33535
  • pvz
    #19003
    No, akkor ugye jól gondolom, hogy a kategória number one-ja továbbra is a PMDG. Persze a maga "piciny" hibáival együtt. Köszi az ismertetőt.
  • Rodman6
    #19002
    Nekem a CaptainSim termékek jobban bejönnek grafikailag a Wilco-nál. Igaz zabálja is a memóriát rendesen.
  • Rodman6
    #19001
    Csak felkéretszkedett a RealEnvironmentX + Overdrive. Az volt a titok nyitja hogy rendszergazdaként kellett indítani a telepítőt.
  • exTrem
    #19000
  • Clidey
    #18999
    Itt van egy. Itt meg egy crash-teszt video.


    Én is várok vele még amúgy. Legalább amíg megjelenik downloadable verzióban is, mert a postaköltség horror.
  • Clidey
    #18998

    Sziasztok!


    Mint arra pár napja ígéretet tettem, következő hozzászólásomban kicsit kivesézem a Wilco által nemrég kiadott PIC 737 Evolution-t. Egyrészt hogy akinek eddig még nem volt szerencséje "testközelből" megtekinteni eme terméket, lehetőleg meg tudjam óvni tőle a jövőben is, másrészt hogy ha netán akadna valaki aki mégiscsak a megvásárlásán gondolkodik, le tudjam beszélni róla.


    Nos. Még nem volt szerencsém egyetlen cikket-bemutató írást sem olvasni a nagyobb portálokon, de nem is tervezem ennek elkövetését, mivel a legritkábban nyilatkoznak bennük őszintén és lényegretörően, legtöbbször csak dícsérik az adott terméket - ami nem is csoda, hisz belőlük élnek végsősoron...ezért hát botorság volna megfeddni őket.
    Mi előnyösebb helyzetben vagyunk, beszélhetünk nyíltan a dolgokról, senki nem fog érte szemrehányást tenni. :)


    E kis bevezető után csapjunk bele a lecsóba.
    Mielőtt bárki hülyének nézne, gyorsan elöljáróban leszögezném hogy nyílván nem adtam ezért a szarért egy kanyit sem, simán leszedtem a net sötét oldaláról. És abszolúte nem szégyellem bevallani. Mire végigolvassátok szösszenetem, megértitek miért. :)


    A telepítés viszonylag gyors volt és sima (legalábbis úgy emlékszem :D), ennek köszönhetően hamar rá is böktem az FSX parancsikonjára, hogy mihamarabb megpillanthassam ezt a csodás vasmadarat, mely méltó utódja az ősrégi PIC 737-nek, ámde kijavítva annak összes vizuális- és rendszerbéli hibáját, mintegy PMDG-szintű magaslatokba emelve ezzel e Wilco gyöngyszemet! Nyugi. Csak vicceltem.
    Miután betöltődött az FS, kiválasztottam a Europe Airpost festésű változatot - ez volt még a legépkézlábabb livery - és kitettem magam LHSM apronjára. Majd vártam az első sokkot. De nem jött. Egyedül talán a műszerfalból piszkafaként kinyúló futómű-működtető kar ragadta meg tekintetem, de ez felett még nagyvonalúan el is siklottam volna...ám a következő pillanatokban csak bekövetkezett az a sokk amit vártam, miután elkezdtem körbenézni a kabinban. Az igénytelenség tetőfokát tapasztalja az ember, bármerre is néz. Igénytelen 3D modellezés, igénytelen textúrázás. Azon, hogy formailag is hagy maga után kívánni valót, már nem is mondom. Itt az első képadag, lessétek meg őket, aztán folytatom.





