. ez így elég érdekesen fest. Megint üres marketing duma, ami nem takar semmit. Valahogy nem áll össze a kép sehogy sem. Ennek nincs értelme. Így eleve bukta a dolog, mert ha nincs egy akármilyen globális scenery, akkor ennyiből nevezhetjük befüggönyözött kabinos műszeres oktatásnak. Így még egy táblás társasjáték is szórakoztatóbb. Vagy eleve úgy kell meghirdetni a gammát, hogy ez egy a Hawaii paradicsomban üzemelő sufni turista, a szigetek közötti turistákat árut szállító magánvállalkozást kell vezetnünk, és jóéjszakát.. így lenne értelme. Habár ahhoz, hogy az ember ne únja meg hamar, ahhoz elég überbrutál generált manager résznek kell lennie.
  • exTrem
    #18833
    Egyenlőre nem tudunk többet, de nem tartom elképzelhetetlennek amit írtál tekintettel arra, hogy manapság szinte minden már a pénz felé sodródott nem pedig a minőség felé ... Márpedig ha így lesz akkor ebből nagyon sok pénzt fognak kicsikarni. Vagy nem.
  • Clidey
    #18832
    Én igazából azt nem vágom, hogy fog ez konkrétan műxeni? Mondjuk megveszem Budapestet/Magyarországot, aztán el akarok repülni Londonba, azt is megveszem, a két reptér/ország közt pedig nem lesz semmi csak víz mint az X-Plane-ben? Mert ha igen, akkor bizony a kurva anyjukat!
  • exTrem
    #18831
    Kissé Ariane-s feeling, hogy majd fizessél mindenért pluszba ami kell neked ......
  • Clidey
    #18830
    With an expected release date set in Spring 2012, Flight will be distributed via download only … no word for now about any boxed version. The starter pack is free to play and includes the Icon A5 and the Big Island of Hawaii. Pricing for game add-ons will vary. Microsoft Flight is an entirely new PC game that lets players jump into the challenge, fun, and freedom of flight with no special hardware or past experience. Whether players want to fly freely or choose to master real instruments and controls, Microsoft Flight is easy for a beginner while challenging for the most accomplished PC pilots. The game immerses players in the flying experience with realistic graphics and accurate physics, and will continually evolve with new terrain, aircraft and challenges that can be downloaded via expansion packs.


    Na erre varrjatok gombot... :D
  • CptSAB
    #18829
    Nem olvastam el normálisan miért is ment a diskurzus a páncélos fenevadakról, így jelzem, amikor a Tigrincsről írtam, akkor csak poénkodtam.. baromira szeretem a HT-át, ez már gyerekkoromtól belém ivódott, mert atyám katonatiszt volt. Mindenesetre megnézem ezt a WoT progit. off vége..
  • polluxware
    #18828
    off
  • polluxware
    #18827
    ja és szuperul fut még az első core2 procikon is... jó a gépigénye nagyon
  • polluxware
    #18826
    én nem vagyok híve az ilyen multi-kulti gyűrd le játékoknak:)) de tetszik...

    egyrészről egy nagyon stabil jól tesztelt progi, másrészről a fejlesztgetések és a realisztikus tank megvalsítások tetszenek.. jó történelmi háttér és ismeret anyagok

    tény hogy jó lenne egy olyan mód amiben külön lennének a nemzetiségek tankjai, és inkább a számbeli arányokkal manipulálnának.. de jóó így is

    0.7.1es peccs most jön majd a francia tankokkal:))
  • eyecandy
    #18825
    Ha már az ORBX szóba került, van valami mód arra, hogy más meghajtón legyenek az ORBX repterek mint az FSX. Csak a helyszűke miatt
  • polluxware
    #18824
    3. no a2a, no accusim?

    nekem kuka eddig
  • Hypo #18823
    Hát látatlanban a tippjeim:

    1. Szerintem alapbol csak Hawai
    2. Nem lesz kompatibilis visszafele
    3. Minden addont a game centeren keresztul lehet majd megvenni es felrakni a gamehez
    4 kiadas utan jonnek majd a kulon orszagreszek
    5. freewarehez a keszitoknek reggelnie kell a gamecenterbe es ott eldontik mint az apple storeban hogy mehet vagy nem ( ez mondjuk annyira nem rossz)
    6. Nekem ugy tunik hogy inkabb az EXPLORE feelinget akarjak visszahozni sem mint a valos eljarasokat.
    7. atc ha lesz ugyan az mint eddig
    8. default gepek kb fsx alap gepei
    9. Engine szerintem nem irtak ujra az egeszet
    10 Ami a kepekbol latszik az kb egy gyenge ORBX szintet is alig eri el
    11. Hardware igeny meg mar publikus-siralmas
  • CptSAB
    #18822
    Arra leszek kíváncsi, a jövő héten tartandó CES kiállításon mit villantanak a Flightról. Jó lenne már tudni, mi van Hawaii szigetcsoportján túl. Mi lesz szimulálva, kapunk-e valami komplex dolgot. A másik nagy talány.. lesz-e valamilyen visszafelé kompatibilitás, ami eddig jellemezte a régi FS szériát. (mindössze fsx hardver gyilkos ordítóan randa low detailját ne örökölje) Oké, hogy újraálmodták az egészet.. A másik, hogy jó lenne végre látni, hogy néz ki élőben a cucc, mindenféle videó stúdió program nélkül.. :)

