292
Várostervezgetős játék a Monte Cristo gondozásában
  • Attila56
    #212
    áá már megvan.De hogyan kell magyarrá tenni?Ezt eltudod mondani nekem HAYES,
  • Attila56
    #211
    Sziasztok.
    Hayes vegyél fel MSN-re kérlek már ha van mert kéne segítség!!!
    MSN: [email protected]
    Arról kéne HELP hogyan tetted a game-t magyarrá
  • malter
    #210
    jegyzettömb;)
  • Redokee
    #209
    Jo kis city :) Enyém is kb igy néz ki... :P Teleraktam elitekkel azt 1business 16e-t tejel szoval most van pár millám :)
  • HAYES
    #208
    A játék mappájában van egy text mappa amiben benne van az összes kifejezés, csak nem tudom hogy mivel lehetne szerkeszteni a .loc kiterjesztésű fájlokat.
  • Rohamsisak
    #207
    Magyar a gamed? Biztos marha kérdés, de hol a fenéből van magyarításod? Légyszi avass be! Köszi!
  • robos
    #206
    Azért így jobb, h értek is belőle vmit...

    Kép1
    Kép2
    Kép3

  • Yag
    #205
    Nekem akkor ment fel igazán a mani amikor naperőművet sikerült építenem.
    elég nagy minuszt nyomott darabra de az úgy látszik össz hatásban bevétel növekedést eredményez , meglódítja az üzletek forgalmát vagy valami hasonló .. de utálom ha valamit nem nagyon értek és ebben a költségvetéses hatásmehanuzmusban vannak dolgok amit nem értek de ettől függetlenül működik a rendszer.
  • Yag
    #204
    Nincs tutorial. A menük alatt ott a leírás és jobb oldalt flashben lezavarja hogy mit csinálhatsz. Ha végignézed következetesen fejben összerakhatod mit hogyan kell csinálni. SC4 sintű segítségre ne számítsatok.
    Ez engem is meglepett dehát ez van. Vagy spóroltak vagy nehezíteni akarták a dolgunkat.
  • HAYES
    #203
    Pénz gondok ellen legjobb ha építesz erőművet az áramellátáshoz, meg hulladékfeldolgozót. Azok hozzák a legtöbb pénzt, ha van ezekből elég akkor a business-ek is jól fognak tejelni.
  • HAYES
    #202
    Nekem se jön be tutorial pálya, valószínüleg azért mert nincs is. Szerintem az oktatórész csak annyi belőle hogy elolvasod azt a pár soros szöveget és kész.
  • MartinIsti
    #201
    Hali!

    Lehet, hogy nagyon láma vagyok, de nekem nem sikerül elindítanom a tutorialt. Az angolra való átváltásra egy adag tökölés után rájöttem, de most hiába kattintok a tutorial menüre, bejön az a képernyő, ami felsorolja ezt a 10(asszem) oktatóküldetést, az elsőnél jobb oldalt kiírja, hogy "click on", de klikkelhetek akárhozvá, csak a menübe való visszalépés nyila aktív.
    Volt már valakinek ilyen gondja? Előre is bocsi, ha nagy baromságot kérdeztem;o)
  • Gerbill
    #200
    A housing problemel nem nagyon kell foglalkozni, inkább arra törekedj hogy mind a három színű embercsoportból legyen elég. Eleinte a prosak hoznak a legtöbbet aztán ha megjelennek a városodban a világos sárgák vagy kékek akkor azok
  • perko
    #199
    Húúú de okos vaaaagy
  • Rohamsisak
    #198
    Hello mindenki! Légyszi valaki abban segítsen már , hogy mit csináljak akkor ha a városomban csak blue collarsok vannak(ez eddig nem is gond) , és alul a kis képen ott van hogy "blu collars housing problem", szóval a gond az hogy hiába építek egy rakás házat, pedig mindenhol jó a blue collarsoknak, dolgoznak is meg minden de akkor is kiírja ezt!
    Mit csináljak?
    Az is gond hogy egyszerűen nem jön a pénz, mennek a businessek, de hiába rakok újakat azok se sokat hoznak, újabbakat meg nem akarja unlockolni, gondolom a housing... miat. Légyszi segítsen v.ki! Köszi!
  • HAYES
    #197
    Redokee: Igen ha elolvasnád a kérdésemet akkor most nem kellene feleslegesen irogatnod.