    Mint látható, a műszerfal nem is olyan vészes, egyedül a landing gear karja necces picit mint azt említettem. Ám ha eltekintünk jobbra, a F/O széke felé, egyből feltűnik az az igénytelen textúra, amit nyílván MS Paint-el készítettek és hánytak fel a kabin jobb oldalára. Ne is keressünk fotorealisztikusságot egy alkotóelemén sem e gépnek, mert az nyomokban sem fedezhető fel! Látható hogy a poligonokkal is spóroltak, elvégre abból az FSX sem kezel többet mint az FS9...csak olyan 100.000-el... :))))
    Élek és sarkok mindenhol, melyek ráadásul jól kidobják a sok helyen béna textúra mappolást; gondolok itt pl. az ülés háttámlájára is. A rajta lelógó heveder utánzat már csak a hab a tortán: poligon- és textúra szegény, ráadásul a készítőjének nyílvánvalóan fogalma sem volt arról, hogy bizony a Classicban (is) automata a heveder, így az visszahúzódik az ülésháttámla felső részéig ha nincs használatban. Ciki.
    Kissé feljebb emelve tekintetünk, megpillanthatjuk a gondosan kivitelezett ablakokat, és a rajtuk feszülő HD textúrákat. Komolyan mondom egy vicc amit ezek a (sajnos) magyar kölkök rendeztek 3D modellezés terén. Egy fos az egész, az igényességet csírákban sem fedezhetjük fel. Az, hogy ennek kiadásában a Wilco-ban partnerre találtak...az is elmond valamit. Ne várjon senki CB-k fotorealisztikus lemodellezését, vagy éles, elfogadható felbontású textúrákat. A pilóták mögötti rész felér egy horroral. Picit talán kilóg a sorból az overhead panel...lehet nem is ők csinálták hanem valahonnan nyúlták, esetleg kiadták egy alvállalkozónak akinek picivel több tehetsége volt a dolgokhoz. Nem azt mondom hogy egy PMDG vagy iFly szintű, de a környezetéhez képes mindenképp jobb valamivel. :) Egyedül talán a kissé furcsán álló kapcsolókat (window heat, pitot static, hydraulic pumps) tudnám megemlíteni, melyek eléggé unrealisztikusan szinte ráfekszenek a panelra.


    Akinek ennyi sokk elég is volt itt még biztonságosan abbahagyhatják az olvasást. Akik a folytatás mellett döntenek, kössék be magukat, rázós dolgok jönnek! :)





    A fenti képsorok első kockáján érdemes megfigyelnünk a jump seat finoman cizellált modellezési technikáját, a rajta gondosan elhelyezett textúrát szintén. Épp csak a bélésünk nem fordul ki tőle! Mindezt meg merték lépni 2011-2012-ben! Nem semmi bátorságra vall! De a következő képkocka se semmi! Ha esetleg valaki nem ismerne rá: egy CB-táblát lát ultrahádé felbontásban! Csomó freeware cucc meg körberöhögi az ilyet... Az alatta levő képen jól megfigyelhetjük ismét az MS Paint alkalmazásának csodáit, valamint azt, hogy milyen kínos precizitással figyelt oda a 3D modell készítője arra, hogy lehetőleg mindenhol egységes felbontású textúra legyen. LOL!!! Kis kontraszt az előző képhez képest.
    Az utastér is úgy sikeredett ahogy. Ismételten ne keressünk semmiféle logikát és/vagy precizitást sem a modellezésen sem a textúra-mappingon. Próbáltak csinálni valamit (de minek?) aztán ilyen lett.
    És az utolsó képkockán végül megfigyelhetjük az animálási igénytelenség és a tükrözöttséggel megspékelt MS Paint textúrák bájos keveredését. Az hogy a 'No Step' felirat olvashatatlan, fel sem tűnt a modell készítőjének, mikor forgatta ezt a fost 3DS Max-ban. Gondolom elvonta a figyelmét a flaps ordenárén igénytelen animálása. Amit azért baszott kijavítani mer' minek. No comment.


    Most hogy a belsőn végigokádtuk magunkat, folytassuk a nézelődést kívülről - ott is lesz min szörnyülködni!





    Elsőként a szemöldök-ablak keretjeinek rikító színére leszünk figyelmesek. WTF? Jaaa, megvan! Megkapta a törzs külsejének oda eső textúráját (ahogy esik úgy puffan alapon) ahelyett hogy csináltak volna hozzá egy egyedi belső textúrát...vagy legalább a VC odavonatkozó textúráját tették volna rá. Igénytelenség ismétcsak. Ha kissé lejjebb tekintünk, megcsodálhatunk egy orbitális poligon-hibát, melyet a pilótakabin ablakainak hátsó részén követtek el. Kissé szögletesre sikeredett. Hát ez van, lendüljünk túl rajta. Ezen a képkockán egyedül tán a futószárak kivitelezését tudnám elfogadhatónak nyílvánítani, az összes többi fos, jó fröcsögős fos.