    Nem tudom, ki hogyan van vele, de én személy szerint a publikumtól messze elzárt infócsatornákat nem szeretem. A télen pár számomra érdekes program fejlesztői oldalát megnéztem, mind mind 2012-ben megjelenő programok, név, kiadó, készítők most nem lényegesek.. azonban, ami szemet szúrt, hogy néhány csapat igenis fontosnak tartja, hogy az ötletek, a fejlesztés állapota igenis nyílt legyen. Egyfelől, mert a programozó is ember, és lehet, hogy pont kívülről jön az az építő kritika, vagy ötlet, amely vagy megold egy hibát, vagy éppen feldobja a cuccot, anélkül, hogy erőforrást pazarolnának el. Másfelől pont akkor mérhetőek fel az igények.
    A Flight most per pillanat pár csicsás kép, promo videó, de tartalmilag hatalmas űr, amiben szépen hangzik a high-tech gfx and effects elem.
  • Hypo #18821
    kell uj kod
  • flywolf
    #18820
    Üdv Mindenki!
    Légyszi segítsetek!! Régi FSX-es vok csak egy újabb telepítést kellett csinálnom...Előzőekben sikerült az aktiválás de most hiába írom be a kódot és hiába fogadja el, akk sem aktivál és ha rámegyek h "next" akk újra beíratja velem az aktiválási kódot, de utánna sem történik semmi. :S Ha vki tudja a problémát légyszi segítsen, előre is köszönöm. :)
  • CptSAB
    #18819
    na ja alagút robbantónak kellene állnom.. utána úgy hívnák, a 310-es sugárút.. Pollux testvér Te biztosan érted.. :)
  • Hypo #18818
    gyere gyere jo lenne egy FS platoon:))) amugy nemsokara lesz repcsi valtozata aztan ha a kettot osszeengedik foldon levegoben mehet a gyepalas:)
  • Hypo #18817
    na végre ez vagy Te tudtam hogy nem lehet hogy megvaltoztal:) Na akkor ezen is tuljutottunk.

    ami a fejlesztest tesztelest illeti, igaz en nem csinaltam olyan szupi munkat FS ben mint te, de mas vonalon nap mint nap vagyok ilyen szitukban, vezetek eleg nagy projecteket, és ha valamit megtanultam az az hogy teszt, teszt és még teszt.
    Ezért is dühít ha alap bugokkal adnak ki valamit, nem arrol beszelek hogy PERFECT olyat max isten tud, de hogy a beta tesztelok mit neztek azt nem tudom.

    Amiről clidey Maestro beszel az meg hat ilyen texturazas lattan sirva fakadok, es a bosszanto benne hogy ugyan ennyi ido alatt amennyi alatt ezt csinaltak lehetett volna pontos semmi ectra dolgot nem igenyelt.

    NA akkor varjuk a kovetkezo magyar sceneryt, udv Mester
  • SteelRain
    #18816
    ....és hangsúlyozom ...laikus vagyok mind a repülés és a modellezés terén egyaránt. Egy két dologgal tisztában vagyok...de ez messze nem tudás...
  • SteelRain
    #18815
    Sziasztok. Élnézést de volt egy kis gond az árammal és a nettel , de most akkor folytatnám. Megnéztem a neten és pontosan őt szeretném:Austrian Airlines - Boeing B767 300 ER winglets +vc.
    Captian sim 767-et próbáltam, de túl bonyolult még egyenlőre.
    Köszönöm szépen a segítséget.
  • LegendTommy
    #18814
    Lehet ránézek már én is erre a wot-ra, ennyi ember nem tévedhet:)
  • gaspen
    #18813
  • polluxware
    #18812
    nem akarok beleugatni, de se Hypo, se te nem vagy az fasírtban levő típus... nem rátok vall...

    megaztán Wilco-n összekapni:))

    amit viszont megjegyeznék.....