    Perko a megvételt biztos úgy gondolta hogy 200Ft-os sms-ért veszi meg.
    Csak így lehet hogy több fajta van belőle
  • Redokee
    #196
    de felengedheted, ha egyenes utakat akarsz huzni(sakttábla szerü)!
  • Yag
    #195
    Amit a bótban a polcon találsz . Mért miből lehet válogatni. Vagy már kiadták a remix verziót is ??? :D
  • HAYES
    #194
    Működik. Az út húzásakor nem szamad felengedni az egeret.

    Kösz!
  • perko
    #193
    Sziasztok!
    A progi melyik változatát érdemes "megvenni"?
  • Yag
    #192
    Ez nálam is próbálkozott így ...
    Úgy oldottam meg, hogy leklikkeltem defaultra és az út kereszteződéstől kezdtem húzni az utat újra . Ha lebököd a kezdőpontot és csak irányt tartasz és közben nem tartod lenyomva a jobb egér gombot akkor keresztirányú utakat csinál ... és a nehezen beépíthető részekre is előszeretettel csak ezt engedi. Ne fogadd el. Szúrd le akurzort tartsd lenyomva a jobb gombot és húzd az utat arra amere kell vagy akarod. Ha nem megy ismételd a folyamatot .. nekem csak így sikerült.
  • HAYES
    #191
    Hy!

    Az miért van hogy a játék elején tudtam minden irányban utat húzni, most meg csak kereszt irányú utakat ad. Nem tudok átlósan építeni.
    Ha vki tudjja hogy hol kell beállítani akkor az szóljon légyszi.
    Thx!
  • Yag
    #190
    "az embereknek a házban élőknek van egy elégedettségi csíkjuk , piros - zöld - mint a Sim Sityben és ha ez full zöld akkor lép egy szintet "

    NEM hülyeséget beszéltem A SIMS ben volt ehhez hasonló .. bekevertem bocs.
  • Yag
    #189
    Üdv Polgármesterek!

    A 7végé nyomtam vele pár órát. Mit mondjak?
    Egyszerü de mégsem. Könnyű de ha beborít akkor csőstül jönnek a gondok.
    Ha viszont megy a szekér akkor akár meg is unható.

    Játszottam a SC4el is annó és elég jól elvoltam azzal hogy babráltam a költségvetést és a be és kimenő költségeket. Elég jól el lehetett vele lenni.
    Ebben ez nincs. Fix bevételek és kiadások vannak és ha ezt nincs mérlegben egymásssal akkor jön a minusz.

    Eleinte szépen lassan akartam építeni mindent, szépen egyesével letenni az épületeket és a gyárakat. Hát itt ezt jobb ha kihagyod. Szerintem.

    A tutorialban is mutatja hogy húzd (kurzor)és fektesd az épületeket. Tehát egész területeket boríts be egyszerre házakkal.
    A gyár és egyéb munkahelyeket úgy is csak egyesével lehet letenni.

    Eleinte nekemis csak kék jeim ( Blue Collars) ok voltak a városban de egy egy olyan munkahelyet is csináltam ami a Fringerseknek is jó tehát megvolt az átfedés és a jobb területeken megjelentek a "pirosak" Ezek csak akkor fognak jönni ha olyanok a körülmények - nincs légszennyezés van iskola, bolt, egészségügy és rendőrség. EZt az ikonok jelzik is hogy mi kell és miből van hiány.

    A Haus problem vagy a New haus dolog akármilyen furcsa is de azt új épület építésével kell orvosolni. Ez csak azért van mert a lakosság elfoglalt minden lakást és ahhoz hogy új családok tudjanak beköltözni kellenek új házak.
    Ezzel együtt neki melóhely és ha ki tolódik a hatókör akkor új bolt, rendőr, és egészségügy. Iskolát keveset építek és csak arra amerre esetleg van piros és ha még nincs akkor oda ahol tiszta a levegő.
    Ebből adódik hogy érdemes egy külön gyártelepet létrehozni amit autópályával kötsz hozzá a városhoz. Egyszerü ha a polgármesteri hivataltól messzebb építed ezeket a hivatal másik oldalára az ellenkező irányba meg az épületeket és a hozzátartozóit. MEgfigyeltem hogy szinte bármilyen távolságból képesek felvenni a munkát a távolságtól függően sebességgel. Bár ez sem mindig egyértelmű.
    Mindegy odamennek ha az a város másik felében is vannak.

    Tehát a kékek és feketék alapok. Ááltalában a feketékből és a kékekből lesznek a pirosak. A pirosakból a narancsok és a fehérek a kékekből meg a világoskékek és a fehérek. Van az a demográfiai kör amikor építetek.
    Milyen rétegek vannak . Na ezek a csoportok pont így viszonyulnak egymáshoz is. Akik egymás mellett vannak azok bírják egymást akik egymással szemben azok balhéznak egymással. Tehát a feketékj jóban vannak a kékekkel és a pirosakkal de a pirosak balhéznak a kékekkel és így tovább.
    Érdemes izmos tűzoltó csapatot építeni mert ha ezek egyszer elkezdenek fujni egymásra képesek gyujtogatni is és akkor leamortizálnak akár emeletes épületeket is.