    Az alatta levő képkockán több dolog is megfigyelhető egyszerre: egyrészt - a már említett - művészien megrajzolt és meganimált flaps, másrészt a részletekbe elvesző törzs-textúra...úgy elveszett, hogy sehol egy szegecs...pár panel-vonal és el is van intézve a dolog, neeeeem kell ezt túllihegni! :)))) Semmi csillogás, semmi bump, semmi csicsamicsa, elvégre nem vagyunk mi péemdégék basszus!! :)))) Gondolom a McPhat Studios már kaparja a Wilco ajtaját, hadd készíthessen egy HD repaintot ehhez a csodához! :)))


    Ezen a képen megfigyelhető még valami, ami csak akkor fog bennünk kikristályosodni, ha megnézzük az alatta levő képet is.
    Na? Sikerült? Bizony-bizony...az utasablakoknak csak a bal oldalon van ablakkeretük, a jobb oldalon papír vékonyságú a törzs fala!!! Bravó Wilco, hajrá Mr. Rácz!!! És ezért még pénzt is kértek? Hát nem sül le a bőr a pofátokról??
    A következő képre már legalább jutott egy szegecssor...de hogy az orr műanyagból készült (lévén ott a lokátor, fémből kellemetlen volna azt a részt készíteni...) részét minek szegecselni, arra nem kapunk választ. De legalább csak az ajtó hátsó éléig ér el. A többi - pure MS Paint. :) Amiből jutott bőségesen még a hajtóművekre is; pár szürke pixel megteszi szegecs gyanánt egy újabb, hosszú szürke csík pedig panelvonalként a kék alapon, és kész is a textúra. Szerintem felvették bérmunkába Wilkóék azt a Kamil Valikett nevű kölköt, aki azt a freeware B787 Dreamlinerrel szokta teleszennyezni az avsim.com-ot...


    S végül az utolsó képen ismételten megcsodálhatjuk a Wilkó által szabadalmaztatott asszimetrikus fékszárnykitérést, mely minden bizonnyal megdobogtatja sok Wilkó-fan szívét. Nem is fűznék hozzá bővebb kommentárt, a kép magáért beszél.


    No, ennyit a külsőségekről. A repülési tulajdonságról csak tőmondatokban, hisz ezek után lehet sejteni hogy teljesít a gép e téren is. FMC gyors felprogramozása után kigurulás a pálya végére kb. egyharmad gázzal (höhöhö...), fények fel, TO/GA megnyom. Illetve nyomna ha lehetne, de nem lehet. Sebaj, kézzel rá a kakaó. A gép engedelmesen gyorsulni kezd...mit gyorsul...ezt mintha rakétából lőtték volna ki! Párszáz méter, és határozottan a levegőbe szökken a vas. Meg sem lepődöm a 5-6-7ezres varión amit produkál, de azért biztos-ami-biztos rányomom a robotot, hátha az majd megzabolázza. Mivel komplett útvonalat nem állítottam be, a heding szelekttel pöcögtetem be az új irányt. Erősen bedöntve meg is fordulja, ám mihelyst kiveszi fordulóból, egy váratlan ámde határozott CTD-vel becsukja magát az FSX. Biztos neki is már elege lett ebből a minősíthetetlen foshalmazból amivel szennyezni merészeltem könyvtárát. Meg tudom érteni a legmesszebbmenőkig.
    Ha már az FSX bezárásával nem kell vesződnöm, nem maradt más hátra, minthogy kivegyem seed-ből ezt a szart, és manuálisan töröljem-uninstalláljam az utolsó bájtját is a gépemről, megfogadva hogy soha többé nem installálok de még csak nem is töltök le olyan cuccot, amiben a Wilco és 737 kombó szerepel. Meghagyom azt a megrögzött fanatikusoknak akiket nem érdekel az amiről a fenti sorokban "áradoztam".