    szóval a feszültség az tapintható egyre jobban, sez gáz

    ezen értsen mindenki amit akar
  • CptSAB
    #18811
    okés.. peace
    Hamar lobban be a motor..
    Ami azonban a színvonalat jelenti.. ez egy játékszoftver. Rengeteg free és payware fejlesztés. Vannak jobbak, és rosszabbak. Van amiből van egy tucat, és van amiből nincs egy sem. Lehet lefosozni sok mindent (pl. saját cuccaimat is, mert biztos vannak helyek, ahol emberkék arról beszélnek.. hogy hú de szinvonaltalan (azok is!!!, ha agyon fotosoppolt csili vili addonokat nézünk, vesszük összehasonlításra), de addig, amíg nincs igazi alternatíva, addig lehet, hogy sokaknak az jön be. Az én ingerküszöböm alacsonyabb, mint azt hinnéd. Pont azért, mert ez egy game. Szórakozás, kikapcsolódás. Simán elvagyok a free airaccal, és egy összetákolt full free madárkával (Eric Cantu gépei, PAirbus stb..), anélkül, hogy wilco, pmdg vagy ifly-t használnám. Ok sok van.. pl. nem képregényt szeretnék olvasni az ütősnek nem nevezhető sokéves gépemen. Warezos fagyogatós szar sem jó élmény, ha fájnelen vág be a black screen, de a pénzt is sajnálom arra, hogy megvegyek egy 6000-15000 ft-os kieget, amikor a napi betevőre sem jut. Nem az újgazdag , pénzét, faszát verő társadalom tagja vagyok (hálisten). Nekem számít a pénztárcában az utolsó 500 forint is, főleg amikor fizetésig még sok idő van vissza. Nem állítom, hogy nem nézek be a virágboltba. De.. megnézem, mily bámulatos a világ, és oszt jó napot, néha merítek új ötleteket. Vagy inkább mondjuk azt, merítettem.. elvégre múlt idő minden FS fejlesztés, Saját screenshotjaimon nem is nagyon látni payware madarat, repülőteret..
  • Hypo #18810
    CptSAB: elöször is szerintem Te tévesztesz valakivel össze nem vagyok a faszikád
    2. Nem NEKED SZÓLT hanem a témához szóltam
    3. NEM RÓLAD irtam mivel nem tartalak abba a kategoriaba valonak akikrol irtam
    4. Nem is értem hogy vehetted magadra?

    de ha ugy erzed hogy a lentebb leirt hulyek kozé tartozol lelked rajta:)

    ui: nem állítottam, hogy nincs olyan akinek ne elégitené ki az igényeit, csak én azt hittem, hogy neked nagyobbak, de mindig tanul az ember

    peace
  • CptSAB
    #18809
    asszem faszikám összetévesztettél valakivel.. de sebaj
  • Hypo #18808
    mondjuk én tudom a miértet, csak azt nem hogy mi az értelme:)

    mert ugye a klaviaturaval lehet jatszani? és van hozza magyaritás emberkéknek ezek mind mind jok, bar a hiba ott van a logikaban hogy ezek nem veszik ezeket max lopják
  • Clidey
    #18807
    Így igaz ahogy mondod. Hogy igénytelenek volnának az emberek? Aki megveszi és használja minden bizonnyal.
    Ebbe a szarba annyi bug van mint égen a csillag! Ráadásul nem ilyen csip-csup hülyeségek hanem egetverő ordenáré dolgok - lásd alant a szkrínsoton a flaps animációt!
    Komolyan nem értem hogy mit csinálhattak a bétateszterek ezen a foson de legfőképp a fejlesztők hogy gondolták úgy cuzámmen ezt az egészet?? Mert ha pölö benne marad egy olyan bug, hogy az egyik gomb nincs animálva csak kattintható, azt mondom oké. Vagy ha az FMC rosszul számolja a T/C-t... Nade basszus eme mostani kiadásra került változata(!!!) olyan bugoktól hemzseg ami még egy Kamil Valikett (aki nem ismeri keressen rá az avsim.com-on) se enged meg magának..pedig azért ő is bír fost gyártani nemkevéssé... :)))
  • Hypo #18806
    hát nem tudom, de ami fopsul nez ki az FOS kér ezt szepiteni, csak azert volt AKKOR jo mert nem volt más, de nem is értem a létjogusultságát ezeknek a szaroknak, ennyire igenytelenek az emberek?
  • CptSAB
    #18805
    Nem én voltam.. :D Párat repültem az fs9 verzióval évekkel ezelőtt, nekem elment akkor is, ha ma telepíteném, akkor is. Személy szerint néha a kevés is több a semminél, még ha nem is olyan tetszetős. Mondjuk 50North + Ariane Classic panel és egyebekkel lehet az űrt csökkenteni. Pl. C162 csak FSX-re jön ki.. pedig nagyon megbírnék egy kis röppenést vele.. egy szép free fs9 addon formában.
  • Hypo #18804


    csodás a textura valóban:))))