    Pénz:
    A legtöbb pénzt a gyárak hozzák kicsi és nagy munkahelyek. Majd az irodák.
    Később lesznek kaszinók is és elit munkahelyek ami akár 2000 et is hozhat havonta darabja de ez már csak akkor ha vannak fehér elitek.

    Egyik réteg a másikat úgy követi és tudod nyomon követni hogy az embereknek a házban élőknek van egy elégedettségi csíkjuk , piros - zöld - mint a Sim Sityben és ha ez full zöld akkor lép egy szintet és a pirosból narancs lesz a kékből világos kék világoskékből fehér ... ha viszont a piroshoz közelít egész sávban akkor visszalép egy szintet.
    Egyébként ezt az "újítást" és a full 3D zoom dolgot meg a több írányba húzható utakat tudom az igazi újítások számlájára írni, mást nem nagyon a SC4 hez képest.
    Miután a sikerült felvinnem a havi bevételt + 25000re óvatosan de el lehet vele lenni és onnan már csak az van hogy széltében kell terjeszkedni a várost a magassági növekedés az épületek sűrűsége és a közigazgatás minőségének a függvénye ... értelem szerüen ha megvan minden akkor jönnek az elitek és azok elég szép és nagy házakat tudnak építettni.

    Összességében érdemes kipróbálni de tőbbet vártam tőle.
    A házak a különböző társasalmi rétegződéssel ugyan változik de ezen belül nem.
    Elég ígysíkú ha mondjuk csak blue collarsaid vannak akkor eléggé szocreálo lakótelep bemyomást kelti a game. Vagy ha elég soka piros akkor is ... szal azt gondoltam hamár a 3D-t beletették talán az épületek változatosságát is csürték de nem nagyon ... kár én szeretek "gyönyörködni" az új és változatos épületekben
    de itt nem nagyon tudtam. Lehet hogy meg is untam ? passz majd még lehet hogy futok pár kört vele .. de érdekel a Ti véleményetek is.

    Ennyit futtában

    Üdv. Yag.


  • Johnny23
    #188
    köszi a választ
  • HAYES
    #187
    Grafikára jobb mint a SC4. Pl:Látod az embereket, olyan közel tudsz menni a földhöz mintha te is ott sétálnál, szét tudsz nézni a városodban.
    Hangulatra szerintem változó. A SC4-ben változatosabbak voltak az épületek, ez viszont sokkal könnyebb, de a lényege sokban hasonlít. Ezért szerintem a hangulat szempontjából valakinek ez, valakinek az a jobb.
  • HAYES
    #186
    Császtok!

    Most ott tartok hogy van egy pár százezres városom és nem ártana ha beköltözne egy pár radical chics. De mindig amikor beköltöznek néhányan akkor nem saját házba hanem a Fringesekkel közösbe. Hiába építek nekik munkahelyet, mindig elköltöznek.
    Hogy lehet őket maradásra bírni?
  • Johnny23
    #185
    Szisztok!

    Grafikára/hangulatra jobb,mint a SimCity 4 ???
  • Gerbill
    #184
    Ha nem jeleníti meg jobb klikk a képre, és kép megjelenítése
  • Gerbill
    #183
    "Sajnos rémegyszeü ez a játék"
    Hát ezzel sokan nem így vannak, ez kiderül a hszekből.
    Amúgy itt a városom:
  • #182
    Sajnos rémegyszeü ez a játék vagy sok volt a Sim 4





    " egyszerűen nem tudom hogyan lehetne más réteget is odaköltöztetni"
    a legegyszerübb hogy ha elöbb munkahelyet raksz neki pirosat kéket amit akarsz(kékkel érdemes kezdeni mert az már az elején 250t fizet) aztán eléhuzol egy sor házat és már pirosak ill kékek is lesznek
    aztán korház.... könytár.........................