    Hát eddig tartott a kissé hosszúra nyúlt értékelésem, remélem azért szolgált némi tanulsággal számotokra. Most pedig lehet böködni a hsz fejlécében látható zöld '+' jelet annak aki azonosulni tud felháborodásommal amiért manapság ilyen szennyet képesek kiadni egyesek, vagy a piros '-' jelet, ha az adott delikvenst nem érdekli hogyan néz ki az amire adott esetben csomó pénzt költ, de legalább repüljön szarul! :)))


    Köszönöm.
  • Medwyn
    #18997
    Nagyon kulturált fejtegetés :)
    Amúgy én várok még vele, lássunk pár jó review-t először, mint az iménti...
  • Hypo #18996
    http://www.ipacs.de/forum/showthread.php/5605-Congratulations-and-feedback
  • znady
    #18995
    Van szerencsém san franciscoba utazni egy hétre 24-étől ha valaki akar ilyen aerofly dvd-t rendelni akkor szoljon,én tuti veszek...ez k.... va jólnéz ki..:)))
  • Clidey
    #18994
    Jaja, reméljük hogy folyamatos lesz a fejlődés. Egyesek máris az FSX vesztét jósolják és istenítik ezt az AeroflyFS-t. Én a magam részéről azt gondolom, hogy azért még az FS2004-FSX-től elég messze áll - habár grafikailag már most igazán lenyűgöző. Ám tengernyi dolog hiányzik még belőle, ami manapság már eléggé alap dolognak számítanak (mondhatnám hozzászoktatott minket az MS) mint a napszakok változása, legalább alap szintű AI, real időjárás, teljes Föld domborzati leképezése - hogy csak a fontosabbakat említsem.
    Erősen gondolkodom a megvásárlásán, lévén demót nem szándékoznak belőle kiadni a készítők - ám egyelőre még hátráltat a borsos postaköltség, valamint a youtube-os videókon is láttam pár aggasztó dolgot. Szóval még gondolkodom. A fejlesztők ígérete szerint a közeljövőben elérhető lesz letölthető változatban is, akkor majd visszatérek a témára. Valamint addig is figyelemmel kísérem az újabb és újabb peccseket hozzá és az arról szóló kommenteket.
    De mindenképpen figyelemre méltó fejlesztés, nagyon remélem hogy nagy jövő áll még előtte!
  • Clidey
    #18993
    Az ofisül fórumon is kifogásolták hogy az igazi 172-es nem teljesen így esik át, azt mondták majd még gyúrnak rajta.
    Való igaz, az igazi azért fele ennyire durván nem esik át/borul le. Én inkább hasonlítanám a 175-öshöz; na aaaaz kábé így borul le! :))))
  • macleody
    #18992
    Senki nem próbálta még?
  • Hypo #18991
    Elvileg jonnek hozzá ujabb gépek és sceneryk, meglássuk
  • Medwyn
    #18990
    Fú, eléggé rendben van ez a videó :)
    A stalloknál, nem tudom, mennyire reális, amit látunk (amikor mi stalloltunk a C172-vel, nem pörgött azonnal semerre), de a repülőre nagyon szépen hatnak mindenféle fizikai jellemzők (a szél pl.).
    Aztán ahogy a szárny alsó felületén tükröződik a víz, na az nagyon odatett :)
    Kamerakezelés szintén meggyőző, már csak reménykedni kell, hogy a program motorjára rá lehet ereszteni a Svájcon kívüli világot is :)
  • gaspen
    #18989
    Igazán mosolyoghatna a kis szöszi, ha már azt a "botot" markolássza.... :D
  • Hypo #18988
    :)))))
  • LegendTommy
    #18987
    Maestro alap:) ,de ő gondolom a 2 üléses sport verdával jön:)
  • MauroN
    #18986
    Néztem az oldalukat, korrekt, rendes weboldal, nem összedobott. Youtube-on láttam egy vidit, egész jónak néz ki. :
  • Hypo #18985
    hat ott asite, a video kb ennyi a ceg maga RC simeket csinalt eddig, ja es ha jol emlekszem egyenlore csak SVAJC
  • MauroN
    #18984
    Úgylátom ez a játék még nincs egy hónapos. Valaki tud róla mondani valamit?
  • carlosfly
    #18983
    Nagy gép nincs benne? Késöbb lehet hogy lesz?
  • carlosfly
    #18982
    Gépek amiken FSX van az lesz kb. 5-6 db. Kaját egyik nap én állom a csapatnak valami fájintos bab vagy bográcsgulyás formában :). A többi meg majd lesz valahogy. Nekem csak a Foxra van papír 1 körben azzal max 1 emberke vihető. Mindent megoldunk ;)

    Fly
  • Hypo #18981
    a New Sim
  • Hypo #18980
    kine hagyjatok Maestrot:))
  • LegendTommy
    #18979
    nyilván ha többen megyünk akkor /4 és az már barátibb, már ha a c172 vesszük , Carloshoz mondjuk oda-vissza kell számolni kb. másfél órát szerintem, hasra ütve 15 ezer/kopp, de majd Hypo megcsinálja a reptervet;)
  • Hypo #18978
    hat amikor az auto benzin 320 volt akkor volt a repbenzin 600 szoval akkor kepzelheted most
  • [HUN]FaTaL
    #18977
    Az igen. :O

    Mondjuk ebben az a durva, hogy ennyiből megjárod oda-vissza Londont fapadossal. Nyílván teljesen más meg nem sok köze van hozzá, azon kívül, hogy mindkettő repülő, de mégis durvának találom. I like this country.
  • Hypo #18976
    hát attól fugg iden meg nem voltam de egy c172 az kb 45 ezer ft/ ora
  • [HUN]FaTaL
    #18975
    Annyit azért megkérdezhetek, hogy kb mennyi pénzzel kéne számolni egy kis reppenéshez?:))
  • Papirzacsi
    #18974
    Nem belemenve a dolgokba, tény, hogy az fs és az x-plane különbözőképpen számol, de mindkét megoldás alkalmas lehetne egy jó szimulátorhoz. Az fs nem kevésbé tudományosan közelíti meg a repülést mint az xplane. Az fsben se kelezkezik a kockán felhajtóerő, ha úgy van megcsinálva a flightmodel (aminek itt semmi köze a vizuális modelhez).
  • Hypo #18973
    http://www.carenado.com/CarSite/Portal/index.php?accion=product&correl=65

    szép képek kár hogy mindig agyon editálják föleg az a sok sharpness
  • Hypo #18972
    az hogy a fejlesztok mit mondanak az egy dolog a valosag meg egy masik. en amit videokon lattam azokban a gepek mintha usznanak ...
  • tzotyu
    #18971
    Sziasztok!
    Visszatérve az FSX vs. XPlane témához kicsit, én úgy hallottam Xplane fejlesztőktől, hogy az tény, hogy az Xplane repülési modellje sokkal valósabb alapokon nyugszik, mivel a modell több pontján számol erőket, minden pillanatban, így talán kicsit pontosabban képes megközelíteni a valóságot. Tehát, míg az FS-ben egy kockával is lehet repülni, addig az XPlane-ben nem biztos, merthogy ugye a kockán nem igazán képződik felhajtó erő és ezt a program figyelembe veszi.
    Ennek a ténynek - mármint, hogy az Xplane-ben ilyen valós a fizikai modellt használ - , kicsit ellent mond, legalábbis számomra, hogy egy cessnával gond nélkül megfordultam hossztengely körül 360 fokban, és valóban olyan érzékeny a vezérlés, még "letompított" beállításnál is, hogy az valami elképesztő. Én nem vagyok pilóta, de párszor volt alkalmam "belenyúlkálni' cessna és cherokee kormányába és hát valóban, inkább az FS hozta vissza az élményt.

    Szóval én szurkolok az Xplane-nek, mert úgy látom, hogy egy kicsit inkább a "fizika oldaláról" próbálja megfogni a szimulációt és rengeteg olyan apró dolgot lehet állítani a fizikai modellen tervezéskor, ami FS-ben egyszerűen elképzelhetetlen, de a kivitelezés még hagy maga mögött kívánalmakat. (Laikus véleményem alapján!)
  • Hypo #18970
  • carlosfly
    #18969
    Nálam belefér minden. Sátorozás FsWeekend sütés főzés repkedés.
  • exTrem
    #18968
    Egy egész napos többcsoportos repkedést majd egy bográcsozást el tudnék én is képzelni :)
  • carlosfly
    #18967
    Nálam lehetne nyáron fórum tali is(Apollo sportreptér Eger). Egy hosszú hétvégés akármi. FShétvége stb.. meg aztán itt is van repcsi :) (itt a simu is)nem cessna kicsit kisebb meg idegesebb de fajin :).

  • Hypo #18966
  • Clidey
    #18965
    Én is benne vok ofkorz. ;)
  • Clidey
    #18964
    Én személy szerint 2 embert is ismerek aki a 747-est repüli a távolkeleten...aztán van még 777-est lovagló haver is. Szóval ne becsüld le kis hazánk fiait... :)))))
    Mondandód többi részével mélységesen egyetértek. ;)