  • Rohamsisak
    #181
    Sziasztok! Én is eléggé az elején járok, még csak pár ezer ember, de vannak olyan problémáim hogy "housing problems" lehet nagy marha vagyok de légyszi v.ki mondja már el , hogy erre mi a gyógyír! És sajna nem értem, hogy mi van a pénz termeléssel mert egyre csak építem a busines-eket, házakat így sorban de csak épp mindíg annyi pénz van hogy nem megyek minuszba, ja és csak blue collarsok vannak a városban, egyszerűen nem tudom hogyan lehetne más réteget is odaköltöztetni, mindíg ezek jönnek, szóval nem akar jönni a pénz, eddig azt hittem jó hogy csak ők vannak, de most eléggé megállt a fejlődés, az egész város egy ipartelepre hasonlít tele házakkal... Szóval aki tud az segítsen az említett problémákban légyszi, egy rövid magyarázattal... Előre is köszi!
  • kisfigi
    #180
    Én is hunor vok!
    De ha tudnám a kérdésedre a választ akkor válaszolnék!
  • Hunor1
    #179
    Sziasztok Polgármesterek !

    Még csak az elején járok, egyenlőre csak kisvárosiasan...lol(2000)8% fekete ,35% kék, 57 % piros pógárom van.
    Valaki elmondaná hogy mik azok a radical chiks- ek, suits- ok ? Szóval a sárgák az elitek stb.Milyen épületek kellenek nekik ?
    VAlamint, ha rámegyek a költségvetés infóra, ott nem tudom az adókat és fizetéseket beallítani mint a SIM4 ben??????????
    Köszi a válaszokat :-))
  • Yag
    #178
    Nade ennyire? Ez über frankón gyorsan bebirít .. mellesleg vannak businesek és meg is vannak telve de ezek szerint kevés. Átgondolva az egészet és a hatásmechanizmust az egyetlen megoldást a terjeszkedésben látom. Igazad lehet jobb melóhely magasabb bevétel. CSak azt nem tudom, hogy a napkollektoros erőmű akkor miért termel minuszt. Elvégre az munkahely és ha meg is van telve sem megy pluszba ... van pár dolog ami nem elég egyértelmü nekem ...
  • Gerbill
    #177
    Hát elég kezdő lehetsz ha csak cheattal tudsz bevételt szerezni. Nekem már egy 3-4 milliós városom van,kb. 200.000 bevétel és több mint 20.000.000 doolár. Az elit munkahelyek ha megteltek annyi pénzt hoznak darabonként mint amennyit te csíttel szerzel. A suits munkahelyek is csak termelnek, meg szinte mindegyik. A suitsoknak nem gyárakat kell építeni hanem bussinesseket, azok van hogy 2000 dollár körüli bevételhez juttatnak. Egyébként látszik hogy a Sim Cityvel nem játszottál, mivel ott is leterhelte a költségvetést a kórházak, iskolák, rendőrség stb építése.
  • Yag
    #176
    A két buszmegálló között útszakaszon fognak "járni" a buszok. Ha a sarkokra teszel és a konzolon (City Servise) leellenörzöd látni fogod hogy merre van tömmegközlekedésed.

    Kis pénz cheattel egyenértékű apróság: Felviszed a pénzed + 5-6.000-re, és ott felejted a gépet had játszon. A lakosság nem fogtönkre menni de a pénzed "havonta" meglódul ennyivel. Én elaludtam a mult éjjel és bekapcsolva felejtettem. Másnap reggelre 1 milla volt a kasszában.

    Viszont azt nem értem hogy a Suitsok már vagy 8%-ban beküöltöztek a városba és vásárlási láz tört rájuk. Hiába vannak kis boltok, nem jó nekik . Plázát akarnak. Az meg ahogy elnézem minnél többen vannak benne annál magasabb költséggel működik és ez engem zavar. Már majdnem -10.000 a havi veszteségem ezek miatt a Suitsok miatt. Ezek miatt építettem nagyobb rendőrépületet hogy nekik is legyen valami elfoglaltáguk de ez is - 6000 körönként. A központi költségvetést ez nagyon megterheli. Mivel lehet ezt ballanszolni, egyensúlyozni? Már annyi gyáraat sem tudok építeni hogy abból jöjjön bevétel ... szal ez gáz, Hogy ki volt az az agyas aki ezt így találta ki hogy a középületek, a kereskedelem, az oktatás, és az egészségügy minuszolja a költségeket. Tiszta veszteség az egész ágazat. ... bull shit.
  • HAYES
    #175
    Tényleg!
    Kösz!
    És hogyha már raktam buszmegállót akkor a busz az magától fog jönni?
  • kisfigi
    #174
    Azt akkor adja ha már olyan sok a lakosság...
    vagy ha már olyan sok akkor ott ahol az utak vannak van egy busz ikon ott...
  • HAYES
    #173
    Császtok!

    Az a kérdésem hogy hogy lehet buszokat,meg metrót, ilyeneket létrehozni hogy ne legyen dugó?
    A választ előre is kösz!